Blero shpërthen në lot  Tregon se kishte marrë trajtim jashtë vendit ndaj depresionit

Blero shpërthen në lot – Tregon se kishte marrë trajtim jashtë vendit ndaj depresionit

para 29 minutave - Pa censure

Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero, ka bërë një rrëfim për jetën e tij personale. Blero tha se nuk ka qenë shumë e lehtë ti dëgjoj raportimet e mediave rozë për jetën e tij private. Ai tregoi se ka...

Pendarovski do t i kërkojë Erdoganit ekstradim më të shpejtë të Palevskit

Pendarovski do t’i kërkojë Erdoganit ekstradim më të shpejtë të Palevskit

para një ore - Pa censure

Presidenti Stevo Pendarovski po mendon në ditët në vijim t’i dërgojë mesazh presidentit turk që ekstradimi i Ljupço Palevskit të shkojë më shpejt. Pendarovski në një intervistë për “360 gradë” të MRT-së...

E dhimbshme Ky është 18 vjeçari që vdiq në vend të punës në Ferizaj

E dhimbshme: Ky është 18 vjeçari që vdiq në vend të punës në Ferizaj

para 3 orë - Pa censure

Në orët e pasditës së sotme në një fabrik në fshatin Nikadin të Ferizajit ka ndërruar jetë një 18 vjeçar. Kanun Veseli e ka konfirmuar lajmin. Ai tha se fillimisht nga Qendra Emergjente e këtij qyteti...

Menduh Thaçi Aleanca për Shqiptarët është e shpartalluar dhe vetëm pritet të shpallet falimentimi

Menduh Thaçi: Aleanca për Shqiptarët është e shpartalluar dhe vetëm pritet të shpallet falimentimi

para 3 orë - Pa censure

Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi vazhdon të pretendojë se Aleanca për Shqiptarët nuk ka programin e saj politik, por shtoi se ASH, sipas tij, ka ‘vjedhur’ programin dhe raportet njerëzore brenda PDSH-së. Thaçi...

E rëndë Vdes 18 vjeçari në vendin e punës në Ferizaj

E rëndë: Vdes 18-vjeçari në vendin e punës në Ferizaj

para 3 orë - Pa censure

Një 18-vjeçar ka humbur jetën sot në vendin e punës në fshatin fshatin Nikadim të Ferizajt. Sipas mjekëve kujdestar dyshohet për vdekje natyrore. Rastin për Paparacin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë...

Haxhi Shala pritet të transferohet nesër për në Hagë

Haxhi Shala pritet të transferohet nesër për në Hagë

para 3 orë - Pa censure

Sot u raportu për arrestimin e komandant ‘Topit’, Haxhi Shalës, i cili ishte cak i Speciales, në vazhdën e aksioneve të fundit, në kuadër të një procesi hetimor që përqendrohet në vepra penale kundër administrimit...

Vdes avokati i Kadri Veselit Bytyqi Ishte amerikan por me zemër ishte shqiptar

Vdes avokati i Kadri Veselit, Bytyqi: Ishte amerikan, por me zemër ishte shqiptar

para 4 orë - Pa censure

Ka vdekur Andrew Strong, njëri nga avokatët e ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli. Avni Bytyqi, që është në ekipin e mbrojtjes së ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veselit, përmes një postimi në Facebook...

Tejkaloi limitin e vendqëndrimit në vend arrestohet shtetasja e Zelandës së Re në Aeroportin e Shkupit

Tejkaloi limitin e vendqëndrimit në vend, arrestohet shtetasja e Zelandës së Re në Aeroportin e Shkupit

para 6 orë - Pa censure

Sot (11.12.2023) në ora 04:00 në vendkalimin kufitar Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit, zyrtarët policorë e kanë provuar nga liria S.L.R. (21) nga Zelanda e Re, pasi gjatë kontrollit është konstatuar se...

Tragjedi në Kërçovë një person ka vdekur nga gjuajtja me armë gjuetie

Tragjedi në Kërçovë, një person ka vdekur nga gjuajtja me armë gjuetie

para 6 orë - Pa censure

Një 56-vjeçar nga Kërçova është arrestuar pasi i njëjti gjatë gjuetisë ka gjuajtur me armë, pas çka e ka goditur një bashkëfshatar të tij, i cili ka ndërruar jetë “Më datë 10.12.2023 në ora 15:00, zyrtarët...

32 vjeçari nga Poroj i Tetovës kapet me mariuhanë në Shkup arrestohet nga policia

32-vjeçari nga Poroj i Tetovës kapet me mariuhanë në Shkup, arrestohet nga policia

para 6 orë - Pa censure

Me datë 10.12.2023 në ora 17:30 në zonën e Karposhit, zyrtarë policorë nga Njësiti policor për intervenim në SPB Shkup, e kanë privuar nga liria S.S.(32) nga fshati Poroj i Tetovës, pasi i është gjetur...

I caktohet 40 ditë paraburgim ekstradues Ljupço Palevskit

I caktohet 40 ditë paraburgim ekstradues Ljupço Palevskit

para 7 orë - Pa censure

Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Ankara i dërgoi një letër Ministrisë së Drejtësisë në të cilën njofton se po dorëzon një notë të pranuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës...

Rryma do të shtrejtohet për ata që e përdorin për luks për të ngrohur pishina dhe hapësira më të mëdha paralajmëroi kryeministri Kovaçevski

Rryma do të shtrejtohet për ata që e përdorin për luks, për të ngrohur pishina dhe hapësira më të mëdha, paralajmëroi kryeministri Kovaçevski

para 8 orë - Pa censure

Rritje të re të çmimit të energjisë elektrike do të ketë, por jo për të gjitha kategoritë e konsumatorëve, konfirmoi sot kryeministri Dimitar Kovaçevski. Ata që e përdorin energjinë elektrike për nevojat...

Nëse shihni këtë person lajmërojeni policinë FOTO

Nëse shihni këtë person lajmërojeni policinë/FOTO

para 8 orë - Pa censure

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë e qytetarëve për kapjen e një personi të dyshuar për vjedhje. Vjedhja ka ndodhur në maj të këtij viti. Ata që e shohin këtë person, policia kërkon që t’a lajmëroni në...

Artan Grubi Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Artan Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

para 8 orë - Pa censure

Artan Grubi njofton se po vazhdon ndërtimi i Teatrit dhe Bibliotekës. Artan Grubi: ” Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës. Ka përfunduar ndërtimi i një pjesë...

Delegacioni nga Universiteti i Tetovës zhvillojnë një sërë takimesh në Sarajevë

Delegacioni nga Universiteti i Tetovës zhvillojnë një sërë takimesh në Sarajevë

para 8 orë - Pa censure

Një delegacion nga Universiteti i Tetovës, qëndroi për vizitë zyrtare në Sarajevë me ç’rast thelluan bashkëpunimin me Universitetin e Sarajevës, Qendrën për Hulumtime Postkonfliktuale dhe Këshillin për...

Milaim Zeka Një grua shqiptare e zhdukur në Suedi Sekreti që dinte Liridona bëri që Naimi ta vriste

Milaim Zeka: Një grua shqiptare e zhdukur në Suedi? Sekreti që dinte Liridona bëri që Naimi ta vriste?

para 10 orë - Pa censure

pNë emisionin “Shqipëria LIVE” u diskutua sot sërish për çështjen e vrasjes së Liridona Ademaj në Prishtinë nga bashkëshorti i saj, Naim Murseli. Shumë është folur por ende nuk dihet një informacion i...

Fatmir Mexhiti kritikon Fatmir Besimin  Për shtatë muaj pres të punësoj të gjithë ata që janë me kontratë në vepër në shëndetësi

Fatmir Mexhiti kritikon Fatmir Besimin : Për shtatë muaj pres të punësoj të gjithë ata që janë me kontratë në vepër në shëndetësi

para 10 orë - Pa censure

Ministri i Shëndetësisë, Dr. Fatmir Mexhiti, në pyetjen e një gazetari lidhur me premtimin se do të punësohen të gjithë ata me kontratë në vepër, por edhe për faktin se po u përfundon kontrata e punës,...

Vrasja dhe misteri mbi Liridonën deputeti i LVV Do votoja pro dënimit me vdekje

Vrasja dhe misteri mbi Liridonën, deputeti i LVV: Do votoja pro dënimit me vdekje

para 11 orë - Pa censure

Deputeti i Lëvizjes së Vetëvendosjes, Enver Dugolli, ka pranuar në një intervistë të dhënë për Euronews Albania se është pro vendosjes së dënimit me vdekje në Kosovë. Gjatë një dokumentari të realizuar...

Reuters shkruan për Lulzim Hetemin Njihuni me kryebashkiakun që jeton dhe fle në zyrë i ruajtur nga NATO dhe Policia

Reuters shkruan për Lulzim Hetemin: Njihuni me kryebashkiakun që jeton dhe fle në zyrë, i ruajtur nga NATO dhe Policia

para 11 orë - Pa censure

Agjencia ndërkombëtare e lajmeve ka shkruar për kryetarin e Leposaviqit, Lulzim Hetemin, i cili ka mbi gjysmë viti që po qëndron brenda objektit të kësaj komune. Njihuni me kryebashkiakun e qytetit të...

Arrestohet kumanovari ishte në kërkim për vuajtje dënimi me burg për shumë vepra penale

Arrestohet kumanovari, ishte në kërkim për vuajtje dënimi me burg për shumë vepra penale

para 11 orë - Pa censure

Dje në ora 22:00 në rrugën “Anton Popov” në Shkup, zyrtarë policorë nga ekipi operativ për kërkim në SPB Shkup dhe nga Stacioni Policor Draçevë kanë privuar 48-vjeçarin L.S. nga Kumanova, njoftoi MPB-ja....

Vëllai i Haxhi Shalës Këto arrestime janë të paligjshme po flitet që kanë me ekstradu

Vëllai i Haxhi Shalës: Këto arrestime janë të paligjshme, po flitet që kanë me ekstradu

para 11 orë - Pa censure

Ish- deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Shala është duke intervistuar në zyret e EULEX-it, i ndaluar nga Gjykata Speciale. Avni Shala- vellai i Haxhi Shales tha se EULEX ishte në shtëpinë e tyre në...

Mësuesja e Liridonës Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

Mësuesja e Liridonës: Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

para 11 orë - Pa censure

Teuta Haxhiu, mësuesja e Liridona Ademajt, e cila u ekzekutua mbrëmjen e 29 nëntorit ka treguar momentin kur Naimi e përshëndeti për herë të fundit bashkëshorten e tij, e cila dyshohet se u vra me porosi...

SPB Tetovë Gjoba nga 100 deri 250 euro për të gjithë ato qytetarë që përdorin fishekzjarre në mënyrë të paautorizuar

SPB-Tetovë: Gjoba nga 100 deri 250 euro për të gjithë ato qytetarë që përdorin fishekzjarre në mënyrë të paautorizuar

para 12 orë - Pa censure

Policia e Tetovës ka përforcuar kontrollet dhe aktivitetet tjera lidhur me zbulimin dhe parandalimin me kohë të shitjes dhe përdorimit të fishekzjarreve dhe mjeteve tjera piroteknike, të cilat do të intensifikohen...

Ndërron jetë ish futbollisti i Shkëndijës së Tetovës në moshën 35 vjeçare

Ndërron jetë ish-futbollisti i Shkëndijës së Tetovës në moshën 35-vjeçare

para 12 orë - Pa censure

Ish-futbollisti i Shkëndijës së Tetovës, Hajdukut nga Spliti, Lokomotivës dhe disa klubeve të tjera në Kroaci, Ivan Çelikoviq, ka vdekur në moshën 35-vjeçare në Çilipi, raportojnë mediat vendase. Ivan...

Ndërron jetë në moshën 70 vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

para 12 orë - Pa censure

Mbrëmë në moshën 70 vjeçare ndërroi jetë legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi. I ndjeri Hqim Memedi i lindur në vitin 1953 në Tetovë ishte një ndër futbollistit më të mirë në klubin e futbollit Teteks...

Lidhja Europiane për Ndryshim SI KALOI DARKA E BUJAR OSMANIT ME GRUEVSKIN

Lidhja Europiane për Ndryshim: SI KALOI DARKA E BUJAR OSMANIT ME GRUEVSKIN!?

para 12 orë - Pa censure

BDI akoma me mish e me shpirt mundohet që Nikolla Gruevskin ta kthejë në Shkup “pa therë në këmbë”, sepse kthimi i tij nga Budapesti, sipas kësaj partie, do të thotë shumë. Do të thotë shumë, sepse të...

Imami kosovar shpërthen ndaj Big Brother Mbajini familjet larg infektimit nga Big Harami

Imami kosovar “shpërthen” ndaj Big Brother: Mbajini familjet larg infektimit nga “Big Harami”

para 13 orë - Pa censure

Imami i njohur nga Prishtina, Labinot Maliqi, së fundmi ka shpërndarë një deklaratë të tij dhënë rreth një vit më parë, ku kishte deklaruar se emisionet si BigBrother, jo vetëm që janë haram të shikohen,...

Nëse ka inspektor që shpërndan informacione për vrasjet Spasovski thotë se do të mbajë përgjegjësi

Nëse ka inspektor që shpërndan informacione për vrasjet, Spasovski thotë se do të mbajë përgjegjësi

para 13 orë - Pa censure

Hetimet zhvillohen në Prokurori e jo në media, tha ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski për rastin e Vanja Gjorçevskës gjatë vizitës së tij në MPB të Kumanovës. Në pyetjet e gazetarëve për më...

20 vjeçari nga Shkupi rrihet në një diskotekë në parkun e qytetit

20-vjeçari nga Shkupi rrihet në një diskotekë në parkun e qytetit

para 13 orë - Pa censure

Një i ri nga Shkupi ka raportuar se është sulmuar fizikisht në një lokal nate në parkun e qytetit, njofton MPB. Sipas njoftimit, ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së shtunës. – Me datë 10.12.2023 në ora 04:50...

Ndërtesa prej 35 kateve do të ndërtohen në Shkup  revoltë e madhe te banorët

Ndërtesa prej 35 kateve do të ndërtohen në Shkup – revoltë e madhe te banorët

para 13 orë - Pa censure

Banorët e lagjes “Taftalixhe” në Shkup janë të revoltuar nga prezantimet e Komunës së Karposhit për paraqitjen e kompleksit të ri të objekteve në ish-fabrikën Alumina, sepse ndërtimi gjigant që po paralajmërohet...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK