SHBA SANKSIONE PËR BOSËT E VERIUT TË KOSOVËS

SHBA: SANKSIONE PËR BOSËT E VERIUT TË KOSOVËS

para një ore - Klan Macedonia

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosën sanksione ndaj dhjetëra individëve dhe subjekteve në të gjithë Evropën duke shënjestruar edhe një grup të krimit të organizuar me qendër në veriun e Kosovës. Bëhet...

QEVERIA BULLGARE SHQIPËRIA GATI PËR NEGOCIATA  RMV ja JO

QEVERIA BULLGARE: SHQIPËRIA GATI PËR NEGOCIATA – RMV-ja JO!

para një ore - Klan Macedonia

Bullgaria nuk do ta ndryshojë pozicionin për RMV-në deri në fund të vitit dhe nuk do të miratojë nisjen e negociatave. Ky është pozicioni I Qeverisë Teknike në Sofje që ishte konstatuar në seancën e së...

KF SHKËNDIJA REFERIMI DHE ORGANIZIMI I NDESHJES  SKANDALOZ

KF SHKËNDIJA: REFERIMI DHE ORGANIZIMI I NDESHJES – SKANDALOZ

para 2 orë - Klan Macedonia

KF Shkëndija shpreh indinjatë dhe njofton opinionin e gjerë se në ndeshjen e sotme në Çair u zhvillua gjithçka tjetër përveç futbollit – thuhet në komunikatën zyrtare të klubit tetovar. Që sot nuk do të...

BANKA POPULLORE DEZINFORMATË  NUK ËSHTË RRITUR KURSI I EUROS

BANKA POPULLORE: DEZINFORMATË – NUK ËSHTË RRITUR KURSI I EUROS

para 2 orë - Klan Macedonia

Banka Popullore I quan të gabueshme informacionet që janë paraqitur në portale dhe rrjete sociale se është rritur kursi I euros. Në publikimet krijohet huti midis kursit për kryerjen e qarkullimit pagesor...

VARHELYI NUK I KËSHILLON KOSOVËS VETTING SI NË SHQIPËRI

VARHELYI NUK I KËSHILLON KOSOVËS VETTING SI NË SHQIPËRI

para 10 orë - Klan Macedonia

Procesi i rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Shqipëri, i ashtuquajtur Vetting, ka nxjerrë në pah kompleksitetin e rindërtimit të një arkitekture gjyqësore “nga rrënjët”. Edhe pse në parim procesi...

SERBIA MË 14 DHJETOR HAP KAPITUJT E RINJ ME BE në

SERBIA MË 14 DHJETOR HAP KAPITUJT E RINJ ME BE-në

para 10 orë - Klan Macedonia

DISKUTOHET PËR TRANSPORTIN, ENERGJINË DHE MBROJTJEN E MJEDISIT Serbia ka marrë dritën jeshile nga vendet anëtare të BE-së për hapjen e grupit 4 te kapitujve të integrimit. Procedura formale do të zhvillohet...

QENDRA E SKIJIMIT NË TETOVË HAP SEZONIN DIMËROR ME RISI

QENDRA E SKIJIMIT NË TETOVË HAP SEZONIN DIMËROR ME RISI

para 10 orë - Klan Macedonia

KODRA E DIELLIT ME MBI 2KM TERREN PËR SKIJIM NATE Gjatë ditës së sotme Qendra e skijimit në Tetovë hapi sezonin dimëror. Skijatorët do të kenë terren prj dy kilometër për skijim. 3 hapsira per parking...

 CANA S KEMI DETEKTUAR OMICRON NË VENDIN TONË

:CANA: S`KEMI DETEKTUAR “OMICRON” NË VENDIN TONË

para 10 orë - Klan Macedonia

“VAKSINIMI MBROJTJA MË E MIRË KUNDËR MUTACIONEVE TË VIRUSEVE” Infektologu Fadil Cana, në një prononcim për Klan Maqedoni ka bërë thirrje që qytetarët të vaksinohen, sic tha, si mënyrën më të mirë të mbrojtjes...

KRUSHOPEK BANORËT  DY JAVË S KEMI RRYMË ELEKTRIKE

KRUSHOPEK: BANORËT – DY JAVË S`KEMI RRYMË ELEKTRIKE

para 11 orë - Klan Macedonia

PARALAJMËROHEN PROTESTA OSE PADI NDAJ EVN-së Për të dytën javë me rradhë banorët e fshatit Krushopek po përballen me mungesë të energjisë elektrike, ndonjëherë vjen vetëm 10 minuta, pastaj përsëri ndërpritet...

GJASHTË FUTBOLLISTË TË TOTTENHAM DHE DY ANËTARË TË STAFIT REZULTOJNË POZITIV ME COVID 19

GJASHTË FUTBOLLISTË TË TOTTENHAM DHE DY ANËTARË TË STAFIT REZULTOJNË POZITIV ME COVID-19

para 12 orë - Klan Macedonia

Lajme aspak të mira për Tottenhem Hotspur në prag të duelit të fundit në grupet e Konferencë Ligë. Sipas asaj që raportojnë mediat britanike, gjashtë lojtarë dhe dy anëtarë të stafit stërvitor kanë rezultuar...

ESCOBAR PRO SHQIPËRISË NË BE

ESCOBAR PRO SHQIPËRISË NË BE

para 12 orë - Klan Macedonia

Kërkon institucione të forta dhe lufte ndaj korrupsionit Në prag të vizitës së parë zyrtare në Tiranë, i dërguari amerikan për rajonin tonë, Gabriel Escobar ka shprehur besimin se Shqipëria me shumë mundësi...

 BOTA KA MJETET PËR T I DHËNË FUND PANDEMISË SË COVID 19 NUK PO I PËRDOR SIÇ DUHET  FLASIN EKSPERTËT

“BOTA KA MJETET PËR T’I DHËNË FUND PANDEMISË SË COVID-19, NUK PO I PËRDOR SIÇ DUHET”, FLASIN EKSPERTËT

para 12 orë - Klan Macedonia

Pandemia e Covid-19 nuk do të zgjasë përgjithmonë dhe ka të ngjarë të vazhdojë të zbehet. Por edhe nëse virusi nuk zhduket kurrë, imuniteti do të përmirësohet dhe bota përfundimisht do të jetë në gjendje...

BIDEN  PUTIN SHBA të PARALAJMËROJNË RUSINË

BIDEN – PUTIN: SHBA-të PARALAJMËROJNË RUSINË

para 13 orë - Klan Macedonia

“SANKSIONE TË ASHPRA NËSE SULMOHET UKRAINA” Presidenti amerikan Xho Bajden dhe ai rus, Vladimir Putin, përmes video-lidhjes të Martën kanë biseduar rreth krizës në Evropën Lindore. Putini me këtë rast...

BE NË EVROPË PRITET TË PRODHOHEN 3 6 MILIARDË DOZA TË VAKSINËS

BE: NË EVROPË PRITET TË PRODHOHEN 3.6 MILIARDË DOZA TË VAKSINËS

para 13 orë - Klan Macedonia

Fabrikat e prodhimit të vaksinave në Bashkimin Evropian pritet që të prodhojnë 3.6 miliardë doza të vaksinës kundër koronavirusit gjatë vitit të ardhshëm. Ndërkaq, në nivel botëror, pritet që të prodhohen...

16 VJET ANGELA MERKEL  FUNDI I NJË EPOKE

16 VJET ANGELA MERKEL – FUNDI I NJË EPOKE

para 13 orë - Klan Macedonia

LARGIMI I MERKELIT DHE 16 VITET E QEVERISJES SË SAJ Në proceset zgjedhore, Angela Merkel, katër herë ishte në krye të partisë së saj dhe katër herë fitoi. Kur ra Muri I Berlinit, kancelari I atëhershëm...

 LAGJA E TRIMAVE  ZV MINISTRI I DREJTËSISË SË KOSOVËS TË ENJTEN VIZITON TË BURGOSURIT

“LAGJA E TRIMAVE”: ZV/MINISTRI I DREJTËSISË SË KOSOVËS TË ENJTEN VIZITON TË BURGOSURIT

para 13 orë - Klan Macedonia

VIZITA NË BASHKËPUNIM ME AUTORITETET E SHKUPIT Zv/Ministri I Drejtësisë së Kosovës, Blerim Sallahu, ka paralajmëruar se të Enjten do t`i vizitojë shtetasit e Kosovës që janë dënuar në rastin “Lagja e Trimave”...

SISTEMI I BELGJIKËS PËR AZILKËRKUESIT I PAAFTË PËR TË PËRBALLUR FLUKSIN

SISTEMI I BELGJIKËS PËR AZILKËRKUESIT I PAAFTË PËR TË PËRBALLUR FLUKSIN

para 13 orë - Klan Macedonia

Autoritetet në Belgjikë po luftojnë për të përballuar numrin e azilkërkuesve. Sipas Agjencisë Federale për Pritjen e Azilkërkuesve vendi është në një garë me kohën për të strehuar një numër të madh njerzish....

OBSH VAKSINAT EFEKTIVE KUNDËR VARIANTEVE DELTA DHE OMICRON

OBSH: VAKSINAT EFEKTIVE KUNDËR VARIANTEVE DELTA DHE OMICRON

para 13 orë - Klan Macedonia

Në përgjigje të dyshimeve për efikasitetin e vaksinave kundër varianteve, Organizata Botërore e Shëndetësisë përsërit se ato janë efektive kundër Omicron, i cili nuk duket të jetë më i rrezikshëm se varianti...

OLAF SCHOLZ ZGJIDHET KANCELAR I RI I GJERMANISË

OLAF SCHOLZ ZGJIDHET KANCELAR I RI I GJERMANISË

para 14 orë - Klan Macedonia

Olaf Scholz është zgjedhur kancelari i nëntë i Republikës Federale të Gjermanisë nga Bundestagu me votat e SPD-së, të Gjelbërve dhe FDP-së. Kjo i jep fund epokës 16-vjeçare të kancelares Angela Merkel....

QYTETARËT BULLGARË DYNDEN NË TURQI PËR TË BËRË BLERJE

QYTETARËT BULLGARË DYNDEN NË TURQI PËR TË BËRË BLERJE

para 14 orë - Klan Macedonia

Një numër i madh turistësh dhe konsumatorësh bullgarë po dynden në Edirne, një qytet në kufirin perëndimor të Turqisë me Bullgarinë, për të blerë një sërë artikujsh të ndryshëm . Nje rënie çmimesh në Turqi...

FUTBOLL MËSOHEN 12 SKUDRAT E KUALIFIKUARA NË 1 8 E FINALES

FUTBOLL: MËSOHEN 12 SKUDRAT E KUALIFIKUARA NË 1/8 E FINALES

para 14 orë - Klan Macedonia

SONTE MËSOHEN EDHE KATËR EKIPET TJERA Pas tetë ndeshjeve të raundit të gjashtë  të fazes së grupeve  A,B,C dhe D, që u zhvilluan mbrëmë, 12 skuadra janë kualifikuar  në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve...

LIGA E KAMPIONËVE SOT ZHVILLOHET NDESHJET E FUNDIT NË GRUPIN E F G H

LIGA E KAMPIONËVE: SOT ZHVILLOHET NDESHJET E FUNDIT NË GRUPIN E,F,G,H

para 14 orë - Klan Macedonia

SFIDA BAYERN MUNICH – BARCELONA NË QENDËR TË VËMENDJES Liga e Kampionëve vazhdon sonte me ndeshjet e raundit të gjashtë dhe të fundit  në grupin E,F,G dhe H Siparin e ndeshjeve  të sotme e hapin  dy  ndeshjet  e...

BASKETBOLL ZHVILLOHET RAUNDI TRETË I LIGËS UNIKE

BASKETBOLL: ZHVILLOHET RAUNDI TRETË I LIGËS UNIKE

para 14 orë - Klan Macedonia

SOT TAKOHEN: BASHKIMI – PRISHTINA DHE FLAMURTARI – TIRANA Sot dhe nesër në program janë  ndeshjet e xhiros së tretë e Ligës Unike të basketbollit në  konkurrencën e femrave. Sot në Prizren do të përballen  Bashkimi...

SOT KOMPLETOHEN 1 16 AT E CHAMPIONS

SOT KOMPLETOHEN 1/16-AT E CHAMPIONS

para 15 orë - Klan Macedonia

Kryesfida e mbrëmjes  luhet në ‘Allianz Arena’ mes Bajernit të Mynihut tashmë të kualifikuar si vend i parë dhe Barcelonës, që synon të marrë maksimumin për të qënë edhe ajo në raundin tjetër. Katalanasve...

31 VITE DRITE LARG ZBULOHET NJË PLANET I RI

31 VITE DRITE LARG, ZBULOHET NJË PLANET I RI

para 15 orë - Klan Macedonia

Zbulohet një planet i ri jashtë sistemit tonë diellor. Është shumë i lehtë, pasi përllogaritet të ketë një masë sa gjysma e asaj të Tokës, dhe është mjaft i shpejtë, pasi rrotullohet rreth yllit të vet...

BRUKSEL PËRPLASJE KURTI  BORREL

BRUKSEL: PËRPLASJE KURTI – BORREL

para 15 orë - Klan Macedonia

Çështja e asociacionit të komunave me shumicë serbe vazhdon të krijojë përplasje në Bruksel. Këtë herë jo midis dy palëve në dialog, por midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe shefit të diplomacisë...

OLAF SCHOLZ SOT ZGJIDHET KANCELAR I GJERMANISË

OLAF SCHOLZ SOT ZGJIDHET KANCELAR I GJERMANISË

para 16 orë - Klan Macedonia

Më 8 dhjetor, Olaf Scholz do të zgjidhet kancelar i Gjermanisë dhe do të udhëheqë një koalicion të qendrës së majtë, teksa Angela Merkel po tërhiqet nga politika. Scholz 63 vjeç, do të zgjidhet kancelar...

LOJËRAT OLIMPIKE DIMËRORE NUK DO TË SHTYHEN

LOJËRAT OLIMPIKE DIMËRORE NUK DO TË SHTYHEN

para 16 orë - Klan Macedonia

Lojërat Olimpike Dimërore të Pekinit nuk do të shtyhen, si pasojë e pandemisë COVID-19. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar është i vendosur që ato të zhvillohen normalisht. Shfaqja e variantit të ri Omicron,...

ISHP ULET NUMRI I INFEKTIMEVE TË REJA ME COVID 10

ISHP: ULET NUMRI I INFEKTIMEVE TË REJA ME COVID-10

para një dite - Klan Macedonia

39% E POPULLSISË KANË MARRË DY DOZA TË VAKSINËS Sipas analizës javore të ISHP-së, javën e shkuar janë regjistruar 40 riinfektime kurse 68 pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin. Për momentin janë...

PETKOV RMV ja DUHET TË PRESË EDHE GJASHTË MUAJ

PETKOV: RMV-ja DUHET TË PRESË EDHE GJASHTË MUAJ

para një dite - Klan Macedonia

“TË BISEDOJMË MË SHUMË PËR EKONOMINË SE SA PËR HISTORINË” Maqedonisë së Veriut do t`i duhet që të presë edhe të paktën gjashtë muaj që Qeveria e re Bullgare që pritet të krijohet javën e ardhshme të marrë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK