Krimi makaber ndaj Liridonës ish nënkoloneli Morina Vrasësi amator u mundua t i zhdukë gjurmët por policia veproi më shpejt

Krimi makaber ndaj Liridonës, ish-nënkoloneli Morina: Vrasësi amator, u mundua t’i zhdukë gjurmët por policia veproi më shpejt

para 13 minutave - Gazeta Metro

Refki Morina, nënkolonel i Policisë në pension, ka thënë se në shikim të parë, vrasësi i Liridona Ademajt duket amator. Morina thotë se i njëjti ndoshta është munduar të gjejë ndonjë mundësi që mbase edhe...

Meloni në Beograd për dialogun Kosovë Serbi Po punojmë që palët t i realizojnë obligimet që kanë marrë

Meloni në Beograd për dialogun Kosovë-Serbi: Po punojmë që palët t’i realizojnë obligimet që kanë marrë

para 44 minutave - Gazeta Metro

Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni e cila ka qëndruar sot në Beograd ka thënë se për vendin e saj është me rëndësi që Ballkani Perëndimor të bëhet pjesë e familjes europiane. Tutje, ajo ka përmendur...

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

para 44 minutave - Gazeta Metro

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do t’i mësojë në muajin shkurt kundërshtarët e edicionit të katërt të Ligës së Kombeve të UEFA-s. Shorti do të tërhiqet në Paris më 8 shkurt, ndërsa Kosova është në vazon...

Cher tregon se si ra në dashuri me partnerin e saj 40 vjet më të ri Alexander Edwards

Cher tregon se si ra në dashuri me partnerin e saj 40 vjet më të ri, Alexander Edwards

para 44 minutave - Gazeta Metro

Cher ka treguar se kur ra në dashuri për herë të parë me partnerin e saj, Alexander Edwards. Aktorja 77-vjeçare foli sinqerisht për marrëdhënien e saj me producentin muzikor, 37 vjeç, gjatë një episodi...

Arrestohen dy zyrtarë në Obiliq i mundësuan një personi të ketë dy identitete të rrejshme

Arrestohen dy zyrtarë në Obiliq, i mundësuan një personi të ketë dy identitete të rrejshme

para një ore - Gazeta Metro

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë arrestuar dy zyrtarë në Qendrën për Regjistrim Civil në Obiliq, pasi të njëjtit dyshohen se kanë falsifikuar dokumentet zyrtare, me ç ‘rast i kanë mundësuar personit...

Tollovi në komunikacion në Prishtinë reagon Tahiri Kryetar ndali eksperimentet me rrugë njëkahëshe

Tollovi në komunikacion në Prishtinë, reagon Tahiri: Kryetar, ndali eksperimentet me rrugë njëkahëshe

para një ore - Gazeta Metro

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka reguar për tollovinë e krijuar në komunikacion në kryeqytet. Tahiri përmes një postimi i ka bërë thirrje kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama,...

Rama si besohet  Shkondranët e kuptuan se ishte budallik t i binin fyllit me një vrimë e të presin një muzikë tjetër

Rama si ‘besohet’: Shkondranët e kuptuan se ishte budallik t’i binin fyllit me një vrimë e të presin një muzikë tjetër

para një ore - Gazeta Metro

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama foli në Asamblenë e zgjeruar të Partisë Socialiste në Shkodër, ndërsa u ndal tek vizioni dhe planet e punës në këtë bashki. “Unë nuk besoj se Shkodranët në të vërtetë...

Uno kryqëzimo duo kryqëzimo Berlino Sylvinho synon akomodimin më të mirë për Kombëtaren

Uno kryqëzimo, duo kryqëzimo, Berlino: Sylvinho synon akomodimin më të mirë për Kombëtaren

para 2 orë - Gazeta Metro

Trajneri i kombëtares Sylvinho dhe një delegacion i Federatës po inspektojnë disa hotele në Gjermani për të përcaktuar se ku do të vendoset kombëtarja gjatë finaleve të Europianit. Drejtori i komunikimit...

Halitjaha thotë se Blerim Kuçi ka dezertuar nga UÇK ja por s e di që është arrestuar dhe ndaluar për këto veprime

Halitjaha thotë se Blerim Kuçi ka dezertuar nga UÇK-ja, por s’e di që është arrestuar dhe ndaluar për këto veprime

para 2 orë - Gazeta Metro

Gjatë dëshmisë së tij të hënën në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK), dëshmitari Sadik Halitjaha ka thënë se një person i quajtur Blerim Kuçi, i cili ka qenë edhe komandant brigade, kishte dezertuar...

Avokatja Loncari Mediat suedeze kanë raportuar se Naim Murseli punonte në njërën ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

Avokatja Loncari: Mediat suedeze kanë raportuar se Naim Murseli punonte në njërën ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

para 2 orë - Gazeta Metro

Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, ka dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej mediave suedeze lidhur me vrasjen e rëndë të Liridona Ademaj – Murseli. Duke u bazuar...

Maqedoni e Veriut Zgjedhjet parlamentare dhe rrethi i dytë i zgjedhjeve presidenciale më 8 maj

Maqedoni e Veriut: Zgjedhjet parlamentare dhe rrethi i dytë i zgjedhjeve presidenciale më 8 maj

para 2 orë - Gazeta Metro

Partitë politike parlamentare arritën marrëveshje që zgjedhjet vitin e ardhshëm të mbahen më 8 maj, gjegjësisht rrethi i parë i zgjedhjeve presidenciale të mbahet më 24 prill, përderisa rrethi i dytë i...

Ramasi si besohet  Shkondranët e kuptuan se ishte budallik t i binin fyllit me një vrimë dhe të prisnin një muzikë tjetër

Ramasi si ‘besohet’: Shkondranët e kuptuan se ishte budallik t’i binin fyllit me një vrimë dhe të prisnin një muzikë tjetër

para 2 orë - Gazeta Metro

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama foli në Asamblenë e zgjeruar të Partisë Socialiste në Shkodër, ndërsa u ndal tek vizioni dhe planet e punës në këtë bashki. “Unë nuk besoj se Shkodranët në të vërtetë...

Grabiti kryebashkiakun në Greqi arrestohet biznesmeni shqiptar në kërkim dhe 2 gra

Grabiti kryebashkiakun në Greqi, arrestohet biznesmeni shqiptar, në kërkim dhe 2 gra

para 2 orë - Gazeta Metro

Një biznesmen shqiptar është arrestuar në Greqi, sipas mediave vendase. Mediat greke bëjnë me dije se biznesmeni është pronar i një kompanie që fitonte tendera publikë, vidhte makineri të rënda, ku akuzohet...

 Mashtrim e gënjeshtër  Avokatët MD ja s ka kompetencë për të ashpërsuar dënimet kryerësve të dhunës në familje

‘Mashtrim e gënjeshtër’, Avokatët: MD’ja s’ka kompetencë për të ashpërsuar dënimet kryerësve të dhunës në familje

para 2 orë - Gazeta Metro

Njohësit e çështjeve të drejtësisë po e kritikojnë Ministrinë e Drejtësisë për dërgimin e mesazheve se ky dikaster ka ashpërsuar dënimet për kryerësit e veprave penale të dhunës në familje. Sipas avokatëve,...

Wall Street Journal rendit librin e Kadaresë në 10 librat më të mirë të vitit 2023

Wall Street Journal rendit librin e Kadaresë në 10 librat më të mirë të vitit 2023

para 2 orë - Gazeta Metro

Përzgjedhja e gazetës prestigjioze Wall Street Journal për librat më të mirë të vitit 2023 ka listuar dhe librin e shkrimtarit shqiptar Ismail Kadare “Kur sunduesit grinden”, i cili në anglisht vjen me...

Haradinaj Kurtit Iu dorëzove regjimit serb pa rezistencë Njësia Speciale që po e fyen s u dorëzua më 24 shtator

Haradinaj-Kurtit: Iu dorëzove regjimit serb pa rezistencë, Njësia Speciale që po e fyen s’u dorëzua më 24 shtator

para 2 orë - Gazeta Metro

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj në një postim ka thënë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po i fyen pjesëtarët e Njësisë së Speciale të Kosovës duke mos i plotësuar kërkesat e tyre për paga. Ai ka thënë...

Rita Ora realizon dokumentar për Kosovën I kushtohet të rinjve

Rita Ora realizon dokumentar për Kosovën: I kushtohet të rinjve

para 2 orë - Gazeta Metro

Pas suksesit të jashtëzakonshëm që ka arritur në muzikë, këngëtarja shqiptare Rita Ora, tashmë po synon të prodhojë një dokumentar për vendlindjen e saj, Kosovën. “The Sun” shkruan se diva muzikës pop...

QKUK Gruaja lind para kohe dyshohet si pasojë e dhunës nga burri

QKUK: Gruaja lind para kohe, dyshohet si pasojë e dhunës nga burri

para 3 orë - Gazeta Metro

Një grua ka lindur foshnjën e saj, para kohe. Rasti dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e dhunës fizike të shkaktuar nga burri. Aktualisht 22-vjeçarja është shtrirë në Klinikën e Gjinekologjisë të QKUK-së....

Grabitje e armatosur në Prishtinë

Grabitje e armatosur në Prishtinë

para 3 orë - Gazeta Metro

Një filial i një institucioni financiar është grabitur sot në Prishtinë. Grabitja, e cila dyshohet se ka ndodhur nën kërcënimin e armës, ka ndodhur në lagjen Bregu i Diellit, në afërsi të shkollës fillore...

Të ardhurat bizneset dhe puna Këshilltari i Pacollit tregon detaje për Naim Murselin

Të ardhurat, bizneset dhe puna: Këshilltari i Pacollit tregon detaje për Naim Murselin

para 3 orë - Gazeta Metro

Jetlir Zyberaj, këshilltar i deputetit dhe ish-kryediplomatit Behgjet Pacolli, ka thënë se Naim Murseli prezantohej si një person që kishte një biznes në Suedi dhe se ishte i punësuar me rrogë në ekipin...

Aksident në rrugën Prishtinë Gjilan lëndohen katër persona

Aksident në rrugën Prishtinë-Gjilan, lëndohen katër persona

para 4 orë - Gazeta Metro

Katër persona janë lënduar në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila tha se ne këtë aksident...

Lumbardhi Pula ime e ka parashikuar saktë kush do të dalë nga shtëpia të premten

Lumbardhi: Pula ime e ka parashikuar saktë kush do të dalë nga shtëpia të premten

para 4 orë - Gazeta Metro

Gjatë sfidës së buxhetit, Lumbardhi ka qëndruar me pulën e tij në shtëpi. Ai madje tha se pula e tij e ka parashikuar saktë se kush do të dalë nga shtëpia të premten. Për të parë këto momente, klikoni në videon më poshtë:

Kasami i BESA nis fushatën Nga frika e humbjes pushteti ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Kasami i BESA nis fushatën: Nga frika e humbjes, pushteti ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

para 4 orë - Gazeta Metro

Sot edhe njëherë u dëshmua se ky pushtet, për shkak të frikës nga humbja, ka vendosur që t’i manipulojë zgjedhjet. Në vend se të përballet me argumentet tona për arsyen e plotësimit të Komisionit Shtetëror...

 U ktheva në jetë për herë të dytë  Big Mama mes lotësh rrëfen tragjedinë që për pak i mori jetën

‘U ktheva në jetë për herë të dytë’: Big Mama mes lotësh rrëfen tragjedinë që për pak i mori jetën

para 4 orë - Gazeta Metro

Këngëtarja e njohur Big Mama së fundmi ka qenë e ftuar në emisionin “S’e Luan Topi”, ku ka bërë një rrëfim për jetën e saj personale. Ajo tregoi se çdo gjë që ka arritur deri më sot i është falenderuese...

Ismajli s ka dyshime Do të doja që Kroacia dhe Shqipëria ta kalojnë fazën e grupeve

Ismajli s’ka dyshime: Do të doja që Kroacia dhe Shqipëria ta kalojnë fazën e grupeve

para 4 orë - Gazeta Metro

Ardian Ismajli ka dhënë një intervistë në mediat kroate ku ka folur për shortin e grupeve të Europianit të Gjermanisë. Një periudhë të gjatë e kaloi te Hajduku në Kroaci dhe aktualisht Ismajli është pjesë...

Ushqimet që forcojnë sistemin imunitar

Ushqimet që forcojnë sistemin imunitar

para 4 orë - Gazeta Metro

Një sistem i fortë imunitar ndihmon për të mbajtur një person të shëndetshëm. Një dietë e shëndetshme, e ekuilibruar, luan një rol jetësor. Ushqimet e mëposhtme mund të ndihmojnë në forcimin e sistemit...

Shorti i Europianit Ramadani Kundërshtarë të fortë por Shqipëria nuk do të dorëzohet

Shorti i Europianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet

para 4 orë - Gazeta Metro

Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në letër, duke pasur parasysh eksperiencën e këtyre skuadrave...

Dieta me vezë të ziera Humbni 12 kilogramë për 2 javë

Dieta me vezë të ziera: Humbni 12 kilogramë për 2 javë

para 4 orë - Gazeta Metro

Shumë ekspertë dhe nutricionistë shëndetësor po e rekomandojnë këtë dietë. Përmes saj, nëse ndiqet rregullisht për 2 javë, ju mund të humbni 12 kilogramë. Obeziteti është një nga shkaktarët kryesor të...

Komisioni hetimor për rezervat shtetërore nuk arrin ta miratojë planin e punës

Komisioni hetimor për rezervat shtetërore nuk arrin ta miratojë planin e punës

para 4 orë - Gazeta Metro

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore nuk ka arritur të miratojë planin e punës, në mbledhjen e sotme. Shkak për këtë u bënë mospajtimet...

Spotify si Twitter do të largoj rreth 1 500 punëtorë nga puna

Spotify si Twitter, do të largoj rreth 1,500 punëtorë nga puna

para 4 orë - Gazeta Metro

Spotify ka thënë se do të shkurtojë me rreth 17% numrin e punëtorëve që i ka në të gjithë botën. Kjo do të jetë hera e tretë që kompania e muzikës shkurton stafin e saj duke o fokusuar në kthimin e kompanisë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK