Barcelona mposhtet nga Bayern dhe merr biletë për Europa League  Benfica shoqëron bavarezët në 1 16

Barcelona mposhtet nga Bayern dhe merr biletë për Europa League – Benfica shoqëron bavarezët në 1/16

para 2 orë - Fakti Ditor

Barcelona edhe zyrtarisht do të luajë në Europa League për pjesën tjetër të sezonit. Katalanët, ashtu siç pritej, janë mposhtur 3:0 në ‘Allianz Arena’, në një ndeshje ku për Bayern Munich ishte gjithçka...

Shkelma grushta e kapje për flokë mes vajzave në Fushë Kosovë Video

Shkelma, grushta e kapje për flokë mes vajzave në Fushë Kosovë (Video)

para 3 orë - Fakti Ditor

Sonte u raportua për një rrahje mes vajzave në Fushë Kosovë. Lidhur me këtë, Indeksonline ka siguruar edhe pamje nga vendi i ngjarjes. Ende nuk dihet arsyeja që i shtiu të rejat të bëjnë këso skena në rrugë.

Ish ministri Radojiçiq do arrestohej gjatë aksionit për Gjuriqin e shpëtoi një biznesmen nga Prishtina

Ish-ministri: Radojiçiq do arrestohej gjatë aksionit për Gjuriqin, e shpëtoi një biznesmen nga Prishtina

para 3 orë - Fakti Ditor

Një ish-ministër në qeverinë e Kosovës ka shkruar se në aksionin e Policisë në veri ku ishte arrestuar zyrtari serb, Marko Gjuriq, ishte paramenduar të arrestohej edhe Milan Radojçiq, por që ai u paralajmërua...

Ahmeti Nëse s ka vend për analist mund të jem komentator sporti ose me dhënë motin FOTO

Ahmeti: Nëse s’ka vend për analist, mund të jem komentator sporti ose me dhënë motin (FOTO)

para 3 orë - Fakti Ditor

Shpend Ahmeti po bën shaka me veten. Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës e ka postuar një fotografi të tij në Instagram, e shkëputur nga një paraqitje në emisionin Rubikon në Klan Kosova, dhe si mbishkrim...

Kurti reagon pasi SHBA ja goditi kokat e krimit dhe kontrabandës në veri

Kurti reagon pasi SHBA-ja goditi kokat e krimit dhe kontrabandës në veri

para 3 orë - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përshëndetur vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sanksionimin e grupit të organizuar kriminal në krye me Zvonko Veselinovic që vepron në veri të Kosovës....

Maestro Muki i mundi në kampionat dhe i eliminoi nga kupa dy skuadrat e para në renditje FC Shkupin dhe Ak Pandevin

Maestro Muki…i mundi në kampionat dhe i eliminoi nga kupa dy skuadrat e para në renditje, FC Shkupin dhe Ak.Pandevin

para 3 orë - Fakti Ditor

Muharem Bajrami po bënë mrrekullinë me Makedonija GJ.P, drejtimin e së cilës skuadër e morri me 18 tetor të këtij viti. Strategu shkupjan skuadrën nga Gjorçe Petrovi e udhëhoqi në gjithsej 9 ndeshje, edhe...

Ramush Haradinaj iu gëzua lajmit nga Amerika por para 3 vitesh e kishte pritur në zyrë Milan Radojqiqin

Ramush Haradinaj iu gëzua lajmit nga Amerika, por para 3 vitesh e kishte pritur në zyrë Milan Radojqiqin

para 4 orë - Fakti Ditor

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka cilësuar si të shkëlqyeshëm vendimin e ShBA-së për vënie të sanksioneve kundër grupeve të organizuara kriminale në Kosovë. Mirëpo ai...

Albulena Haxhiu godet Haradinajn për Radojçiqin Grupet kriminale priteshin në zyret më të larta të shtetit

Albulena Haxhiu godet Haradinajn për Radojçiqin: Grupet kriminale priteshin në zyret më të larta të shtetit

para 4 orë - Fakti Ditor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu e ka përshëndetur vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sanksionimin e grupeve të krimit të organizuar në veri të udhëhequr nga Zvonko Veselinoviq dhe...

 Besa Trans demanton informacionet se do të fillojë sërish me organizimin e ekskursioneve për në Stamboll

“Besa Trans” demanton informacionet se do të fillojë sërish me organizimin e ekskursioneve për në Stamboll

para 4 orë - Fakti Ditor

Agjencia turistike “Besa Trans”, autobusi i së cilës u dogj në Bullgari gjatë kthimit nga Stambolli, ku humbën jetën 45 shtetas nga janari i vitit të ardhshëm, sipas TV24, do të vazhdojë me organizimin...

Aksion i madh policor në Shkup sekuestrohen rreth 200 kilogramë marijuhanë

Aksion i madh policor në Shkup, sekuestrohen rreth 200 kilogramë marijuhanë

para 4 orë - Fakti Ditor

Gjatë një aksioni policor në Shkup sot janë arrestuar disa persona, ndërkaq janë sekuestruar rreth 200 kilogram marijuhanë. Nga Ministria e Punëve të Brendshme e konfirmojnë aksionin derisa bëjnë të ditur...

Sanksionet e SHBA ve ndaj serbëve në grupe kriminale reagon Aleksandar Vuçiq

Sanksionet e SHBA-ve ndaj serbëve në grupe kriminale, reagon Aleksandar Vuçiq

para 5 orë - Fakti Ditor

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi Millan Radoiçiq, Zvonko Vesellinoviq dhe 11 persona të tjerë – të gjithë serbë nga Kosova – janë vënë në listën e sanksioneve të Departamentit të Thesarit...

Haradinaj Lajm i shkëlqyeshëm vendimi i ShBA së për sanksionimin e krerëve të krimit të organizuar në Kosovë

Haradinaj: Lajm i shkëlqyeshëm vendimi i ShBA-së për sanksionimin e krerëve të krimit të organizuar në Kosovë

para 5 orë - Fakti Ditor

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka cilësuar si të shkëlqyeshëm vendimin e ShBA-së për vënie të sanksioneve kundër grupeve të organizuara kriminale në Kosovë. “Vendimi...

Lidhjet e Vuçiqit me Radojiçiqin dhe Veselinoviqin kriminelët serbë që u sanksionuan nga SHBA të

Lidhjet e Vuçiqit me Radojiçiqin dhe Veselinoviqin, kriminelët serbë që u sanksionuan nga SHBA-të

para 5 orë - Fakti Ditor

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vënë sot sanksione ndaj anëtarëve dhe krerëve të bandave kriminale të veriut të Kosovës. Në mesin e tyre është edhe Milan Radojiçiq, i njohur për lidhjet e tij me politikën...

Nënkryetari i Listës Serbe pjesë e sanksioneve të ShBA së kundër grupit të krimit të organizuar në veri

Nënkryetari i Listës Serbe pjesë e sanksioneve të ShBA-së kundër grupit të krimit të organizuar në veri

para 7 orë - Fakti Ditor

Milan Radojiçiq nënkryetar i subjektit politik Lista Serbe është pjesë e sanksioneve që ShBA-ja përkatësisht Departamenti i Thesarit sot vendosi ndaj grupit të krimit të organizuar që operon në veri të...

Blinken del me deklaratë pasi Amerika u vendosi sanksione kriminelëve të veriut

Blinken del me deklaratë pasi Amerika u vendosi sanksione kriminelëve të veriut

para 7 orë - Fakti Ditor

Sekretari amerikan i shtetit, Anthony Blinken ka dalë me deklaratë pas vendimit të SHBA-ve për futjen në Listë të Zezës të kriminelëve serbë të veriut, Milan Radojiçiq, Zvonko Veselinoviq si dhe anëtarëve...

Presidentja Osmani reagon pas sanksioneve të SHBA së për kokat e krimit në veri të Kosovës

Presidentja Osmani reagon pas sanksioneve të SHBA’së për kokat e krimit në veri të Kosovës

para 7 orë - Fakti Ditor

Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar pasi nga SHBA-ja kanë ardhur sanksione për disa nga krerët e krimit të organizuar në veri të Kosovës. Osmani ka thënë se i mirëpret sanksionet ndaj Zvonko Veselinoviqin...

SHBA godet krimin e organizuar në Veri të Kosovës  i fut në listë të sanksioneve Veselinoviqin e Radojqiqin me bashkëpuëntorë

SHBA godet krimin e organizuar në Veri të Kosovës – i fut në listë të sanksioneve Veselinoviqin e Radojqiqin me bashkëpuëntorë

para 7 orë - Fakti Ditor

Sot, Zyra e Departamentit Amerikan të Thesarit për Kontrollin e Pasurive të Huaja ka targetuar rrjetet e korrupsionit disa shtete të evropës dhe Hemisferës Veriore, në mesin e tyre edhe Zvonko Veselinoviqin...

Raporti 24 orësh i rasteve të reja me COVID 19 në vend

Raporti 24-orësh i rasteve të reja me COVID-19 në vend

para 8 orë - Fakti Ditor

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 3.285 testime të kryera në nivel vendi, janë regjistruar 419 raste të reja me COVID-19, nga të cilat 188 në Shkup. Siç mëson Alsat, në të njëjtën periudhë janë shëruar 211...

Policia e Kosovës garanton në Speciale për lirimin e Haradinajt dhe Gucatit

Policia e Kosovës garanton në Speciale për lirimin e Haradinajt dhe Gucatit

para 8 orë - Fakti Ditor

Policia e Kosovës ka dërguar garancë për lirimin nga paraburgimi edhe të krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj e Hysni Gucati. Gjithçka kishte nisur më 22 tetor, kur Trupi Gjykues...

Derbi pa fitues Shkupi  Shkëndija 1 1

Derbi pa fitues, Shkupi – Shkëndija 1-1

para 8 orë - Fakti Ditor

Sot u zhvilluan 6 sfidat e javës së 17-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, e cila kaloi në shenjë të derbit të madhe të zhvilluar në Shkup, ku u takuan FC Shkupi dhe Shkëndija. Kampioni aktual,...

Mustafa Deklaratat e Kurtit për fusnotën ishin për analfabetë funksional  kush i besoi jetonte në iluzion

Mustafa: Deklaratat e Kurtit për fusnotën ishin për “analfabetë funksional”, kush i besoi jetonte në iluzion

para 8 orë - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dje ka nxitur reagime të shumta pasi u paraqit në mbledhjen e Këshillit të Stabilizim-Asociimit mes Bashkimit Evropian dhe Republikës së Kosovës, duke përfaqësuar Kosovën...

Ish drejtori i Policisë Kurrë nuk e kemi pyetur KFOR in për aksionet në Veri

Ish-drejtori i Policisë: Kurrë nuk e kemi pyetur KFOR-in për aksionet në Veri

para 8 orë - Fakti Ditor

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se asnjëherë nuk kanë marrë leje nga KFOR-i për të zhvilluar aksione kudo në territor të Kosovës, qoftë edhe në Veri. Qalaj tha se sa ishte në...

Gucati në Hagë Një punëtor i ZPS së ka pirë raki në zyrën time

Gucati në Hagë: Një punëtor i ZPS-së ka pirë raki në zyrën time

para 9 orë - Fakti Ditor

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë se një hetues i Zyrës së Prokurorit të Specializuar u ka thënë zyrtarëve të organizatës së mund t’i mbajnë dokumentet...

Shqyrtohet heqja e tarifës së lirë ditore të energjisë revoltohen qytetarët

Shqyrtohet heqja e tarifës së lirë ditore të energjisë, revoltohen qytetarët

para 9 orë - Fakti Ditor

Qeveria planifikon të ndryshojë modelin e tarifës së lirë ditore të energjisë elektrike. Është shqyrtuar opsioni – të hiqet tarifa e lirë nga ora 14:00 deri në 16:00 dhe të jepen subvencione për familjet...

A do të ketë protokolle të reja për festat e fundvitit

A do të ketë protokolle të reja për festat e fundvitit?

para 9 orë - Fakti Ditor

Për javën e ardhshme paralajmërohen propozim -protokollet e reja, duke përfshirë punën në objektet hotelierike dhe gastronomitë. Nga Ministria e Shëndetësisë për Alsat thanë se për këtë do të vendosë Komisioni...

3 muaj nga zjarri tragjik në Tetovë s ka ende përgjigje për shkaqet e paraqitjes së tij

3 muaj nga zjarri tragjik në Tetovë, s’ka ende përgjigje për shkaqet e paraqitjes së tij

para 9 orë - Fakti Ditor

8 shtator, ora 21:00 e 2 minuta; zjarri shpërtheu në spitalin modular të Tetovës. Për rreth 5 minuta zjarri shkrumboi çdo gjë deri në tokë duke shkaktuar vdekjen e 14 personave, 12 prej tyre pacientë me...

 Qytetarët po e braktisin Kurtin sepse ai i ka braktisur kauzat e qytetarët

“Qytetarët po e braktisin Kurtin, sepse ai i ka braktisur kauzat e qytetarët”

para 11 orë - Fakti Ditor

Kryetari i Partisë Socialdemokrate të Kosovës, Dardan Molliqaj nëpërmjet një postimi në Facebook sërish e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Ai ka bërë thirrje të ndalet presioni ndaj...

Kovaçki pyet se si është e mundur 1 ton drogë të kalojë përmes Aeroportit të Shkupit

Kovaçki pyet se si është e mundur 1 ton drogë të kalojë përmes Aeroportit të Shkupit

para 13 orë - Fakti Ditor

Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Dragan Kovaçki në konferencë për shtyp tha se kanë kaluar 1 muaj, ndërsa qeveria LSDM-BDI po përpiqet ta fshehë skandalin me 1 ton drogë që u zbuluar në aksion policor dhe se...

Reagimi i amerikanëve kur Edi Rama u tregon se në Kosovë ka fëmijë që quhen Bill Clinton

Reagimi i amerikanëve kur Edi Rama u tregon se në Kosovë ka fëmijë që quhen Bill Clinton

para 13 orë - Fakti Ditor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në prezencë të ish-zonjës së parë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton ka treguar se ka familje në Kosovës që u kanë vënë fëmijëve të tyre emrin Klinton...

Zv ministri i Drejtësisë në Kosovë nesër viziton të burgosurit e rastit Kumanova

Zv.ministri i Drejtësisë në Kosovë nesër viziton të burgosurit e rastit “Kumanova”

para 13 orë - Fakti Ditor

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka thënë se ditën e enjte do t’i vizitojë të burgosurit e rastit “Kumanova”. Sallahu tha se pas një komunikimi me Ministrinë e Drejtësisë në Maqedoninë e...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK