Gashi me kritika për Qeverinë e KEK un për krizën energjetike

Gashi me kritika për Qeverinë e KEK-un për krizën energjetike

i ri - Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka kritikuar Qeverinë dhe Korporatën Energjetike të Kosovës për dështimin e mbajtjes në funksion të kapaciteteve prodhuese të energjisë...

Kurti Kemi nevojë për anëtarësim në BE perspektiva evropiane s mjafton si fjalë

Kurti: Kemi nevojë për anëtarësim në BE, perspektiva evropiane s’mjafton si fjalë

i ri - Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, thotë se Kosova ka nevojë dhe proces të përshpejtuar për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Kurti, në Samitin e Liderëve të Socialistëve dhe Demokratëve të Ballkanit...

Haradinaj Kurti po e shtyn një autonomi për veriun insistimi për mbajtjen e zgjedhjeve  pjesë e skenarit

Haradinaj: Kurti po e shtyn një autonomi për veriun, insistimi për mbajtjen e zgjedhjeve – pjesë e “skenarit”

para 14 minutave - Ekonomia Online

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka alarmuar se kryeministri aktual, Albin Kurti, po luan një lojë të rrezikshme me veriun. “Atij nuk po i mjafton asociacioni të cilin tashmë e ka bërë akt të kryer, por...

Tahiri kërkon të mos votohet vendimi për masa emergjente në Kuvend

Tahiri kërkon të mos votohet vendimi për masa emergjente në Kuvend

para 14 minutave - Ekonomia Online

Shefi i grupit parlamentar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka kërkuar nga deputetët që të mos e votojnë vendimin për masa emergjente. Ai kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të vijë me...

​PDK ja kërkon nga Kuvendi shkurtimin e mandatit të Rizvanollit

​PDK-ja kërkon nga Kuvendi shkurtimin e mandatit të Rizvanollit

para 14 minutave - Ekonomia Online

Partia Demokratike e Kosovës ka akuzuar ministren e Ekonomisë se po e keqpërdor Ligjin për masat emergjente në furnizimin e energjisë. Deputeti i PDK-së, Ferat Shala ka kërkuar nga Kuvendi shkurtimin e...

Marshohet me moton Boll Ma  kundër abuzimit të vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara

Marshohet me moton “Boll Ma” – kundër abuzimit të vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara

para 14 minutave - Ekonomia Online

Qendra “Artpolis” ka organizuar marshin “Boll Ma! Abuzimi nuk fshehët brenda mureve”, raporton Ekonomia Online. “Boll Ma! Abuzimi nuk fshehët brenda mureve” i dedikohet vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara,...

Lekaj Qeveri hajgare po u tregon qytetarëve si të vishen e lahen dhe si t i izolojnë shtëpitë

Lekaj: Qeveri hajgare, po u tregon qytetarëve si të vishen e lahen dhe si t’i izolojnë shtëpitë

para 24 minutave - Ekonomia Online

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka kritikuar Qeverinë për masat lidhur me krizën energjetike. Ai në seancën e jashtëzakonshme në Kuvend për këtë temë ka thënë se Qeveria ka eksperimentuar me masat emergjente....

Mitrovicë Gjobitet me 500 euro pasi kishte vendosur drita rotative në automjetin e tij

Mitrovicë: Gjobitet me 500 euro pasi kishte vendosur drita rotative në automjetin e tij

para 24 minutave - Ekonomia Online

Policia në Mitrovicë, gjatë ditës së djeshme gjatë kontrollit të trafikut rrugor në rrugën ‘Sami Gashi”, ka identifikuar një veturë me targa vendore e cila ishte e pajisur me dritën rotative të automjeteve...

Hudhra ndihmon regjenerimin natyral të thonjve

Hudhra ndihmon regjenerimin natyral të thonjve

para 24 minutave - Ekonomia Online

Nëse keni thonj të hollë, të cilët qërohen dhe thyhen lehtë, këtë problem mund ta zgjidhni përmes përdorimit të hudhrës. E gjitha që ju duhet është një thelb hudhre, sipas profesionistëve, të cilin do...

Hudhra për rritje natyrale të thonjve

Hudhra për rritje natyrale të thonjve

para 44 minutave - Ekonomia Online

Nëse keni thonj të hollë, të cilët qërohen dhe thyhen lehtë, këtë problem mund ta zgjidhni përmes përdorimit të hudhrës. E gjitha që ju duhet është një thelb hudhre, sipas profesionistëve, të cilin do...

Haxhiu në konferencë të jashtëzakonshme Zhduken prova nga IML ja për rastin Dehari

Haxhiu në konferencë të jashtëzakonshme: Zhduken prova nga IML-ja për rastin Dehari

para 44 minutave - Ekonomia Online

Ministria e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se janë zhdukur prova në rastin e Astrit Deharit, raporton Ekonomia Online. Sipas saj, mostrat janë zhdukur nga Instituti i Mjekësisë Ligjore. Në një konferencë...

Mustafa e kritikon Qeverinë se nuk morri asnjë veprim për krizën energjetike

Mustafa e kritikon Qeverinë se nuk morri asnjë veprim për krizën energjetike

para 44 minutave - Ekonomia Online

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa ka thënë se Qeveria Kurti nuk ndërmori asnjë veprim për të gjetur zgjidhje për krizën energjetike. Mustafa se partia e tij paralajmërimet...

Shala për gjatjen e masave emergjente në energji Qeveria po e keqpërdor ligjin

Shala për gjatjen e masave emergjente në energji: Qeveria po e keqpërdor ligjin

para 44 minutave - Ekonomia Online

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, e ka kritikuar Qeverinë Kurti për keqmenaxhim me sektorin e energjisë. Sipas tij, ekzekutivi nuk po bën asnjë veprim konkret, për ndryshimin e gjendjes...

Motra shpërthen kundër trajnerit që e la Ronaldon në stol  Braktise Portugalinë boll kemi vuajtur

Motra shpërthen kundër trajnerit që e la Ronaldon në stol: “Braktise Portugalinë, boll kemi vuajtur!”

para 54 minutave - Ekonomia Online

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë gjithmonë si titullar, por trajneri Fernando Santos preferoi 21-vjeçarin Gonçalo Ramos në takimin Portugali-Zvicër (6-1) dhe pati të drejtë, pasi sulmuesi i Benfikës...

Kriza energjetike  Rizvanolli kërkon nga deputetët ta votojnë zgjatjen e masave emergjente

Kriza energjetike – Rizvanolli kërkon nga deputetët ta votojnë zgjatjen e masave emergjente

para 54 minutave - Ekonomia Online

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka kërkuar nga deputetët ta mbështesin vendimin e Qeverisë për zgjatjen e masave emergjente në furnizimin e energjisë edhe për 30 ditë, raporton Ekonomia Online....

Krerët e shtetit në vizita jashtë vendit  Hoti thotë se në kohë krize s i bëjnë mirë vendit

Krerët e shtetit në vizita jashtë vendit – Hoti thotë se në kohë krize s’i bëjnë mirë vendit

para një ore - Ekonomia Online

Vizitat e krerëve të shtetit jashtë vendin në kohë kur veriu po përballet me gjendje jo stabile të sigurisë, po i konsideron të panevojshme analisti politik, Agron Hoti. Sipas tij, gjendja në veriun e...

Gjermania i dhuron pajisje Policisë me vlerë gjysmë milioni  Sveçla tregon për çka do të përdoren

Gjermania i dhuron pajisje Policisë me vlerë gjysmë milioni – Sveçla tregon për çka do të përdoren

para një ore - Ekonomia Online

Qeveria Gjermane i ka dhuruar Policisë së Kosovës pajisje profesionale për mbikëqyrje dhe kontroll të kufirit, raporton Ekonomia Online. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tha se këto pajisje...

Normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para një ore - Ekonomia Online

Para së gjithash duhet cekur se dialogu i ndërmjetësuar nga BE-ja për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe  Serbisë ka vazhduar me takime të rregullta mujore në nivel kryenegociatorësh dhe...

Zyrtarët përgjegjës për sinjalizim në KPK e KGjK s kanë kushte të përshtatshme të punës

Zyrtarët përgjegjës për sinjalizim në KPK e KGjK s’kanë kushte të përshtatshme të punës

para një ore - Ekonomia Online

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka mbajtur tryezën e diskutimit ku është prezantuar raporti analitik “(Mos) Zbatimi i Ligjit për Mbrojtjen e Sinjalizuesve në Sistemin e Drejtësisë”, raporton Ekonomia...

Zyrtarë të AKP së dhurojnë gjak apelohet të rritet numri i dhuruesve

Zyrtarë të AKP-së dhurojnë gjak, apelohet të rritet numri i dhuruesve

para një ore - Ekonomia Online

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) ka organizuar aksion humanitar për dhurimin e gjakut nga zyrtarët e AKP-së, në bashkëpunim dhe për nevoja të Qendrës Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut të Kosovës...

Nga sot KRU Prishtina nis shkyçjen e konsumatorëve borxhlinj

Nga sot KRU “Prishtina” nis shkyçjen e konsumatorëve borxhlinj

para një ore - Ekonomia Online

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” sh.a, ka informuar se nga sot u janë hapur rrugët për fillimin e shkyçjes së të gjithë konsumatorëve borxhlinj të shërbimeve të ujit. KRU “Prishtina” ka bërë...

Kosova përfiton grante nga Korniza Investuese e Ballkanit Perëndimor në vlerë prej 57 6 milionë euro

Kosova përfiton grante nga Korniza Investuese e Ballkanit Perëndimor, në vlerë prej 57.6 milionë euro

para një ore - Ekonomia Online

Bordi Operacional i Kornizës Investuese të Ballkanit Perëndimor (WBIF), ka miratuar tri aplikime për fonde të Republikës së Kosovës, duke mundësuar përfitimin e granteve në vlerën totale prej 57.6 milionë...

Pse fëmijët e padisiplinuar dhe çapkën janë më të lumtur

Pse fëmijët e padisiplinuar dhe çapkën janë më të lumtur

para 2 orë - Ekonomia Online

Përderisa shumë prindër e kanë në mendje idenë se fëmija i tyre duhet të jetë i përsosur, psikologët thonë se faktikisht të qenurit i padisiplinuar mund të kontribuojë në kënaqësinë e përgjithshme të fëmijës...

Kushtoni vëmendjen dy përbërësve tek sapunët antibakterial mund të dobësojnë imunitetin

Kushtoni vëmendjen dy përbërësve tek sapunët antibakterial, mund të dobësojnë imunitetin

para 3 orë - Ekonomia Online

Nga frika e infeksionit njerëzit kanë filluar të përdorin gjithfarë mjetesh për dezinfektim të duarve, mirëpo do të duhej të mendoni dy herë se me çfarë i dezinfektoni duart. Është e kuptueshme që njerëzit...

Osmani Kemi bërë përparim në lobim me pesë shtetet mosnjohëse të BE së

Osmani: Kemi bërë përparim në lobim me pesë shtetet mosnjohëse të BE-së

para 3 orë - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se ka përparim në lobim për të marrë njohjen nga pesë vendet anëtare të Bashkimit Europian. Qiproja, Greqia, Spanja, Rumania dhe Sllovakia vazhdojnë të mos...

Grupi për Ballkan Ikja e mjekëve dhe punëtorëve shëndetësor trendi në rritje

Grupi për Ballkan: Ikja e mjekëve dhe punëtorëve shëndetësor, trendi në rritje

para 3 orë - Ekonomia Online

Grupi për Ballkan publikon raportin Shëndetësia në Kosovë: Emigrimi i mjekëve dhe punëtorëve shëndetësor, duke ofruar statistika dhe rekomandime se si duhet të veprojnë institucionet e vendit për të siguruar...

Trendi për dimër Pallto ngjyrë të bardhë bore

Trendi për dimër: Pallto ngjyrë të bardhë bore

para 3 orë - Ekonomia Online

Dukja monokromatike dimërore e bardhë lehtë arrihet me detaje të shkëlqyera argjendi të cilat janë neutrale dhe nuk do të prishin përshtypjen e palltos me shkëlqim të bardhë! Prakticiteti është vlerësuar...

Dreshaj i AAK së kërkon mbështetjen e deputetëve për Ligjin për Pensionistët kontributdhënës

Dreshaj i AAK-së kërkon mbështetjen e deputetëve për Ligjin për Pensionistët kontributdhënës

para 3 orë - Ekonomia Online

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Shemsedin Dreshaj, ka mbajtur konferencë për medie në lidhje me kundërshtimet që kanë për plotësim-ndryshimin e Ligjit për Skemat Pensionale të Financuara...

Zgjedhjet në veri duhet të shtyhen patjetër  Sadiku thotë se situata mund të eskalojë

Zgjedhjet në veri duhet të shtyhen patjetër – Sadiku thotë se situata mund të eskalojë

para 3 orë - Ekonomia Online

Zgjedhjet në veri duhet që të shtyhen patjetër për shkak të situatës së krijuar në këtë pjesë të vendin, vlerëson njohësi i rrethanave politike në vend, Arbnor Sadiku. Sadiku i tha Ekonomia Online se duhet...

22 vjeçari që kanosi Zana Avdiun ndalohet për 48 orë prokuroria Do të ndërmerren veprime të mëtejme ligjore

22-vjeçari që kanosi Zana Avdiun ndalohet për 48 orë, prokuroria: Do të ndërmerren veprime të mëtejme ligjore

para 3 orë - Ekonomia Online

Policia ka arritur të arrestojë një person i cili dyshohet se ka kanosur analisten Zana Avdiu për shkak të postimit të saj për Granit Xhakën në Facebook. I arrestuari E.B., 22-vjeç, është ndaluar për 48...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK