Çmimet për udhëtimet me aeroplan në Rusi janë rritur dhjetëfish pas thirrjes së Putinit për mobilizim

Çmimet për udhëtimet me aeroplan në Rusi janë rritur dhjetëfish pas thirrjes së Putinit për mobilizim

para 3 muajve - News Tv

Njoftimi i Vladimir Putinit për një mobilizim të pjesshëm për të përforcuar trupat e tij në Ukrainë shkaktoi një “nxitje” në faqet e internetit të linjave ajrore të mërkurën pas përpjekjeve të rusëve për...

Kovaçevski RMV është shembull i një shteti funksional multietnik

Kovaçevski: RMV është shembull i një shteti funksional multietnik

para 3 muajve - News Tv

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot mori pjesë në Debatin e Përgjithshëm në OKB në Nju Jork dhe mbajti fjalim në takimin me rastin e 30 vjetorit të Deklaratës për të drejtat e pakicave. “Jam i bindur plotësisht...

Jasharaj pas takimit me Kurtin e Flocken U fol anglisht unë nuk kuptova por qeveria nuk lëvizi asnjë centimetër

Jasharaj, pas takimit me Kurtin e Flocken: U fol anglisht, unë nuk kuptova, por qeveria nuk lëvizi asnjë centimetër

para 3 muajve - News Tv

Qeveria e Kosovës dhe Këshilli Grevist nuk kanë arritur një marrëveshje për ndërprerjen e grevës të punëtorëve të sektorit publik, as pas ndërmjetësimit të drejtoreshës së Unionit të Sindikatave të Arsimit...

Nuredini paralajmëron kontrolle ndaj termo elektranave në RMV

Nuredini paralajmëron kontrolle ndaj termo-elektranave në RMV

para 3 muajve - News Tv

Ministri i Ekologjisë Naser Nuredini, ka paralajmëruar kontrolle ndaj termo-elektranave të vendit së bashku me Ministrinë e Ekonomisë, me qëllim të verifikimit nëse, janë të pajisura me lejen A të integruar....

Kurti kërkon ndërprerjen e grevës akuzon SBASHK un se nuk po i ndalë shantazhet

Kurti kërkon ndërprerjen e grevës, akuzon SBASHK-un se nuk po i ndalë shantazhet

para 3 muajve - News Tv

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti edhe sot ka kërkuar ndërprerjen e grevës në arsim. Kurti në një paraqitje për media nga Samiti Digjital që po mbahet në Prishtinë, ka thënë se duhet të gjendet zgjidhje...

Shokon Vuçiç Luftë botërore për një ose dy muaj duhet të bëhemi gati

Shokon Vuçiç: Luftë botërore për një ose dy muaj, duhet të bëhemi gati

para 3 muajve - News Tv

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç paralajmëroi se do të marrë vendime të vështira në shtatë, ose dhjetë ditët e ardhshme, që do kenë të bëjnë me të ardhmen e Serbisë. Deklarata e tij, e pasqaruar në detaje,...

Spasovski MPB është ndër institucionet më transparente

Spasovski: MPB është ndër institucionet më transparente

para 3 muajve - News Tv

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot ka mbajtur takim pune me përfaqësues të organizatës civile “Eurotink – Qendra për Strategji Evropiane” me qëllim të vazhdimit të bashkëpunimit të suksesshëm...

Grubi priti në takim ambasadorin e ri britanik Matthew Lawson

Grubi priti në takim ambasadorin e ri britanik, Matthew Lawson

para 3 muajve - News Tv

Shkup, 21 Shtator – Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe Ministër për Sistemit Politik dhe Marrëdhënieve Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, sot ka pritur në takim Matthew Lawson, ambasador i ri i...

 Çmimet  qumështi në Maqedoni më i shtrenjtë se në Evropë

“Çmimet”, qumështi në Maqedoni më i shtrenjtë se në Evropë

para 3 muajve - News Tv

Çmimet e ushqimeve kanë marrë përpjetën, duke bërë që çdo mëngjes familjet të diskutojnë nëse dhe çfarë mund të përballojnë nga shpenzimet ditore. Ndërkohë që ata ankohen me shqetësim, nëpër raftet e marketeve...

Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

para 3 muajve - News Tv

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer gjithësej janë kryer: 775 testime, janë regjistruar 98 raste të reja me COVID-19:Shkup-68, Prilep-6, Kumanovë dhe Manastir-nga 5,...

Xheisara rrëfehet si asnjëherë më parë U martova dhe u ndava pas një viti

Xheisara rrëfehet si asnjëherë më parë: U martova dhe u ndava pas një viti

para 3 muajve - News Tv

Xheisara Frisku ka qenë e ftuar së fundmi në programin “Rudina”, ku ka folur për jetën e saj personale. Ajo ka treguar të vërtetën e fotove të saj që qarkulluan në rrjet, e cila u shfaq e veshur me fustan...

Prishtinë Mjeku ia rikthen shenjat vitale të jetës një personit

Prishtinë: Mjeku ia rikthen shenjat vitale të jetës një personit

para 3 muajve - News Tv

Një rast mjaft emocionues ndodhi mëngjesin e sotëm në Prishtinë. Doktori Shpejtim Aliu arriti që t’ia kthejë shenjat vitale për jetën një qytetar i cili kishte rënë në tokë pa shenja jete në lagjen “Bregu...

Nxënësit e Kumanovës që vijojnë mësimin në Shkup rrezikojnë të ndërpresin mësimin

Nxënësit e Kumanovës që vijojnë mësimin në Shkup, rrezikojnë të ndërpresin mësimin

para 3 muajve - News Tv

Nxënësit e Kumanovës që ndjekin mësimin në shkollën e mesme të mjekësisë “Pançe Karagjozov” në Shkup që nga fillimi i vitit shkollor nuk kanë transport të organizuar. Bëhet fjalë për nxënësit, drejtimet...

Kasami Me Taravarin kam marëdhënie shumë të mira

Kasami: Me Taravarin kam marëdhënie shumë të mira

para 3 muajve - News Tv

Sonte në Programin 200 ishte mysafir kryetari i Komunës së Tetovës dhe njëherit edhe kryetari i Lëvizjes Besa, zotëri Bilall Kasami. Në lidhje me ndryshimet në ASH, ai u shpreh se i mbështet ato ndryshime...

Komunat e Pollogut kërkesë për mbylljen e shkollave në dimë

Komunat e Pollogut, kërkesë për mbylljen e shkollave në dimë

para 3 muajve - News Tv

Nëntë komunat e Pollogut zyrtarisht nisin kërkesë në Ministrinë e Arsimit dhe në Bashkësinë e Njësive të Vetëqeverisje Lokale që dhjetori dhe janari të jenë pushim për nxënësit e shkollave fillore dhe...

Mbetet në fuqi kufizimi i marzheve për produktet ushqimore bazë

Mbetet në fuqi kufizimi i marzheve për produktet ushqimore bazë

para 3 muajve - News Tv

Me propozim të Ministrisë së Ekonomisë, Qeveria në seancën e sotme ka solli vendim që të vazhdojë kohëzgjatjen e masës për kufizimin e marzhit të produkteve ushqimore bazë. Sipas vendimit, kjo masë do...

Regjistrohen 75 raste të reja me virus

Regjistrohen 75 raste të reja me virus

para 3 muajve - News Tv

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 887 teste, ndërsa janë regjistruar 75 raste të reja me COVID-19. Nga atje njoftojnë se janë regjistruar 99 pacientë të shëruar nga...

23 vjet nga formimi i TMK së Mehaj NATO destinacioni ynë i ardhshëm

23 vjet nga formimi i TMK-së, Mehaj: NATO, destinacioni ynë i ardhshëm

para 3 muajve - News Tv

Me rastin e 23-vjetorit të formimit të Trupave Mbrojtëse të Kosovës, ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka thënë se Kosova ka për destinacion të ardhshëm anëtarësimin e saj në Aleancën Veri-Atlantike. Në...

Biden Pandemia Covid 19 ka mbaruar

Biden: Pandemia Covid-19 ka mbaruar

para 3 muajve - News Tv

Pasi OBSH-ja deklaroi disa ditë më parë se pandemia është drejt fundit, një tjetër konfirmim vjen nga kreu i Shtëpisë së Bardhë, Joe Biden. Në një intervistë për CBS News presidenti amerikan u shpreh se...

Xhaferi Jemi para dyerve të BE së dhe nuk lejojmë kthim prapa

Xhaferi: Jemi para dyerve të BE-së dhe nuk lejojmë kthim prapa

para 3 muajve - News Tv

Kryeparlamentari i RMV-së, Talat XHaferi në emisionin Klan Debat deklaroi se ka tentativa kundër BE-së por ne nuk lejojmë të dëmtojmë dhe prishim imazhin e shtetit. ”Imazhi i shtetit dhe përcaktimet tre...

Rruga Shkup Bllacë Boçvarski nuk ka përgjigje për vonesën

Rruga Shkup-Bllacë, Boçvarski nuk ka përgjigje për vonesën

para 3 muajve - News Tv

Ministri i Transportit, Blagoj Boçvarski, nuk e tregon arsyen pse pjesa e parë e autostradës Shkup – Bllacë, e gjatë vetëm dy kilometra, vonohet për më shumë se një vit. Në vend të detajeve se ku është...

Regjistrohen 173 raste të reja me Kovid 19

Regjistrohen 173 raste të reja me Kovid-19

para 3 muajve - News Tv

Ministria e Shëndetësisë njofton se në tre ditët e fundit janë regjistruare 173 raste të reja me Kovid-19, numri më i madh i të cilëve në Shkup, gjithsejtë 123, Manastir 15, Kavadar 7, Prilep 6, Veles...

Rritja e çmimeve s ka të ndalur 1 kg kaçkavall më shtrenjtë se 1kg mish

Rritja e çmimeve s’ka të ndalur, 1 kg kaçkavall më shtrenjtë se 1kg mish

para 3 muajve - News Tv

Çmimi i qumështit ka pësuar rritje të pandërprerë në gjashtë muajt e fundit, duke bërë që qytetarët të mendohen dy herë para se të blejnë këtë produkt bazë. Nëse një litër qumësht i një kompanie të caktuar...

 Rryma të shfrytëzohet në mënyrë racionale  Fetahi thirrje besimtarëve

“Rryma të shfrytëzohet në mënyrë racionale”, Fetahi thirrje besimtarëve

para 3 muajve - News Tv

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot qëndroi në Bashkësinë Fetare Islame në vend, me çrrastë me kreun e këtij institucioni, Shaqir Fetahi biseduan për krizën energjetike. Fetahi i premtoi Bekteshit...

Sërish zbritje në çmimin e naftës në Maqedoni

Sërish zbritje në çmimin e naftës në Maqedoni

para 3 muajve - News Tv

Çmim i naftës nga mesnata do të lirohet për tre denarë, përcjell TV21. Nga Komisioni Rregullator i Energjetikës njoftojnë se nga mesnata një litër naftë do të shitet për 92.00 denarë. Çmimet e benzinave...

Borrell mbledh në New York liderët e Ballkanit Perëndimor

Borrell mbledh në New York liderët e Ballkanit Perëndimor

para 3 muajve - News Tv

Me ftesë të shefit të diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, më 20 shtator liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen në New York. Këtë takim e kanë konfirmuar për Radion Evropa...

Mickoski Talat Xhaferi me vendimet e tij po e vendos veten mbi të gjitha organet gjyqësore në vend

Mickoski: Talat Xhaferi me vendimet e tij, po e vendos veten mbi të gjitha organet gjyqësore në vend

para 3 muajve - News Tv

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në një emision televiziv ka akuzuar kryeparlamentarin, Talat Xhaferi, se po e vendos veten mbi të gjitha organet gjyqësore të Maqedonisë së Veriut. “Talat Xhaferi...

Vazhdon shqyrtimi shpjegues për grupin e parë në Bruksel

Vazhdon shqyrtimi shpjegues për grupin e parë në Bruksel

para 3 muajve - News Tv

Ekipet e ekspertëve nga Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria edhe këtë javë janë në Bruksel, ku vazhdojnë të dëgjojnë legjislacionin e BE-së në fushat që përmban grupi i parë për negociata me BE-në. Shqyrtimi...

Hetohet vdekja e 28 vjeçarit në Gostivar dyshime për vetëvrasje

Hetohet vdekja e 28 vjeçarit në Gostivar, dyshime për vetëvrasje

para 3 muajve - News Tv

Prokuroria dhe policia në Gostivar po punojnë për zbardhjen e vrasjes së 28 vjeçarit të shtunën rreth orës 19 e 30 minuta në rrugën Goce Dellçev. Sipas informatave deri më tani jo zyrtare, të siguruara...

Kumanovë shumë fëmijë mbeten jashtë çerdheve

Kumanovë, shumë fëmijë mbeten jashtë çerdheve

para 3 muajve - News Tv

196 fëmijë nga Kumanova nuk mund të përfshihen në sistemin parashkollorë, sepse në 8 objektet e “ Angell Shajçe” nuk ka më vende të lira, madje janë tejkaluar edhe kapacitet e projektuara. Vende ka për...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK