Aeroplanit i shpërthen goma gjatë aterrimit pasagjerët në Nepal detyrohen ta shtyjnë Video

Aeroplanit i shpërthen goma gjatë aterrimit, pasagjerët në Nepal detyrohen ta shtyjnë (Video)

para një ore - in7

Pasagjerët që po udhëtonin me një aeroplan të vogël të aviokompanisë nga Nepali, Tara Air, janë detyruar të shtyjnë aeroplanin nga pista, pasi që derisa po zbriste në pistë i kishte shpërthyer njëra gomë....

Bayerni i pamëshirshëm e dërgon Barcelonën në Europa Ligë Benfica vazhdon tutje

Bayerni i pamëshirshëm e dërgon Barcelonën në Europa Ligë, Benfica vazhdon tutje

para 2 orë - in7

Në përjashtim të sfidës ndërmjet Atalantës dhe Villarrealit e cila u shty për ditën e nesërme për shkak të reshjeve të mëdha të borës në Itali, tashmë kanë përfunduar të gjitha sfidat tjera të Ligës së...

Elon Musk Do të vendosim çipa në trurin e njerëzve

Elon Musk: Do të vendosim çipa në trurin e njerëzve

para 2 orë - in7

Elon Musk ka thënë se Neuralink, kompania e tij e teknologjisë do të të fillojë të implantojë mikroçipe në trurin e njerëzve vitin e ardhshëm. Neuralink, bashkëthemeluar nga Musk në vitin 2016, po zhvillon...

Mariçiq demanton Alternativën BE ja nuk ka mekanizma për hetim të rasteve gjyqësore në Maqedoni

Mariçiq demanton Alternativën: BE-ja nuk ka mekanizma për hetim të rasteve gjyqësore në Maqedoni

para 2 orë - in7

Në marrëveshjen të cilën e nënshkruan lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi qëndron se do të ketë hetim ndërkombëtarë të disa rasteve gjyqësore si “Lagjja e Trimave”, “Monstra”,...

Një familje nga Maqedonia e Veriut dëbohet nga Gjermania

Një familje nga Maqedonia e Veriut dëbohet nga Gjermania

para 2 orë - in7

Në kuadër të masave të intensifikuara të kontrollit dhe kërkimit në zonën kufitare me Francën, efektivët e policisë federale gjermane kanë kontrolluar dje në mesditë një familje nga Maqedonia në një parking...

ASH mban Kuvendin e degës në Manastir falemenderohen dhe dëgjohen sugjerimet e strukturave

ASH mban Kuvendin e degës në Manastir, falemenderohen dhe dëgjohen sugjerimet e strukturave

para 2 orë - in7

Dega e Aleancës për Shqiptarët në Manastir ka mbajtur sonte Kuvendin e degës në të cilin është raportuar për zgjedhjet e fundit lokale dhe aktivitetet që planifikohen në vijim, përcjell in7 Pas mbledhjes...

Rasti ALFA  Pse nuk janë ndërmarrë veprime nëse ka prova të reja Ja si përgjigjet Ministri Mariçiq Video

Rasti “ALFA”: Pse nuk janë ndërmarrë veprime nëse ka prova të reja? Ja si përgjigjet Ministri Mariçiq (Video)

para 3 orë - in7

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq sonte në ClickPlus në TV21 u pyet se pse nuk janë ndërmarrë veprime në rastin “Alfa”, marrë parasysh se ka prova të reja? Mariçiq u përgjigj: “Lënda aktualisht është...

Albin Kurti Vendimi i SHBA së vërteton legjitimitetin e veprimeve të Policisë së Kosovës në Mitrovicë

Albin Kurti: Vendimi i SHBA-së vërteton legjitimitetin e veprimeve të Policisë së Kosovës në Mitrovicë

para 3 orë - in7

Kryeministri Albin Kurtim ka thënë se është i mirëseardhur vendimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për identifikimin e emrave të përveçëm dhe sanksionet ndaj Zvonko Veselinoviq dhe grupit të organizuar...

Qeveria bullgare vendos Nuk hiqet vetoja për Maqedoninë e Veriut

Qeveria bullgare vendos: Nuk hiqet vetoja për Maqedoninë e Veriut

para 3 orë - in7

Bullgaria nuk do të heqë veton për fillimin e negociatave ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe BE-së. Ky qëndrim u miratua sot nga kabineti qeveritar i kryeministrit të përkohshëm Stefan Janev...

 Trupin yll e mendjen fyll  nuk e dalloi Romeon nga Donaldi  plasin komentet me ironi për Beatrix

“Trupin yll e mendjen fyll”, nuk e dalloi Romeon nga Donaldi, “plasin” komentet me ironi për Beatrix

para 3 orë - in7

Hyrja e vëllait të Donaldit mbrëmë habiti banorët e shtëpisë. Prej të gjithëve, reagimi i Beatrix mori vëmendje e cila nuk e njohi Romeon. Këngëtarja, pas disa minutash filloi të dyshonte dhe me sa duket...

Bayerni në epërsi prej dy golave pas pjesës së parë

Bayerni në epërsi prej dy golave pas pjesës së parë

para 3 orë - in7

Bayern Munichu e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi prej dy golave (2:0) ndaj skuadrës së Barcelonës. Kjo ndeshje po luhet në stadiumin “Allianz Arena” dhe i takon xhiros së fundit të Grupit E të Ligës...

A është i korruptuar Sali Berisha Përgjigjet Ervin Salianji

A është i korruptuar Sali Berisha? Përgjigjet Ervin Salianji

para 3 orë - in7

“Nuk po e minon demokracinë Sali Berisha? Plotësisht. Të gjithë trashëgimia e Berishës, po dëmtohen tani. A është i korruptuar do e shikojmë…” Deputeti i PD, Ervin Salianji ka komentuar sërish sa i përket...

Dosja e snajperistit kosovar të ISIS it që u zbulua nga FBI U pagua 100 dollarë në muaj

Dosja e snajperistit kosovar të ISIS-it që u zbulua nga FBI: U pagua 100 dollarë në muaj

para 3 orë - in7

100 dollarë në muaj pagë, Skender Qerimi deklaron t’i ketë marrë nga ISIS, çdo muaj, gjatë qëndrimit për 7 vjet në zonat e luftës në Siri. Autoritet kosovare, me ndihmën e FBI-së kanë gjetur prova se ferizajasi,...

Dega e Aleancës për Shqiptarët në Strugë ka mbajtur sot Kuvendin e degës

Dega e Aleancës për Shqiptarët në Strugë ka mbajtur sot Kuvendin e degës

para 3 orë - in7

Dega e Aleancës për Shqiptarët në Strugë ka mbledhur sot Kuvendin e degës në të cilin është raportuar për zgjedhjet e fundit lokale dhe aktivitetet që planifikohen në vijim. Në mbledhjen e Kuvendit që...

Arrestohen tre indianë në rrugën Tetovë Shkup

Arrestohen tre indianë në rrugën Tetovë-Shkup

para 4 orë - in7

Dje në një pikë pagesën në rrugën Tetovë – Shkup, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë kanë arrestuar SH.R.F. (30), K.S.S. (28) dhe G.A. (50), të gjithë nga India, andaj gjatë kontrollit është konstatuar se...

Vuçiç Do të hetohet nëse ka akuza serioze ndaj Vesellinoviçit dhe Radoiçiqit

Vuçiç: Do të hetohet nëse ka akuza serioze ndaj Vesellinoviçit dhe Radoiçiqit

para 4 orë - in7

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi Millan Radoiçiq, Zvonko Vesellinoviq dhe 11 persona të tjerë – të gjithë serbë nga Kosova – janë vënë në listën e sanksioneve të Departamentit të Thesarit...

Adriana Matoshi falënderon të gjithë për lutjet M keni bo të fortë

Adriana Matoshi falënderon të gjithë për lutjet: M’keni bo të fortë!

para 4 orë - in7

Operimi në tru i Adriana Matoshit ka rezultuar i suksesshëm. Deputetja e aktorja kosovare ka filluar të rimarrë vetën duke qenë aktive në rrjetet sociale. Përmes një postimi në Instastory ajo vendosi që...

Haxhiu përshëndet vendosjen e sanksioneve të SHBA së ndaj Veselinoviq e Radojçiq

Haxhiu përshëndet vendosjen e sanksioneve të SHBA-së ndaj Veselinoviq e Radojçiq

para 4 orë - in7

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu e ka quajtur lajm jashtëzakonisht të mirë vendosjen e sanksioneve amerikane nga grupeve të krimit të organizuar në veri të udhëhequr nga Zvonko Veselinoviq dhe Milan...

Juventusi mposht Malmon dhe mbyll grupin si lider

Juventusi mposht Malmon dhe mbyll grupin si lider

para 4 orë - in7

Juventusi ka shënuar fitore me rezultat 1-0 ndaj Malmos, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi italian Moise Kean pas asistimit të...

Banorët e Gërçecit paralajmërojnë EVN në Do t ua bëjmë më zi se në Bullgari

Banorët e Gërçecit paralajmërojnë EVN-në: Do t’ua bëjmë më zi se në Bullgari

para 4 orë - in7

Sërish banorët e fshatit Gërcec të Komunës së Sarajit janë pa energji elektrike. Gjatë këtyre orëve u shkaktuan shumë dëme materiale te këto banor, si dhe është penguar jeta e përditshme e fëmijëve dhe...

 Besa Trans demanton informacionet se do të fillojë sërish me organizimin e ekskursioneve për në Stamboll

“Besa Trans” demanton informacionet se do të fillojë sërish me organizimin e ekskursioneve për në Stamboll

para 4 orë - in7

Agjencia “Besa Trans” përmes një reagimi me shkrim ka demantuar informacionet se nga janari i vitit 2022 do të fillojë sërish me organizimin e ekskursioneve në Stamboll të Turqisë. Më poshtë ju sjellim...

Grubi sjell lajmin e mirë super investime në Shtip dhe Dellçevë

Grubi sjell lajmin e mirë, super investime në Shtip dhe Dellçevë

para 5 orë - in7

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e fundit ka dhënë dritë jeshile për dy projekte të mëdha. Njëri është projekt në vlerë 270 milionë euro për prodhim ekologjik të energjisë elektrike (me panelë),...

Superlajm nga vaksina Pfizer neutralizon Omicronin me tre doza

Superlajm nga vaksina Pfizer, neutralizon Omicronin me tre doza

para 5 orë - in7

Kompania amerikane Pfizer dhe partneri i saj gjerman BioNTech thanë të mërkurën se një regjim me tre doza i vaksinës së tyre arriti të neutralizojë variantin e ri Omicron gjatë një testi laboratorik. Pfizer/BioNTech...

Fondacioni Ardhmëria T iniciativ për realizimin e programit Bursa për nxënsit

Fondacioni Ardhmëria-T iniciativ për realizimin e programit ‘Bursa për nxënsit’

para 5 orë - in7

Fondacioni Ardhmëria-T iniciativ për realizimin e programit ‘Bursa për nxënsit ’ qëllimi së cilës është ngritja dhe avancimi i të rinjve, kontribuon me një qëllim vizionar drejtë zhvillimit të shoqërisë...

Qytetarët e Maqedonisë në numrin 191 mund të denoncojnë rritjen e çmimeve për produktet e ngrira

Qytetarët e Maqedonisë në numrin 191 mund të denoncojnë rritjen e çmimeve për produktet e “ngrira”

para 5 orë - in7

Qytetarët e Maqedonisë kanë mundësi që të paraqiten në numrin telefonik të Inspektoratit Shtetëror të Tregut 191 në rast se vërejnë rritje të çmimeve të prodhimeve që u është ngrirë çmimi. Në këtë linjë...

Formacionet zyrtare Bayern Munich  Barcelona

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Barcelona

para 5 orë - in7

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Bayern Munich – Barcelona. Në kuadër të xhiros së fundit në fazën e grupeve të Champions League, luhet ndeshja mes Bayern dhe Barcelona, një ndeshje me rëndësi...

Shpallen non grata 16 zyrtarë serbë sekretari amerikan del me paralajmërimin e fortë

Shpallen “non-grata” 16 zyrtarë serbë, sekretari amerikan del me paralajmërimin e fortë

para 6 orë - in7

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka dalë me një deklaratë pas vendimit të Departamentit të Thesarit të ShBA-së për të futur në listë sanksionesh rrjetet e korrupsionit në Evropë përfshirë...

Digjet një shtëpi në Shkup

Digjet një shtëpi në Shkup

para 6 orë - in7

Një shtëpi është djegur nga zjarri që ka shpërthyer dje pasdite në fshatin Ognjanc të Shkupit, njoftojnë nga MPB. “Me datë 07.12.2021 rreth orës 16:45 në SPB Shkup është raportuar se në fshatin Ognjanci,...

VMRO DPMNE Qeveria LSDM BDI po përpiqet ta fshehë skandalin me 1 ton drogë Video

VMRO-DPMNE: Qeveria LSDM-BDI po përpiqet ta fshehë skandalin me 1 ton drogë (Video)

para 6 orë - in7

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Dragan Kovaçki në konferencë për shtyp tha se kanë kaluar 1 muaj, ndërsa qeveria LSDM-BDI po përpiqet ta fshehë skandalin me 1 ton drogë që u zbuluar në aksion policor dhe se...

Ja çfarë kërkuan më shumë njerëzit në Google përgjatë vitit 2021

Ja çfarë kërkuan më shumë njerëzit në Google përgjatë vitit 2021

para 6 orë - in7

Nëse viti 2020 u përcaktua nga dyndja e njerëzve në Google për gjithçka që lidhet me koronavirusin, këtë vit pamë që standardet e vjetra të sportit dhe argëtimit rilindën në kërkimet online në mbarë botën....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK