E rëndë në Pogradec 46 vjeçarja ndërron jetë pasi mori ndihmën mjekësore në spital

E rëndë në Pogradec, 46 vjeçarja ndërron jetë pasi mori ndihmën mjekësore në spital

para 3 orë - News33

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Pogradecit mbrëmjen e sotme, ku një 46 vjeçare ka humbur jetën në banesën e saj pasi kishte marrë ndihmën mjekësore në spital. Mësohet se A.H ishte paraqitur...

Romeo i la një mesazh në 20 mijë lekshin që kishte në xhep Olti Curri e thotë troç se çfarë shkruhej në të

Romeo i la një mesazh në 20 mijë lekshin që kishte në xhep, Olti Curri e thotë troç se çfarë shkruhej në të…

para 4 orë - News33

Në spektakltin e mbrëmjes së djeshme u bë dhë ndërrimi i dy vëllezërve me njëri tjetrin për të parë reagimin e banorëve se a do ta kuptonin këtë ndryshim apo jo. Në moment që ato ndërruan veshjet Donaldi...

Ndeshja në Çair KF Shkëndija Referim skandaloz dhe sjellje e turpshme e vendasve

Ndeshja në Çair, KF Shkëndija: Referim skandaloz dhe sjellje e turpshme e vendasve

para 4 orë - News33

Nga Klubi Futbollistik Shkëndija kanë reaguar pas ndeshjes së sotme me FC Shkupin në Çair, përcjell TV21. Nga ky klub thonë se referimi ka qenë skandaloz ndërsa sjelljen e nikoqirëve e kanë quajtur të...

Tragjike Gjendet i pajetë 27 vjeçari në malin e Moravës dyshohet se ka vdekur nga i ftohti

Tragjike/ Gjendet i pajetë 27-vjeçari në malin e Moravës, dyshohet se ka vdekur nga i ftohti

para 4 orë - News33

Një 27 vjeçar është gjetur i pajetë mbrëmjen e sotme në Malin e Moravës. Burime bëjnë me dije se ai është emigrant sirian. Dyshohet se viktima ka ndërruar jetë për shkak të të temperaturave të ulta dhe...

ASH mblodhi sot Kuvendin e degës në Strugë ja çfarë u diskutua

ASH mblodhi sot Kuvendin e degës në Strugë, ja çfarë u diskutua

para 4 orë - News33

Dega e Aleancës për Shqiptarët ditën e sotme ka mbledhur Kuvendin e degës në Strugë. News33 përcjell se gjatë mbledhjes janë diskutuar për zgjedhjet e fundit lokale dhe aktivitetet që planifikohen në vijim....

Roland Bejko i tronditur nga fjalët e Berishës Ka qenë me probleme edhe më parë si mund t i thuash Bashës tradhëtar i demokracisë

Roland Bejko “i tronditur” nga fjalët e Berishës: Ka qenë me probleme edhe më parë, si mund t’i thuash Bashës tradhëtar i demokracisë?

para 5 orë - News33

Ish-kandidati për deputet i PD-së, Roland Bejko komentoi deklaratën e ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili tha se sot se Lulzim Basha është tradhëtari më i madh i demokarcisë. Ai iu drejtua ish-kryeministrit...

I pari vend në Ballkan Pas SHBA së dhe Britanisë Kosova bojkot diplomatik Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin

I pari vend në Ballkan/ Pas SHBA-së dhe Britanisë, Kosova bojkot diplomatik Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin

para 5 orë - News33

Presidentja Vjosa Osmani ka mbështetur vendimin e ShBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës duke konfirmuar bojkotin edhe nga ana e Kosovës për shkak të shkeljeve të të drejtave të njeriut. Sipas presidencës,...

Fifi i rikthehet debatit të Big Brother VIP dhe ironizon Ilirin në rrjetet sociale

Fifi i rikthehet debatit të “Big Brother VIP” dhe ironizon Ilirin në rrjetet sociale

para 5 orë - News33

Marrëdhënia mes Fifit dhe Ilirit u tensionua papritur në një pikë të lojës dhe ata nuk u ndan mirë. E gjitha arriti kulmin kur në një debat, nisur nga batutat, ata kaluan në ofendine. Fifi e quajti atë...

Qeveria bullgare vendos Nuk hiqet vetoja për Maqedoninë e Veriut

Qeveria bullgare vendos: Nuk hiqet vetoja për Maqedoninë e Veriut

para 6 orë - News33

Bullgaria nuk do të heqë veton për fillimin e negociatave ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe BE-së. Ky qëndrim u miratua sot nga kabineti qeveritar i kryeministrit të përkohshëm Stefan Janev...

Raporti 24 orësh i rasteve të reja me COVID 19 në vend

Raporti 24-orësh i rasteve të reja me COVID-19 në vend

para 6 orë - News33

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 3.285 testime të kryera në nivel vendi, janë regjistruar 419 raste të reja me COVID-19, nga të cilat 188 në Shkup. Siç mëson Alsat, në të njëjtën periudhë janë shëruar 211...

Integrimi në BE Mickoski Maqedonia viktimë e mosmarrëveshjes me Bullgarinë si pasojë e qeverisë

Integrimi në BE/ Mickoski: Maqedonia viktimë e mosmarrëveshjes me Bullgarinë si pasojë e qeverisë

para 7 orë - News33

Kryetari i VMRO-DOMNE-së Hristijan Mickoski, së bashku me nënkryetarin e partisë Aleksandar Nikoloski, takuan ambasadoren gjermane Anke Holstein, ku biseduan për gjendjen aktuale socio-politike, sfidat...

Vetëm 17 vjeç kush është i riu që vdiq në makinën që përfundoi në humnerë

Vetëm 17 vjeç, kush është i riu që vdiq në makinën që përfundoi në humnerë

para 7 orë - News33

Një aksident i rëndë ndodhi mbrëmjen e sotme në Buqizë. Sipas uniformave blu aksidenti ndodhi në Trebisht ku makinë është rrokullisur disa herë dhe ka përfunduar në humerë. Si pasojë e këtij aksidenti...

Arrestohen tre shtetas Maqedonas në Beograd akuzohen për vjedhje të rënda

Arrestohen tre shtetas Maqedonas në Beograd, akuzohen për vjedhje të rënda

para 7 orë - News33

Pjesëtarët e Ministrisë për Punë të Brendshme në Beograd kanë zbardhur disa vepra penale me vjedhje të rëndë ku janë arrestuar tre shtetas të Maqedonisë së Veriut. News33 përcjell se policia ka vendosur...

Kosova miraton vaksinimin kundër Covid 19 me dozën përforcuese

Kosova miraton vaksinimin kundër Covid-19 me dozën përforcuese

para 7 orë - News33

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë vendosi që nga 9 dhjetori të fillojë me dhënien e dozës përforcuese dhe dozës së tretë të vaksinës kundër COVID-19. Në njoftimin e ministrisë thuhet se “ doza përforcuese...

E rëndë Makina përfundon në humnerë humb jetën 17 vjeçari në Bulqizë plagoset rëndë një tjetër

E rëndë/ Makina përfundon në humnerë, humb jetën 17-vjeçari në Bulqizë, plagoset rëndë një tjetër

para 7 orë - News33

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur këtë pasdite në fshatin Trebisht në Bulqizë. Një makinë ka rënë disa metra nën një rrugë dhe për pasojë, dyshohet se ka humbur jetën një shtetas 17 vjeç....

Presidentja e Kosovës përshëndet vendimin për sanksione ndaj grupit të Veselinoviç Bashkëpunim me SHBA që rajoni ynë të mos bëhet një parajsë e sigurt për grupe të tilla kriminale

Presidentja e Kosovës përshëndet vendimin për sanksione ndaj grupit të Veselinoviç: Bashkëpunim me SHBA që rajoni ynë të mos bëhet një parajsë e sigurt për grupe të tilla kriminale

para 8 orë - News33

SHBA-të kanë vendosur sanksione ndaj grupit të Zvonko Veselinovicit për krim të organizuar në veri të Kosovës. Presidentja Vjosa Osmani ka përshëndetur vendimin e SHBA-ve, duke thënë se institucionet e...

Goditja ndaj KRIMIT TË ORGANIZUAR SHBA fut në Listën e Zezë 2 vëllezërit që bashkëpunonin me politikanët e Kosovës

Goditja ndaj KRIMIT TË ORGANIZUAR, SHBA fut në “Listën e Zezë” 2 vëllezërit që bashkëpunonin me politikanët e Kosovës

para 9 orë - News33

Zyra e Departamentit Amerikan të Thesarit për Kontrollin e Pasurive të Huaja ka futur në “Listën e Zezë” Zvonko Veselinoviq dhe vëllain e tij Zharko Jovan Veselinoviq, të cilët akuzohen për trafikimin...

Para syve të Artan Grubit  Shvercerat sulmuan Ballistët

Para syve të Artan Grubit, “Shvercerat” sulmuan “Ballistët”

para 9 orë - News33

Mesditen e sotme në Çair u luajt ndeshja KD Shkupi dhe KF Shkëndija në javën e 17-të të elitës së futbollit vendor, ndeshje e cila përfundoi me rezultatin 1-1. Mes tensionesh të shumta dhe emocioneve të...

Lëvizja Besa Është koha për riorganizimin e opozitës

Lëvizja Besa: Është koha për riorganizimin e opozitës

para 9 orë - News33

Edhe Lëvizja Besa mendon se partitë opozitare shqiptare kanë nevojë për kohën dhe hapësirën e tyre për të vendosur nëse në të ardhmen do të bashkëpunojnë ose koalicionojnë në ndonjë formë. Këtë pozitë...

Kosova dhe Shqipëria gati të luftojnë në Ukrainë krah SHBA ve kundër Rusisë

Kosova dhe Shqipëria gati të luftojnë në Ukrainë krah SHBA-ve kundër Rusisë

para 9 orë - News33

Kosova dhe Shqipëria kanë shprehur gatishmërinë për të marrë pjesë në çdo mision të mundshëm të udhëhequr nga SHBA në Ukrainë, teksa frika për një pushtim rus po rritet. Fqinjët e tyre, Mali i Zi dhe Maqedonia...

 Më quajti k rvë  Antonela shpërthen në lot Nuk më ka ndodhur ndonjëherë ishte bombë

“Më quajti k*rvë”, Antonela shpërthen në lot: Nuk më ka ndodhur ndonjëherë, ishte bombë

para 9 orë - News33

Antonela ka shpërthyer në lot teksa ishte duke biseduar me Einxhelin ditëne sotme për ndodhitë e fundit në shtëpi. Si duket ajo nuk e ka pritur aspak mirë nominimin dhe faktin që doli si më pak e preferuara...

Blinken në mbështetje të gazetarëve SHBA do vazhdojë të mbrojë punën tuaj të guximshme

Blinken në mbështetje të gazetarëve: SHBA do vazhdojë të mbrojë punën tuaj të guximshme

para 11 orë - News33

Sekretari i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken, ka thënë se liria e medias luan një rol të rëndësishëm në informimi e publikut. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Blinken...

Pfizer Tre doza të vaksinës janë efektive kundër variantit Omicron

Pfizer: Tre doza të vaksinës janë efektive kundër variantit Omicron

para 12 orë - News33

Kompanitë, Pfizer dhe BioNTech njoftuan sot se tri doza të vaksinës së këtij prodhuesi kundër COVID-19, treguan që japin efekte neutralizuese kundër variantit të ri të koronavirusit, Omicron. Ky përfundim...

Ambasadori i BE Luigi Soreca mesazh në Ditën e Rinisë Të rinjtë janë liderët e së ardhmes së ndritur të Shqipërisë

Ambasadori i BE Luigi Soreca mesazh në Ditën e Rinisë: Të rinjtë janë liderët e së ardhmes së ndritur të Shqipërisë!

para 12 orë - News33

Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Sorrca ka përcjellë një mesazh për 8 Dhjetorin, Ditën e Rinisë. Në një postim në Twitter, diplomati i BE shkruan se të rinjtë shqiptarë janë liderët...

Spektakël në Çair përballen Shkupi Shkëndija shvercerët ndezin stadiumin

Spektakël në Çair, përballen Shkupi-Shkëndija, shvercerët ndezin stadiumin

para 12 orë - News33

Lideri i tabelës dhe kampioni aktual, përkatësisht KD Shkupi dhe KF Shkëndija janë takuar sot në kuadër të javës së 17-të në elitën e futbollit vendor. Ndeshja po zhvillohet në Çair në mes tensionesh,...

Bastisje në Gjevgjeli arrestohet një person dhe konfiskohet një sasi e drogës

Bastisje në Gjevgjeli, arrestohet një person dhe konfiskohet një sasi e drogës

para 13 orë - News33

Gjatë ditës së sotme në orën 07:40 minuta në Gjevgjeli, policia ka arrestuar një person i cili dyshohet për tregti të palejuar të drogës, armëve dhe municionit. “Me datë 08.12.2021 në ora 07:40 minuta...

Lulzim Basha kapet duke ndjekur fjalimin e Berishës te monumenti i Azem Hajdarit

Lulzim Basha “kapet” duke ndjekur fjalimin e Berishës te monumenti i Azem Hajdarit

para 13 orë - News33

Demokratët ndryshe nga vitet e tjera, ky 8 Dhjetor, Dita e Rinisë i gjenë të ndarë. Kreu i PD, Lulzim Basha po zhvillon një takim me demokratët për të kujtuar Ditën e Rinisë më 8 dhjetor të vitit 1990...

 E mbajta premtimin unë u KTHEVA  Adriana Matoshi reagon për herë të parë pas operacionit Ma bëni hallall që nuk

“E mbajta premtimin, unë u KTHEVA”, Adriana Matoshi reagon për herë të parë pas operacionit: Ma bëni hallall që nuk…

para 13 orë - News33

Aktorja dhe deputetja e Kuventit të Kosovës, Adriana Matoshi, ka reaguar për herë të parë pas operacionit delikat në kokë. Përmes një shkrimi të gjatë në rrjetet sociale ajo ka falenderuar të gjithë ata...

Sali Berisha mbërrin në Qytet Studenti vendos kurorë me lule dhe përulet para bustit të Azem Hajdarit

Sali Berisha mbërrin në Qytet Studenti, vendos kurorë me lule dhe përulet para bustit të Azem Hajdarit

para 14 orë - News33

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbërritur mesditën e këtij 8 dhejtori në Qytetin Studenti, i shoqëruar nga mbështetës dhe intelektualë të njohur të Partisë Demokratike. AI ka vendosur kurorë me lule dhe...

Rritje marramendëse  Ja sa pritet të bëhet çmimi i apartamenteve në vend

Rritje marramendëse – Ja sa pritet të bëhet çmimi i apartamenteve në vend

para 14 orë - News33

Çmimi i banesave në Shkup është në rritje të vazhdueshme që nga fillimi i vitit. Në tremujorin e tretë të këtij viti, sipas të dhënave të Bankës Popullore, çmimet e pasurive të patundshme janë rritur për...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK