Rohde për arritjen e ujdisë mes KEDS it dhe Elektroseverit Tani kemi nevojë për zbatim pa vonesa

Rohde për arritjen e ujdisë mes KEDS-it dhe Elektroseverit: Tani kemi nevojë për zbatim pa vonesa

i ri - Periskopi

Rohde për arritjen e ujdisë mes KEDS-it dhe Elektroseverit: Tani kemi nevojë për zbatim pa vonesa 11 Dec, 13:09 Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, e ka quajtur lajm të mirë arritjen e marrëveshjes...

Detaje të reja Naim Murseli dyshohet se e bleu armën në ditën e vrasjes së Liridonës

Detaje të reja: Naim Murseli dyshohet se e bleu armën në ditën e vrasjes së Liridonës

para 39 minutave - Periskopi

Detaje të reja: Naim Murseli dyshohet se e bleu armën në ditën e vrasjes së Liridonës 11 Dec, 12:45 Gjykata Themelore në Prishtinë ka dhënë detaje të reja për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt me 29...

Vëllai i Haxhi Shalës Këto arrestime janë të paligjshme po flitet që kanë me ekstradu

Vëllai i Haxhi Shalës: Këto arrestime janë të paligjshme, po flitet që kanë me ekstradu

para 39 minutave - Periskopi

Vëllai i Haxhi Shalës: Këto arrestime janë të paligjshme, po flitet që kanë me ekstradu 11 Dec, 12:32 Ish- deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Shala është duke intervistuar në zyret e EULEX-it, i ndaluar...

Reuters shkruan për Lulzim Hetemin Njihuni me kryebashkiakun që jeton dhe fle në zyrë i ruajtur nga NATO dhe Policia

Reuters shkruan për Lulzim Hetemin: Njihuni me kryebashkiakun që jeton dhe fle në zyrë, i ruajtur nga NATO dhe Policia

para 39 minutave - Periskopi

Reuters shkruan për Lulzim Hetemin: Njihuni me kryebashkiakun që jeton dhe fle në zyrë, i ruajtur nga NATO dhe Policia 11 Dec, 12:22 Agjencia ndërkombëtare e lajmeve ka shkruar për kryetarin e Leposaviqit,...

Caktohet masa e paraburgimit për të akuzuarin e katërt në rastin e Liridona Ademajt

Caktohet masa e paraburgimit për të akuzuarin e katërt në rastin e Liridona Ademajt

para një ore - Periskopi

Caktohet masa e paraburgimit për të akuzuarin e katërt në rastin e Liridona Ademajt 11 Dec, 11:54 Gjykata Themelore Prishtinë ia ka caktuar masën e paraburgimit të akuzuarit të katërt në rastin e Liridona...

Kurti pas takimeve në Berlin Biseduam për dialogun dhe situatën në Ballkanin Perëndimor

Kurti pas takimeve në Berlin: Biseduam për dialogun dhe situatën në Ballkanin Perëndimor

para një ore - Periskopi

Kurti pas takimeve në Berlin: Biseduam për dialogun dhe situatën në Ballkanin Perëndimor 11 Dec, 11:40 Kryeministri Kurti ka marrë pjesë në Kongresin e Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë, SPD-së e ku...

Aksidenti mes 14 veturave sot në autostradë Tetë persona të lënduar

Aksidenti mes 14 veturave sot në autostradë: Tetë persona të lënduar

para një ore - Periskopi

Aksidenti mes 14 veturave sot në autostradë: Tetë persona të lënduar 11 Dec, 11:21 Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”, Mazgit-Bresje, në të cilin janë përfshirë 14 automjete...

E konfirmuar Haxhi Shales i bastiset prona dhe është marrë për intervistim nga Specialja

E konfirmuar: Haxhi Shales i bastiset prona dhe është marrë për intervistim nga Specialja

para 2 orë - Periskopi

E konfirmuar: Haxhi Shales i bastiset prona dhe është marrë për intervistim nga Specialja 11 Dec, 11:10 Kryetari i OVL-UÇK’së në Malishevë, Metush Kryeziu tha se ka informacione që Specialja ka kryer bastisje...

Mësuesja e Liridonës Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

Mësuesja e Liridonës: Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

para 2 orë - Periskopi

Mësuesja e Liridonës: Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi 11 Dec, 10:58 Teuta Haxhiu, mësuesja e Liridona Ademajt, e cila u vra mbrëmjen e...

Djali i Haxhi Shalës hyn në zyret e EULEX it VIDEO

Djali i Haxhi Shalës hyn në zyret e EULEX’it(VIDEO)

para 2 orë - Periskopi

Djali i Haxhi Shalës hyn në zyret e EULEX’it(VIDEO) 11 Dec, 10:47 Flakron Shala, djali i ish deputetit, Haxhi Shala, ka hyrë në zyret e EULEX’it në Fushë Kosovë. Haxhi Shala është raportuar se është arrestuar...

Specialja e konfirmon se po kryhen aksione në Kosovë nuk përmend arrestime

Specialja e konfirmon se po kryhen aksione në Kosovë, nuk përmend arrestime

para 3 orë - Periskopi

Specialja e konfirmon se po kryhen aksione në Kosovë, nuk përmend arrestime 11 Dec, 10:38 Foto ilustrim Prokuroria e Specializuar e Hagës e ka konfirmuar se në Kosovë po kryhen operacione të ndryshme....

KPK rizgjedh Blerim Isufajn kryeprokuror të Prokurorisë Speciale

KPK rizgjedh Blerim Isufajn kryeprokuror të Prokurorisë Speciale

para 3 orë - Periskopi

KPK rizgjedh Blerim Isufajn kryeprokuror të Prokurorisë Speciale 11 Dec, 10:26 Blerim Isufaj është rizgjedhur edhe për një mandat tjetër në krye të Prokurorisë Speciale të Kosovës. Vendimi është marrë...

Vdekja e policit në Leposaviq po trajtohet si vdekje e dyshimtë

Vdekja e policit në Leposaviq po trajtohet si ‘vdekje e dyshimtë’

para 3 orë - Periskopi

Vdekja e policit në Leposaviq po trajtohet si ‘vdekje e dyshimtë’ 11 Dec, 10:09 Një zyrtar policor derisa ishte në detyrë në Leposaviq është gjetur pa shenja jete nga mbikqyrësi i tij të dielën pas mesnate....

Vrasje në tentativë në Pejë arrestohen dy persona

Vrasje në tentativë në Pejë, arrestohen dy persona

para 4 orë - Periskopi

Vrasje në tentativë në Pejë, arrestohen dy persona 11 Dec, 9:45 Një person ka raportuar se derisa ka qenë duke vozitur, dy persona kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të tij. Përveç dëmeve në veturë,...

Pejë Një vajzë 23 vjeçare dyshohet se është dhunuar

Pejë: Një vajzë 23 vjeçare dyshohet se është dhunuar

para 4 orë - Periskopi

Pejë: Një vajzë 23 vjeçare dyshohet se është dhunuar 11 Dec, 9:40 Një vajzë 23 vjeçare, shtetase e Shqipërisë, dyshohet se është dhunuar në Pejë. Këtë e konfirmoi zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë,...

Specialja kryen bastisje në Malishevë Po intervistohet Haxhi Shala

Specialja kryen bastisje në Malishevë: Po intervistohet Haxhi Shala

para 4 orë - Periskopi

Specialja kryen bastisje në Malishevë: Po intervistohet Haxhi Shala 11 Dec, 9:33 Haxhi Shala i njohur me nofkën “Topi” gjatë kohës së luftës, është ftuar për intervistim nga Dhomat e Specializuara të Hagës....

Mbyllet rruga ku ndodhi aksidenti i rëndë krijohen kolona kilometërshe

Mbyllet rruga ku ndodhi aksidenti i rëndë, krijohen kolona kilometërshe

para 4 orë - Periskopi

Mbyllet rruga ku ndodhi aksidenti i rëndë, krijohen kolona kilometërshe 11 Dec, 9:26 Aksidenti i rëndë i ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Prishtinë – Podujevë, ka krijuar kolona të gjata. Ky aksident...

Policia për aksidentin në autostradë 14 automjete të përfshira raportohet për të lënduar

Policia për aksidentin në autostradë: 14 automjete të përfshira, raportohet për të lënduar

para 4 orë - Periskopi

Policia për aksidentin në autostradë: 14 automjete të përfshira, raportohet për të lënduar 11 Dec, 8:56 Zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha, ka dhënë detaje për aksidentin në autostradën Ibrahim Rugova. Ai...

Cili është problemi tani me Marrëveshjen e Ohrit

Cili është problemi tani me Marrëveshjen e Ohrit?

para 5 orë - Periskopi

Cili është problemi tani me Marrëveshjen e Ohrit? 11 Dec, 8:27 Një sfidë e re për Serbinë -BE-ja dëshiron të përfshijë dispozitat e Marrëveshjes së Ohrit në kapitullin 35 të negociatave. Çfarë do të thotë...

Vranët e shi ky është parashikimi i motit për këtë javë

Vranët e shi, ky është parashikimi i motit për këtë javë

para 5 orë - Periskopi

Vranët e shi, ky është parashikimi i motit për këtë javë 11 Dec, 8:16 Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë sot në vendin tonë. Sipas IHMK-së, kjo javë fillon me kushte...

Feith kritikon politikën e Serbisë Duhet ta kuptojë njëherë e mirë Kosova është e pavarur

Feith kritikon politikën e Serbisë: Duhet ta kuptojë njëherë e mirë, Kosova është e pavarur

para 5 orë - Periskopi

Feith kritikon politikën e Serbisë: Duhet ta kuptojë njëherë e mirë, Kosova është e pavarur 11 Dec, 8:08 Diplomati holandez, Pieter Feith, ka kritikuar politikën e Serbisë. Ai thotë se shteti serb duhet...

Aksident i rëndë në autostradën e Fushë Kosovës përfshihen disa makina kamionë e një furgon

Aksident i rëndë në autostradën e Fushë Kosovës, përfshihen disa makina, kamionë e një furgon

para 5 orë - Periskopi

Aksident i rëndë në autostradën e Fushë Kosovës, përfshihen disa makina, kamionë e një furgon 11 Dec, 7:59 Një aksident i rëndë trafiku raportohet se ka ndodhur mëngjesin e sotëm mbi urën e autostradës...

Suharekë 71 vjeçari vdiq dyshohet se ra nga një pemë

Suharekë: 71-vjeçari vdiq, dyshohet se ra nga një pemë

para 13 orë - Periskopi

Suharekë: 71-vjeçari vdiq, dyshohet se ra nga një pemë 10 Dec, 23:39 Një 71 vjeçar ka vdekur aksidentalisht sot në fshatin Mushtisht të Suharekës. Dyshohet se viktima, R.B, e ka humbur jetën aksidentalisht,...

 Kom mujt me mposht Dritën 2 3 herë brenda një sezoni  Ismet Munishi e thumbon Dritën për kohën kur ishte te Gjilani

“Kom mujt me mposht Dritën 2-3 herë brenda një sezoni”, Ismet Munishi e “thumbon” Dritën për kohën kur ishte te Gjilani

para 14 orë - Periskopi

“Kom mujt me mposht Dritën 2-3 herë brenda një sezoni”, Ismet Munishi e “thumbon” Dritën për kohën kur ishte te Gjilani 10 Dec, 23:16 Trajneri i njohur dhe analisti i përhershëm në T7, Ismet Munishi foli...

Lajçak zbulon se po përgatitet për raundin e ri të bisedimeve me Bislimin dhe Petkoviqin s jep datë

Lajçak zbulon se po përgatitet për raundin e ri të bisedimeve me Bislimin dhe Petkoviqin, s’jep datë

para 14 orë - Periskopi

Lajçak zbulon se po përgatitet për raundin e ri të bisedimeve me Bislimin dhe Petkoviqin, s’jep datë 10 Dec, 22:50 I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka paralajmëruar...

Gjakovë Aksidentohen tri vetura dy të lënduar

Gjakovë: Aksidentohen tri vetura, dy të lënduar

para 15 orë - Periskopi

Gjakovë: Aksidentohen tri vetura, dy të lënduar 10 Dec, 22:22 Dy persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në Gjakovë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës,...

Fjalimi i Kurtit në Berlin para bashkatdhetarëve me flamurin shqiptar por jo edhe të Kosovës

Fjalimi i Kurtit në Berlin para bashkatdhetarëve me flamurin shqiptar, por jo edhe të Kosovës

para 15 orë - Periskopi

Fjalimi i Kurtit në Berlin para bashkatdhetarëve me flamurin shqiptar, por jo edhe të Kosovës 10 Dec, 22:13 Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë,...

Këto çizme zgjasin këmbët dhe linjën e trupit Tri modele që mund t i kombinoni me funde dhe fustane

Këto çizme zgjasin këmbët dhe linjën e trupit: Tri modele që mund t’i kombinoni me funde dhe fustane

para 15 orë - Periskopi

Këto çizme zgjasin këmbët dhe linjën e trupit: Tri modele që mund t’i kombinoni me funde dhe fustane 10 Dec, 21:53 Çizmet e larta janë një artikull i domosdoshëm në dollapin e këpucëve kur fillojnë ditët...

Vasfije Krasniqi Komisioni për verifikim të viktimave nuk lajmërohen në telefon

Vasfije Krasniqi: Komisioni për verifikim të viktimave nuk lajmërohen në telefon

para 15 orë - Periskopi

Vasfije Krasniqi: Komisioni për verifikim të viktimave nuk lajmërohen në telefon 10 Dec, 21:35 E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, Vasfije Krasniqi, deklaron se nga Komisioni Qeveritar...

Qeveria i neglizhoi në buxhet VV sulmon komunat që udhëhiqen nga opozita S ka shpjegim për mos falje të 100 eurove të tatimit në pronë

Qeveria i neglizhoi në buxhet, VV sulmon komunat që udhëhiqen nga opozita: S’ka shpjegim për mos-falje të 100 eurove të tatimit në pronë

para 16 orë - Periskopi

Qeveria i neglizhoi në buxhet, VV sulmon komunat që udhëhiqen nga opozita: S’ka shpjegim për mos-falje të 100 eurove të tatimit në pronë 10 Dec, 21:04 Lëvizja Vetëvendosje ka bërë një postim lidhur me...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK