Sadik Halitjaha Kërkesë për vendosjën e shtatorës për Heroin Tahir Sinani

Sadik Halitjaha: Kërkesë për vendosjën e shtatorës për Heroin, Tahir Sinani!

para 3 orë - Radio Kosova e Lire

Kryetarit të Prizrenit Shaqir Totaj! Pos urimit nga zemra, të pozites së Kryetarit! Tahir Mal Sinani i lindur me 25-05-1964- i rënë me 29-07-2001! Lindi në fshatin Gri të Tropojës së vjeter, tani Bajram...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur sanksione ndaj një grupi kriminal në Veriun e Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur sanksione ndaj një grupi kriminal në Veriun e Kosovës

para 7 orë - Radio Kosova e Lire

Serbë nga Kosova: Millan Radoiçiq, Zvonko dhe Zharko Vesellinoviq, Srgjan Vulloviq, Zhelko dhe Andrija Bojiq dhe Radulle Steviq, janë vënë në listën e sanksioneve të Departamentit të Thesarit të SHBA-së....

Komandanti i FSK së Gjeneralmajor Bashkim Jashari priti në takim Shefen e Operacioneve Aktuale të NATO s znj Ariella Viehe

Komandanti i FSK-së, Gjeneralmajor Bashkim Jashari, priti në takim Shefen e Operacioneve Aktuale të NATO-s, znj. Ariella Viehe

para 7 orë - Radio Kosova e Lire

Në kuadër të vizitës zyrtare, Shefja e Operacioneve Aktuale të Divizionit Operativ të Shtabit të Përgjithshëm të NATO-s, znj. Ariella Viehe, u pritë në takim nga komandanti i FSK-së, gjeneral major Bashkim...

Zëvendësministri Shemsi Syla priti në takim Shefen e Operacioneve Aktuale të NATO s Ariella Viehe

Zëvendësministri, Shemsi Syla priti në takim Shefen e Operacioneve Aktuale të NATO-s, Ariella Viehe

para 7 orë - Radio Kosova e Lire

Zëvendës-ministri i Mbrojtjes, Shemsi Syla, priti sot në takim, shefen e Operacioneve Aktuale të Divizionit Operativ të Shtabit të Përgjithshëm të NATO-s, Ariella Viehe, shoqëruar nga drejtori i Ekipit...

Rashit Qalaj Policia e Kosovës gjithmonë bën plane operative për implementimin e urdhëresave varësisht për cilën fushë

Rashit Qalaj: Policia e Kosovës gjithmonë bën plane operative për implementimin e urdhëresave varësisht për cilën fushë

para 11 orë - Radio Kosova e Lire

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është cituar të ketë deklaruar se policia asnjëherë nuk ka marrë leje nga KFOR-i për të zhvilluar aksione kudo në territor të Kosovës, qoftë edhe në Veri....

Shefi i grupit parlamentar të AAK së Besnik Tahiri ka kritikuar qasjen e kryeministrit Albin Kurti në Bruksel

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka kritikuar qasjen e kryeministrit Albin Kurti, në Bruksel

para 11 orë - Radio Kosova e Lire

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka kritikuar qasjen e kryeministrit Albin Kurti, që ka shpërfaqur të martën në Bruksel. Ndërsa sa i përket përfaqësimit të...

Abelard Tahiri thotë se Albin Kurti e kishte kundërshtuar fusnotën por tani nuk ka pasur guxim ta ngrehë as si shqetësim

Abelard Tahiri thotë se Albin Kurti e kishte kundërshtuar fusnotën, por tani nuk ka pasur guxim ta ngrehë as si shqetësim

para 11 orë - Radio Kosova e Lire

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, duke folur para gazetarëve pas mbledhje së Kryesisë së Kuvendit ka komentuar përfaqësimin e kryeministrit Kurti dje me fusnotë të Kosovës në takimin...

Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona janë paraqitur 10 raste të reja janë shëruar 5 të infektuar

Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 10 raste të reja, janë shëruar 5 të infektuar

para 11 orë - Radio Kosova e Lire

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga dy mijë e 228 testime sa janë bërë...

Ka ndërruar jetë luftëtari i lirisë Isuf Qetaj nga fshati Trubohovc i Komunës së Burimit

Ka ndërruar jetë luftëtari i lirisë, Isuf Qetaj nga fshati Trubohovc i Komunës së Burimit

para 11 orë - Radio Kosova e Lire

Ka ndërruar jetë luftëtari i lirisë, Isuf Qetaj nga fshati Trubohovc i Komunës së Burimit. Lajmin e ka bërë të ditur ish-komandanti i Koshares, Rrustem Berisha nëpërmjet një postimi në profilin e vet në...

Kuvendi Vjetor i 19 të i Anëtareve të RrGK së mbahet diten e shtunë me 11 dhjetor 2021 nga ora 11 00 14 00 ne Hotel Emerald Salla Strauss

Kuvendi Vjetor i 19-të i Anëtareve të RrGK-së mbahet diten e shtunë, me 11 dhjetor 2021, nga ora 11:00-14:00 ne Hotel Emerald, Salla Strauss

para 11 orë - Radio Kosova e Lire

Rrjeti i Grave të Kosovës mban Kuvendin e 19 Vjetor të Anëtareve , këtë të shtunë, më 11 dhjetor 2021, nga ora 11:00 – 14:00, në Hotel Emerald, Salla Strauss. Është koha kur prezantojmë para organizatave...

Instituti D4D mban tryezën diskutuese me temën A e kërcënojnë integritetin zgjedhor çrregullimet e informacionit

Instituti D4D mban tryezën diskutuese me temën: A e kërcënojnë integritetin zgjedhor çrregullimet e informacionit?

para 12 orë - Radio Kosova e Lire

Instituti D4D fton opinionin e gazetaret n[ tryezën diskutuese me temën “Fushata zgjedhore në llupë: A e kërcënojnë integritetin zgjedhor çrregullimet e informacionit?” , NESËR më 09 dhjetor 2021 nga ora...

Ministrat e Rinisë dhe Arsimit të Ballkanit Perëndimor punojnë së bashku për një rajon më të mirë

Ministrat e Rinisë dhe Arsimit të Ballkanit Perëndimor punojnë së bashku për një rajon më të mirë

para 13 orë - Radio Kosova e Lire

Zyra Rajonale për Bashkëpunimin Rinor (RYCO), Ministri i Shtetit për Rininë dhe Fëmijët në Shqipëri si edhe Ministria e Arsimit dhe Sportit të Shqipërisë organizuan Ministerialin Rajonal për Rininë dhe...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë një vizitë Amerikë ka mbajtur një fjalim falënderues për Shtetet e Bashkuara

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë një vizitë Amerikë ka mbajtur një fjalim falënderues për Shtetet e Bashkuara

para 13 orë - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë një fjalimi me zyrtarët ka folur rreth shumë gjërave, por nuk e ka lëshuar rastin të bëjë edhe batuta. Rama,...

Kancelari i ri gjerman Olaf Scholz nga Partia Socialdemokrate SPD u zgjodh në Bundestag nga shumica e deputetëve

Kancelari i ri gjerman, Olaf Scholz nga Partia Socialdemokrate, SPD u zgjodh në Bundestag nga shumica e deputetëve

para 13 orë - Radio Kosova e Lire

Olaf Scholz është zgjedhur kancelari i nëntë i Republikës Federale të Gjermanisë nga Bundestagu me votat e SPD-së, të Gjelbërve dhe FDP-së. Kryetarja e Bundestagut, Bärbel Bas, ka njoftuar se Scholz ka...

Tomas Szunyog Kosova ka bërë përparim apo njëfarë përparimi por jo në dialog me Serbinë

Tomas Szunyog: Kosova ka bërë përparim, apo njëfarë përparimi, por jo në dialog me Serbinë

para 14 orë - Radio Kosova e Lire

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Sunjog, është cituar të ketë deklaruar se Kosova ka bërë përparim apo njëfarë përparimi: lufta kundër terrorizmit, ekonomia e tregut ose reformat strukturore;...

Ymer Ymeri Albini më tha  kqyre çfarë marrëveshje ke nënshkru me partitë fashistoide sikur është PDK ja dhe AAK ja

Ymer Ymeri: Albini më tha, “kqyre çfarë marrëveshje ke nënshkru me partitë fashistoide, sikur është PDK-ja dhe AAK-ja

para 14 orë - Radio Kosova e Lire

Përfaqësuesi i Sindikatës së Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës Ymer Ymeri, ka zbuluar detaje nga takimi që kanë pasur përfaqësuesit e sindikatave me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti gjatë qeverisë...

Lekë Berisha Të shpëtosh një kinema

Lekë Berisha: Të shpëtosh një kinema

para 15 orë - Radio Kosova e Lire

Sot duke filluar në orën 17.00 në Kino Armata Kosova 2.o dhe Fondacioni 17 do të mbajnë një diskutim me ç’ rast do të flitet për mobilizimin e komunitetit me qëllim për ruajtjen dhe rikthimin e hapësirave...

UNDP prezanton raportin mbi dobësitë lidhur me gjininë dhe korrupsionin në sektorin publik dhe privat

UNDP prezanton raportin mbi dobësitë lidhur me gjininë dhe korrupsionin në sektorin publik dhe privat

para 15 orë - Radio Kosova e Lire

UNDP – Zyra në Kosovë, njofton se përmes Projektit për Mbështetje të Përpjekjeve Anti-Korrupsion, ka promovuar Raportin lidhur me Cenueshmëritë e Korrupsionit në sektorin civil dhe privat, nga perspektiva...

Do të bëhet dëmshpërblimi i fermerëve për dëmet nga fatkeqësitë natyrore

Do të bëhet dëmshpërblimi i fermerëve për dëmet nga fatkeqësitë natyrore

para 15 orë - Radio Kosova e Lire

Në Rahovec shënohet Dita e Bibliotekës Komunale Sulejman Krasniqi

Në Rahovec shënohet Dita e Bibliotekës Komunale “Sulejman Krasniqi”

para 15 orë - Radio Kosova e Lire

Zeqir Bekolli Borrell këmbngulë në shkatërrimin e Kosovës

Zeqir Bekolli: Borrell këmbngulë në shkatërrimin e Kosovës

para 15 orë - Radio Kosova e Lire

Zëvendësi i presidentit të Komisionit Evropian, Josip Borell Fonteres, ka nisur betejën për de stabilizimin e Ballkanit, duke i fryer zjarrit për ndonjë konflikt të ri, apo më mirë të thuhet për shkatërrimin...

Ndizen dritat e fund vitit në Ferizaj

Ndizen dritat e fund vitit në Ferizaj

para 16 orë - Radio Kosova e Lire

Për nderë të 80 vjetorit u botua Monografia Shkolla e parë shqipe në Shtime  e autorit Banush Imeri

Për nderë të 80 vjetorit, u botua Monografia “Shkolla e parë shqipe në Shtime”, e autorit Banush Imeri.

para 16 orë - Radio Kosova e Lire

Për nderë të 80 vjetorit, u botua Monografia “Shkolla e parë shqipe në Shtime”, e autorit Banush Imeri. Botues – Biblioteka Aurora, Redaktor, Sabit Jaha, Recensentë – Halim Hyseni dhe Bajram Shatri, Redaktor...

Komunikata e përbashkët pas takimit të katërt të Këshillit për Stabilizim Asociim ndërmjet BE së e Kosovës

Komunikata e përbashkët pas takimit të katërt të Këshillit për Stabilizim-Asociim ndërmjet BE-së e Kosovës

para 17 orë - Radio Kosova e Lire

Në komunikatën e përbashkët, pas takimit të katërt të Këshillit për Stabilizim-Asociim ndërmjet BE-së e Kosovës, është thënë se palët kanë ritheksuar rëndësinë e liberalizimit të vizave për Kosovën. Gjithashtu...

Bodo Weber pret një angazhim më të fortë të qeverisë së re gjermane për negociata serioze në mes të Kosovës e Serbisë

Bodo Weber, pret një angazhim më të fortë të qeverisë së re gjermane për negociata serioze në mes të Kosovës e Serbisë

para 17 orë - Radio Kosova e Lire

Eksperti i njohur gjerman për Ballkanin dhe bashkëpunëtor i lartë i Këshillit për Politika të Demokratizimit në Berlin, Bodo Weber, pret një angazhim më të fortë të qeverisë së re gjermane për një rifillim...

KQZ ja nga 29 nëntori e deri tani ka pranuar 137 pako të supozuara me fletëvotime me postë

KQZ-ja nga 29 nëntori e deri tani ka pranuar 137 pako të supozuara me fletëvotime me postë

para 17 orë - Radio Kosova e Lire

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga 29 nëntori e deri tani ka pranuar 137 pako të supozuara me fletëvotime me postë nga votuesit e regjistruar nga jashtë Kosovës për përsëritjen e votimit për raundin e...

Albin Kurti ka pranuar fusnotën si trashëgimi të ish qeverive po kështu do ta arsyetojë edhe pranimin e Zajednicës

Albin Kurti ka pranuar “fusnotën” si trashëgimi të ish qeverive, po kështu do ta arsyetojë edhe pranimin e “Zajednicës”

para 17 orë - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është paraqitur me fusnotë në mbledhjen e Stabilizim-Asociimit që u zhvillua në Bruksel ku të pranishëm ishin përfaqësuesit e lartë të vendeve evropiane. Në lidhje me...

Gëzim Mehmeti Nëse nuk ka një koalicion LDK dhe Përparim Rama humbin kryetarin e Kuvendit Komunal

Gëzim Mehmeti: Nëse nuk ka një koalicion, LDK dhe Përparim Rama humbin kryetarin e Kuvendit Komunal

para 17 orë - Radio Kosova e Lire

Ish-kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Gëzim Mehmeti ka paralajmëruar, kryetarin e sapozgjdhur Përparim Rama për pasojat nëse nuk arrihet ndonjë marrëveshje koalicioni lidhur me Asamblenë e...

Letra e Enver Hoxhës të cilën ia kishte dërguar Stalinit lidhur me aneksimin e Kosovës nga Jugosllavia e Titos në vitin 1945

Letra e Enver Hoxhës, të cilën ia kishte dërguar Stalinit lidhur me aneksimin e Kosovës nga Jugosllavia e Titos në vitin 1945

para 17 orë - Radio Kosova e Lire

Letra e plotë botuar ne a-news24. Shqiptarët e Kosovës që jetojnë në Republikën Jugosllave, përbëjnë një minoritet të konsiderueshëm. Ky minoritet shqiptar jeton ngjitur kufirit të Republikës Popullore...

REL A do t iu bëhet jykimi i ish eprorëve të UÇK së në të ardhmen

REL: A do t’ iu bëhet jykimi i ish-eprorëve të UÇK-së në të ardhmen?

para një dite - Radio Kosova e Lire

Ka kaluar një vit prejse ish-eprorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi janë duke u mbajtur në qendrën e paraburgimit të Dhomave të Specializuara...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK