Hungarezët blejnë ALBtelecom in nga Çalik Holding

Hungarezët blejnë “ALBtelecom-in” nga “Çalik Holding”

para 2 orë - Epoka e Re

Është arritur marrëveshja përfundimtare e shitjes së “ALBtelecom” tek kompania hungareze 4iG. Njoftimi është bërë nga vetë kompania blerëse e cila shprehet se do të marrë 80.27% të aksioneve të “ALBtelecom...

 A do ta pushtoni Ukrainën Si i përgjigjet Putin pyetjes direkte

“A do ta pushtoni Ukrainën? Si i përgjigjet Putin pyetjes direkte

para 2 orë - Epoka e Re

Presidenti rus, Vladimir Putin, zbuloi për gazetarët përmbajtjen e bisedës virtuale me homologun amerikan, Joe Biden. “Diskutuam për çështjet rajonale, konfliktin në juglindje të Ukrainës dhe çështjet...

Blerand Stavileci nuk do të jetë nënkryetar i Prishtinës

Blerand Stavileci nuk do të jetë nënkryetar i Prishtinës

para 3 orë - Epoka e Re

Ditë më parë është raportuar në media se PDK-ja ka bërë marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës që ta ketë pozitën e nënkryetarit të Komunës së Prishtinës, e që kjo do t’i takonte Blerand Stavilecit....

Versionet e deritashme për vrasjen në Gllogjan Nga hakmarrja familjare deri tek mosmarrëveshjet për linja të autobusëve

Versionet e deritashme për vrasjen në Gllogjan: Nga hakmarrja familjare deri tek mosmarrëveshjet për linja të autobusëve

para 3 orë - Epoka e Re

Po bëhen afro dy javë që nga nata kur si pasojë e të shtënave me armë humbën jetën tre persona në Gllogjan të komunës së Deçanit. Nata e 26 nëntorit ishte tejet e dhimbshme për familjarët, miqtë por edhe...

Konfirmohet koalicioni i parë qeverisës në Prishtinë

Konfirmohet koalicioni i parë qeverisës në Prishtinë

para 3 orë - Epoka e Re

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje për përfshirjen e Lëvizjes për Bashkim në qeverisje lokale në kryeqytet. Rama ka thënë se LB-ja, e cila përfaqësohet...

Franca parandalon një sulm terrorist që ishte planifikuar të ndodhte për festat e fundvitit

Franca parandalon një sulm terrorist, që ishte planifikuar të ndodhte për festat e fundvitit

para 3 orë - Epoka e Re

Dy burra të moshës 23-vjeçare janë akuzuar për terrorizëm sot në Francë. Pas arrestimit të tyre, u zbulua se kishin planifikuar të kryenin sulme me thika në hapësira publike, gjatë kohës së festave të...

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

para 3 orë - Epoka e Re

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka ftuar ish-kandidatin e VV-së, Arben Vitia, që t’i bashkohet ekipit të tij. Rama ka marrë të martën zyrtarisht postin e kryetarit, por ende nuk ka konfirmuar...

Fitore dramatike e Prizrenit 16 ndaj Bashkimit

Fitore dramatike e Prizrenit 16 ndaj Bashkimit

para 3 orë - Epoka e Re

Prizreni 16 ka fituar në derbin lokal ndaj Bashkimit me rezultat 90:92 (21:32, 21:17, 25:23, 23:20), në kuadër të javës së 13-të të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll. Fillimi i ndeshjes ishte...

Bomba e larguar nga FSK ja dhe KFOR i në Merdarë peshonte 907 kilogramë

Bomba e larguar nga FSK-ja dhe KFOR-i në Merdarë peshonte 907 kilogramë

para 3 orë - Epoka e Re

FSK-ja ka dhënë detaje të reja për mjetin shpërthyes që ka ndodhur mbrëmjen e sotme në pikën kufitare afër Merdares. Sipas FSK-së, bomba është gjetur te tuneli i hekurudhës në Merdare dhe ka peshuar 907...

Vendimi i sotëm i SHBA së legjitimon veprimet policore në veri kundër kontrabandës

Vendimi i sotëm i SHBA-së legjitimon veprimet policore në veri kundër kontrabandës

para 4 orë - Epoka e Re

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se është shumë i mirëseardhur vendimi për sanksionimin nga SHBA-ja të grupeve të krimit të organizuar në veri, me në krye Zvonko Veselinoviq e Milan Radojçiq....

Bayerni shkatërroi Barcelonën dhe e eliminon që në grupe

Bayerni shkatërroi Barcelonën dhe e eliminon që në grupe

para 4 orë - Epoka e Re

Bayerni është kthyer në një makth të vërtetë për Barcelonën në Champions League. Skuadra katalanase është eliminuar nga kompeticioni më i rëndësishëm për klube që në fazën e grupeve, pasi mbrëmjen e sotme...

Steviq ka fituar 61 tenderë në vlerë prej 5 6 milionë eurosh nga institucionet e Kosovës

Steviq ka fituar 61 tenderë në vlerë prej 5.6 milionë eurosh nga institucionet e Kosovës

para 4 orë - Epoka e Re

Nga gushti i vitit 2018 e deri në shtator të vitit 2021, kompania “RAD”, e regjistruar me dy adresa të ndryshme në Zveçan, në pronësi të biznesmenit serb, Radulle Steviq nga veriu i Kosovës – zonë e banuar...

Bayerni shënon golin e tretë ndaj Barcelonës

Bayerni shënon golin e tretë ndaj Barcelonës

para 4 orë - Epoka e Re

Barcelona është më afër se kurrë që të luajë në Europa League. Skuadra e Bayern Munich ka shkuar në 3-0 përballë Barcelonës, në ndeshjen e fundit të grupeve në Champions League. Goli i tretë i Bayern erdhi...

Ish Ministri i shkruan Pressing ut Biznesmeni nga Prishtina e shpëtoi Radojçiqin nga arrestimi

Ish-Ministri i shkruan Pressing’ut: Biznesmeni nga Prishtina e shpëtoi Radojçiqin nga arrestimi

para 4 orë - Epoka e Re

Një ish-ministër në qeverinë e Kosovës ka shkruar në emisionin Pressing në T7 se në aksionin e Policisë në veri ku ishte arrestuar zyrtari serb, Marko Gjuriq, ishte paramenduar të arrestohej edhe Milan...

Serbët dhe boshnjakët ndër popujt që kërkojnë më së shumti pasaportë kroate kosovarët ndër më të paktit

Serbët dhe boshnjakët ndër popujt që kërkojnë më së shumti pasaportë kroate, kosovarët ndër më të paktit

para 4 orë - Epoka e Re

Sipas Ministrisë së Brendshme të Kroacisë, nga 4,903 aplikime të paraqitura këtë dhe vitin e kaluar për marrjen e nënshtetësisë kroate, 2,982 janë shtetas të Serbisë, të ndjekur nga shtetasit e Bosnje-Hercegovinës...

Prishtina triumfon ndaj Bashkimit në Prizren

Prishtina triumfon ndaj Bashkimit në Prizren

para 5 orë - Epoka e Re

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në udhëtim me rezultat 71:80 (19:20, 20:14, 20:20, 12:26), në kuadër të javës së tretë në Ligën Unike të Femrave. Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë, ku asnjëra...

Flamurtari fiton derbin shqiptar ndaj Tiranës

Flamurtari fiton derbin shqiptar ndaj Tiranës

para 5 orë - Epoka e Re

Flamurtari ka shënuar fitore ndaj Tiranës me rezultat 81:71 (30:19, 20:15, 12:16, 19:21), në kuadër të javës së tretë në Ligën Unike e Femrave. Vendaset e nisën ndeshjen më mirë, duke qenë më të mira në...

Sane realizon gol fantastik

Sane realizon gol fantastik

para 5 orë - Epoka e Re

Bayern Munchen ka shënuar edhe golin e dytë kundër Barcelonës (2-0). Në minutën e 43-të, Leroy Sane realizoi gol të bukur për rezultatin 2-0. Golin e parë e realizoi me kokë Thomas Muller.

Bayerni kalon në epërsi ndaj Barcelonës

Bayerni kalon në epërsi ndaj Barcelonës

para 5 orë - Epoka e Re

Bayern Munchen ka shënuar golin e parë kundër Barcelonës Është Muller që shënoi një gol të çuditshëm. Lewandoski e dribloi mirë Piquen dhe arriti që të asistoi për Muller i cili arriti që me parabollë...

Bora shtynë ndeshjen Atalanta  Villarreal

Bora shtynë ndeshjen Atalanta – Villarreal

para 5 orë - Epoka e Re

Bora e madhe që ka rënë në Bergamo të Italisë ka bërë që ndeshja Atalanta – Villarreal të shtyhet Atalanta nëpërmes faqes se tyre zyrtare në Twitter ka paralajmëruar se do të ndeshje do të shtyhet për...

Vetëm ripërcaktimi i kufijve e qet prej lojës projektin e dëmshëm të asociacionit

Vetëm ripërcaktimi i kufijve e qet prej lojës projektin e dëmshëm të asociacionit

para 5 orë - Epoka e Re

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka thënë se vetëm ripërcaktimi i kufijve do ta kishte larguar nga loja asociacionin e komunave me shumicë serbe. Murati përmes një postimi në “Facebook”, ka...

Osmani Mirëpresim sanksionet e SHBA së ndaj krimit të organizuar

Osmani: Mirëpresim sanksionet e SHBA-së ndaj krimit të organizuar

para 5 orë - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar më 8 dhjetor, pasi që Millan Radoiçiq, Zvonko Vesellinoviq dhe 11 persona të tjerë, të gjithë serbë nga Kosova – janë vënë në listën e sanksioneve të Departamentit...

Chelsea gabon në Rusi Juve rrëmben vendin e parë

Chelsea gabon në Rusi, Juve rrëmben vendin e parë

para 6 orë - Epoka e Re

Ndeshja e fundit e grupeve midis Zenit dhe Chelseat ka qenë një spektakël i vërtetë. Në minutën e dytë ishte Chelsea me anë të Werner që zhbllokoi rezultatin. Situata po shkonte shumë mirë për miqtë kur...

Komisioni i Venecias rrëzon planin e qeverisë për nënshtrimin e Prokurorisë

Komisioni i Venecias ‘rrëzon’ planin e qeverisë për nënshtrimin e Prokurorisë

para 6 orë - Epoka e Re

Projektligji i propozuar nga qeveria për Këshillin Prokurorial të Kosovës, ka marrë një kahje tjetër. Komisioni i Venecias i ka hedhur poshtë dispozitat kryesore të saj, ndonëse nuk e ka kundërshtuar parimin...

Haradinaj Lajm i shkëlqyeshëm vendimi i ShBA së për sanksionimin e krerëve të krimit të organizuar në Kosovë

Haradinaj: Lajm i shkëlqyeshëm vendimi i ShBA-së për sanksionimin e krerëve të krimit të organizuar në Kosovë

para 6 orë - Epoka e Re

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se vendimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sanksionimin e krerëve të krimit të organizuar në Kosovë, është lajm i shkëlqyeshëm për Kosovën. Ai ka thënë...

Presidentja Osmani mbështet ShBA në Kosova bojkot Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin

Presidentja Osmani mbështet ShBA-në, Kosova bojkot Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin

para 6 orë - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Sikurse edhe homologët e saj nga SBBA-ja, Australia dhe Britania e Madhe, Osmani thotë se shkaku...

Vuçiq Do të hetohet nëse ka akuza serioze ndaj Veselinoviqit dhe Radoiçiqit

Vuçiq: Do të hetohet nëse ka akuza serioze ndaj Veselinoviqit dhe Radoiçiqit

para 6 orë - Epoka e Re

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi Millan Radoiçiq, Zvonko Vesellinoviq dhe 11 persona të tjerë – të gjithë serbë nga Kosova – janë vënë në listën e sanksioneve të Departamentit të Thesarit...

Kurti ngushëllon familjen Zymberi Me bacën Rremë kemi qenë në burgun e Pozharevcit në vitin 1999

Kurti ngushëllon familjen Zymberi: Me bacën Rremë kemi qenë në burgun e Pozharevcit në vitin 1999

para 6 orë - Epoka e Re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Zymberi për ndarjen nga jeta të Muharrem Zymberit, babait të heroit Enver Zymberi. Ngushëllimi i plotë i...

MPB ja nis lëshimin e letërnjoftimeve

MPB-ja nis lëshimin e letërnjoftimeve

para 7 orë - Epoka e Re

Pritjes për pajisje me letërnjoftim duket si i erdhi fundi. Ky lajm i mirë nga Ministria e Punëve të Brendshme për qytetarët e Kosovës erdhi gjatë ditës së sotme. Ata kanë pranuar mesazhe në telefonin...

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut

para 7 orë - Epoka e Re

Njeriu më i pasur në botë, Elon Musk, është shprehur sot se ka në plan që kompania e tij neuroteknologjike Neuralink, do të nisë implementimet e mikroçipeve tek njerëzit vitin e ardhshëm. Neuralink, e...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK