TEMA Zuri vend Talat Xhaferi kryeministër i Maqedonisë së Veriut

TEMA: Zuri vend, Talat Xhaferi kryeministër i Maqedonisë së Veriut

para 5 orë - Flaka

Talat Xhaferi, aktualisht kryetar kuvendi, është nominuar për postin e kryeministrit të vendit nga partia që i takon, BDI. Lajmi u bë i ditur nga zëdhënësi partiak, Bujar Osmani pas mbajtjes së mbledhjes...

Hoffenheimi mposht bindshëm Bochumin

Hoffenheimi mposht bindshëm Bochumin

para 7 orë - Flaka

Skuadra e Hoffenheimit ka shënuar fitore bindëse në ndeshjen e parë të xhiros së 14-t të Bundesligës gjermane. Të premten mbrëma, Hoffenheimi mposhti skuadrën e Bochumit me rezultatin 3:1. Për Hoffenheimin,...

Senatori amerikan Hudhra kineze përbën rrezik për sigurinë kombëtare

Senatori amerikan: Hudhra kineze përbën rrezik për sigurinë kombëtare

para 7 orë - Flaka

Senatori amerikan Rick Scott, ka bërë thirrje për hetim qeveritar rreth ndikimit të importeve të hudhrës kineze, në sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara. Republikani Scott i ka nisur kërkesë Departamentit...

Cristiano Ronaldo bën 1200 Portugezi feston ndeshjen historike me gol dhe asist

Cristiano Ronaldo bën 1200! Portugezi feston ndeshjen historike me gol dhe asist

para 7 orë - Flaka

Dita e sotme ka qenë e veçantë për Cristiano Ronaldon. Futbollisti portugez, ka luajtur ndeshjen e tij të 1200 zyrtare në karrierë, një arritje e jashtëzakonshme për një futbollist. Dhe ai nuk ka zhgënjyer...

Policia e Kosovës del me njoftim zyrtar për arrestimin e baronit të drogës Gëzim Çela

Policia e Kosovës del me njoftim zyrtar për arrestimin e “baronit” të drogës, Gëzim Çela

para 7 orë - Flaka

Policia e Kosovës ka dalë me informacion zyrtar për arrestimin e “baronit” të drogës, Gëzim Çela, sot në Ferizaj. Sipas policisë, ai ka qenë i kërkuar për Trafikim me Narkotik, teksa sipas policisë për...

BE ja jep dritën e gjelbër për t i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

para 7 orë - Flaka

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për rimëkëmbje pas pandemisë së koronavirusit, dhe mes tensioneve...

SHBA ja ia vë veton rezolutës së OKB së për armëpushim në Gaza

SHBA-ja ia vë veton rezolutës së OKB-së për armëpushim në Gaza

para 7 orë - Flaka

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ia kanë vënë veton rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara për “armëpushim të menjëhershëm humanitar” në luftën midis Izraelit dhe grupit...

Juventus merr kryesimin e Serie A mposht kampionët

Juventus merr kryesimin e Serie A, mposht kampionët

para 7 orë - Flaka

Juventusi ka arritur të mposhtë Kampionët e Italisë, Napolin me rezultat minimal 1:0, duke marr kryesimin e Serie A. Juventusi e filloi më mirë ndeshjen, por Napoli kishte rastet më të mira. Në pjesën...

Valbon Limani punonjës i dalluar i Komunës së Gostivarit që punon pa pagesë

Valbon Limani, punonjës i dalluar i Komunës së Gostivarit që punon pa pagesë

para 7 orë - Flaka

Valbon Limani, i cili pos që është kryesues i Këshillit komunat në Komunën e Gostivarit, ushtron edhe detyrën e Shefit të Kabinetit të kryetarit Arben Taravari. Ai në emisionin “Politica” në Tv Globi zbuloi...

Maqedoni 284 076 kredi të shpejta në vitin 2022

Maqedoni, 284,076 kredi të shpejta në vitin 2022

para 7 orë - Flaka

Rritje enorme e numrit të përdoruesve të kredive të shpejta në vendin tonë. Nëse në vitin 2018 ishin vetëm 101,949 kredi të aprovuara, në vitin 2022 numri total i kredive të aprovuara është rritur për...

Agresioni rus Ukraina Fletarrestimi ndaj Putinit ka ndihmuar në kthim të fëmijëve të dëbuar

Agresioni rus, Ukraina: Fletarrestimi ndaj Putinit ka ndihmuar në kthim të fëmijëve të dëbuar

para 7 orë - Flaka

Komisionari i Ukrainës për të Drejta të Njeriut, Dmytro Lubinets, ka thënë të premten se dy fletarrestimet e lëshuara ndaj presidentit rus, Vladimir Putin dhe një zyrtareje tjetër ruse, për dëbim të paligjshëm...

Konjufca Nuk ka Asociacion pa njohjen e Kosovës nga Serbia

Konjufca: Nuk ka Asociacion pa njohjen e Kosovës nga Serbia

para 7 orë - Flaka

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca tha të premten se kërkesa perëndimore për ngritjen e asociacionit nuk do të plotësohet, nëse nuk bën trysni bashkësia ndërkombëtare ndaj Serbisë për hapat...

Lajçak e Hill e vlerësojnë të shkëlqyer bashkëpunimin BE SHBA në dialog

Lajçak e Hill e vlerësojnë të shkëlqyer bashkëpunimin BE-SHBA në dialog

para 7 orë - Flaka

I dërguari special i Bashkimit Evropian në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, Miroslav Lajçak, është takuar në Bruksel me ambasadorin amerikan në Beograd, Christopher Hill. Lajmin e ka bërë të ditur vet...

Grubi për Ali Ahmetin Krejt çka ka t shenjtë shqiptaria ka zbrit mbi supet e tija

Grubi për Ali Ahmetin: Krejt çka ka t’shenjtë shqiptaria, ka zbrit mbi supet e tija

para 7 orë - Flaka

Talat Xhaferi për kryeministër të parë shqiptarë. Ky ishte propozimi i Ali Ahmetit që gjeti mbështetjen e të gjithë kryesisë qendrore të BDI-së në mbledhjen e sotme, në Reçicë të Vogël. Pas këtij vendimi,...

Musliu BDI dëshiron të tregojë se ky shtet është për të gjithë qytetarët

Musliu: BDI dëshiron të tregojë se ky shtet është për të gjithë qytetarët

para 8 orë - Flaka

Analisti politik, Albert Musliu në emisionin “Samo vistina”, komentoi propozimin e fundit të BDI-së që kryeparlamentari Talat Xhaferi të jetë kryeministër në 100 ditët e fundit të qeverisjes. “Vet fakti...

Valbon Limani Vitin e ardhshëm Gostivari do të bëhet me qendër dhe shëtitore të re rreth Vardarit

Valbon Limani: Vitin e ardhshëm Gostivari do të bëhet me qendër dhe shëtitore të re rreth Vardarit

para 8 orë - Flaka

“Mendoj se për këto dy vite kemi bërë punë të mjaftueshme dhe qytetarët më së miri mund ta vlersojnë atë që kemi bërë. Gjithmonë mund të bëhet më tepër, mirëpo në kuadër të mundësive kemi bërë maksimumin...

Shkëmbim zjarri në Bregun Perëndimor gjashtë palestinezë të vrarë

Shkëmbim zjarri në Bregun Perëndimor, gjashtë palestinezë të vrarë

para 8 orë - Flaka

Forcat izraelite sulmuan një kamp refugjatësh në Bregun e pushtuar Perëndimor të premten me synimin për të arrestuar militantë të dyshuar palestinezë dhe shkëmbyen zjarr me persona të armatosur. Gjashtë...

Shaqiri uron Xhaferin U tha dhe po bëhet Kryeministri shqiptar then tabunë e fundit ndër etnike

Shaqiri uron Xhaferin: U tha dhe po bëhet, Kryeministri shqiptar then tabunë e fundit ndër-etnike

para 8 orë - Flaka

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka uruar kryekuvendarin, Talat Xhaferi pas përzgjedhjes nga BDI për Kryeministër shqiptar. Shaqiri shkruan se me këtë vendim, BDI po then edhe një barrierë...

Talat Xhaferi Me përkushtim edhe si kryeministër shqiptar

Talat Xhaferi: Me përkushtim edhe si kryeministër shqiptar

para 8 orë - Flaka

Pas mbledhjes së mbajtur sot në Tetovë, BDI ka vendosur që kryeministri shqiptar që do të udhëheq me vendin nga 28 Janari deri në mbajtjen e zgjedhjeve të jetë Talat Xhaferi, informon Klan M. Xhaferi në...

Moti gjatë fundjavës në Maqedoni

Moti gjatë fundjavës në Maqedoni

para 8 orë - Flaka

Moti gjatë ditës së nesërme në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës pritet të ketë periudha të diellit. Temperatura minimale do të jetë nga -4 deri në 7 gradë celsius. Gjatë ditës së diel pritet...

Tetovari e denoncon si të zhdukur bashkëshorten  u largua nga shtëpia e prindërve të saj

Tetovari e denoncon si të zhdukur bashkëshorten, “u largua nga shtëpia e prindërve të saj”

para 8 orë - Flaka

Një rast jo i zakonshëm është denoncuar në polici, nga një 36-vjeçar i fshatit Sellcë të Tetovës. Ai deklaroi se bashkëshortja e tij 31-vjeçare është larguar nga shtëpia e prindërve të saj. “Më datë 07.12.2023...

Kandidat për deputet apo kandidat për kryetar komune në Gostivar ja si përgjigjet Valbon Limani i ASH së

Kandidat për deputet apo kandidat për kryetar komune në Gostivar, ja si përgjigjet Valbon Limani i ASH-së

para 8 orë - Flaka

Çdo propozim dhe vendim që do vinte nga partia ku unë jam anëtar, do ta respektoja. Kështu tha kryesuesi i Këshillit të Komunës së Gostivarit dhe Sekretari i Degës së ASH-së në Gostivar, Valbon Limani...

 Do të bëjë një test pas dëmtimit  Gjimshiti lë në pritje Gasperinin

“Do të bëjë një test pas dëmtimit…”, Gjimshiti lë në pritje Gasperinin

para 9 orë - Flaka

Trajneri Gian Piero Gasperini po përgatitet të përballet me Milanin, ndërsa si synim ka që të lërë pas një periudhë të komplikuar për Atalantën e tij. Teknikur pret që të ketë të disponueshëm edhe mbrojtësin...

Si të Përgatisni Uthull Molle në Kushtet e Shtëpisë

Si të Përgatisni Uthull Molle në Kushtet e Shtëpisë

para 9 orë - Flaka

Uthulla e mollës është një aleate e rëndësishme e shëndetit. Ajo përgatitet nëpërmjet fermentimit dhe është shumë e pasur me fosfor, magnez, kalium dhe kalçium. Uthulla e mollës rekomandohet kundër një...

Supë Krem Brokoli Me Djathë  Për Një Darkë Të Lehtë Të Shëndetshme

Supë Krem Brokoli Me Djathë – Për Një Darkë Të Lehtë, Të Shëndetshme

para 9 orë - Flaka

Në Shqipëri mund të gjesh djathin e dhisë më të mirë në botë. Me shije dhe nuanca shumë dimensionale, djathi i dhisë ka një gamë të gjërë adhuruesish dhe kundërshtarësh. Kur vjen puna tek djathi i dhisë,...

Liga e dytë Besa kundër Pobedës Arsimi sfidon Bellasicën Teteksi me Bashkimin

Liga e dytë: Besa kundër Pobedës, Arsimi sfidon Bellasicën, Teteksi me Bashkimin

para 9 orë - Flaka

E shtuna është e rezervuar për ndeshjet e javës së 15-të dhe të fundit të sezonit vjeshtor në Ligën e dytë të futbolklit vendor. Gjithësesi se ndeshje e veçantë do të zhvillohet në në stadiumin e Vrapçishtit...

Ende nuk dihet sa do të zgjasë procedura e ekstradimit për Ljupço Palevskin

Ende nuk dihet sa do të zgjasë procedura e ekstradimit për Ljupço Palevskin

para 9 orë - Flaka

Ende nuk dihet se kur do të ekstradohet i dyshuari për vrasjen e Vanja Gjorçeskës nga Turqia. Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga pret që procedura e ekstradimit të zhvillohet shpejtë dhe Palevski të përgjigjet...

NBA Cup Fitojnë Lakers dhe Indiana

NBA Cup: Fitojnë Lakers dhe Indiana

para 9 orë - Flaka

Në eventin NBA Cup që organizohet përherë të pare nga NBA dy skuadrat Indiana dhe Lakers kanë siguruar finale. Ndërkohë që ndeshjet e këtij turneu janë të vlefshme edhe për sezonin e rregullt. Në mdeshjen...

 Për 500 milionë euro do të shkoja në këmbë  Ancelotti përgjigjet me humor në pyetjen për ofertat nga Arabia Saudite

“Për 500 milionë euro do të shkoja në këmbë” – Ancelotti përgjigjet me humor në pyetjen për ofertat nga Arabia Saudite

para 9 orë - Flaka

Disa klube nga Arabia Saudite po e shohin Carlo Ancelottin si trajnerin e tyre të ardhshëm. Megjithatë, italiani pritet ose të qëndrojë te Real Madrid dhe në të ardhmen të kalojë si përzgjedhës i Kombëtares...

Ndahet nga jeta pjesëtarja e Policisë së Kosovës Miradie Berisha

Ndahet nga jeta pjesëtarja e Policisë së Kosovës, Miradie Berisha

para 9 orë - Flaka

Është ndarë nga jeta pjesëtarja e Policisë së Kosovës, Miradie Berisha. Lajmin për vdekjen e saj e kanë bërë të ditur familjarët e viktimës. Sipas këtij njoftimi, varrimi i të njëjtës bëhet nesër në Graboc...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK