BLINKEN DHE KURTI

BLINKEN DHE KURTI

më 1.2022 - TopShqip

Letra e 11 Janarit 2022 e Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken, drejtuar Kryeministrit Kurti, është ngjarje me rëndësi të madhe historike! Është me rëndësi të madhe se letra e Sekretarit Amerikan...

Omicron  madhësia dhe shpejtësia e përhapjes a mund të përcaktojnë rrjedhën dhe ndikimin përfundimtar të kësaj pandemie

Omicron – madhësia dhe shpejtësia e përhapjes, a mund të përcaktojnë rrjedhën dhe ndikimin përfundimtar të kësaj pandemie?

më 1.2022 - TopShqip

Nga: Dr. Pashko R. Camaj, Doktor i Shkencave të Shëndetit Publik Vala më e fundit Covid-19 po përhapet si një zjarr i egër. Ndërsa ka disa lajme të mira, shumë të nevojshme, për ashpërsinë e variantit...

DYERTË E HAPURA TË AMBASADËS SË REPUBLIKËS SË KOSOVËS PËR BASHKATDHETARËT NË KROACI

DYERTË E HAPURA TË AMBASADËS SË REPUBLIKËS SË KOSOVËS PËR BASHKATDHETARËT NË KROACI

më 1.2022 - TopShqip

Me rastin e përkujtimit të Flakës së Janarit, Ambasada e Republikës së Kosovës në Kroaci, organizon bashkëbisedim të ambasadorit tonë Dr. Martin Berishaj me bashkatdhetarët, përfaqësuesit e shoqatave dhe...

Drejtori Ahmeti priti në takim drejtorët e Spitalit Klinik të Tetovës Do përkrahim përmirësimin e cilësisë së shërbimeve

Drejtori Ahmeti priti në takim drejtorët e Spitalit Klinik të Tetovës: Do përkrahim përmirësimin e cilësisë së shërbimeve

më 1.2022 - TopShqip

Drejtori i Fondit për sigurim shëndetësor, Faton Ahmeti sot ka pritur në takim drejtorët e Spitalit klinik të Tetovës. Bashkë kanë biseduar rreth përmirësimit të cilësisë së shërbimeve ndaj qytetarëve...

 NJË SHKRELAS NË MANHATTAN  HUMORI SHKODRAN QË NA LA PAS LUIGJ ÇEKAJ

“NJË SHKRELAS NË MANHATTAN”, HUMORI SHKODRAN QË NA LA PAS LUIGJ ÇEKAJ

më 1.2022 - TopShqip

NGA DALIP GRECA* Libri’Një shkrelas në Manhattan’ u publikua pas vdekjes të poetit, shkrimtatrit tonë të dashur Luigj Çekaj. I falenderohem familjes së Luigjit-, fëmijëve të tij të mirë:Terensit, Justinës...

Rabiti këtë javë publikon projektin Perfection

Rabiti këtë javë publikon projektin “Perfection”

më 1.2022 - TopShqip

Reperi shqiptar i cili thej rekordin duke realizuar bashkpunimin me te madh te repereve shqiptare me ata nderkombetar po sjelle serish risi! Rabiti eshte reperi i pare shqiptar qe arriti te realizoj bashkpunin...

ANTONY BLINKEN HYN NË HISTORINË E SHQIPËRISË DHE TË KOMBIT SHQIPTAR

ANTONY BLINKEN HYN NË HISTORINË E SHQIPËRISË DHE TË KOMBIT SHQIPTAR

më 1.2022 - TopShqip

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken🇺🇸 Në historinë e Shqipërsë e të Kombit shqiptar, ky emer i madh e i nderuar i administratës së Shtetit të Shteteve të Bashkuara Amerikës, do të mbahet në mend...

6 vite nga themelimi i Shoqërisë kulturoartistke Rapsha në Mërgim

6 vite nga themelimi i Shoqërisë kulturoartistke “Rapsha në Mërgim”

më 1.2022 - TopShqip

Në vitin 2012,pikërisht me 6 Maj me iniciativën e disa mërgimtarëve të ardhur nga Malësia,mbajtën kuvendin e parë për krijimin e Shoqërisë Kulturoartistike Rapsha në Mërgim,me qëllim të ruajtjes së kulturës,traditës...

ALI AHMETI RILINDASI I FUNDIT I KOMBIT SHQIPTAR

ALI AHMETI RILINDASI I FUNDIT I KOMBIT SHQIPTAR

më 1.2022 - TopShqip

Në ditëlindjen e 63-të të Udhëheqësit të popullit shqiptar Ali Ahmeti, më 4 Janar 2022, funksionari më i lartë shqiptar në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Zv. Kryeminstri i Parë i Qeverisë Artan Grubi,...

Drejtori Avziu Vitin e kaluar kemi pasur fluks të vizitorëve kemi një vit edhe më të mirë përpara

Drejtori Avziu: Vitin e kaluar kemi pasur fluks të vizitorëve, kemi një vit edhe më të mirë përpara

më 1.2022 - TopShqip

Që nga fillimi i krizës së kovidit, turizmi ka ndryshuar në mënyrë drastike. Reduktimi i kapaciteteve të disponueshme për shkak të kovid- masave dhe numri i vogël i aranzhmaneve janë pasojat që kanë prekur...

NDUE DODAJ MË KA MBUSHUR SHUMË ME DASHURINË PËR SHQIPËRINË

NDUE DODAJ MË KA MBUSHUR SHUMË ME DASHURINË PËR SHQIPËRINË

më 1.2022 - TopShqip

Fjale rasti ne inaugurimin e pllakes se portretit me flamur te varri i shqiptarit të madh, shokut e vellaut tim Ndue Dodaj! I dashur Gjon Nikolli, E nderuara bashkeshorte e Ndue Dodes, te nderuara vajza,...

Petrov për Fokus  Kovaçevski po pastron partinë nga klanet dhe klientelizmi

Petrov për “Fokus”: Kovaçevski po pastron partinë nga klanet dhe klientelizmi

më 1.2022 - TopShqip

Ish-sekretari i përgjithshëm i LSDM-së, Andrej Petrov, është një nga anëtarët e rinj të Kryesisë qendrore, pasi partia para pak ditësh zgjodhi kryesinë e re nën udhëheqjen e liderit Dimitar Kovaçevski,...

Bekim Jashari uron Viti 2022 të na sjellë shëndet begati lumturi mirëqenie e suksese për ne familjet dhe shtetin tonë

Bekim Jashari uron: Viti 2022 të na sjellë shëndet, begati, lumturi, mirëqenie e suksese për ne, familjet dhe shtetin tonë

më 12.2021 - TopShqip

Bekim Hamëz Jashari anëtari i familjes historike të komandantit legjendar Adem Jashari, ka uruar të gjithë shqiptarët kudo janë, për Vitin e Ri 2022, duke uruar që “edhe këtë vit me shumë sfida por edhe...

Zv Ministri Nuhiu uron Vitin e Ri 2022 Paçim një vit të mbarë

Zv. Ministri Nuhiu uron Vitin e Ri 2022: Paçim një vit të mbarë!

më 12.2021 - TopShqip

Zëvendës ministri i Ministrisë së Drejtësisë, Agim Nuhiu ka uruar qytetarët për Vitin e Ri 2022. Z. Nuhiu, gjatë vitit 2021, ka treguar performansë të lartë brenda institucionit tejet të rëndësishëm, në...

Abdul Selam Selami uron Vitin e Ri Le të jetë vit i perspektivave sukseseve dhe lumturisë

Abdul-Selam Selami uron Vitin e Ri: Le të jetë vit i perspektivave, sukseseve dhe lumturisë!

më 12.2021 - TopShqip

Zëvendësdrejtori i Drejtorisë për të Ardhura Publike, Abdul-Selam Selami, ka uruar qytetarët me rastin e Vitit të Ri, duke i përgëzuar ata të kenë shumë shëndet, harmoni dhe lumturi pranë familjes, ka...

Frutex mbyll vitin me numër rekord të eksporteve

Frutex mbyll vitin me numër rekord të eksporteve.

më 12.2021 - TopShqip

Kompania Frutex ka arritur që vitin 2021 ta mbyll me një rritje në eksport prej 40 %, që në total i bije 833 eksporte të realizuara në 26 vende të botës. Rumania, Pensilvani, Kalifornia ishin vendet që...

Ky është Nik projektin e ri e ka hit

Ky është Nik, projektin e ri e ka hit

më 12.2021 - TopShqip

Niku që shpreh dhe tregon që ka akoma shokë në jetë. Një artist ku prej 1 viti në tregun e muzikës shqiptare po tregon,nga dita në ditë, po shpreh vlerat e një artisti të vërtetë. Shumë këngë të pëlqyera,...

Gjeloshaj Shtatorja e Skënderbeut në Tuz do të vendoset në vitin 2022

Gjeloshaj: Shtatorja e Skënderbeut në Tuz do të vendoset në vitin 2022

më 12.2021 - TopShqip

Kryetari i Komunës së Tuzi, Nik Gjeloshaj në intervistën e fundvitit në TV Boin deklaroi se shtatorja e Gjergj Kastriotit-Skenderbeut do të vendoset në Tuz në vitin 2022. Komuna e Tuzit në vititn 2022...

Don Destani emër premtues në skenën muzikore vjen me projektin e parë

Don Destani, emër premtues në skenën muzikore vjen me projektin e parë

më 12.2021 - TopShqip

Ky fundvit pritet të përfundojë me një befasi të këndshme në skenën muzikore pasiqë reperi i ri dhe shumë i talentuar Don Destani pritet t’i shtohet skenës së re të muzikës shqip. I njohur për stilin e...

Monumenti i Gjergj Kastriotit  Skënderbeut në Malësi

Monumenti i Gjergj Kastriotit – Skënderbeut në Malësi?!

më 12.2021 - TopShqip

Veprimtari shquar dhe zyrtari i komunës së Tuzit, Ivan Ivanaj, nëpërmjet një fotoje të monumentit të Gjergj Kastriotit Skënderbeut, ku ka spikatur praninë e tij me monument që i bën nder kombit, në Tiranë...

Taravari tallet me qytetarët e Gostivarit paratë nuk i destinon për Qendrën e autizmit

Taravari tallet me qytetarët e Gostivarit, paratë nuk i destinon për Qendrën e autizmit

më 12.2021 - TopShqip

Qyteti i Gostivarit sivjet nuk do të dekorohet për festat e fundvitit, shkak është bërë kriza energjetike dhe restrikcionet e mundshme të furnzimit me rrymë. Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari...

Florim Gacaferi  Limi publikon projektin e ri

Florim Gacaferi – Limi publikon projektin e ri

më 12.2021 - TopShqip

Me tekst nga Endrit Mumajesi, muzikë nga Anxhelo Koci, aranzhim nga Alsked Rrenja dhe videoklip të punuar nga EMFCreative, këngëtari Florim Gacaferi – Limi vjen me një këngë të re të titulluar Nuk ta fal,...

Rabiti provokon në projektin e fundit

Rabiti provokon në projektin e fundit

më 12.2021 - TopShqip

Rabiti është ndër reperët më të mirë shqiptarë që jeton e vepron në Zvicërr. Stil të veçantë të repovaturit, ekstravagant në pamje, i veçantë në paraqitje duke qenë i pakrahasueshëm me reperë tjerë....

Selami Në DAP nga 8 të punësuar shqiptarë për 1 vit arritëm 25 dhe avansuam në vendet udhëheqëse

Selami: Në DAP nga 8% të punësuar shqiptarë, për 1 vit arritëm 25% dhe avansuam në vendet udhëheqëse!

më 12.2021 - TopShqip

Në emisionin Ritmi i ditës, në TVM2, sot zëv.drejtori i DAP deklaroi se nga momenti që ai është emëruar zëv.drejtor në këtë institucion, është arritur 25% i të punësuarve shqiptarë, si dhe avansim në vendet...

Mickoski As LSDM ja dhe as BDI ja nuk kanë brengë interesat e shqiptarëve dhe qytetarëve tjerë

Mickoski: As LSDM-ja dhe as BDI-ja nuk kanë brengë interesat e shqiptarëve dhe qytetarëve tjerë

më 12.2021 - TopShqip

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski konsideron se as LSDM-ja, as BDI-ja nuk kanë brengë interesat e shqiptarëve, maqedonasve dhe të qytetarëve të tjerë në Maqedoni, që është konfirmuar me ofertën...

MARASH MRNAÇAJ 21 DHJETOR DITA E LINDJES HAPPY BIRTHDAY IN HEAVEN

MARASH MRNAÇAJ, 21 DHJETOR, DITA E LINDJES- HAPPY BIRTHDAY IN HEAVEN!

më 12.2021 - TopShqip

21 Dhjetori shënon Ditëlindjen e patriotit Marash Mrnaçaj. Sjell me këtë rast një intervistë timen me rastin e 90 vjetorit të lindjes të Tij. I Përjetshëm kujtimi! Nga Dalip Greca …Marashi, sikur nuk do...

Zv Ministri Nuhiu i vendosur për respektimin e procedurës të faljes së dënimit

Zv. Ministri Nuhiu i vendosur për respektimin e procedurës të faljes së dënimit

më 12.2021 - TopShqip

Zëvendës ministri i Ministrisë së Drejtësisë, Agim Nuhiu, ka reaguar ndaj një procedure e cila është ngritur si propozim për faljen grupore të të dënuarve. Z. Nuhiu ka hedhur poshtë si mundësi, sepse,...

Zv Ministri Nuhiu Për kauzën e drejtësisë gjithmonë do të veprojmë institucionalisht

Zv. Ministri Nuhiu: Për kauzën e drejtësisë gjithmonë do të veprojmë institucionalisht!

më 12.2021 - TopShqip

Zëvendës ministri i Ministrisë së Drejtësisë, ka vlerësuar tërheqjen e propozimit për falje nga ana e ministrit, duke e vlerësuar si të drejtë, sepse, nuk mund të ketë falje për ata që kanë kryer vepra...

Lladrovci përgëzon ambasadorin Berishaj duke vlerësuar kontributin e tij atdhetar

Lladrovci përgëzon ambasadorin Berishaj duke vlerësuar kontributin e tij atdhetar

më 12.2021 - TopShqip

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka përgëzuar ambasadorin e ri të Kosovës në Kroaci, prof. dr. Martin Bershajn, duke shkruar “dua t’ju përgëzoj nga zemra, duke qenë fort i sigurt se do...

ABDILHAQIM ADEMI GJURMËLËNËSI SHQIPTAR HISTORIK I MAQEDONISË SË VERIUT

ABDILHAQIM ADEMI GJURMËLËNËSI SHQIPTAR HISTORIK I MAQEDONISË SË VERIUT

më 12.2021 - TopShqip

Dhjetori dhe Shkurti, datat 20 dhe 15 të viteve 1969 dhe 2018 janë kolonat e kuqe që e mbajnë brenda tyre jetën e bujshme të të pavdekshmit Abdihaqim Ademi! Ngjarjet e mëdha të popullit shqiptar në Maqedoninë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK