FOTO LAJM Vetura sa nuk ra në lumin Vardar

FOTO LAJM: Vetura sa nuk ra në lumin Vardar

para 3 dite - Gostivari Sot

Para pak çasesh (21:35) në rrugën anësh koritës së lumit Vardar ka ndodhur një aksident trafiku. Vetura në lëvizje ka devijuar nga korsia duke përfunduar mbi trotoarin që kufizohet me bregun e lumit Vardar,...

Ejupi avancion kuadrot shqiptare në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale

Ejupi avancion kuadrot shqiptare në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale

para 3 dite - Gostivari Sot

Nga sot, 2 udhëheqës të Sektorëve, 2 udhëheqës njësishë 5 këshilltarë dhe 1 referent i pavarur që të gjithë kuadro shqiptare, do të veprojnë në hierarkinë e Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale. Sekretari...

Kovid 19 54 raste të reja 2 në Gostivar

Kovid-19, 54 raste të reja, 2 në Gostivar

para 4 dite - Gostivari Sot

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3764 testime ndërsa janë regjistruar 54 raste të reja me COVID-19 Në Shkup – 16, Tetovë – 9, Manastir dhe Dibër nga 6, Kumanovë – 5, Gostivar...

Taravari takoi ambasadorin francez

Taravari takoi ambasadorin francez

para 4 dite - Gostivari Sot

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari priti sot në takim njohës, Ambasadorin e ri të Republikës së Francës në Shkup, Cyrille Baumngartner. Taravari dhe ambasadori Baumngartner biseduan në lidhje...

Policia ndjek shoferët që ngasin me shpejtësi më të lartë

Policia ndjek shoferët që ngasin me shpejtësi më të lartë!

para 4 dite - Gostivari Sot

Natën e kaluar (28/29.07.) në periudhën prej 21.00 deri në 01.00 në rajonin e SPB Tetovë, është kryer një kontroll i intensifikuar i veprimit për të sanksionuar shoferët që ngasin me shpejtësi më të lartë...

U shpall e humbur lajmërohet në Polici 44 vjeçarja nga Banjica

U shpall e humbur, lajmërohet në Polici 44-vjeçarja nga Banjica

para 4 dite - Gostivari Sot

Më datë 28.07.2021, 44-vjeçarja Sh.J. nga Banjica e Poshtme e Gostivarit, vetë është paraqitur në Stacionin Policor të Gostivarit, të cilën burri i saj N.J. më datë 22.07.2021 e kishte raportuar se ishtelarguar nga shtëpia.

Rritet numri i të infektuarve mund të kthehen masat restriktive

Rritet numri i të infektuarve, mund të kthehen masat restriktive

para 4 dite - Gostivari Sot

Numri i infektimeve të reja me virusin korona, në vendin tonë është rritur ditëve të fundit. Të dhënat e publikuara dje nga Instituti i Shëndetit Publik (ISHP), tregojnë se nga 3.593 testeve të kryera,...

Moti sot me diell dhe i nxehtë temperatura deri në 40 gradë

Moti sot me diell dhe i nxehtë, temperatura deri në 40 gradë

para 4 dite - Gostivari Sot

Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale. Siç informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, temperatura minimale do të jetë në intervalin prej...

Sot vaksinimi në terren në Sërmnovë Tërnovë Pedalishtë dhe Strajan

Sot vaksinimi në terren në Sërmnovë, Tërnovë, Pedalishtë dhe Strajan

para 4 dite - Gostivari Sot

Vaksinimi në terren sot, e enjte më datë 29.07.2021 do të realizohet në vendbanimet siç vijojnë: Tetovë – Zherovjan, Sedllarcë, Radovec, Tenovë, Stençe dhe Vollkovi, Gurgurnicë https://www.facebook.com/LobiMaqedoni...

Në Tabanoc pritet rreth 40 minuta

Në Tabanoc pritet rreth 40 minuta

para 4 dite - Gostivari Sot

Për shkak të frekuentimit të shtuar të automjeteve në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, për hyrje-dalje nga vendi pritet rreth 40 minuta, njoftojnë nga Lidhja Auto Moto e Maqedonisë. https://www.facebook.com/LobiMaqedoni...

Maqedonia e Veriut regjistron 47 raste të reja me koronavirus

Maqedonia e Veriut regjistron 47 raste të reja me koronavirus

para 5 dite - Gostivari Sot

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.593 teste të kryera janë regjistruar 47 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 19 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Aksion i madh antidrogë janë arrestuar 12 persona mes tyre dhe një polic

Aksion i madh antidrogë, janë arrestuar 12 persona, mes tyre dhe një polic

para 5 dite - Gostivari Sot

Aksion i madh policor po realizohet nga mëngjesi i sotëm në Hasanbeg dhe lokacione tjera për arrestimin e personave të përzier në trafikim me drogë dhe armë, konfirmojnë për MIA-n burime të afërta me hetimin....

Gostivar Policia gjeti 47 vjeçarin të paraqitur si të humbur

Gostivar, Policia gjeti 47 vjeçarin të paraqitur si të humbur

para 5 dite - Gostivari Sot

Më 26.07.2021 rreth orës 22.00 në Gostivar është gjet personi A.A. (47) për të cilin dje në orën 13.00 është raportua se ai ishte larguar nga shtëpia. https://www.facebook.com/LobiMaqedoni Personi iu dorëzua nënës së tij.

Denoncon banori i Gradecit për sulm fizik mbi vajzën e tij

Denoncon banori i Gradecit për sulm fizik mbi vajzën e tij

para 5 dite - Gostivari Sot

Më 27.07.2021 në orën 22.15 në Departamentin e Policisë Galatë, personi B.E. (47) nga Gradeci i Gostivarit, ka raportuar se rreth orës 19.50 vajza e tij e mitur kishte qenë e sulmuar fizikisht nga A.N. nga Gradeci....

Ishte në veturë me të dashurën e tij kërrcënohet me armë zjarri banori i Forinës

Ishte në veturë me të dashurën e tij, kërrcënohet me armë zjarri banori i Forinës

para 5 dite - Gostivari Sot

Më 27.07.2021 në ora 14.00 në Njësinë e Policisë Çegran, B.D. (23) nga Forina e Gostivarit ka raportuar se rreth orës 04.45 në rrugën regjionale Çegran – Forinë, deri sa ishte në automjetin e tij me të...

E rëndë arrestohet banori i Gostivarit pasi bëri marrëdhënie seksuale me të mitur

E rëndë, arrestohet banori i Gostivarit pasi bëri marrëdhënie seksuale me të mitur

para 5 dite - Gostivari Sot

Më 28.07.2021 në orën 00.45, efektivët e policisë nga Stacioni Policor Gostivar, e kanë privuar nga liria personin I.B. (31) nga Gostivari nën dyshimin për marrëdhënie seksuale në oborrin e tij me një...

Dje janë vaksinuar 13 810 qytetarë

Dje janë vaksinuar 13.810 qytetarë

para 5 dite - Gostivari Sot

Vaksinimi po zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në vend, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në teren, kanë njoftuar nga ministria e Shëndetësisë. Janë aplikuar gjithsej 862.426 doza të vaksinave,...

Edhe dy arrestime në Gostivar

Edhe dy arrestime në Gostivar

para 5 dite - Gostivari Sot

Pas arrestimit të 23-vjeçarit, Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar edhe për dy arrestime të tjera në Gostivar. “Më 27.07.2021 në ora 16.30 në Gostivar, policët e Stacionit palicor në Gostivar,...

Prej nesër faza e portokalltë Qeveria me një sërë masash

Prej nesër, faza e portokalltë: Qeveria me një sërë masash

para 5 dite - Gostivari Sot

Sipas informacionet të siguruara nga meteo – alarmi i Drejtorisë për punë hidrometeorologjike, i gjithë territori i Republikës së Maqedonisë së Veriut gjatë pesë ditëve të ardhshme do të përfshihet nga...

Gostivar arrestohet 23 vjeçari diler i drogës

Gostivar, arrestohet 23-vjeçari diler i drogës

para 5 dite - Gostivari Sot

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se dje e ka arrestuar një 23-vjeçar nga Gostivari, diler i drogës për të vuajtur dënimin me burg prej dy vjetësh. https://www.facebook.com/LobiMaqedoni “Më 27.07.2021...

Dita e Republikës  2 Gushti ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Dita e Republikës – 2 Gushti ditë jo pune për të gjithë qytetarët

para 6 dite - Gostivari Sot

Dita e Republikës, 2 Gushti (e hënë) është ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut, kumtoi sot Ministria e Punës dhe Politikës Sociale. Nga Ministria, të gjithë qytetarëve...

Covid 19 janë shëruar 12 pacientë

Covid-19, janë shëruar 12 pacientë

para 6 dite - Gostivari Sot

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.839 teste të kryera janë regjistruar 39 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 14 vetëm në Tetovë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Mrekullia drejtuesi i motoçikletës kalon me lëndime të lehta trupore

Mrekullia, drejtuesi i motoçikletës kalon me lëndime të lehta trupore

para 6 dite - Gostivari Sot

Mbrëmë pak para ndodhisë, Agjencia e Lajmeve Flaka njoftoi nga vendi i ngjarjes për aksidentin që ndodhi në magjistralen A2, respektivisht aksin rrugor Gostivar – Kërçovë. Duke njoftuar pë rastin, zëdhënësi...

Pamje ekskluzive nga devijimi i motoçikletës në rrugën Gostivar Kërçovë

Pamje ekskluzive nga devijimi i motoçikletës në rrugën Gostivar-Kërçovë

para 6 dite - Gostivari Sot

Agjencia e lajmeve FLAKA u sjellë pamje ekskluzive nga aksidenti i mbrëmshëm që ndodhi në magjistralen Gostivar – Kërçovë, ku motoçikleta e markës “Kavasaki”, devijoi nga rruga duke përfunduar në rrethojat...

Policia e Gostivarit arreston edhe dy persona për drogë

Policia e Gostivarit arreston edhe dy persona për drogë

para 6 dite - Gostivari Sot

Më 26.07.2021 në ora 23.20, efektivët e policisë nga SPB Tetovë kanë privuar nga liria personat D.I. (32) dhe H.M. (39) të dy nga Gostivari, për arsye se tek ata është gjetë heroinë. Ata janë mbajtë në...

Mos mbajtja e maskave gjoba për 14 persona nga Gostivari

Mos-mbajtja e maskave, gjoba për 14 persona nga Gostivari

para 6 dite - Gostivari Sot

Gjatë ditës së djeshme (26-korrik), për 14 persona (GV) janë përgatitur me parashtresat adekuate për mos-mbajtjen e maskave mbrojtëse të fytyrës.

Policia informon për veturën e djegur në rrugën Gostivar  Tetovë

Policia informon për veturën e djegur në rrugën Gostivar – Tetovë

para 6 dite - Gostivari Sot

Më 27.07.2021 në SPB Tetovë është raportuar se në orën 06.25 në magjistralen Gostivar-Tetovë, afër fshatit Zherovjan, ka shpërthyer zjarr në një motor “BMW” me targa të Zvicrës, i drejtuar nga personi...

Policia vihet në kërkim të personit të humbur nga Gostivari

Policia vihet në kërkim të personit të humbur nga Gostivari

para 6 dite - Gostivari Sot

Më 26.07.2021 në ora 13.00 në Stacionin Policor Gostivar, D.B. (24) nga Gostivari ka raportuar se xhaxhai i tij A.A. (47) nga Gostivari ishte larguar nga shtëpia. Po merren masa për gjetjen e personit....

Gostivar 23 vjeçarja sulmon Policin

Gostivar, 23 vjeçarja sulmon Policin!

para 6 dite - Gostivari Sot

Më 26.07. 2021 në ora 14:55 në rrugën ,,Major Çede Filipovski,, në Gostivar, efektivët e policisë nga Stacioni Policor Gostivar e kanë arrestuar 23- vjeçaren E.S. nga Republika e Kroacisë për sulm fizik...

Gostivar 35 vjeçarja bie nga ballkoni duke varrur teshat

Gostivar, 35 vjeçarja bie nga ballkoni duke varrur teshat!

para 6 dite - Gostivari Sot

Më 27.07.2021 rreth orës 01.00 në Stacionin Policor Gostivar është raportuar se E.R. (35) nga Gostivari, deri sa ishte duke varrur rrobat e lara në ballkonin e banesës së saj, ka humbur kontrollin dhe...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK