Shqipe Hysenaj i kërkon Gani Gërmisë që ta lë alkoolin Je i varur e pi në mëngjes e deri në darkë

Shqipe Hysenaj i kërkon Gani Gërmisë që ta lë alkoolin: Je i varur, e pi në mëngjes e deri në darkë

para 7 orë - InfoShqip

Shqipe Hysenaj dhe Gani Gërmia janë sqaruar për incidentin që ndodhi mes tyre disa orë më parë. Në spektakël u transmetua materiali i plotë, ku shihej Shqipja që kishte eskaluar me fjalë e ofendime ndaj...

Blerando Me ndihmë të Zotit e shoh vetën fitues

Blerando: Me ndihmë të Zotit, e shoh vetën fitues

para 7 orë - InfoShqip

Gjatë kësaj jave, një përplasje ka ndodhur mes Bleros dhe Blerandos, përkundër që këta dy kanë qenë miq shumë të mirë që nga fillimi. Blerando ka bërë një distancim nga këngëtari i njohur, ndonëse ka ndjekur...

Publikohet klipi që paraqet debatet e ashpra dhe goditjen e Shqipes ndaj Ganiut VIDEO

Publikohet klipi që paraqet debatet e ashpra dhe goditjen e Shqipes ndaj Ganiut (VIDEO)

para 7 orë - InfoShqip

Spektakli i sotëm ‘Prime’ i Big Brother VIP Kosova ka nisur me transmetimin e një video materiali, protagonistë të së cilit janë Shqipja dhe Ganiu. Brenda video materialit, shihen debatet e ashpra mes...

Shqipja godet Ganiun me shishe Alaudin Hamiti reagon

Shqipja godet Ganiun me shishe, Alaudin Hamiti reagon

para 8 orë - InfoShqip

Big Brother Vip Kosova është reality show më i komentuar i momentit. Gjatë këtij Big Brother shpesh ka pas raste të dhunës, ku Meti një nga protagonistët e një ngjarje të tillë edhe është përjashtuar....

 Nuk ka asociacion pa njohjen e Kosovës nga Serbia  Konjufca BE s duhet të paraqiste projekt statutin

“Nuk ka asociacion pa njohjen e Kosovës nga Serbia”, Konjufca: BE s’duhet të paraqiste projekt-statutin

para 9 orë - InfoShqip

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca tha të premten se kërkesa perëndimore për ngritjen e asociacionit nuk do të plotësohet, nëse nuk bën trysni bashkësia ndërkombëtare ndaj Serbisë për hapat...

 Kemi kaluar stuhi dhe dallgë  Agron Llakaj si rrallëherë për bashkëshorten Ajo sakrifikoi i lutem Zotit

“Kemi kaluar stuhi dhe dallgë”, Agron Llakaj si rrallëherë për bashkëshorten: Ajo sakrifikoi, i lutem Zotit

para 9 orë - InfoShqip

Aktori i mirënjohur, Agron Llakaj, ishte mëngjesin e kësaj të enjte i ftuar në studion e emisionit “Wake Up”, ku ka folur për rolin e tij në filmin “5 Herë Jo”. Filmi ka si protagonistë një nga çiftet...

Shqiptarja zgjidhet pedagogia më e mirë në universitetin italian dasma e saj me veshje popullore bën bujë

Shqiptarja zgjidhet pedagogia më e mirë në universitetin italian, dasma e saj me veshje popullore bën bujë

para 9 orë - InfoShqip

Erisa Ibrahimi është pedagoge dhe konsulente dizajni për firmat më të njohura italiane, si Dior dhe Gucci. Ajo gjithashtu është zgjedhur në universitetin italian si pedagogia më e mirë. Sakaq, së fundmi,...

Aleanca kundër Talat Xhaferit Kryeministër

Aleanca kundër Talat Xhaferit Kryeministër?

para 10 orë - InfoShqip

Tashmë dihet se, sipas Marrëveshjes së njohur të Përzhinos, tre muaj para zgjedhjeve parlamentare, (formalisht) kryeministri duhet të jetë shqiptar. Por, ashtu edhe siç pritej, kjo çështje, pavarësisht...

Talat Xhaferi kryeministër i parë shqipta U propozua nga Ali Ahmeti e miratoi Kryesia qendrore e BDI së

Talat Xhaferi, kryeministër i parë shqipta: U propozua nga Ali Ahmeti, e miratoi Kryesia qendrore e BDI-së

para 10 orë - InfoShqip

Talat Xhaferi do të jetë kryeministri i parë shqiptar. Emrin e tij e propozoi kreu i BDI-së Ali Ahmeti, ndërsa e miratoi kryesia Qendrore e partisë, që mbajti mbledhje në selinë në Reçicë të Vogël. Xhaferi...

 Respekt dhe besim i veçantë  Xhaferi pranon të jetë kryeministër i parë shqiptar në RMV

“Respekt dhe besim i veçantë”, Xhaferi pranon të jetë kryeministër i parë shqiptar në RMV

para 10 orë - InfoShqip

Kryeparlametari Talat Xhaferi e pranon vendimin e Kryesisë Qendrore të BDI-së që ai të jetë kryeministër i parë shqiptar. Nëpërmjet një paraqitje virtuale, Xhaferi deklaroi se do t’i përgjigjet detyrës...

Aksident tragjik në Venecia ndërrojnë jetë dy të rinj shqiptarë

Aksident tragjik në Venecia, ndërrojnë jetë dy të rinj shqiptarë

para 11 orë - InfoShqip

Një aksident tragjik ka ndodhur në Portogruaro të provincës së Venecias. Pak pas mesnate, mjeti “BMË Seria 3” me të cilin udhëtonin 3 të rinj ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar e shkatërruar në një kanal....

Ish banorja më e dashur e BBV Albania i bën surprizën e veçantë Kiarës në shtëpi Reagimi i Kiarës

Ish banorja më e dashur e ‘BBV Albania’ i bën surprizën e veçantë Kiarës në shtëpi/ Reagimi i Kiarës

para 11 orë - InfoShqip

Ajo ishte një ndër banoret më të preferuara. Piazza Navona Pasta-Making Cooking Class – GetYourGuide – from €40.60 – Book Online Now! Valbona Mema është pikërisht ajo që ka surprizuar Kiarën në shtëpi...

Osmani takon presidentin turk Erdogan Të përkushtuar ta forcojmë bashkëpunimin

Osmani takon presidentin turk Erdogan: Të përkushtuar ta forcojmë bashkëpunimin

para 11 orë - InfoShqip

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar sot në Stamboll presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan. Osmani në një postim në X shkruan se me presidentin turk kanë folur për situatën e sigurisë gjersa...

Zgjedhjet po afrohen politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

para 12 orë - InfoShqip

Nga: Muhamer Pajaziti Zgjedhjet po afrohen dhe partitë politike e kanë hapur thesin për qytetarët e dëshpëruar. Sa afrohen zgjedhjet, politikanët shqiptarë mundohen të shkrihen për qytetarët e tyre. Ata...

 Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën Lala befason me deklaratën Ja pse nuk i besoj babait të Naimit

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën” Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit

para 12 orë - InfoShqip

Gazetarja Klodiana Lala është shprehur se vrasja e Liridonës fsheh një mister shumë të madh, për faktin se ajo është kryer në mënyrë shumë të nxituar. Komentet Lala i bëri në “Euronews Albania”, ku tha...

Kovaçevski i bindur se përsëri do të jetë kryeministër

Kovaçevski i bindur se përsëri do të jetë kryeministër

para 13 orë - InfoShqip

LSDM do të duhet të analizojë nëse në zgjedhjet parlamentare do të shkojë me lista të përbashkëta me BDI-në edhe pse paraprakisht u paralajmërua se edhe kjo zgjidhje nuk përjashtohet. Kryeministri Kovaçevski...

BDI do ta propozojë Talat Xhaferin për kryeministër

BDI do ta propozojë Talat Xhaferin për kryeministër

para 13 orë - InfoShqip

Ministri i Punëve të Jashtme njëherit edhe funksionar i lartë i BDI-së, Bujar Osmani sot deklaroi se partia e tij do të propozojë Talat Xhaferin për kryeministër në 100 ditët e fundit. “Bashkimi Demokratik...

 Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin  eksperti Divorci dhe transaksionet çfarë fsheh Naim Murseli

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

para 14 orë - InfoShqip

Hetimet e Prokurorisë së Kosovës për vrasjen e Liridona Murselit vijojnë, ku po hapen pista të reja për motivet e vrasjes dhe ndalimin e procesit të divorcit. Në një lidhje të drejtpërdrejtë me Euronews...

Plani 6 miliardësh i BE së Kosova dhe Serbia përfitojnë vetëm nëse zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit e Asociacionin

Plani 6 miliardësh i BE-së, Kosova dhe Serbia përfitojnë vetëm nëse zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit e Asociacionin

para 15 orë - InfoShqip

Bashkimi Evropian për vite me radhë ka marrë mbi shpinë barrën e zgjidhjes së problemit në mes të Kosovës dhe Serbisë, duke qenë se të dy shtetet aspirojnë integrim në BE. BE i do të dy shtetet brenda...

Ambasada e SHBA së në Bagdad goditet nga disa raketa

Ambasada e SHBA-së në Bagdad goditet nga disa raketa

para 15 orë - InfoShqip

Ambasada e SHBA-së në Bagdad u sulmua nga disa raketa të premten në mëngjes, duke shkaktuar disa dëme të vogla materiale, por pa viktima, thanë zyrtarët amerikanë dhe irakianë. Shpërthimet u dëgjuan pranë...

Uashington në një linjë me BE ultimatum Serbisë për njohjen e Kosovës

Uashington në një linjë me BE, ultimatum Serbisë për njohjen e Kosovës

para 16 orë - InfoShqip

Në prag të vendimit të liderëve evropiane për të kushtëzuar zyrtarisht anëtarësimin e Serbisë me njohjen e Kosovës edhe SHBA-të e kanë përkrahur këtë qëndrim. Ambasadori amerikan në Beograd Chris Hill...

A i dhuroi Erdogan libër për Gazën Mitsotakis Gazetarët zbardhin prapaskenat e vizitës së presidentit turk në Greqi

A i dhuroi Erdogan libër për Gazën Mitsotakis? Gazetarët zbardhin prapaskenat e vizitës së presidentit turk në Greqi

para 16 orë - InfoShqip

Në mediat e Lindjes së Mesme është folur se presidenti i Turqisë, Erdogan, ka provokuar me gjestin e tij ndaj kryeministrit grek Mitsotakis, duke i dhuruar një libër të Gazës. Kjo ka ngjallur mjaft debat,...

Lidhja Europiane për Ndryshim Pushteti të përgjigjet A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar Monstra

Lidhja Europiane për Ndryshim: Pushteti të përgjigjet: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

para 16 orë - InfoShqip

Pas ngjarjeve të fundit që po ndodhin në shtetin tonë, e ku më i freskëti është ai i 14-vjeçares, Vanja Gjorçevska e cila u vra tragjikisht para disa ditësh, shkruan InfoShqip. Në lidhje me këtë rast ka...

Më 13 dhjetor samiti i BE për Ballkanin Perëndimor zbardhet agjenda

Më 13-dhjetor samiti i BE për Ballkanin Perëndimor, zbardhet agjenda

para 16 orë - InfoShqip

Më 13 dhjetor në Bruksel pritet të zhvillohet samiti i përbashkët i liderëve të Bashkimit Evropian me kolegët e tyre nga gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor. Kosovën në këtë samit pritet ta përfaqësojë...

Interpol lëshoi urdhër arrest për Milan Radoiçiç reagon Vuçiç dhe paralajmëron Kosovën

Interpol lëshoi urdhër-arrest për Milan Radoiçiç, reagon Vuçiç dhe paralajmëron Kosovën

para 17 orë - InfoShqip

“Na presin shumë telashe sa i përket Kosovës”, ka thënë presidenti serb në një tubim parazgjedhor të partisë së tij PPS, i cili edhe një herë ka paralajmëruar “situatë edhe më të vështirë”. “Nuk dua t’ju...

Ska më aludime Vladimir Putin bën njoftimin e rëndësishëm Sërish kandidat në zgjedhjet presidenciale të 2024 s

Ska më aludime, Vladimir Putin bën njoftimin e rëndësishëm: Sërish kandidat në zgjedhjet presidenciale të 2024-s

para 17 orë - InfoShqip

Presidenti rus Vladimir Putin ka njoftuar se do të jetë kandidat në zgjedhjet presidenciale të vitit 2024. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rus njoftoi sot se zgjedhjet do të mbahen për herë të parë në tre...

Çedomir Jovanoviq Do ta njihja Kosovën si shtet të shqiptarëve dhe serbëve që jetojnë atje

Çedomir Jovanoviq: Do ta njihja Kosovën si shtet të shqiptarëve dhe serbëve që jetojnë atje

para 18 orë - InfoShqip

Bartësi i listës “Duhet ndryshe” në zgjedhjet parlamentare të Serbisë Çedomir Jovanoviç ka deklaruar se “qëndrimi i tij për Kosovën është i njohur tash e 20 vjet” dhe se ai “Kosovën do ta pranonte si shtet...

Djali i presidentit Biden akuzohet për shmangie nga tatimi

Djali i presidentit Biden akuzohet për shmangie nga tatimi

para 18 orë - InfoShqip

Prokurorët federalë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ngritur aktakuzë kundër djalit të presidentit Joe Biden, për shmangie nga tatimi. Hunter Biden “shpenzoi miliona dollarë për një mënyrë jetese...

Vuçiç rrezikon të humbë zgjedhjet në Serbi nga terreni vijnë informacione dramatike ja pse presidenti serb mund të ketë fundin tragjik si të Millosheviçit

Vuçiç rrezikon të humbë zgjedhjet në Serbi, nga terreni vijnë informacione dramatike, ja pse presidenti serb mund të ketë fundin tragjik si të Millosheviçit

para 18 orë - InfoShqip

Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, mund t’i bjerë “mbi kokë” dëshira për të thirrur herë pas here zgjedhje të jashtëzakonshme. Siç shkruan gazeta me ndikim Politico, opozita e bashkuar tashmë po...

A mund të mbahet kondicioneri ndezur gjatë natës Ja çfarë thotë eksperti

A mund të mbahet kondicioneri ndezur gjatë natës? Ja çfarë thotë eksperti

para 19 orë - InfoShqip

Ekperti i energjitikës Azmir Duleviç ishte i ftuar këtë të premte në “Good Morning Albanians”, ku foli në lidhje me problematikat që mund të lindin në lidhje me përdorimin e tepëruar të kondicionerit gjatë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK