Fillon gjykimi ndaj Sami Lushtakut dhe të tjerëve për krim të organizuar dhe vepra tjera penale

Fillon gjykimi ndaj Sami Lushtakut dhe të tjerëve për krim të organizuar dhe vepra tjera penale

i ri - Revista Kosovarja

Ka filluar të premten gjykimi ndaj Sami Lushtakut, Sheremet Jashari, Rrustem Rukolli, Rexhep Xhota, Skender Tahiri, Fatmir Mjaku e Bajram Dibrani në rastin ku të njëjtit po akuzohen për krim të akuzuar...

Emrat që po cilësohen si jashtë mode

Emrat që po cilësohen si ‘jashtë mode’

i ri - Revista Kosovarja

Emrat sa vijnë dhe dalin nga moda. Olive, që dikur shihej si emër i vetër në Britani, tani është sërish në trend. Sophie Kihm, eksperte e emrave në Nameberry, thotë se me siguri nuk do të shihni që emrat...

Ish deputeti Veton Berisha thotë se libri i lëndës Shoqëria dhe mjedisi ka përmbajtje raciste për komunitetet

Ish-deputeti Veton Berisha thotë se libri i lëndës ‘Shoqëria dhe mjedisi’ ka përmbajtje raciste për komunitetet

i ri - Revista Kosovarja

Përfaqësuesi i komunitetit egjiptian, ish-deputeti Veton Berisha po pretendon se në një libër shkollor në Kosovë ka përmbajtje ofenduese e raciste. Sipas tij, shteti i Kosovës në bashkëpunim me heshtjen...

Jasharaj Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

i ri - Revista Kosovarja

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë se SBASHK-u ka kundërshtuar arsyeshëm, fuqishëm e me plot argumente tendencat e individëve e institucioneve...

Meditoni për të mposhtur presionin e gjakut

Meditoni për të mposhtur presionin e gjakut

i ri - Revista Kosovarja

Njerëzit duhet të përpiqen të meditojnë për rreth 45 minuta çdo ditë për të ulur presionin e lartë të gjakut të lidhur me stresin. Këshilla të tjera nga Shoqata Ndërkombëtare e Hipertensionit përfshijnë...

Qëndresa e Labit pozon si modele nga pushimet

Qëndresa e Labit pozon si modele nga pushimet

i ri - Revista Kosovarja

Qëndresa bashkëshortja e Labinot Gashit, po shijon fundin e pushimeve verore. Ajo shihet e veshur me një fustan të bardhë transparent me detaje shumë unike. Edhe nga forma e të pozuarit, Qëndresa të jep...

Distria Krasniqi rrugës për te medalja e artë kalon në finale të Grand Slam

Distria Krasniqi rrugës për te medalja e artë, kalon në finale të Grand Slam

i ri - Revista Kosovarja

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, është kualifikuar në finale të Grand Slamin, që po mbahet në Azerbajxhan. Distria në xhiron e parë ishte e lirë, në xhiron e dytë ajo mposhti me Wazaari, garuesen nga...

Dashuri me puthje ja kush është personi fatlum për Megi Pojanin

Dashuri me puthje, ja kush është personi fatlum për Megi Pojanin

i ri - Revista Kosovarja

Megi Pojani dita-ditës po vazhdon të trazojë rrjetet sociale me postimet e saja në rrjetet sociale. Së fundmi ajo vendosi ta trazonte përsëri rrjetin, teksa publikoi një foto ku shfaqej në kuzhinë gati...

Do te befasoheni me ëmbëlsirën qe beri Ryva Kajtazi

Do te befasoheni me ëmbëlsirën qe beri Ryva Kajtazi

i ri - Revista Kosovarja

Këngëtarja e njohur Ryva Kajtazi tashme është aktive ne skenë duke krijuar projekte te reja. Ka ripostuar nje video ku shihet teksa servon ëmbëlsirën e përgatitur nga vet ajo, shkruan “Kosovarja” . Mikja...

Cila është koha më e mirë për të bërë dush

Cila është koha më e mirë për të bërë dush?

para një ore - Revista Kosovarja

Shumë njerëz kanë një preferencë për dush, disa duan të bëjnë dush pas një dite të gjatë pune, të tjerë duan të bëjnë dush në mëngjes për ta nisur ditën të freskët dhe të pastër. Por a ka ndonjë ndryshim...

Parashikimet e së premtes 22 shtator me të besuarin tuaj Paolo Fox

Parashikimet e së premtes, 22 shtator, me të besuarin tuaj Paolo Fox

para një ore - Revista Kosovarja

Dashi Ju dëshironi të bëni gjëra të reja dhe të zhyteni në aventura të reja nga pikëpamja e punës. Kjo e premte është e bukur për punë, por jo aq shumë për dashurinë, e cila ndoshta nuk është me të vërtetë...

Pamje nga Prishtina pa makina dhe sheshi i tejzgjatur

Pamje nga Prishtina “pa makina” dhe sheshi i tejzgjatur

para një ore - Revista Kosovarja

Në kudër të ditës ndërkombetarë pa Makina sot është mbyllur rruga “Dëshmorët e Kombit” në Prishtinë. Prej orës 10:00 deri në orën 15:00 kjo rrugë do të jetë e mbyllur për makina. Qytetarët në kembë por...

Arbana bëhet nostalgjike për momentet me Xhemi Shehun

Arbana bëhet nostalgjike për momentet me Xhemi Shehun

para një ore - Revista Kosovarja

Të dyja i kemi parë shumë të afërta me njëra- tjetrën, duke shijuar dreka e darka madje dhe familjare ku siç e kemi vënë re shoqëria e tyre nuk njeh rregulla. Ndryshe nga Arbana, Xhemi është më private...

I shfaqet foto e Duas në program ky është reagimi i Rita Orës

I shfaqet foto e Duas në program, ky është reagimi i Rita Orës

para një ore - Revista Kosovarja

Prej kohësh është përfolur se Rita dhe Dua nuk gëzojnë raporte të mira. Ndonëse nuk shihen kurrë bashkë dhe nuk janë si duket as afër ndonjë bashkëpunimi aq shumë të kërkuar nga publiku, deklaratat e tyre...

 Ku e ke burrin s po t shohum kurrë me të  Kështu përgjigjet Blerina Rugova

‘Ku e ke burrin, s’po t’shohum kurrë me të’. Kështu përgjigjet Blerina Rugova

para një ore - Revista Kosovarja

Kreatorja e njohur Blerina Rugova është tejet aktive në mediat sociale. Ajo para disa orësh ka realizuar në ‘Instagram’’ rubrikën pyetje përgjigjjeku ka marrë një numër të madh të pyetjeve rreth jetës...

Sveçla Urdhri për hedhjen e granatës në veri erdhi nga Vuçiqi

Sveçla: Urdhri për hedhjen e granatës në veri erdhi nga Vuçiqi

para një ore - Revista Kosovarja

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka thënë se hedhja e granatës ushtarake e dorës nga ‘grupet kriminale’ nuk mund të zmbrapsë drejtësinë. Sveçla, theksoi se “urdhri për këtë akt kriminal ka ardhur nga...

Figura që zgjidhni zbulon çfarë ju shqetëson gjithçka për tiparet e personalitetit tuaj

Figura që zgjidhni zbulon çfarë ju shqetëson, gjithçka për tiparet e personalitetit tuaj

para një ore - Revista Kosovarja

Xhungla është një vend me diversitet të jashtëzakonshëm, që rezonon me dridhjet e jetës në të gjitha format e saj. Ashtu si identiteti ynë, ai është një ekosistem kompleks dhe magjepsës që simbolizon shumësinë...

Estetistja 21 vjeçare vdes gjatë operacionit për zmadhimin e gjoksit

Estetistja 21-vjeçare vdes gjatë operacionit për zmadhimin e gjoksit

para një ore - Revista Kosovarja

Një 21-vjeçare ka ndërruar jetë në Napoli, pasi ka pësuar një arrest kardiak pas operacionit plastik, njofton “La Repubblica”. Autopsia do të hedhë dritë mbi shkaqet e vdekjes së Alessia Neboso, estetistes...

Mbi 800 orë shtrirë 23 vjeçarja thyen rekordet e konkursit të dembelizmit në Malin e Zi

Mbi 800 orë shtrirë, 23 vjeçarja thyen rekordet e konkursit të dembelizmit në Malin e Zi

para 2 orë - Revista Kosovarja

“Nëse keni dëshirë të fitoni para, rrini shtrirë”, duket sikur kjo është motoja e atyre që prej më shumë se një muaji marrin pjesë në një konkurs të veçantë dembelizmi në Mal të Zi. Garuesit nuk lëvizin...

Dafina Zeqiri dhe grimcat e lidhjes së saj të re

Dafina Zeqiri dhe ‘grimcat’ e lidhjes së saj të re

para 3 orë - Revista Kosovarja

Pasi u nda nga Dj Geek, u raportua se Dafina Zeqiri ka gjetur sërish dashurinë. Madje, bëri xhiron e rrjetit një foto e saj me të supozuarin ‘partnerin e ri’, ku ata shiheshin duke ecur bashkë të përqafuar...

Mbi 250 mijë bashkatdhetarë ishin gjatë verës në Kosovë shpenzuan 750 milionë euro

Mbi 250 mijë bashkatdhetarë ishin gjatë verës në Kosovë, shpenzuan 750 milionë euro

para 3 orë - Revista Kosovarja

Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB), ka mbajtur konferencë për medie me temën: “Kontributi ekonomik i Diasporës Kosovare, Vera 2023”. Gjithashtu ka prezantuar studimi hulumtues rreth efektit ekonomik të...

Ndahet nga jeta ish ushtari i UÇK së Daut Rexha

Ndahet nga jeta ish-ushtari i UÇK-së, Daut Rexha

para 3 orë - Revista Kosovarja

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Daut Rexha – komandant ‘Shpati’, është ndarë nga jeta në moshën 60-vjeçare. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë djali i tij, Graniti, i cili ka bërë me dije...

Çka po kërkon Donaldi në këtë video të Beatrix Ramosaj

Çka po kërkon Donaldi në këtë video të Beatrix Ramosaj?

para 3 orë - Revista Kosovarja

Beatrix Ramosaj më një video nga shtëpia e ‘Big Brother Albania’ ka uruar mikën e saj Arjolen për ditëlindje. Ajo kishte shkruar “Gëzuar ditëlindjen shpirti, me mungon dhe të dua shume, gëzuar për më shumë...

Më në fund Adrola e pranoi indirekt lidhjen me Capital T

Më në fund, Adrola e pranoi indirekt lidhjen me Capital T

para 3 orë - Revista Kosovarja

Prej shumë kohësh Adrola Dushi dhe Capital T përfliten për lidhjen e tyre të dashurisë por nuk e kanë pranuar asnjëherë publikisht. Në çdo paraqitje të tyre ata nuk mund të ikin nga kjo pyetje por përgjigje...

Rama 325 familje aplikuan për subvencionim për kopshte private i lumtur që po e realizojmë dhe një premtim

Rama: 325 familje aplikuan për subvencionim për kopshte private, i lumtur që po e realizojmë dhe një premtim

para 3 orë - Revista Kosovarja

Kryetari i Komunës së Prishtinës Përparim Rama, ka njoftuar se 325 familje kanë aplikuar për të përfituar 70 euro subvencionim nga Kryeqyteti për regjistrimin e fëmijëve në Institucione Parashkollore Private....

Kabashi i IKD së Viktimat e dhunës në familje kanë të drejtën e kompensimit

Kabashi i IKD-së: Viktimat e dhunës në familje kanë të drejtën e kompensimit

para 4 orë - Revista Kosovarja

Hulumtuesi ligjor në Institutin e Kosovës për Drejtësi (IKD), Flamur Kabashi, gjatë prezantimit të raportit “Kompensimi i Viktimave të Dhunës në Familje” ka thënë se viktimat e dhunës në familje kanë të...

Protestuesit përleshen me Policinë tentojnë të futen në objektin e KEK ut

Protestuesit përleshen me Policinë, tentojnë të futen në objektin e KEK-ut

para 4 orë - Revista Kosovarja

Shoqata Sindikale e Sigurimit Fizik në Korporatën Energjetike të Kosovës (KEK) gjatë protestës së të premtes janë përleshur me Policinë e Kosovës, pasi kanë tentuar që të futen në objektin e kompanisë....

Kurti ka udhëtuar drejt Zvicrës do të takohet me presidentin e atjeshëm dhe shqiptarët që garojnë për zgjedhje

Kurti ka udhëtuar drejt Zvicrës, do të takohet me presidentin e atjeshëm dhe shqiptarët që garojnë për zgjedhje

para 4 orë - Revista Kosovarja

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka udhëtuar sot për në Zvicër. Siç njofton ZKM, pasdite ai do të pritet në takim bilateral nga Presidenti...

Dasmori qëllon me armë për të festuar vret gabimisht dhëndrin

Dasmori qëllon me armë për të festuar, vret gabimisht dhëndrin

para 4 orë - Revista Kosovarja

Dasma kthehet në tragjedi. Dhëndri u vra aksidentalisht gjatë dasmës së tij. Ngjarja ka ndodhur në Jordani, kur një nga dasmorët mori armën dhe qëlloi për të festuar. Sipas mediave lokale, 20-vjeçari Hamza...

Ermali publikon pamje të bukura të prindërve

Ermali publikon pamje të bukura të prindërve

para 4 orë - Revista Kosovarja

Këngëtari i njohur Ermal Fejzullahu është tejet aktiv në mediat sociale. Ai para disa orësh ka postuar njerëzit me te rëndësishëm të tij, prindërit, shkruan “Kosovarja” . Ermali shumë herë e ka treguar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK