Pollog autobusët dhe furgonën në ndjekje të Policicë

Pollog, autobusët dhe furgonën në ndjekje të Policicë!

para 4 dite - Gostivari Sot

Punonjësit policorë të SPB-Tetovë, dje nga ora 11 deri në 15 kanë kryer aksion kontrollues të automjeteve që kryejnë transport publik të udhëtarëve, kryesisht autobusë dhe furgona, por edhe taksi të udhëtarëve....

Vrapçisht qeni kafshon vogëlushen

Vrapçisht, qeni kafshon vogëlushen!

para 4 dite - Gostivari Sot

Dyzetë e tetë vjeçari G.B. nga Vrapçishti i Gostivarit, dje në ora 21:40 në SPB-Tetovë ka raportuar se në rrugën e fshatit, vajza e tij e mitur kishte qenë e kafshaur nga një qen endacak.

Vetëm dje dy raste të dhunës familjare denoncohen në Tetovë Viktima gratë

Vetëm dje, dy raste të dhunës familjare denoncohen në Tetovë. Viktima gratë!

para 4 dite - Gostivari Sot

Kështu, të martën rreth orës 01.00, efektivët e policisë të SPB-Tetovës kanë privuar 34-vjeçar S.A. nga Tetova, i cili më parë kishte qenë i raportuar nga gruaja e tij 34-vjeçare se rreth orës 22:30 në...

Mashtroi Policinë në pranga banor i Çegranit

Mashtroi Policinë, në pranga banor i Çegranit

para 4 dite - Gostivari Sot

Efektivët e policisë të SPB-Tetovë, dje pas marrjes së masave, kanë përcaktuar gjithashtu 21- vjeçarit E.S nga Çegrani i Gostivarit, i kanë përgaditë parashtresë përkatëse për raportim të rremë në përputhje...

Tetovari bie në duart e Policisë rrahu gruan

Tetovari bie në duart e Policisë, rrahu gruan!

para 4 dite - Gostivari Sot

Të martën rreth orës 01.00, efektivët e policisë të SPB-Tetovës kanë privuar 34-vjeçar S.A. nga Tetova, i cili më parë kishte qenë i raportuar nga gruaja e tij 34-vjeçare se rreth orës 22:30 në shtëpinë...

Është gjetur i pajetë trupi i të miturës Vanja Gjorgjievska

Është gjetur i pajetë trupi i të miturës Vanja Gjorgjievska

para një jave - Gostivari Sot

Prokuroria Publike ka njoftuar se pas aktiviteteve të ndërmarra nga ana e zyrtarëve policor të SBP Shkup, në rrethinën e Shkupit është gjetur i pajetë trupi i të miturës Vanja Gjorgjievska, e cila ishte...

Rroga mesatare 615 euro Kryeministri Kovaçevski dhe partia e tij shpenzojnë mbi 750 euro në ditë në reklama facebook

Rroga mesatare 615 euro; Kryeministri Kovaçevski dhe partia e tij shpenzojnë mbi 750 euro në ditë në reklama facebook

para një jave - Gostivari Sot

Instituti për Politika Publike Arbën Xhaferi ka analizuar shpenzimet e politikanëve dhe partive politike në reklama Facebook në tremujorin e fundit (shtator-nëntor 2023). Nga kjo analizë rezulton se kryeministri...

FR BDI  Gostivar vijon përgatitjet për kuvendin zgjedhor

FR BDI – Gostivar, vijon përgatitjet për kuvendin zgjedhor!

para një jave - Gostivari Sot

Forumi Rinor i BDI, dega në Gostivar vijon përgatitjet për mbajtjen e kuvendin zgjedhor që pritet të zhvillohet nga fundi i muajt dhjetor. Drejtuesit e forumit, sonte takuan rininë nga këshillat vendore...

Arben Ramadani emërohet drejtor i Kadastrës në Gostivar

Arben Ramadani emërohet drejtor i Kadastrës në Gostivar

para një jave - Gostivari Sot

Nga dita e sotme Kadastra e Gostivarit do të drejtohet nga Arben Ramadani. Pesë vitet e fundit ky institucion është udhëhequr nga Xhemil Ejupi. Informacionin e ka bërë të ditur vetë Ejupi, ku nëpërmjet...

Free Friday në ETC  Gostivar Ju besohet Deri 70 zbritje vetëm për ju

Free Friday në ETC – Gostivar. Ju besohet? Deri 70% zbritje vetëm për ju!

para një jave - Gostivari Sot

Festat e Nëntorit dhe fundvitit, po shënojnë festa të vërteta në ETC – Gostivar. Aksione, zbritje, likuidime të jashtëzakonshme po shoqërojnë klientit besnik të qendrës më të madhe tregare në rajoni e...

Me ndarjen e çmimeve u përmbyll manifestimi tradicional Çmimi i Nëntorit  në Gostivar

Me ndarjen e çmimeve, u përmbyll manifestimi tradicional “Çmimi i Nëntorit”, në Gostivar!

para një jave - Gostivari Sot

Sonte në Pallatin e Kulturës në Gostivar, me ndarjen e çmimeve për punimet e përzgjedhura artistike, u mbyll edicioni i tetëmbëdhjetë me radhë i manifestimit tradicional “Çmimi i Nëntorit – 2023”, njofton...

Masant antikrizë të qeverisë Abedini Përfitojnë oligarkët dhe jo kategoritë sociale

Masant antikrizë të qeverisë, Abedini: Përfitojnë oligarkët dhe jo kategoritë sociale

para një jave - Gostivari Sot

Masat e prezantuara antikrizë nga ana e qeverisë, po komentohen në forma rë ndryshme nga eksponentë politik dhe eskpertë të fushës. Abdylshyqyr Abedini nga partia Alternativa, llogarit që këto masa nuk...

Në dhjetor mbahet kuvendi i Forumit Rinor të BDI në Gostivar

Në dhjetor mbahet kuvendi i Forumit Rinor të BDI në Gostivar

para një jave - Gostivari Sot

“Nën moton “Fuqizojmë Rininë, Sigurojmë Ardhmërinë”, Forumi Rinor i BDI Gostivar po rritet dhe organizohet edhe më shumë me qëllimin e vetëm për të dëshmuar se të rinjte në politikbërje janë shumë produktiv”,...

Vijon procesi i strukturimit të Forumit Rinor të degës së BDI në Gostivar

Vijon procesi i strukturimit të Forumit Rinor të degës së BDI në Gostivar

para 2 jave - Gostivari Sot

Vijon procesi i strukturimit të Forumit Rinor të degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar. Në një njoftim të tij, kryetari i degës, Valdet Xhaferi bëri me dije që këto ditë po vazhdon organizimi...

Autori strugan Xhemi Hajredini promovoi librat e tij përpara publikut gostivaras

Autori strugan Xhemi Hajredini, promovoi librat e tij përpara publikut gostivaras!

para 2 jave - Gostivari Sot

E bukura i bashkon njerëzit. Këtë të shtunën në mbrëmje në Gostivar e bëri autori strugan Xhemi Hajredini, i cili promovoi tre librat e tij: -Roli i mediave në diplomaci – libër studimor, -Vit i brishti...

Nis pastrimi i borës në Gostivar

Nis pastrimi i borës në Gostivar

para 2 jave - Gostivari Sot

Me fillimin e reshjeve të borës ju njoftojmë se Komuna e Gostivarit, respektivisht kompania e kontraktuar për mirëmbajtjen e rrugëve gjatë periudhës së dimrit, është në terren dhe po bën pastrimin e borës,...

Gostivar miratohet Programa Zhvillimor për vitin 2024

Gostivar, miratohet Programa Zhvillimor për vitin 2024

para 3 jave - Gostivari Sot

Këshilli i Komunës së Gostivarit gjatë ditës së sotme miratoi Programin Zhvillimor të Departamentit për Zhvillim Ekonomik Lokal pranë Komunës së Gostivarit, njofton Gostivari Sot Vlera totale e Programit...

Gostivar arrestohen dy banorë të Turqisë

Gostivar, arrestohen dy banorë të Turqisë

para 3 jave - Gostivari Sot

Dje rreth orës 12:45 në efektivët e policisë së DPB-Gostivar, Njësiti për krime ndërkufitare, migracion, të huaj dhe ripranim-Gostivar, për shkak të punëve ilegale kanë arrestuar për procedime të mëtejshme...

Pollog Policia hasi 26 shoferë që nuk u dhanë përparësi këmbësorëve

Pollog, Policia hasi 26 shoferë që nuk u dhanë përparësi këmbësorëve!

para 3 jave - Gostivari Sot

Dje nga ora 16:00 deri në ora 21:00 në zonën e SPB-Tetovë është kryer kontroll aksion – si dhe në çfarë mase drejtuesit e mjeteve i respektojnë obligimet e tyre ndaj këmbësorëve, njofton Gostivari Sot...

Bastisje në një shtëpi të Gostivarit gjendet drogë

Bastisje në një shtëpi të Gostivarit, gjendet drogë!

para 3 jave - Gostivari Sot

Dje në ora 16:35 pjestarët e policisë të SPB-Tetovë, Departamentit të punëve të brendshme kanë privuar nga liria 37-vjeçar V.N. nga Gostivari. “Gjatë bastisjes së kryer me urdhër të gjykatës në shtëpinë...

Arrestohet banori i Gostivarit

Arrestohet banori i Gostivarit

para 3 jave - Gostivari Sot

Zyrtarët policorë të Sektorit të punëve të brendshme Tetovë-DPB Gostivar, dje (14-nëntor) rreth orës 16.00, në rrugën “Zhivko Brajkovski” në Gostivar, me urdhër të gjykatës kanë arrestuar 28-vjeçarin A.I.,...

Në dy raste dy banorë të Gostivarit janë kafshuar nga qentë endacak

Në dy raste, dy banorë të Gostivarit janë kafshuar nga qentë endacak!

para 3 jave - Gostivari Sot

Dje, në dy raste dy banorë të Gostivarit janë kafshuar nga qentë endacak, bënë me dije nga Policia e Gostivarit. “Nëzetë e katër vjeçarja E.H. nga Gostivari, dje në orën 10:40 në SPB-Tetovë ka raportuar...

Pollog nuk u jepet përparësi kalimi këmbësorëve në vendkalimet e shënuara

Pollog, nuk u jepet përparësi kalimi këmbësorëve në vendkalimet e shënuara!

para 3 jave - Gostivari Sot

Në zonën e SPB-Tetovë, dje nga ora 10 deri në 14 është kryer aksion-kontrollues ndaj drejtuesve të mjeteve – nëse dhe në çfarë mase i respektojnë obligimet e tyre ndaj këmbësorëve. Gjatë kontrollit janë...

Kujdes nga nesër obligim ligjor gomat e dimrit në automjete

Kujdes, nga nesër obligim ligjor gomat e dimrit në automjete!

para 3 jave - Gostivari Sot

Prej nesër dhe deri më 15 mars të vitit të ardhshëm hyn në fuqi obligimi ligjor i drejtuesve të mjeteve për përdorimin e pajisjeve të nevojshme dimërore, njofton Gostivari Sot Bëhet fjalë përpajisje gjegjësisht...

Aksident trafiku në Tetovë 81 vjeçari godet me makinë biçiklistin 72 vjeçar

Aksident trafiku në Tetovë, 81-vjeçari godet me makinë biçiklistin 72-vjeçar

para 3 jave - Gostivari Sot

Dje në orën 14 në SPB-Tetovë është raportuar se në rrugën “Lubotenska” në Tetovë kishte ndodhur një aksident trafiku ku kishion qenë të përfshirë vetura “Folkcfagen Bora” me targa të regjistrimit të Tetovës...

Tejkalime të shpejtësisë maksimale jashtë vendbanimit dukuri e pranishme në Pollog

Tejkalime të shpejtësisë maksimale jashtë vendbanimit, dukuri e pranishme në Pollog!

para 3 jave - Gostivari Sot

Dje nga ora 08:00 deri në 20:00 janë sanksionuar gjithsej 16 tejkalime të shpejtësisë maksimale të lejuar jashtë vendbanimit (Tetovë 7 dhe Gostivar 9 raste), nga të cilat 1 (Tetovë) me më shumë se 70 kilometra...

Policia bastis dhe konfiskon armatim në një shtëpi të Reçicës

Policia bastis dhe konfiskon armatim në një shtëpi të Reçicës

para 3 jave - Gostivari Sot

Dje rreth orës 15:00 në Reçicët të Vogël të Tetovës, efektivët e policisë të Njësisë për Punë Kriminalistike- Sektori për trafikim të paligjshëm të drogës dhe armëve të Ministrisë së punëve të brendshme...

Banori i Tetovës w ka rrahur gruan e tij 24 vjeçare ajo e paraqet në Polici

Banori i Tetovës w ka rrahur gruan e tij 24-vjeçare, ajo e paraqet në Polici!

para 3 jave - Gostivari Sot

Mbrëmë në orën 23.00, efektivët e policisë të SPB-Tetovë kanë privuar nga liria 27-vjeçarin O.M. nga një fshat i Tetovës, i cili është raportua nga gruaja e tij 24-vjeçare se ai e kishte sulmuar fizikisht...

69 vjeçari nga Gostivari e pëson nga një qen endacak

69 vjeçari nga Gostivari e pëson nga një qen endacak

para 3 jave - Gostivari Sot

Gjashtëdhejt e nëntë vjeçari S.T. nga Gostivari, dje në orën 13:00 në SPB-Tetovë ka raportuar se në rrugë “Vëllezërit Gjinovski”"”, në Gostivar është kafshuar nga një qen endacak.

Brenda katër ditëve dy shpërblime Prof Dr Ali Pajaziti i ndahet çmimi 13 Nëntori

Brenda katër ditëve dy shpërblime, Prof. Dr Ali Pajaziti i ndahet çmimi “13 Nëntori”

para 3 jave - Gostivari Sot

Profesori universitar, sociologu Ali Pajaziti, brenda një jave, pas atij “Ambasador i Paqës” (Vlorë), e fiton edhe çmimin e dytë, këtë radhë vendor, atë të Qytetit të Shkupit “13 Nëntori” për kontributin...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK