A u gjet vërtetë litari në qelinë e vrasësit të Liridonës Flet avokati

A u gjet vërtetë litari në qelinë e vrasësit të Liridonës? Flet avokati

para 17 minutave - Bota Press

Avokati Meshar Selimaj ishte mëngjesin e kësaj të hëne në “Good Morning Albanians” për të folur rreth tentativës për të dhunuar në burg Granit Plavën, i akuzuar si ekzekutori i Liridona Ademajt. Avokati...

Hapet kutia e Pandorës Babai i Vanyas kishte një anë të errët

Hapet kutia e Pandorës: Babai i Vanyas kishte një anë të errët

para 57 minutave - Bota Press

Sipas atyre që e njohin, babai Aleksandar ishte një person problematik, bixhozxhi dhe narkoman. Dhe vjen nga një familje e pasur nga Shkupi, babai i tij ishte regjisor dhe punonte në Poloni, thotë gazetari...

Kurti takon Scholzin U dëshmuan marrëdhëniet e forta mes Kosovës e Gjermanisë

Kurti takon Scholzin: U dëshmuan marrëdhëniet e forta mes Kosovës e Gjermanisë

para një ore - Bota Press

Kryeministri Albin Kurti ka takuar kancelarin gjerman Olaf Scholz, gjatë vizitës së tij në Berlin. Kurti ka thënë se në takimin me shefin e qeverisë gjermane janë dëshmuar marrëdhëniet e forta dypalëshe...

Shqiptarët në Arenën Ndërkombëtare Lena Ibishi Ambasadorja e CIVICA për 2022 2024

Shqiptarët në Arenën Ndërkombëtare: Lena Ibishi, Ambasadorja e CIVICA për 2022-2024

para një ore - Bota Press

Në këtë rrugëtim të arsimit të lartë dhe shërbimit publik, një emër shquhet ndër më të rinjtë dhe më të arriturit nga Kosova: Lena Ibishi, një studente e lindur dhe rritur në Kosovë, po bën histori si...

I ngujuar nga 29 maji Reuters brenda dhomës ku fle Lulzim Hetemi

I ngujuar nga 29 maji, Reuters brenda dhomës ku fle Lulzim Hetemi

para një ore - Bota Press

Gazeta prestigjioze, Reuters, i ka kushtuar një artikull Lulzim Hetemit- kryetarit të Leposaviqit që është ngujuar në zyrën e tij që nga 29 maji. Një nga fotografitë tregon edhe vendin se ku fle Hetemi....

Caktohet paraburgim për të dyshuarin e katërt në rastin e vrasjes së Liridona Ademajt

Caktohet paraburgim për të dyshuarin e katërt në rastin e vrasjes së Liridona Ademajt

para 2 orë - Bota Press

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit për të dyshuarin e katërt në rastin e vrasjes së Liridona Ademajt, Tomë Dodaj. “Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të...

Pretendimi i njohësit të kriminalistikës Mes Liridonës dhe Naimit pati një konflikt rrethi i ngushtë e dinë

Pretendimi i njohësit të kriminalistikës: Mes Liridonës dhe Naimit pati një konflikt, rrethi i ngushtë e dinë

para 2 orë - Bota Press

Për njohësin e Kriminalistikës Mensut Ademi, mes Liridona Ademajt dhe Naim Murselit ka pasur një konflikt, për të cilin sipas tij, rrethi i ngushtë familjar apo miqtë e tyre, ka qenë në dijeni. Në Klan...

Deputeti i Bundestagut gjerman takohet me Kurtin Ballkani Perëndimor i përket BE së

Deputeti i Bundestagut gjerman takohet me Kurtin: Ballkani Perëndimor i përket BE-së

para 3 orë - Bota Press

Deputeti i Bundestagut gjerman, Nils Schmid është takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Schmid që është edhe zëdhënësi i politikës së jashtme të SPD-së, ka shkruar për këtë takim në platformën...

Intervistimi nga Specialja flet djali i Haxhi Shalës

Intervistimi nga Specialja, flet djali i Haxhi Shalës

para 3 orë - Bota Press

Haxhi Shala është duke u intervistuar nga Gjykata Speciale në zyret e EULEX’it në Fushë Kosovë. Për këtë, ka folur djali i tij, Flakroni. Ai ka thënë se Haxhi Shala është duke u intervistuar në zyrat e...

Konfirmohet bastisja e pronave të Haxhi Shalës dhe intervistimi i tij nga Specialja

Konfirmohet bastisja e pronave të Haxhi Shalës dhe intervistimi i tij nga Specialja

para 3 orë - Bota Press

Kryetari i OVL-UÇK’së në Malishevë, Metush Kryeziu, në një përgjigje për Gazetën Express, tha se ka informacione që Specialja ka kryer bastisje në pronat e ish deputetit Haxhi Shala, i njohur edhe si komandant...

8 të lënduar nga aksidenti mes 14 automjeteve në autostradë

8 të lënduar nga aksidenti mes 14 automjeteve në autostradë

para 3 orë - Bota Press

Sot 14 automjete janë përplasur mes vete në autostradën “Ibrahim Rugova”. Si pasojë e këtij aksidenti, tetë persona janë lënduar dhe kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Drejtori i Emergjencës, Naser Syla, tha...

Blerim Isufaj rizgjidhet Kryeprokuror i Prokurorisë Speciale

Blerim Isufaj rizgjidhet Kryeprokuror i Prokurorisë Speciale

para 4 orë - Bota Press

Blerim Isufaj është rizgjedhur Kryeprokuror i Prokurorisë Speciale edhe për një mandat tjetër. Emërimi i Isufajt për një mandat tjetër 4-vjeçar është miratuar sot nga Këshilli Prokurorial i Kosovës. Nga...

Policia thirrje vozitësve Kujdes nga mjegulla mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia thirrje vozitësve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

para 4 orë - Bota Press

Policia e Kosovës ka bërë thirrje për kujdes gjatë vozitjes, sidomos gjatë mjegullës ku zvogëlohet dukshmëria. Policia ka kërkuar në një postim në Facebook, që shpejtësia e lëvizjes të mbahet nën kontroll....

Ekskluzive Specialja arreston komandant Topin  Haxhi Shalën

Ekskluzive: Specialja arreston komandant ‘Topin’ – Haxhi Shalën

para 5 orë - Bota Press

Gjykata Speciale ka ndërmarrë sot një operacion, i cili është duke u realizuar, ku tashmë kanë filluar bastisjet dhe është arrestuar komandant ‘Topi’, Haxhi Shala,. Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije...

Vdekja e policit në Jarinje po cilësohet e dyshimtë trupi i pajetë dërgohet në IML

Vdekja e policit në Jarinje po cilësohet e dyshimtë, trupi i pajetë dërgohet në IML

para 5 orë - Bota Press

Zyrtari policor, Rexhep Sejdiu, i cili punonte në pikën kufitare në Jarinje, ka ndërruar jetë të dielën derisa ishte në ndërrimin e natës. Vdekja e policit është cilësuar si e dyshimtë dhe tashmë kanë...

Këto janë vendet ku sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Këto janë vendet ku sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

para 5 orë - Bota Press

KEDS ka njoftuar se si rezultat i punimeve në projekte dhe punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik, sot në disa vende do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Ky është orari: Prishtinë...

Mbyllet rruga ku ndodhi aksidenti i rëndë  krijohen kolona kilometërshe

Mbyllet rruga ku ndodhi aksidenti i rëndë , krijohen kolona kilometërshe

para 6 orë - Bota Press

Aksidenti i rëndë i ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Prishtinë – Podujevë, ka krijuar kolona të gjata. Gazeta Express ka raportuar që nga mëngjesi për aksidentin zinxhiror në të cilin u përfshinë...

 Pas PISA s një testim për mësimdhënësit i domosdoshëm

“Pas PISA-s, një testim për mësimdhënësit i domosdoshëm”

para 6 orë - Bota Press

Sindikata e arsimit tha se nuk do ta lejoj testimin e mësimdhënësve duke e cilësuar atë nënçmues. Deklarimet e sindikalistëve vijnë pas publikimit të rezultateve të PISA-s që e radhisin Kosovën në fund...

Kush ishte Liridona dhe Naimi Detajet e pathëna për vrasjen në Kosovë

Kush ishte Liridona dhe Naimi? Detajet e pathëna për vrasjen në Kosovë

para 6 orë - Bota Press

Euronews Albania ka realizuar një dokumentar kushtuar vrasjes së Liridona Ademajt, nënës së dy djemve që u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e 29 nëntorit. Nga vendngjarja, media ka sjellë dëshmi të ngjarjes...

Fahri Musliu flet për jetën në Beograd dhe akuzat se është babai i Vuçiqit Video

Fahri Musliu flet për jetën në Beograd dhe akuzat se është babai i Vuçiqit (Video)

para 6 orë - Bota Press

Fahri Musliu, gazetari shqiptar në Beograd, i cili ka zhvilluar karrierën e tij në kryeqytetin e Serbisë gjatë një periudhe prej 42 vjetësh, ka biseduar për jetën e tij në podcastin “Balkanistan” të gazetarit...

Cili është problemi tani me Marrëveshjen e Ohrit

Cili është problemi tani me Marrëveshjen e Ohrit?

para 6 orë - Bota Press

Një sfidë e re për Serbinë -BE-ja dëshiron të përfshijë dispozitat e Marrëveshjes së Ohrit në kapitullin 35 të negociatave. Çfarë do të thotë kjo? Siç theksoi presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, “për...

Feith kritikon politikën e Serbisë Duhet ta kuptojë njëherë e mirë Kosova është e pavarur

Feith kritikon politikën e Serbisë: Duhet ta kuptojë njëherë e mirë, Kosova është e pavarur

para 6 orë - Bota Press

Diplomati holandez, Pieter Feith, ka kritikuar politikën e Serbisë. Ai thotë se shteti serb duhet ta kuptojë njëherë e mirë se Kosova ështëe pavarur dhe sovrane dhe se çështja e veriut është e mbyllur....

Aksident i rëndë në autostradën e Fushë Kosovës përfshihen disa makina kamionë e një furgon Pamje

Aksident i rëndë në autostradën e Fushë Kosovës, përfshihen disa makina, kamionë e një furgon (Pamje)

para 6 orë - Bota Press

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm mbi urën e autostradës në Fushë Kosovë. Në këtë aksident janë përfshirë dhjetera makina, tre kamionë dhe një furgon. Gazetarja e T7 që ndodhet në vendin...

Qeveria Kurti Tri vjet pushtet asnjë njohje ndërkombëtare

Qeveria Kurti- Tri vjet pushtet, asnjë njohje ndërkombëtare

para 6 orë - Bota Press

Në tre vite qeverisje nga Albin Kurti, Kosova nuk ka mundur të realizojë asnjë njohje ndërkombëtare. Dhe kjo për opozitën është një dështim i madh i qeverisë në arenën ndërkombëtare. ”Në arenën ndërkombëtare...

Një vit pa Ty Seremb Gruaja e gazetarit të ndjerë e pikëlluar në këtë përvjetor

Një vit pa Ty Seremb! Gruaja e gazetarit të ndjerë e pikëlluar në këtë përvjetor

para 19 orë - Bota Press

Janë bërë një vit nga ikja e gjithmonshme e gazetarit të njohur, Seremb Gjergji. Ikja e parakohshme e Gjergjit nga kjo botë, ka lënë të pikëlluar familjen, miqtë e bashkëpunëtorët. Bashkëshortja e gazetarit,...

E dhimbshme Ky është polici që vdiq në vendin e tij të punës në pikën kufitare në Jarinje

E dhimbshme: Ky është polici që vdiq në vendin e tij të punës në pikën kufitare në Jarinje

para 21 orë - Bota Press

Një polic ka ndërruar jetë në vendin e tij të punës në pikën kufitare në Jarinje. Ai ishte duke e kryer ndërrimin e natës, kur kolegët mësuan për vdekjen e tij. Mësohet se Polici i vdekur është Rexhep...

Shërbimi Korrekturës mohon se Granit Plava tentoi të vetëvritet

Shërbimi Korrekturës mohon se Granit Plava tentoi të vetëvritet

para 21 orë - Bota Press

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), ka mohuar se Granit Plava, i dyshuar për vrasjen e Liridona Ademajt, ka tentuar vetëlëndim apo vetëvrasje. SHPËRNDAJE 0 0 PËLQEJE 16:36 / E Diele, 10 Dhjetor 2023...

Lajm i mirë për shqiptarët në Itali lëshohen lejeqëndrimi 3 vjeçare

Lajm i mirë për shqiptarët në Itali, lëshohen lejeqëndrimi 3-vjeçare

para 22 orë - Bota Press

Italia ka aktivizuar së fundmi dekretin për fluksin migrator, për të dytën herë radhazi brenda një viti, por të mbartur prej çështjes së pandemisë së COVID-19. Me këtë dekret në fuqi, të gjithë shtetasit...

Vuçiq Jam i kënaqur me arritjen e ujdisë së KEDS it dhe Elektrosever E Kurti

Vuçiq: Jam i kënaqur me arritjen e ujdisë së KEDS-it dhe Elektrosever! E Kurti?!

para 22 orë - Bota Press

KEDS dhe Elektrosever kanë nënshkruar kontratën për normalizimin e shpërndarjes dhe të furnizimit me energji elektrike në pjesën veriore të Kosovës. Në lidhje me këtë ujdi të arritur ka reaguar presidenti...

KREMTIMI I PAVARËSISË SË SHQIPËRISË FESTOHET NË ÄNGELHOLM TË SUEDISË

KREMTIMI I PAVARËSISË SË SHQIPËRISË FESTOHET NË ÄNGELHOLM TË SUEDISË

para 23 orë - Bota Press

Rrahman Rrahmani, Suedi/Ängelholm, 2 dhjetor 2023 Flamuri kuq e zi dhe urimet për pavarësinë u ndezën kur valltarët defiluan në lokal me vallët e tyre shqiptare në Munka Ljungbi të Suedisë të cilët ushtrojnë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK