Kompania “Ecolog” dhuron donacion në vlerë mbi një milion euro për Spitalin Klinik të Tetovës

para një dite - Koha News

Kompania e filantropit shqipta Lazim Destani, “Ecolog International” ka dhuruar një donacion në vlerë mbi një milion euro për Spitalin Klinik të Tetëvës. Në lidhje me këtë, sot në hapësirat e Spitalit...

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim takojmë deputetin shqiptar në Zvicër

para një jave - Koha News

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim sot qëndrojnë në Zurich ku kanë takuar deputetin Islam Aliaj. Aliaj është deputeti i parë shqiptar në Parlamentin Federal të Zvicrës. Fillimisht liderët e Lidhjes...

Gjendet i pajetë trupi i Vanja Gjorgjievskës

para një jave - Koha News

Prokuroria Publike ka njoftuar se pas aktiviteteve të ndërmarra nga ana e zyrtarëve policor të SBP Shkup, në rrethinën e Shkupit është gjetur i pajetë trupi i të miturës Vanja Gjorgjievska, e cila ishte...

MEXHITI: ASH duhet ta dëgjon zërin e anëtarësisë dhe të bëhet pjesë e LEN-it

para një jave - Koha News

Në një prononcim për Euronews Albania, kryetari i LD-së dhe një nga liderët e Lidhjes Evropiane për Ndryshim Izet Mexhiti theksoi se për herë të parë tek blloku politik shqiptar në RMV, ekzistojnë dy blloqe,...

Muhamet Ahmeti me kërkesë zyrtare te Bashkia Tropojës që dëshmorët e kombit Luan Haradinaj Ilir Konushevci Adrian Krasniqi dhe Qerim Kelmendi të shpallen qytetarë nderi

Muhamet Ahmeti me kërkesë zyrtare te Bashkia Tropojës që dëshmorët e kombit Luan Haradinaj, Ilir Konushevci, Adrian Krasniqi dhe Qerim Kelmendi të shpallen qytetarë nderi

para një jave - Koha News

Ish-ushtari i Uçk-së nga Tetova Muhamet Ahmeti në vitin 2001 dhe njëherit koordinator në nivel qendror të Lëvizjes Demokratike që udhëhiqet nga kryetari Izet Mexhiti, ka marrë një iniciativë duke bërë...

Rustemi nga Komuna e Dollnenit Vazhdojmë investimet në infrastrukturën rrugore

Rustemi nga Komuna e Dollnenit: Vazhdojmë investimet në infrastrukturën rrugore

para një jave - Koha News

Drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi i shoqëruar nga ministri i Arsimit, Jeton Shaqiri dhe deputeti i zonës, Jahovski kanë vizituar Komunën e Dollnenit në Maqedoninë qendrore....

Klubi Wolf nga Tetova fiton pesë medalje në kampionatin e Kickboxit në Shqipëri

Klubi “Wolf” nga Tetova fiton pesë medalje në kampionatin e Kickboxit në Shqipëri

para një jave - Koha News

Klubi i kickboxit “Wolf” nga Tetova ka shkëlqyer në kampionatin Ndërkombëtar të këtij sporti të zhvilluar në kryeqytetin e Shqipërisë në Tiranë. Klubi tetovar në këtë event arriti të “rrëmbejë” pesë medalje...

“Ka vend edhe për ty”, vazhdon anëtarësimi në Forumin rinor të BDI në Tetovë/ Stacioni i rradhës ishte Reçica e Vogël

para një jave - Koha News

Koordinatori i zgjedhjeve të Forumit rinor të BDI-së njëherit edhe nënkryetar i degës Festim Halili pak ditë më parë ka filluar aktivitetet për organizimin e zgjedhjeve të rregullta të Forumit rinor në...

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim realizuan takime në Bunderstagun gjerman

para një jave - Koha News

Një ditë pas tubimit madhështorë të Ditës së Flamurit me ç’rast u firmos Deklarata e koalicionit, liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Afrim Gashi, Bilall Kasami dhe Izet Mexhiti, kanë udhëtuar për...

KUMTESË Lidhja Europiane dridh Tetovën po vjen ndryshimi edhe tek shqiptarët

KUMTESË/Lidhja Europiane dridh Tetovën, po vjen ndryshimi edhe tek shqiptarët!

para një jave - Koha News

Sonte në Tetovë, Lidhja Europiane për Ndryshim ka nënshkruar deklaratën e koalicionit. Salla e sportit e shkollës medicinale ishte e vogël për t’i pranuar gjithë simpatizantët e LEN-it. Prania masovike...

Rexhepi Me propozim të MTL qeveria e RMV së miratoi marrëveshjen për rrugën Tetovë  Prizren

Rexhepi: Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi marrëveshjen për rrugën Tetovë – Prizren

para një jave - Koha News

Me propozim të Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve në seancën e sotme të qeverisë së RMV-së u miratua marveshja për një tjetër projekt strategjik dhe të shumë pritur atë të rrugës Tetovë – Prizren tha...

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim takojmë deputetin shqiptar në Zvicër

para një jave - Koha News

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim sot qëndrojnë në Zurich ku kanë takuar deputetin Islam Aliaj. Aliaj është deputeti i parë shqiptar në Parlamentin Federal të Zvicrës. Fillimisht liderët e Lidhjes...

Rustemi nga Komuna e Dollnenit Vazhdojmë investimet në infrastrukturën rrugore

Rustemi nga Komuna e Dollnenit: Vazhdojmë investimet në infrastrukturën rrugore

para një jave - Koha News

Drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi i shoqëruar nga ministri i Arsimit, Jeton Shaqiri dhe deputeti i zonës, Jahovski kanë vizituar Komunën e Dollnenit në Maqedoninë qendrore....

“Ka vend edhe për ty”, vazhdon anëtarësimi në Forumin rinor të BDI në Tetovë/ Stacioni i rradhës ishte Reçica e Vogël

para një jave - Koha News

Koordinatori i zgjedhjeve të Forumit rinor të BDI-së njëherit edhe nënkryetar i degës Festim Halili pak ditë më parë ka filluar aktivitetet për organizimin e zgjedhjeve të rregullta të Forumit rinor në...

Klubi Wolf nga Tetova fiton pesë medalje në kampionatin e Kickboxit në Shqipëri

Klubi “Wolf” nga Tetova fiton pesë medalje në kampionatin e Kickboxit në Shqipëri

para një jave - Koha News

Klubi i kickboxit “Wolf” nga Tetova ka shkëlqyer në kampionatin Ndërkombëtar të këtij sporti të zhvilluar në kryeqytetin e Shqipërisë në Tiranë. Klubi tetovar në këtë event arriti të “rrëmbejë” pesë medalje...

Muhamet Ahmeti me kërkesë zyrtare te Bashkia Tropojës që dëshmorët e kombit Luan Haradinaj Ilir Konushevci Adrian Krasniqi dhe Qerim Kelmendi të shpallen qytetarë nderi

Muhamet Ahmeti me kërkesë zyrtare te Bashkia Tropojës që dëshmorët e kombit Luan Haradinaj, Ilir Konushevci, Adrian Krasniqi dhe Qerim Kelmendi të shpallen qytetarë nderi

para një jave - Koha News

Ish-ushtari i Uçk-së nga Tetova Muhamet Ahmeti në vitin 2001 dhe njëherit koordinator në nivel qendror të Lëvizjes Demokratike që udhëhiqet nga kryetari Izet Mexhiti, ka marrë një iniciativë duke bërë...

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim realizuan takime në Bunderstagun gjerman

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim realizuan takime në Bunderstagun gjerman

para një jave - Koha News

Një ditë pas tubimit madhështorë të Ditës së Flamurit me ç’rast u firmos Deklarata e koalicionit, liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Afrim Gashi, Bilall Kasami dhe Izet Mexhiti, kanë udhëtuar për...

KUMTESË Lidhja Europiane dridh Tetovën po vjen ndryshimi edhe tek shqiptarët

KUMTESË/Lidhja Europiane dridh Tetovën, po vjen ndryshimi edhe tek shqiptarët!

para një jave - Koha News

Sonte në Tetovë, Lidhja Europiane për Ndryshim ka nënshkruar deklaratën e koalicionit. Salla e sportit e shkollës medicinale ishte e vogël për t’i pranuar gjithë simpatizantët e LEN-it. Prania masovike...

Rexhepi Me propozim të MTL qeveria e RMV së miratoi marrëveshjen për rrugën Tetovë  Prizren

Rexhepi: Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi marrëveshjen për rrugën Tetovë – Prizren

para një jave - Koha News

Me propozim të Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve në seancën e sotme të qeverisë së RMV-së u miratua marveshja për një tjetër projekt strategjik dhe të shumë pritur atë të rrugës Tetovë – Prizren tha...

Veliaj Shqiptarët në Maqedoni janë më të fortë se kurrë Së shpejti kemi edhe kryeministrin shqiptar

Veliaj: Shqiptarët në Maqedoni janë më të fortë se kurrë! Së shpejti kemi edhe kryeministrin shqiptar…

para një jave - Koha News

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në ngjarjen Parada Shqiptare e cila po zhvillohet në kryeqytetin shqiptar tha se si asnjëherë më parë, ky 28 nëntor i gjen shqiptarët më të bashkuar së kurrë, jo...

Reagim për grevën e të punësuarëve në Higjenën Komunale

Reagim për grevën e të punësuarëve në “Higjenën Komunale”

para një jave - Koha News

Komuna e Tetovës është e informuar për situatën aktuale në lidhje me ndërmarrjet komunale. Për të adresuar dhe zgjidhur sfidat dhe dështimin e ndërmarrjes së vjetër komunale, është vendosur formimi i dy...

Rektori Prof Dr Jusuf Zejneli u takua me profesorin e Universitetit të Oksfordit James Pettifer

Rektori Prof. Dr. Jusuf Zejneli u takua me profesorin e Universitetit të Oksfordit James Pettifer

para një jave - Koha News

Rektori Prof. Dr. Jusuf Zejneli u takua me profesorin e Universitetit të Oksfordit James Pettifer Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Jusuf Zejneli e ka pritur sot në kabinetin e tij profesorin...

Edhe një projekt i rëndësishëm i Komunës së Studeniçanit do të realizohet

Edhe një projekt i rëndësishëm i Komunës së Studeniçanit do të realizohet.

para një jave - Koha News

Edhe një projekt i rëndësishëm i Komunës së Studeniçanit do të realizohet. Rikonstruimi i rrugëve lokale, rruga 1 dhe rruga 2 në fshatin Cvetovë kapë vlerën prej 5.869.172,00 denarë. Nga Byroja për Zhvillim...

Taravari takon ambasadorin holandez Dirk Jan Ko

Taravari takon ambasadorin holandez Dirk Jan Ko

para një jave - Koha News

Kryetari Taravari takon ambasadorin holandez Dirk Jan Kop – pajtohen për nevojën e shpejtimit të reformave për shtetin e së drejtës si themel i rrugëtimit evropian të Maqedonisë së Veriut Në vazhdën e...

Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga u takua me përfaqësues të Shoqatës së Portaleve onlinemedia mk

Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga u takua me përfaqësues të Shoqatës së Portaleve, onlinemedia.mk

para një jave - Koha News

U diskutua për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, për rekomandimet e OSBE/ODIHR dhe për vërejtjet që i ka Shoqata në pjesën e reklamimit politik, si dhe për rolin, statusin, të drejtat dhe detyrimet e mediumeve...

Në Universitetin e Tetovës u promovua libri Letërsia popullore dhe personaliteti nga autori Prof Dr Nazmi Beqiri

Në Universitetin e Tetovës u promovua libri “Letërsia popullore dhe personaliteti” nga autori Prof. Dr. Nazmi Beqiri

para një jave - Koha News

Në Universitetin e Tetovës, sot u promovua libri “Letërsia popullore dhe personaliteti” nga autori Prof. Dr. Nazmi Beqiri. Në këtë ngjarje morën pjesë Kryetari i Senatit, Prof. Dr. Vullnet Ameti, Prorektori...

Osmani nga Barcelona Duhet zgjidhje e qëndrueshme dhe afatgjate për stabilizim të përhershëm që do të garantojë stabilitet dhe paqe për Izraelin dhe Palestinën

Osmani nga Barcelona: Duhet zgjidhje e qëndrueshme dhe afatgjate për stabilizim të përhershëm që do të garantojë stabilitet dhe paqe për Izraelin dhe Palestinën

para një jave - Koha News

Me ftesë të Përfaqësuesit të Lartë dhe Nënkryetarit të Komisionit Evropian, Josep Borrell dhe Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Jordanisë, Ajman Safadi, Ministri...

Tokë bujqësore në Shqipëri shtëpi në Zajas dhe makinë  kjo është pasuria e Ali Ahmetit

Tokë bujqësore në Shqipëri, shtëpi në Zajas dhe makinë – kjo është pasuria e Ali Ahmetit

para një jave - Koha News

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe deputet aktual në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, në Komisionin Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit ka të paraqitura dy pasuri të paluajtëshme, një makinë dhe një...

Nesër në Tetovë nënshkruhet deklarata e koalicionit opozitar Lidhja Europiane për Ndryshim

Nesër në Tetovë nënshkruhet deklarata e koalicionit opozitar “Lidhja Europiane për Ndryshim”

para një jave - Koha News

Nesër, më 28 nëntor, festën e madhe kombëtare të shqiptarëve, në qytetin e Tetovës do të nënshkruhet deklarata zyrtare e koalicionit “Lidhja Europiane për Ndryshim”. Ceremonia e nënshkrimit të deklaratës...

NËNTORI I LETRAVE SHQIPE DHE ATDHEDASHURISË NË VJENË TË AUSTRISË

NËNTORI I LETRAVE SHQIPE DHE ATDHEDASHURISË NË VJENË TË AUSTRISË

para një jave - Koha News

Nga Besim Xhelili, Vjenë, Austri, 26 nëntor 2023 Me një përzierje të këndshme kulturore dhe letrare, Lidhja e Shkrimtarëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Austri “Aleksandër Moisiu”, në bashkëpunim me Teatrin...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK