Abazi Nuk do të ishte fundi i botës nëse do të shtyheshin zgjedhjet në veri

Abazi: Nuk do të ishte fundi i botës nëse do të shtyheshin zgjedhjet në veri

para 7 orë - Reporteri

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, thotë se është e vështirë mbajtja e zgjedhjeve në veri në një situatë të tillë ku hidhen edhe bomba. Abazi tha se nuk do të ishte fundi i botës nëse mbajtja...

Scholz është optimist Ekziston një vullnet i ri që BE të zgjerohet në Ballkanin Perëndimor

Scholz është optimist: Ekziston një vullnet i ri që BE të zgjerohet në Ballkanin Perëndimor

para 7 orë - Reporteri

Kancelari gjerman, Olaf Scholz Kancelari gjerman, Olaf Scholz, tha pas Samitit të sotëm në Tiranë se ka vënë re një humor të ri dhe më pozitiv midis anëtarëve të Bashkimit Evropian për zgjerimin në Ballkanin...

Kabashi për zhvillimet në veri Episodi i radhës i serialit fundi i së cilit është themelimi i Zajednicës

Kabashi për zhvillimet në veri: Episodi i radhës i serialit, fundi i së cilit është themelimi i “Zajednicës”

para 7 orë - Reporteri

Drejtori i Gazetës Online Reporteri.net, Bekim Kabashi, ka bërë një renditje kronologjike se si zhvillimet e fundit në Kosovë, përfshirë këto të së martës në veri të vendit, janë vetëm tentativë për ta...

Murati e Peci prezantojnë buxhetin për vitin 2023 në Podujevë

Murati e Peci prezantojnë buxhetin për vitin 2023 në Podujevë

para 7 orë - Reporteri

Ministri i Financave, Hekuran Murati dhe ai i Bujqësisë, Faton Peci, sot kanë prezantuar buxhetin për vitin 2023 në Podujevë. Sipas njoftimit të ZKM-së, buxheti për komunën e Podujevës pritet të jetë 27.5...

KFOR i asgjëson granatën e dorës të hedhur në zyrën e KKZ së në Mitrovicë të Veriut

KFOR-i asgjëson granatën e dorës të hedhur në zyrën e KKZ’së në Mitrovicë të Veriut

para 7 orë - Reporteri

Një granatë dore, e cila ishte hedhur në zyrën e Komisionit Komunal Zgjedhor në Mitrovicën e Veriut është tërhequr nga ekipet e KFOR e më pas është shpërthyer në një ambient i cili nuk paraqet rrezik për...

 Situatë alarmante  Lushtaku për tensionet në Veri Qytetarët po e përjetojnë tmerrin të bisedohet me aleatët

“Situatë alarmante”, Lushtaku për tensionet në Veri: Qytetarët po e përjetojnë tmerrin, të bisedohet me aleatët

para 7 orë - Reporteri

Alarmante i ka quajtur tensionet e fundit në veri, me shpërthime e incidente që e karakterizuan të martën, deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Mergim Lushtaku. Përmes një shkrimi në Facebook,...

Uk Lushi Mercenarët e Putinit me Radojçiqin janë autorë të sulmeve në veri

Uk Lushi: Mercenarët e Putinit me Radojçiqin janë autorë të sulmeve në veri

para 7 orë - Reporteri

Veprimtari shqiptar në ShBA, Uk Lushi, ka deklaruar se pas sulmeve në veri të vendit fshihen forcat e Putinit, në koordinim me Radojçiqin e Listës Serbe. “Forca nga mercenarët Wagner, organizatë paramilitare...

Osmani Ne e njohim Serbinë asaj nuk i zihet besë

Osmani: Ne e njohim Serbinë, asaj nuk i zihet besë

para 8 orë - Reporteri

“Ne e dimë kush është Serbia, ne e njohim Serbinë shumë mirë dhe e dimë shumë qartë që Serbisë nuk i besohet”, ka deklaruar Presidentja e vendit, Vjosa Osmani. Osmani deklaroi se me këtë parim hyjnë në...

RTK Një tjetër shpërthim u dëgjua në Mitrovicë të Veriut rreth orës 20 30

RTK: Një tjetër shpërthim u dëgjua në Mitrovicë të Veriut rreth orës 20:30

para 8 orë - Reporteri

Një shpërthim i fundit ka ndodhur rreth orë 20:30 në afërsi të ndërtesës ku ndodhet Komisioni Komunal Zgjedhor në Mitrovicën e Veriut. Mjeti shpërthyes është hedhur në afërsi të objektit ku ka policë dhe...

Aksident fatal në Prishtinë vdes një çiklist pranë Stacionit të Autobusëve

Aksident fatal në Prishtinë, vdes një çiklist pranë Stacionit të Autobusëve

para 8 orë - Reporteri

Një aksident pranë Stacionit të Autobusëve në Prishtinë ka përfunduar në fatalitet mbrëmjen e së martës. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Online Reporteri.net, zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës,...

Xherdan Shaqiri u kërkon falje tifozëve

Xherdan Shaqiri u kërkon falje tifozëve

para 8 orë - Reporteri

Xherdan Shaqiri u ka kërkuar falje tifozëve pas humbjes së thellë, 6:1, të Zvicrës nga Portugalia. Zvicra eliminohet nga Botërori, ndërsa Portugalia kalon në çerekfinale. “Është vështirë të thuhet diçka...

Organizata Trump shpallet fajtore për akuza të shumta të mashtrimit me taksat

Organizata Trump shpallet fajtore për akuza të shumta të mashtrimit me taksat

para 8 orë - Reporteri

Organizata Trump është shpallur fajtore nga një juri e gjykatës penale në New Jork për të gjitha akuzat lidhur me një skemë gjithëpërfshirëse, 15-vjeçare të mashtrimit tatimor. Skema në fjalë, sipas prokurorëve,...

Kupa e Botës çiftet komplete të fazës çerekfinale dhe orari i ndeshjeve

Kupa e Botës, çiftet komplete të fazës çerekfinale dhe orari i ndeshjeve

para 8 orë - Reporteri

Me dy ndeshjet e zhvilluara këtë të martë, tashmë janë kompletuar të gjitha çiftet çerekfinale në Kupën e Botës “Katar 2022”. Maroku shkaktoi befasi duke e eliminuar Spanjën pas ekzekutimit të penalltive...

Portugalia fiton thellë ndaj Zvicrës kualifikohet në çerekfinale

Portugalia fiton thellë ndaj Zvicrës, kualifikohet në çerekfinale

para 8 orë - Reporteri

Portugalia është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror. Portugezët triumfuan 6:1 ndaj Zvicrës në 1/8 e finales, duke dominuar totalisht ndeshjen. Goncalo Ramos shënoi golin e parë në minutën...

Reperi shqiptar bën gjestin e veçantë për Xhakën dhe Shaqirin

Reperi shqiptar bën gjestin e veçantë për Xhakën dhe Shaqirin

para 9 orë - Reporteri

Djemtë shqiptarë në futboll na bënë edhe njëherë krenare me fitoren në ndeshjen Zvicër-Serbi, që u mbajt pak dite më parë. Sigurisht, goli që shënoi njëri prej tyre bëri bujë kudo. Së fundmi, një gjest...

Breshka më e vjetër në botë mbush 190 vjeç

Breshka më e vjetër në botë mbush 190 vjeç

para 9 orë - Reporteri

Ishulli i Shën Helenës në Atlantikun e Jugut po feston ditëlindjen e kafshës tokësore më të vjetër të gjallë në botë – një breshkë gjigante të quajtur Jonathan, i cili po mbush 190 vjeç. Shtëpia e guvernatorit...

Haziri Emërimi i Rashiqit e përjashtoi Kurtin nga Samiti historik i Tiranës

Haziri: Emërimi i Rashiqit e përjashtoi Kurtin nga Samiti historik i Tiranës

para 9 orë - Reporteri

Nënkryetari i LDK'së, Lutfi Haziri Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka reaguar pas përfundimit të samitit të Tiranës, duke thënë se kur e tërë Evropa zbarkoi në Samitin historik e më të madhin të organizuar...

Osmani Nuk shpërtheva ndaj Borellit ishte reagim parimor meqë u shpreh i njëanshëm

Osmani: Nuk shpërtheva ndaj Borellit, ishte reagim parimor meqë u shpreh i njëanshëm

para 9 orë - Reporteri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka folur për reagimin që ka pasur ndaj përfaqësuesit të lartë të BE-së, Josep Borrell. Osmani ka deklaruar më herët se Borrell është i njëanshëm dhe nuk e ka menaxhuar...

Sekretari i Sigurisë Kombëtare Kufijtë nuk mjaftojnë më për të mbrojtur ShBA në

Sekretari i Sigurisë Kombëtare: Kufijtë nuk mjaftojnë më për të mbrojtur ShBA’në

para 9 orë - Reporteri

Kufijtë e Amerikës, dhe kufijtë në përgjithësi, nuk janë më të mjaftueshëm për të ndihmuar për mbrojtjen e Shteteve të Bashkuara nga një seri kërcënimesh që po evoluojnë, përfshirë luftërat në vende të...

Policia largon gazetarët nga veriu iu thotë se s ka siguri

Policia largon gazetarët nga veriu, iu thotë se s’ka siguri

para 9 orë - Reporteri

Policia e Kosovës i ka larguar gazetarët nga pjesa veriore, me pretendimin se nuk ka siguri për qëndruar aty, raporton Koha.net. Policia vetëm disa minuta më parë përmes një reagimi theksoi se situata...

Flamuri shqiptar në stadiumin ku luan Zvicra mediat serbe të pakënaqura

Flamuri shqiptar në stadiumin ku luan Zvicra, mediat serbe të pakënaqura

para 9 orë - Reporteri

Një flamur i madh shqiptar është shfaqur në stadiumin ku po luajnë Zvicra e Suedia. Po ashtu ka tifozë me fanella të Shqipërisë dhe simbole tjera shqiptare. Kjo po i pengon mediat në Serbi. “Sikur të mos...

Elshani i PDK së Zgjedhjet duhet të mbahen me 18 dhe 25 dhjetor

Elshani i PDK’së: Zgjedhjet duhet të mbahen me 18 dhe 25 dhjetor

para 10 orë - Reporteri

Anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga radhët e PDK-së, Arianit Elshani, ka thënë sonte se shteti i Kosovës nuk duhet të zmbrapset dhe zgjedhjet në komunat në pjesë e veriut të vendit duhet të...

LDK kërkon nga Qeveria plan konkret për gjendjen në Veri

LDK kërkon nga Qeveria plan konkret për gjendjen në Veri

para 10 orë - Reporteri

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar për zhvillimet që ndodhën sot në Veri. Përmes një komunikate për media, LDK ka kërkuar nga Qeveria “qartësi dhe plan konkret për gjendjen atje”. Kjo parti ka thënë...

Kurti Me këto krime e sulme të armatosura në veri të Ibrit doemos do të kemi më shumë polici të Kosovës atje

Kurti: Me këto krime e sulme të armatosura në veri të Ibrit, doemos do të kemi më shumë polici të Kosovës atje

para 10 orë - Reporteri

© Armend Nimani/AFP/Getty Images Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se bandat kriminale i kanë intensifikuar sulmet në veri të Kosovës. Kurti ka paralajmëruar prezencë më të shtuar policore...

Policia e Kosovës për shpërthimet në veri U përdorën granata dore të prodhimit jugosllav

Policia e Kosovës për shpërthimet në veri: U përdorën granata dore të prodhimit jugosllav

para 10 orë - Reporteri

Policia e Kosovës ka deklaruar se grupet kriminale kanë sulmuar zyrat e komisionit zgjedhor komunal në Mitrovicë të Veriut, dhe të njëjtit po mundohen që shkaktimin e tensioneve t’ia atribuojnë PK’së....

Portugalia e dyfishon epërsinë ndaj Zvicrës

Portugalia e dyfishon epërsinë ndaj Zvicrës

para 10 orë - Reporteri

Portugalia e ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Zvicrës. Ishte Pepe i cili realizoi në minutën e 32-të të ndeshjes. Golin e parë e shënoi Gonzalo Ramos, i cili realizoi në minutën e 17-të të ndeshjes.

Raportimet për vdekjen e kosovarit me shtetësi norvegjeze MPJD thotë se ka kontaktuar Beogradin

Raportimet për vdekjen e kosovarit me shtetësi norvegjeze, MPJD thotë se ka kontaktuar Beogradin

para 10 orë - Reporteri

Ministria e Punëve të Jashtme ka treguar se kanë tentuar të kontaktojnë me autoritetet serbe pas raportimeve për vdekjen e Artan Zymberajt në burgun e Serbisë. MPJD ka thënë se deri tani nuk u është dhënë...

Lladrovci për Granit Xhakën Lum familja dhe kombi që të ka

Lladrovci për Granit Xhakën: Lum familja dhe kombi që të ka

para 10 orë - Reporteri

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka ndarë disa fotografi me Granit Xhakën dhe ish kryetarin e Skënderajt, Bekim Jashari. Ndërsa në disa fotografi tjera shihet Lladrovci dhe babai i Granit...

Ramos shënon gol dhe e kalon Portugalinë në epërsi ndaj Zvicrës

Ramos shënon gol dhe e kalon Portugalinë në epërsi ndaj Zvicrës

para 10 orë - Reporteri

Portugalia ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Zvicrës. Ishte Gonzalo Ramos i cili realizoi në minutën e 17-të të ndeshjes.

Dyshime për bombë brenda objektit të KKZ së në Mitrovicën e Veriut

Dyshime për bombë brenda objektit të KKZ-së në Mitrovicën e Veriut

para 10 orë - Reporteri

Policia e Kosovës dhe EULEX janë pozicionuar në veri, ku po vëzhgojnë situatën pas raportimeve për disa shpërthime në atë pjesë të vendit. T7 raporton se ekipet e policisë janë duke u marrë me një bombë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK