Mediat suedeze raportojnë se Naim Murseli ishte i punësuar në njërën prej kompanive më të mëdha të sigurimeve në Suedi

Mediat suedeze raportojnë se Naim Murseli ishte i punësuar në njërën prej kompanive më të mëdha të sigurimeve në Suedi

para 23 minutave - Zyrtare

Avokatja nga Suedia, Arlinda Loncari, në një lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin A LIVE në ATV, duke komentuar rastin e vrasjes së Liridona Ahmetajt, tha se mediat suedeze kanë raportuar se bashkëshorti...

Jo bashkëshorti ja kush është fajtor për vrasjen e Liridonës sipas Zhakut

Jo bashkëshorti, ja kush është fajtor për vrasjen e Liridonës sipas Zhakut!

para 23 minutave - Zyrtare

Zhaklin Lekatari ka komentuar së fundmi në një lidhje ”live” në rubrikën “Opinion” në News24, vrasjen e Liridona Ademajt. Opinionistja u shpreh se është e shokuar nga kjo ngjarje, por jo e surprizuar....

Çka duhet të bëni kur nuk ua marrin 2 eurot

Çka duhet të bëni kur nuk ua marrin 2 eurot?

para 23 minutave - Zyrtare

2 eurot false tashmë janë bërë problem i madh kombëtar. Qytetarët po përballen përditë me të. Një fenomen i ri është se shumë biznese ndërruan përnjëherë qasje: edhe pse i merrnin edhe falset, tash s’po...

 Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë ai sot s ish gjallë  Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij VIDEO

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

para 23 minutave - Zyrtare

Ka folur për herë të parë babai i Naim Murselit, të dyshuarit për organizimin e vrasjes së bashkëshortes së tij Liridona Ademaj me 29 nëntor, shkruan Periskopi. Në rrëfimin e tij, Shaban Murseli tregon...

Shefja e Kryqit të Kuq viziton Gazën bën thirrje urgjente për ndihmë

Shefja e Kryqit të Kuq viziton Gazën, bën thirrje urgjente për ndihmë

para 23 minutave - Zyrtare

Shefja e Kryqit të Kuq ka mbërritur në Gaza dhe po lutet për t’i dhënë fund vuajtjeve njerëzore “të patolerueshme” në enklavën e rrethuar. Në një postim në rrjetet sociale,…

Arrestohet 20 vjeçari në Mitrovicë për vjedhje të rëndë në tentativë

Arrestohet 20-vjeçari në Mitrovicë për vjedhje të rëndë në tentativë

para 23 minutave - Zyrtare

Një 20-vjeçar është arrestuar në Mitrovicë, mëngjesin e sotëm. M.A, dyshohet se ka kryer vepren penale, “Vjedhje e rëndë në tentativë”. “Reagimit i shpejtë i njësive policore, ka rezultuar që…

Dy tërmete të forta godasin Turqinë

Dy tërmete të forta godasin Turqinë

para 54 minutave - Zyrtare

Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave. Sizmologët në Turqi dhe në Greqi po ashtu janë të shqetësuar....

Dy tërmete të forta godasin Turqinë frikë dhe panik te qytetarët

Dy tërmete të forta godasin Turqinë, frikë dhe panik te qytetarët

para 54 minutave - Zyrtare

Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave. Sizmologët në Turqi dhe në Greqi po ashtu janë të shqetësuar....

Një TikToker e u bë virale për festimin e ditëlindjes së saj  për shkak të shumës së vogël të parave që shpenzoi dhe vendin që zgjodhi

Një TikToker-e u bë virale për festimin e ditëlindjes së saj – për shkak të shumës së vogël të parave që shpenzoi dhe vendin që zgjodhi

para një ore - Zyrtare

Javën e kaluar, Madison Stimmel e festoi ditëlindjen e 26-të të saj, por “i pazakontë” ishte vendi ku ajo organizoi një festë të tillë. Nga video e shpërndarë në llogarinë e saj në TikTok, shihet se ditëlindjen...

Shkup Me duar të lidhura babai i Vanjës sillet në gjykatë

Shkup: Me duar të lidhura, babai i Vanjës sillet në gjykatë

para një ore - Zyrtare

Aleksandar Gjorçevski, babai i të rrëmbyerës dhe të vrarë Vanja Gjorçevska, është sjellë në Gjykatën Penale, njofton Shkupi1. Prokuroria e dyshon si bashkëpunëtor në rastin kur i është vrarë vajza. Një...

Sherr me thika në Prishtinë plagosen disa të rinj

Sherr me thika në Prishtinë, plagosen disa të rinj!

para 2 orë - Zyrtare

Një sherr me armë të ftohta ka ndodhur në Kosovë, mesditën e sotme. Mësohet se si pasojë e sherrit kanë mbetur të plagosur me thikë disa persona. Ngjarja ka ndodhur në Prishtinë, në lagjen Kacallarët,...

Haradinaj Kurtit Për dallim nga ti që dikur i ishe dorëzuar regjimit serb policët luftuan duke i mposhtur me turp terroristët

Haradinaj, Kurtit: Për dallim nga ti që dikur i ishe dorëzuar regjimit serb, policët luftuan duke i mposhtur me turp terroristët

para 2 orë - Zyrtare

Kryetari i Alenacës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti lidhur me pjesëtarët e Policisë së Kosovës. “Për dallim nga ti Kryeministër, që dikur i ishe dorëzuar...

Palevski kishte disa akuza penale

Palevski kishte disa akuza penale

para 2 orë - Zyrtare

Kallëzimi i fundit penal kundër Lupço Palevskit ka qenë në vitin 2020, kur kundër tij u bë një kallëzim penal për armëmbajtje pa leje ose lëndë shpërthyese dhe mosrespektim të rregullave shëndetësore gjatë...

Në shenjë të dhimbjes dhe kujtimit për Liridona Ademaj ndizën qirinj në Prishtinë

Në shenjë të dhimbjes dhe kujtimit për Liridona Ademaj ndizën qirinj në Prishtinë

para 2 orë - Zyrtare

Kush është 29 vjeçari shqiptar që u arrestua në Gjermani pjesë e bandës së Pëllumb Pacramit Përgjimet që i fundosën

Kush është 29-vjeçari shqiptar që u arrestua në Gjermani, pjesë e bandës së Pëllumb Pacramit: Përgjimet që “i fundosën”

para 3 orë - Zyrtare

Një shtetas shqiptar, pjesë e bandës së Pëllumb Pacramit (i arrestuar) është vënë në pranga në Gjermani. Sipas medieve italiane, i arrestuari ishte një nga më të besuarit e Briken Ndrekës, nipi i “shefit”,...

Avokatja nga Suedia Mediat këtu kanë raportuar se Naim Murseli punonte në një ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

Avokatja nga Suedia: Mediat këtu kanë raportuar se Naim Murseli punonte në një ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

para 3 orë - Zyrtare

Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej mediave suedeze lidhur me vrasjen e rëndë të Liridona Ademajt, 30-vjeçarja...

Big Mama mes lotësh rrëfen tragjedinë që për pak i mori jetën  VIDEO

Big Mama mes lotësh rrëfen tragjedinë që për pak i mori jetën – VIDEO

para 4 orë - Zyrtare

Këngëtarja e njohur Big Mama ka bërë një rrëfim për jetën e saj personale. Ajo tregoi se çdo gjë që ka arritur deri më sot i është falënderuese babait të saj, pasi falë mbështetjes së tij artistja ia arriti...

Një libër komik që mund ta blinit për 12 centë në vitin 1962 është vënë në shitje për 44 000 dollarë

Një libër komik që mund ta blinit për 12 centë në vitin 1962 është vënë në shitje për 44,000 dollarë

para 4 orë - Zyrtare

Dyqani i librave komik, Comic Hunter, i drejtuar nga menaxheri Remi Vienneau LecClair, po kërkon 60 mijë dollarë kanadezë (rreth 44 mijë dollarë amerikanë, apo rreth 41 mijë euro), për kopjen e librit...

Horor në Serbi  Foshja 8 muajsh vdes pasi u rrëzua dhe theu qafën kur nëna e tij e kishte lënë vetëm me tre vëllezërit e tij të vegjël për të shkuar në kazino

Horor në Serbi / Foshja 8 muajsh vdes pasi u rrëzua dhe theu qafën kur nëna e tij e kishte lënë vetëm me tre vëllezërit e tij të vegjël për të shkuar në kazino

para 5 orë - Zyrtare

Siç konfirmon policia e Zrenjanit, rasti është raportuar më 27 nëntor dhe në vendin e ngjarjes është gjetur një fëmijë mashkull i moshës shtatë deri në tetë muaj pa shenja jete. Menjëherë është njoftuar...

Brokoli fsheh sekretin e rinisë Studimet zbulojnë diçka interesante

Brokoli fsheh sekretin e rinisë? Studimet zbulojnë diçka interesante

para 5 orë - Zyrtare

Brokoli, prej kohësh është konsideruar si një produkt ushqimor mjaft i mirë, i pasur me vitamina, proteina dhe lëndë të tjera ushqyese, por një studim i kohëve të fundit ka zbuluar se brokoli mund të shmangë...

Kasami Ky pushtet nga frika e humbjes ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

para 5 orë - Zyrtare

Kryetari i Levizjes BESA, Bilall Kasami ka akuzuar pushtetin se nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet. Por, Kasami thote se, opozita nuk do ta lejoj një gjë të tillë. “Sot edhe njëherë...

 I dua femrat më dhimbsen Dua t i shoh të gjitha mirë  motra publikon bisedën me Liridonën

“I dua femrat, më dhimbsen. Dua t’i shoh të gjitha mirë”, motra publikon bisedën me Liridonën

para 5 orë - Zyrtare

“I dua femrat dhe më dhimbsen, dua t’i shoh të gjitha mirë. Më vjen gjynah kur është e shtypur një vajzë, një grua, një nënë, një femër”. Këto fjalë rrëqethëse janë shkuar nga Liridona Ademaj, 30-vjeçarja...

LEN Talat Xhaferi përgatit skenar për falsifikim të zgjedhjeve Opozita shqiptare braktis takimin e liderëve Video

LEN: Talat Xhaferi përgatit skenar për falsifikim të zgjedhjeve! Opozita shqiptare braktis takimin e liderëve (Video)

para 6 orë - Zyrtare

LEN ka lëshuar takimin e liderëve të mbajtur sot ku kanë akuzuar Talat Xhaferin se po përgatit skenar për falsifikimin e zgjedhjeve. ”Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim kanë braktisur takimin e liderëve,...

Tani shitet si i pafajshëm Naim Murseli mohon vrasjen e gruas së tij Liridonën

Tani shitet si i pafajshëm, Naim Murseli mohon vrasjen e gruas së tij Liridonën

para 6 orë - Zyrtare

3 të arrestuarit për vrasjen e Liridona Ademajt dolën një ditë më parë në gjykatë, për t’u njohur me masën e sigurisë. Gjatë kësaj seance, bashkëshorti i së ndjerës Naim Murseli mësohet se u tërhoq nga...

Liridona prehet në vendlindjen e saj familja hap sërish dyert e mortit

Liridona prehet në vendlindjen e saj, familja hap sërish dyert e mortit

para 6 orë - Zyrtare

Familja e Liridona Ademajt ka hapur sërish dyert e mortit, këtë herë në fshatin e saj të lindjes, atje ku ajo do të prehet përgjithmonë. Me miratimin e prokurorisë në Prishtinë, trupi i 30-vjeçares u zhvarros...

Rrëfimi prekës i vëllait të Liridona Ademajt  Nuk e dija që po rrija me vrasësin e motrës

Rrëfimi prekës i vëllait të Liridona Ademajt: “Nuk e dija që po rrija me vrasësin e motrës”

para 6 orë - Zyrtare

Liridona Ademaj, vëllai i Liridona Ademajt, ka rrëfyer detajet e vrasjes së motrës së tij. Fillimisht u mendua se ajo humbi jetën gjatë një grabitje, por më vonë u zbulua se ishte Naimi ai që kishte porositur...

Dhimbje e lot Rivarroset trupi i Liridona Ademajt në fshatin e saj të lindjes

Dhimbje e lot: Rivarroset trupi i Liridona Ademajt në fshatin e saj të lindjes

para 6 orë - Zyrtare

Është bërë rivarrimi i Liridona Ademajt në fshatin Rracaj të Gjakovës. Më kërkesë të familjarëve ajo është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cërmjan të Gjakovës, ku ishte varrosur fillimisht. Përndryshe,...

 Prandaj i zhdukin kufomat  Artan Hoxha tregon bisedën në Fushë Krujë Ka shkuar më shtrenjt funerali se pagesa për vrasje

“Prandaj i zhdukin kufomat”, Artan Hoxha tregon bisedën në Fushë Krujë: Ka shkuar më shtrenjt funerali se pagesa për vrasje

para 6 orë - Zyrtare

Gazetari Artan Hoxha ka ndarë bisedën e tij me disa banorë në Fushë Krujë. Në rrjetet sociale, Hoxha shkruan se ata i kanë treguar se çmimet e funeraleve janë rritur, ndërkohë pagesa për vrasjet kanë rënë....

Dalin pamjet e makinës së djegur dhe vendit ku u gropos 14 vjeçarja në Shkup

Dalin pamjet e makinës së djegur dhe vendit ku u gropos 14-vjeçarja në Shkup

para 6 orë - Zyrtare

Në fshatin Brazdë, në gjysmë të rrugës për në aeroportin sportiv të Stenkovec, janë gjurmët e makinës së djegur të atyre që vranë 14 vjeçaren, Vanja Gjorçevska. Vendi mund të arrihet vetëm nga një rrugë...

Këta janë disa nga politikanët që po marrin pjesë në rivarrimin e Liridona Ademajt

Këta janë disa nga politikanët që po marrin pjesë në rivarrimin e Liridona Ademajt

para 6 orë - Zyrtare

Sot, nga fshati Cërmjan është zhvarrosur trupi i Liridona Ademajt. Me kërkesë të familjarëve, rivarrimi është duke u bërë në Rracaj të Gjakovës. Në rivarrimin e të ndjerës është parë…

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK