Avokatja nga Suedia N euml se nuk do zbulohej vrasja e Liridon euml s Naimi mund t euml p euml rfitonte 850 mij euml euro

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do zbulohej vrasja e Liridonës, Naimi mund të përfitonte 850 mijë euro

para 26 minutave - Syri.net Kosova

Arlinda Loncari, avokatja kosovare që punon në Suedi, ka sjellë detaje lidhur me veprimtarinë e Naim Murselit, bashkëshortit të viktimës, Liridona Ademaj – Murseli. Duke iu referuar mediave suedeze, Loncari...

Aliu Rehabilitimi i Linj euml s Hekurudhore t euml 10 t euml po ec me ritme t euml shpejta

Aliu: Rehabilitimi i Linjës Hekurudhore të 10-të po ec me ritme të shpejta

para 26 minutave - Syri.net Kosova

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka njoftuar se rehabilitimi i Linjës Hekurudhore të 10-të është duke ecur me ritme të shpejta. “Rehabilitimi i Linjës Hekurudhore...

Harry dhe Meghan p euml rjashtohen nga dasma e Duk euml s s euml Westminsterit

Harry dhe Meghan përjashtohen nga dasma e Dukës së Westminsterit

para 26 minutave - Syri.net Kosova

Dasma e vitit, e planifikuar për në qershor në Britaninë e Madhe midis Dukës së Westminsterit, Hugh Grosvenor dhe Olivia Henson në Katedralen Chester, nuk do të ketë pjesëmarrjen e Princit Harry dhe Meghan...

Ram euml n e ngat euml rrojn euml me Bajram Begajn  lsquo K euml naq euml si q euml takova Presidentin e Shqip euml ris euml rsquo

Ramën e ngatërrojnë me Bajram Begajn/ ‘Kënaqësi që takova Presidentin e Shqipërisë’

para 26 minutave - Syri.net Kosova

Sekretari kryesor i Punëve të Jashtme të Kenias, Korir Sing’oei ka ngatërruar kryeministrin Edi Rama me Presidentin Bajram Begaj. Ai ka publikuar një foto në X, ku foton me kryeministrin Edi Rama e shoqëron...

Spanj euml  80 medie k euml rkojn euml 550 milion euml euro nga Meta p euml r konkurrenc euml t euml pandershme

Spanjë, 80 medie kërkojnë 550 milionë euro nga Meta për konkurrencë të pandershme

para 57 minutave - Syri.net Kosova

Mbi 80 medie spanjolle depozituan sot një padi kundër Meta-s, kompania mëmë e Facebook dhe Instagram, të cilën e akuzojnë se nuk ka respektuar rregullat evropiane për mbrojtjen e të dhënave personale,...

Vrasja mizore e 14 vje ccedil ares n euml Maqedonin euml e Veriut Shum euml pyetje mbeten pa p euml rgjigje

Vrasja mizore e 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut/ Shumë pyetje mbeten pa përgjigje

para 57 minutave - Syri.net Kosova

Vrasja e dyfishtë e një adoleshenteje dhe një berberi 74-vjeçar në pension – me sa duket nga i njëjti grup - ka ngritur shumë pyetje pa përgjigje, si dhe ka ndezur një shkëmbim akuzash politike. BIRN Një...

Meloni n euml Beograd p euml r dialogun Kosov euml  Serbi  Po punojm euml q euml pal euml t t rsquo i realizojn euml obligimet q euml kan euml marr euml

Meloni në Beograd për dialogun Kosovë -Serbi : Po punojmë që palët t’i realizojnë obligimet që kanë marrë

para 57 minutave - Syri.net Kosova

Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni e cila ka qëndruar sot në Beograd ka thënë se për vendin e saj është me rëndësi që Ballkani Perëndimor të bëhet pjesë e familjes europiane. Pas takimit me Presidentin...

Ademi takon Komisionin e Kuvendit diskutohet p euml r Ligjin e Sponsorizimit

Ademi takon Komisionin e Kuvendit, diskutohet për Ligjin e Sponsorizimit

para 57 minutave - Syri.net Kosova

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi bashkë me anëtarët e KE-së dhe Taulant Hodajn, ka pritur sot në takim anëtarët e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport të Kuvendit...

Bislimi viziton Qendr euml n e student euml ve me nevoja t euml ve ccedil anta n euml Universitetin e Prishtin euml s ZKM ja jep detaje

Bislimi viziton Qendrën e studentëve me nevoja të veçanta në Universitetin e Prishtinës, ZKM-ja jep detaje

para 57 minutave - Syri.net Kosova

“Iniciativa për krijimin e Qendrës mbështetëse për studentët me nevoja të veçanta në hapësirat e Universitetit të Prishtinës, është një përpjekje e rëndësishme që synon të promovojë përfshirjen dhe zhvillimin...

 Nuk arrestonte shp euml rndar euml sit e drog euml s  Pezullohet nga detyra n euml nkomisari n euml Fier

'Nuk arrestonte shpërndarësit e drogës'/ Pezullohet nga detyra nënkomisari në Fier

para 57 minutave - Syri.net Kosova

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Fier - Berat) ka ekzekutuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, e cila ka caktuar masën shtrënguese “Ndalim për të dalë...

Neuropsikiatri Agani E kam prit euml q euml Kosova do t euml p euml rballet me k euml t euml shkall euml t euml dhun euml s

Neuropsikiatri Agani: E kam pritë që Kosova do të përballet me këtë shkallë të dhunës

para 57 minutave - Syri.net Kosova

Neuropsikiatri Ferid Agani tha tha se e ka pritur që Kosova do të përballet me një shkallë të tillë të dhunës. Ai tha kjo shkallë në rritje do të jetë “çdoherë e më intensive. “T’ju them të drejtën, unë...

Komunikacioni n euml Prishtin euml  Tahiri ndash P euml rparim Ram euml s Ndali eksperimentet me rrug euml nj euml kah euml she

Komunikacioni në Prishtinë, Tahiri – Përparim Ramës: Ndali eksperimentet me rrugë njëkahëshe

para 57 minutave - Syri.net Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka reguar për tollovinë e krijuar në komunikacion në kryeqytet. Tahiri përmes një postimi i ka bërë thirrje kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama,...

 Gangster euml t shqiptar euml t euml drog euml s  Daily Mail 80 t euml d euml nuar brenda 4 muajve

'Gangsterët shqiptarë të drogës'/ Daily Mail: 80 të dënuar brenda 4 muajve

para një ore - Syri.net Kosova

Media prestigjioze, Daily Mail i ka kushtuar një artikull emigrantëve shqiptarë të cilët pasi kanë shkuar në Britani të Madhe kanë marrë atje kontrollin e tregut të drogës. Gjithashtu në artikull thuhet...

Berisha Historia e buxhetit euml sht euml vjedhje Bujq euml sia sektor i harruar vjedhjet n euml infrastruktur euml dhe energji jan euml stratosferike

Berisha: Historia e buxhetit është vjedhje. Bujqësia sektor i harruar, vjedhjet në infrastrukturë dhe energji janë stratosferike

para një ore - Syri.net Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i pranishëm në diskutimet për buxhetin e vitit 2024, është shprehur se historia e buxhetit është vetëm vjedhje. Duke folur për bujqësinë dhe Shqipërinë rurale,...

Edhe nj euml gjeneral tjet euml r i Vladimir Putinit vritet n euml Ukrain euml

Edhe një gjeneral tjetër i Vladimir Putinit vritet në Ukrainë

para një ore - Syri.net Kosova

Gjeneralmajor Vladimir Zavadsky, zëvendëskomandant i Korpusit të 14-të të Ushtrisë së Flotës Veriore, u vra në zonën e ‘një operacioni special’ ushtarak në Ukrainë, njoftoi sot në kanalin e tij Telegram...

Shenjat se po ju pushojn euml nga puna

Shenjat se po ju pushojnë nga puna

para një ore - Syri.net Kosova

Jim Moore, një ekspert punësimi dhe pjesë e burimeve njerëzore në Hamilton Nash, ka identifikuar katër shenja kryesore paralajmëruese që mund të tregojnë një pushim të afërt në puna, duke u bazuar në ndryshimet...

Sht euml pia e Bardh euml paralajm euml rim urgjent Kongresit p euml r miratimin e fondeve p euml r Kievin

Shtëpia e Bardhë paralajmërim urgjent Kongresit për miratimin e fondeve për Kievin

para një ore - Syri.net Kosova

Administrata e Presidentit Biden i dërgoi të hënën një paralajmërim urgjent Kongresit mbi nevojën për të miratuar dhjetra miliardë dollarë ndihmë ushtarake dhe ekonomike për Ukrainën, duke thënë se pa...

N euml Prishtin euml ndizen qirinj n euml shenj euml dhimbje dhe kujtimit p euml r Liridon euml n

Në Prishtinë ndizen qirinj në shenjë dhimbje dhe kujtimit për Liridonën

para një ore - Syri.net Kosova

Të hënë në mbrëmje në kryeqytetin e Kosovës janë ndezur qirinj në shenjë dhimbje dhe kujtimit për Liridona Admeja, e cila u vra në Bërrnicë të Prishtinës, më 29 nëntor. Leonora Shabani, organizatore e...

Mbret euml resha e Spanj euml s n euml nj euml lidhje me ish kunatin e saj

Mbretëresha e Spanjës në një lidhje me ish-kunatin e saj?!

para një ore - Syri.net Kosova

Përflitet se ish-bashkëshorti i motrës së Mbretëreshës Letizia, dikur ka pasur një lidhje dhe ishte gati të martohej me të para bashkëshortit të saj aktual, mbretit të Spanjës. Ky lajm ka trazuar mediat...

Sve ccedil la Hajdari Haxhiu e G euml rvalla marrin pjes euml n euml rivarrimin e Liridona Ademajt

Sveçla, Hajdari, Haxhiu e Gërvalla marrin pjesë në rivarrimin e Liridona Ademajt

para një ore - Syri.net Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla po merr pjesë në rivarrimin e Liridona Ademajt, 30-vjeçares e cila u vra mizorisht të mërkurën në Bërnicë të Prishtinës. Pjesëmarrëse në rivarrim janë edhe...

QKUK reagon pas raportimeve p euml r dy raste t euml operimeve k euml rkon q euml ankesat t euml b euml hen me shkrim

QKUK reagon pas raportimeve për dy raste të operimeve, kërkon që ankesat të bëhen me shkrim

para një ore - Syri.net Kosova

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar pas raportimeve se një pacient është operuar pa anestezion ndërsa një tjetër është operuar në spital privat nga mjekët që punojnë në QKUK me...

Gara p euml r lsquo K euml puc euml n e Art euml rsquo  Harry Kane vet euml m gjysm euml pike larg kryesuesit

Gara për ‘Këpucën e Artë’/ Harry Kane vetëm gjysmë pike larg kryesuesit

para një ore - Syri.net Kosova

Gara për trofeun e “Këpucës së Artë” është tashmë drejt fundit. Deri në këto momente kryesues është sulmuesi i Montpellier, Akor Adamas, ndërsa pas tij me vetëm gjysmë pike diferencë renditet sulmuesi...

Dyshohet p euml r grabitje t euml nj euml lokali n euml n euml Prishtin euml

Dyshohet për grabitje të një lokali në në Prishtinë

para 2 orë - Syri.net Kosova

Një grabitje dyshohet se ka ndodhur sot pasdite në një lokal në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Policia e Kosovës ka dalë në vendin e ngjarjes. Kallxo.com ka publikuar një video nga aty. Policia...

Temperaturat n euml Mosk euml zbresin deri n euml minus 56 grad euml

Temperaturat në Moskë zbresin deri në minus 56 gradë

para 2 orë - Syri.net Kosova

Temperaturat në pjesë të Siberisë kanë rënë në minues 56 gradë të hënën, ndërsa kryeqyteti i Rusisë, Moska, është përballur me reshje rekorde të borës dhe pengesa në fluturime. Në Republikën Saka, e cila...

Shenjat paralajm euml ruese t euml dhimbjes s euml kok euml s Gjasht euml simptoma t euml pazakonta q euml mund t euml sinjalizojn euml probleme serioze

Shenjat paralajmëruese të dhimbjes së kokës! Gjashtë simptoma të pazakonta që mund të sinjalizojnë probleme serioze

para 2 orë - Syri.net Kosova

Dhimbjet e kokës, një sëmundje e zakonshme, ndahen kryesisht në dy kategori: dhimbje koke parësore dhe dhimbje koke dytësore. Ndër këto, dhimbjet e kokës nga migrena janë më të zakonshmet. E ardhur nga...

S ka m euml para p euml r Ukrain euml n Sht euml pia e Bardh euml  Fondet e SHBA p euml r luft euml n mbarojn euml n euml fund t euml vitit

S'ka më para për Ukrainën, Shtëpia e Bardhë: Fondet e SHBA për luftën mbarojnë në fund të vitit

para 3 orë - Syri.net Kosova

Kohë të zymta për Ukrainën. Një lajm që godet rëndë shpresat e Kievit për të çuar përpara ofensivën ushtarake vjen nga SHBA, me Shtëpinë e Bardhë që ka lëshuar një paralajmërim të prerë se deri në fund...

Dua u nda nga Romain p euml r nj euml mashkull tjet euml r Kapet lsquo mat rsquo me k euml ng euml tarin

Dua u nda nga Romain për një mashkull tjetër? Kapet ‘mat’ me këngëtarin

para 3 orë - Syri.net Kosova

shtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras, pas 8 muajsh lidhje. Ishte ‘The Sun’ e cila bëri të ditur lajmin nga burime të...

 Spotify shkurton stafin p euml r t euml ulur kostot

'Spotify' shkurton stafin për të ulur kostot

para 3 orë - Syri.net Kosova

Gjigandi suedez i transmetimit të muzikës Spotify ka njoftuar se do të shkurtojë 17% të fuqisë punëtore, rreth 1500 vende pune, pasi kompania kërkon të zvogëlojë kostot. Shefi ekzekutiv Daniel Ek tha se...

Aktivistja izraelite Hamasi e kishte planifikuar q euml t euml p euml rdorte dhun euml n seksuale si arm euml lufte

Aktivistja izraelite: Hamasi e kishte planifikuar që të përdorte dhunën seksuale si armë lufte

para 3 orë - Syri.net Kosova

Hamasi kishte gati një plan për të përdorur dhunën seksuale si armë lufte. Kjo është ajo që ka bërë të ditur një aktiviste dhe avokate izraelite për të drejtat e grave. Profesoresha Ruth Halperin-Kaddari...

Izraeli urdh euml ron evakuim masiv n euml jug t euml Gaz euml s por palestinez euml t s rsquo kan euml ku t euml ikin m euml

Izraeli urdhëron evakuim masiv në jug të Gazës, por palestinezët s’kanë ku të ikin më

para 3 orë - Syri.net Kosova

Ushtria e Izraelit i ka ripërtërirë thirrjet të hënën për evakuim masiv nga qyteti jugor i Rripit të Gazës, Kan Jounis, ku kanë kërkuar strehim dhjetëra mijëra palestinezë të zhvendosur në javët e fundit....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK