Aventurë magjike në SkyShowtime me filmin Dungeons and Dragons Honor Among Thieves

Aventurë magjike në SkyShowtime me filmin “Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves”

para 3 muajve - Sharri

Në platformën e transmetimit SkyShowTime këtë shtator, shikuesit patën mundësinë të shikonin filmin Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves. Premiera e jetësoi lojën e dashur në ekran, e mbushur me një...

Shkëndija ndezi Zvicrën festë shqiptare në Wil

Shkëndija “ndezi” Zvicrën, festë shqiptare në Wil

para 3 muajve - Sharri

Spektakulare. E mahnitshme. Fantastike. Mrekulli…..Këto mund të jenë vetëm disa nga fjalët që mund t’i dëgjosh nga ata që të shtunën ishin në Wil të Zvicrës ku Shkëndija e Tetovës fitoi 3:1 ndeshjen miqësore...

Gara e peshkimit botëror në Kanada Enver dhe Fadil Hashimi po sfidojnë veten në mesin e shumë garuesve

Gara e peshkimit botëror në Kanada, Enver dhe Fadil Hashimi po sfidojnë veten në mesin e shumë garuesve

para 3 muajve - Sharri

Shqiptarët nuk janë të suksesshëm vetëm në futboll dhe muzikë por edhe në fusha tjera. Sot për të disatën herë ju prezantojmë djemt nga Kosova që po na bëjnë krenar edhe në sportin e peshkimit botëror....

Kosova sonte përballet me Zvicrën në Prishtinë

Kosova sonte përballet me Zvicrën në Prishtinë

para 3 muajve - Sharri

Përfaqësuesja e Kosovës është sot (e shtunë) nikoqire e Zvicrës në kuadër të ndeshjes kualifikuese për “Euro 2024”. Dardanët i presin Helvetikët në takimin e Grupit I, i cili pritet të zhvillohet në stadiumin...

 Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj një herë në Kosovë  Xherdan Shaqiri me postim prekës

“Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj një herë në Kosovë”, Xherdan Shaqiri me postim prekës

para 3 muajve - Sharri

Xherdan Shaqiri ka shfrytëzuar profilin e tij privat në Instagram për të treguar se po i plotësohet ëndrra për të luajtur një herë në Kosovën e tij të lindjes. Zvicra luan sot në udhëtim te Kosova në ndeshjen...

Bastisje në 8 vende në Saraj dhe Gjorçe Petrov  arrestohen dy persona kërkohen të tjerë

Bastisje në 8 vende në Saraj dhe Gjorçe Petrov – arrestohen dy persona, kërkohen të tjerë

para 3 muajve - Sharri

Në një aksion të përbashkët policor të më shumë departamenteve pranë MPB-së, janë arrestuar dy persona, të cilët dyshohen për tregti me armë, përcjell KlanM. “Pas urdhrave të pranuar paraprakisht nga gjyqtari...

Një tërmet i fuqishëm la të vdekur të paktën 296 persona në Marok

Një tërmet i fuqishëm la të vdekur të paktën 296 persona në Marok

para 3 muajve - Sharri

Të paktën 296 persona kanë humbur jetën pas një tërmeti me magnitudë 6.8 shkallësh të Rihterit në Marok. Shumë nga viktimat thuhet se gjenden në zona të vështira për t’u arritur në jug të Marrakech. Tërmeti...

Shtyhet referendumi për largimin e lojërave të fatit në Tetovë

Shtyhet referendumi për largimin e lojërave të fatit në Tetovë

para 3 muajve - Sharri

Nuk ka datë konkrete se kur do të mbahet referendumi për largimin e lojërave të fatit (kazinove) nga vendbanimet e Komunës së Tetovës. Nga Komuna presin të ulen në bisedë edhe njëherë me Lëvizjen Antibizhoz...

Nga e hëna regjim i posaçëm i komunikacionit në tunelin e rrugës Shkup Bllacë

Nga e hëna, regjim i posaçëm i komunikacionit në tunelin e rrugës Shkup-Bllacë

para 3 muajve - Sharri

Lidhja Auto Moto e Maqedonisë njofton sot se nga e hëna (11 shtator) do të vendoset regjim i përkohshëm i komunikacionit në tunelin e rrugës Shkup-Bllacë, për shkak të punimeve ndërtimore – rehabilitim...

Sot në Tetovë protestohet për dy vjetorin e tragjedisë në spitalin modular

Sot në Tetovë protestohet për dy-vjetorin e tragjedisë në spitalin modular

para 3 muajve - Sharri

Sot me fillim nga ora 14:00, duke nisur nga ambienti ku ka qenë spitali i djegur modular, do të organizohet protestë nga familjarët e viktimave të tragjedisë në Tetovë. Familjarët janë shprehur se përmes...

Shqipëria në krizë për bukëpjekës furrat kërkojnë punëtorë nga India

Shqipëria në krizë për bukëpjekës, furrat kërkojnë punëtorë nga India

para 3 muajve - Sharri

Në Shqipëri, furrat e bukës kanë ngritur shqetësimin për mungesën e fuqisë punëtore. Shoqata e Bukës Pastiçerisë dhe Brumërave përmes një postimi në Facebook, njofton se nuk ka mjaftueshëm bukëpjekës,...

32 vjet nga Pavarësia e Maqedonisë së Veriut

32 vjet nga Pavarësia e Maqedonisë së Veriut

para 3 muajve - Sharri

Republika e Maqedonisë së Veriut sot shënon 32-vjetorin e pavarësisë së saj nga ish-federata jugosllave, përmes një referendumi popullor, i cili e shpalli atë shtet të pavarur dhe sovran. Ky referendum...

Rama Krenar për Shqipërinë Jep shpirtin në fushë dhe frymëzon

Rama: Krenar për Shqipërinë! Jep shpirtin në fushë dhe frymëzon

para 3 muajve - Sharri

Kryeministri Edi Rama nuk i kursen vlerësimet për Kombëtaren Shqiptare të Futbollit. Në një reagim pas takimit të zhvilluar mbrëmjen e sotme në Çeki, që përfundoi me rezultatin 1-1, Rama shkruan: “ Krenar...

Mesazhi Destanit Për Ikjen E Ferid Murat Krenohemi Me Figura Të Tilla Kombëtare

Mesazhi Destanit Për Ikjen E Ferid Murat:Krenohemi Me Figura Të Tilla Kombëtare

para 3 muajve - Sharri

Për largimin nga jeta të nobelistit të njohur shqiptaro amerikan ka shprehur ngushëllimet nëpërmjet një mesazhi në facebook edhe filantropi, biznesmeni dhe Presidenti i Nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës...

Do e vizitonit Hyrja në Venecia me pagesë vitin e ardhshëm zbulohet tarifa

Do e vizitonit? Hyrja në Venecia me pagesë vitin e ardhshëm, zbulohet tarifa

para 3 muajve - Sharri

Venecia ka zbuluar detajet për tarifën e hyrjes në qytet, duke e bërë atë qytetin e parë në botë që tarifon vizitorët ditorë. Duke filluar nga pranvera e vitit 2024, vizitorët në qytetin italian do të...

Ukraina e sulmon me dron bazën ushtarake ruse në qytetin e Rostovit

Ukraina e sulmon me dron bazën ushtarake ruse në qytetin e Rostovit

para 3 muajve - Sharri

Ukraina e ka sulmuar me dron një bazë ushtarake të Rusisë në qytetin e Rostov-on-Donit. Sipas guvernatorit rajonal të Rostovit, Vasily Golubev, një person u plagos dhe disa makina u dëmtuan, teksa bëhet...

Lëvizja Demokratike Ja se si pushteti LSDM BDI ASH po e shpëton Gruevskin

Lëvizja Demokratike: Ja se si pushteti LSDM-BDI-ASH po e shpëton Gruevskin

para 3 muajve - Sharri

Lëvizja Demokratike përmes një kumtese me shkrim ka akuzuar pushtetin se me votimet e djeshme për ndryshimine Kodit penal i hap derën e kthimit Gruevskit, përcjellë Klan M. ”Me ndryshimet në Kodin Penal...

Dita e ndeshjes Shqipëria kërkon rezultat pozitiv te Çekia

Dita e ndeshjes: Shqipëria kërkon rezultat pozitiv te Çekia

para 3 muajve - Sharri

Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë sot (e enjte) në udhëtim te Kombëtarja e Çekisë në kuadër të eliminatoreve për “Euro 2024”. Kuqezinjtë përballen sot me sfidën më të madhe deri më tani në Grupin E,...

 Para se të vdes do të doja të fitoja diçka me ekipin tim shpirtëror që është Sevilla  Ramos prezantohet me lot në sy

“Para se të vdes do të doja të fitoja diçka me ekipin tim shpirtëror, që është Sevilla”, Ramos prezantohet me lot në sy

para 3 muajve - Sharri

Sergio Ramos, nënshkrimi i fundit i Sevillas për sezonin 2023/24, është prezantuar zyrtarisht të mërkurë mbrëma para tifozëve në stadiumin “Ramos Sanchez Pizjuan” dhe në sallën e shtypit. Njëri nga mbrojtësit...

 Korridori 8  10D  Grubi Mbi 2 000 vende pune në kompaninë Bechtel  Enka

“Korridori 8 & 10D” / Grubi: Mbi 2,000 vende pune në kompaninë “Bechtel & Enka”

para 3 muajve - Sharri

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi vizitoi sot panairin e punës të organizuar nga kompania “Bechtel & Enka” në qytetin e Tetovës. Grubi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka apeluar që të gjithë...

Nga 35 vetëm 3 kandidatë shqiptarë pranohen në Akademinë Ushtarake të Maqedonisë së Veriut LISTA

Nga 35 vetëm 3 kandidatë shqiptarë pranohen në Akademinë Ushtarake të Maqedonisë së Veriut (LISTA)

para 3 muajve - Sharri

Nga konkursi i fundit i pranimit të studentëve për në akademinë ushtarake “Gjeneral Mihajllo Apostolski” në Shkup janë pranuar 35 kadetë, përcjell INA. Ministria e Mbrojtjes ka shpallur edhe listën e kandidatëve...

Fëmija mbyll dyert e banesës dhe ngujohet brenda intervenon ekipi i zjarrfikësve të Tetovës

Fëmija mbyll dyert e banesës dhe ngujohet brenda, intervenon ekipi i zjarrfikësve të Tetovës

para 3 muajve - Sharri

Një incident ka ndodhur sot pasdite në qytetin e Tetovës, teksa një fëmijë ka mbullur dyeart e banesës ku jeton dhe ka mbetur i ngujuar për disa çast. Prindërit e fëmijës kanë raportuar rastin në polici...

Izet Mexhiti Po korruptohen të korruptuarit

Izet Mexhiti: Po korruptohen të korruptuarit

para 3 muajve - Sharri

Lideri i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti ka reaguar pas miratimit të ndryshimit të Kodit Penal , me të cilin parashihet ulje e dënimit të funksionarëve që kryejnë veprën penale “Keqpërdorim i detyrës...

Deputetja e VMRO së Qeveria amniston krimin në vend që ta luftojë atë

Deputetja e VMRO-së: Qeveria amniston krimin në vend që ta luftojë atë

para 3 muajve - Sharri

Deputetja e VMRo-DPMNE-së, Lidija Petkoska në seancën ku u votuan ndryshimet e Kodit Penal me çka iu ulet dënimi “funksionarëve të korruptuar”, ka akuzuar partitë e pushtetit se po amnistojnë krimin në...

Aksident i rëndë në hyrje të fshatit Saraj

Aksident i rëndë në hyrje të fshatit Saraj

para 3 muajve - Sharri

Një aksident i rëndë ka ndodhur në hyrje të fshatit Saraj. Në aksident janë përfshirë dy makina, njëri prej tyre me tabela italiane, kurse tjetra me të Shkupit. Jozyrtarisht raportohet për 4 persona të lënduar rëndë. / Alsat.mk

Mickoski Zgjidhja e vetme zgjedhjet

Mickoski: Zgjidhja e vetme, zgjedhjet

para 3 muajve - Sharri

Ky është akt i çmendur i demokracisë. Është e qartë intenca e pushtetit, afrohet fundi dhe nuk zgjedhin mjete për t’u mbrojtur nga krimi që e bënë deri më tani, deklaroi kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Qeveria kërkon uljen e dënimeve me burg për funksionarët

Qeveria kërkon uljen e dënimeve me burg për funksionarët

para 3 muajve - Sharri

Qeveria e RMV-së i propozoi Kuvendit ndryshime në Kodin Penal (KP), me të cilat ulen dënimet me burg për veprën e shpërdorimit të pozitës zyrtare. Amendamentet e propozuara ligjore për KP janë dorëzuar...

Britania e Madhe do ta shpallë grupin mercenar rus Wagner organizatë terroriste

Britania e Madhe do ta shpallë grupin mercenar rus Wagner organizatë terroriste

para 3 muajve - Sharri

Grupi mercenar rus Wagner do të shpallet organizatë terroriste në Britani të Madhe, e kjo do të thotë se çfarëdo ndihme e ofruar për këtë grup do të konsiderohet vepër e rëndë penale. Një draft që do të...

Bastisje në Vallandovë policia kap substanca të paligjshme

Bastisje në Vallandovë, policia kap substanca të paligjshme

para 3 muajve - Sharri

Policia gjatë ditës së djeshme ka kapur drogë në shtëpinë e një 31-vjeçari nga Vollkova, përcjell TV21. Nga MPB thonë se te i njëjti është gjetur marihuanë. “Me urdhër të bastisjes nga Gjykata Themelore...

Në vendkalimet kufitare pa pritje të gjata

Në vendkalimet kufitare pa pritje të gjata

para 3 muajve - Sharri

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pandërprerë nëpër rrugë kryesisht të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK