Osmani mirëpret sanksionet e SHBA-së për Veselinoviqin: Rajoni ynë s’duhet të jetë parajsë për grupet kriminale

para 7 orë - Informatat

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka mirëpritur vendosjen e sanksioneve nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për Zvonko Veselinoviqin. Osmani tha se institucionet janë të përkushtuara ndaj sundimit...

Emrat e grupit të Veselinoviqit dhe bizneset që SHBA-ja i targetoi si kriminale dhe të korruptuara

para 7 orë - Informatat

Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot i kanë dhënë një goditje të fuqishme kokave të krimit të organizuar në veri të Kosovës. Duke shfrytëzuar “Ligjin MAGNITSKY”, Washingtoni ka futur në “listë të zezë”...

Lufta amerikane kundër bandave të Veselinoviqit dhe Radojiqiqit që operojnë në Kosovë e Serbi, reagon Sekretari Blinken

para 7 orë - Informatat

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, ka dalë me një deklaratë pas vendimit të Departamentit të Thesarit të ShBA-së për të futur në listë sanksionesh rrjetet e korrupsionit në evropë përfshirë...

Bashkëpunimi me politikanë e zyrtarë të sigurisë, baza e sanksioneve ndaj Veselinoviqit me bashkëpunëtorë

para 7 orë - Informatat

Zvonko Veselinoviq nga Zveçani, i njohur në Kosovë dhe në Serbi si kreu i krimit të organizuar në pjesën veriore të Kosovës është sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, bashkë me grupin e tij...

SHBA godet krimin e organizuar në Veri të Kosovës – i fut në listë të sanksioneve Veselinoviqin e Radojqiqin me bashkëpuëntorë

para 7 orë - Informatat

Sot, Zyra për Kontrollin e Pasurive të Huaja e Departamentit Amerikan të Thesarit ka targetuar rrjetet e korrupsionit disa shtete të evropës dhe Hemisferës Veriore, në mesin e tyre edhe Zvonko Veselinoviqin...

Janjiq ia tregon Borellit një detaj për Asociacionin për të cilin thotë se Lajçak s e ka vënë në dijeni

Janjiq ia tregon Borellit një detaj për Asociacionin për të cilin thotë se Lajçak s’e ka vënë në dijeni

para 9 orë - Informatat

Dushan Janjiq nga Forumi për marrëdhënie etnike në Beograd, thotë për Radion Evropa e Lirë se në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, roli i BE-së është mbështetës dhe lehtësues, por assesi...

Ilir Ferati merr detyrën e Kryetarit të Komunës së Istogut

Ilir Ferati merr detyrën e Kryetarit të Komunës së Istogut

para 9 orë - Informatat

Sot është bërë pranim-dorëzimi i detyrës së Kryetarit të ri të Komunës së Istogut, Ilir Ferati nga kryetari i deritanishëm, Haki Rugova. Ish-Kryetari Rugova , e uroi pasardhësin e tij Feratin për postin...

Reagon nëna e Beatrixit pasi Romeo hyri në vend të Donaldit në shtëpi

Reagon nëna e Beatrixit pasi Romeo hyri në vend të Donaldit në shtëpi

para 9 orë - Informatat

Mbrëmja e djeshme u komentua gjerë e gjatë pas hyrjes së Romeos në vend të Donaldit në shtëpi dhe reagimin e banorëve kur e kuptuan se kush ishte. Këto pjesë të këtyre skenave janë bërë virale në rrjet...

Putini i zbut fjalët Do ta vazhdojmë dialogun me ShBA në do t i dërgojmë propozime

Putini i zbut fjalët: Do ta vazhdojmë dialogun me ShBA-në, do t’i dërgojmë propozime

para 9 orë - Informatat

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha të mërkurën se vendi i tij do t’i dërgojë propozime Uashingtonit brenda një jave, pas bisedimeve rreth Ukrainës me homologun amerikan, Joe Biden, një ditë më parë....

Rreth 80 e fëmijëve në Francë janë vaksinuar kundër Covid

Rreth 80% e fëmijëve në Francë janë vaksinuar kundër Covid

para 9 orë - Informatat

Rreth 80% e fëmijëve mbi 12 vjeç në Francë janë vaksinuar kundër Covid-19 deri më tani, sipas një zyrtari francez. Kryeministri francez Jean Castex tha se duke filluar nga 15 dhjetori, fëmijët e moshës...

Gjendet një veturë e braktisur në Prizren brenda kishte kallash karikator e fishekë

Gjendet një veturë e braktisur në Prizren, brenda kishte kallash, karikator e fishekë

para 9 orë - Informatat

Policia në Prizren ka gjetur një veturë të braktisur, në të cilën janë hasur elemente të dyshuara që mund të jenë përdorur në raste kriminale. Policia kishte marrë informatën më 4 tetor, se në lagjen “Ortakoll”...

Gucati Vdes me zhig me ditë kush i ka pru dokumentet në zyrat tona

Gucati: Vdes me zhig me ditë kush i ka pru dokumentet në zyrat tona

para 9 orë - Informatat

Po vazhdon edhe sot procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, në Gjykatën Speciale të Kosovës. Pyetjeve të prokurores po i është Gucati, i cili ndër të tjera...

Ndalohet një person për keqpërdorim dhe mashtrim në prokurorim publik

Ndalohet një person për keqpërdorim dhe mashtrim në prokurorim publik

para 9 orë - Informatat

Prokuroria Themelore në Gjilan ka njoftuar se është ndaluar një person për keqpërdorim dhe mashtrim në prokurorim publik. Në komunikatën e tyre thuhet se me urdhër të prokurorit nga Departamenti për Krime...

Në Klinikën e Kirurgjisë i hoqën pacientit një tumor me peshë 3 5 kilogramë

Në Klinikën e Kirurgjisë i hoqën pacientit një tumor me peshë 3.5 kilogramë

para 9 orë - Informatat

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se është kryer një operacion i rrallë në Klinikën Torakale të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Ekipi operator, i përbërë nga...

Papa thotë se marrëdhëniet jashtëmartesore s janë mëkati më serioz

Papa thotë se marrëdhëniet jashtëmartesore s’janë mëkati më serioz

para 9 orë - Informatat

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët me pyetje e përgjigje gjatë kthimit me aeroplan nga Greqia në Itali, Papa tha: “Mëkatet e mishit nuk janë më seriozet”, shkruan Independent. Në vend të tyre, sipas...

Osmani pret në takim lamtumirës diplomatin japonez flasin edhe për vizat

Osmani pret në takim lamtumirës diplomatin japonez, flasin edhe për vizat

para 9 orë - Informatat

Presidentja Vjosa Osmani priti sot në takim lamtumirës të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Japonisë në Kosovë, Mitsunori Ogasawara, të cilin e falënderoi për kontributin e tij në afrimin edhe më të madh...

265 afganë largohen nga Kosova drejt Kanadasë

265 afganë largohen nga Kosova drejt Kanadasë

para 10 orë - Informatat

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se edhe 265 afganë që ishin duke qëndruar në Kosovë, janë larguar drejt Kanadasë. MPB-ja këtë e ka bërë të ditur këtë përmes një postimi në Facebook, ku kanë...

Asnjë person nuk e humbi jetën nga COVID 19 gjatë 24 orëve të fundit

Asnjë person nuk e humbi jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

para 10 orë - Informatat

Ministria e Shëndetësisë, bazuar në të dhënat e Institutit të Shëndetësisë Publike njofton se nga 2 mije e 288 testimet e bëra gjatë 24-orëve të fundit, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus....

Papa thotë se seksi jashtë martesës nuk është ‘mëkati më i madh’

para 11 orë - Informatat

Papa Françesku, udhëheqësi i Kishës Katolike, ka thënë se seksi jashtë martesës nuk është mëkati “më i madh”. Gjatë një sesioni pyetjesh dhe përgjigjesh me gazetarët, gjatë fluturimit nga Greqia drejt...

Pas gjashtë dështimeve, bëhet kuorumi në Kryesinë e Kuvendit

para 12 orë - Informatat

Ashtu siç është paraparë ka nisur punimet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Kjo është arritur pas gjashtë dështimeve që të sigurohej kuorumi, transmeton Klankosova.tv. Këtë të mërkurë në rend...

Ministri i Shëndetësisë: Bota ka filluar operacionet me robotë, ne ende kemi lista të pritjes për operim

para 13 orë - Informatat

Cilësia e studimeve në Fakultetin e Mjekësisë dhe strategjia nacionale për ruajtjen e funksionalitetit të sistemit shëndetësor të Kosovës, ishte temë diskutimi ndërmjet krerëve të sistemit shëndetësor...

“Nuk tregove asgjë”, sekreti që po e mban Donaldi nga historia me Borën

para 13 orë - Informatat

Gjatë mbrëmjes së djeshme, Romeo Veshaj takoi vëllain e tij binjak, Donaldin dhe për pak çaste e zëvendësoi atë mes banorëve të Big Brother Vip. Takimi mes dy vëllezërve ishte emocionues dhe Romeo i dha...

Sherr me grushte në Parlamentin e Turqisë

Sherr me grushte në Parlamentin e Turqisë

para 14 orë - Informatat

Një sherr me grushte ka ndodhur mëngjesin e sotëm mes deputetëve në Parlametin e Turqisë . Mediat lokale raportojnë se gjithçka nisi teksa në komisionet përkatëse po diskutohej për Projektbuxhetin 2021,...

Specializantët protestojnë nesër para MSh së kërkojnë të paguhen për kujdestari

Specializantët protestojnë nesër para MSh-së, kërkojnë të paguhen për kujdestari

para 14 orë - Informatat

Një grup i specializantëve do të protestojnë gjatë së enjtes para Ministrisë së Shëndetësisë. Sipas organizatorëve protesta vjen ngase Komisioni për Buxhet dhe Financa ua ka refuzuar pagesat për kujdestari....

ASK zbulon se sa pagoi shteti për pagat e punëtorëve në sektorin publik

ASK zbulon se sa pagoi shteti për pagat e punëtorëve në sektorin publik

para 14 orë - Informatat

Gjithsej 486 milionë euro kanë shkuar nëpër llogaritë e të gjithë punonjësve në sektorin publik si paga dhe mëditje nga buxheti i shtetit, vetëm nga janari deri në tetor të këtij viti. Agjencia e Statistikave...

Ish nënkryetarja e LVV së e quan tigër prej letre Albin Kurtin

Ish-nënkryetarja e LVV-së e quan “tigër prej letre” Albin Kurtin

para 14 orë - Informatat

Ish-nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti e ka quajtur tigër prej letre kryeministrin Albin Kurti. Dërguti e ka komentuar shkurt përfaqësimin e Kosovës me fusnotë në Këshillin e Stabilizim...

ShSKUK 38 pacientë po trajtohen për COVID 19

ShSKUK: 38 pacientë po trajtohen për COVID-19

para 14 orë - Informatat

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës bën të ditur se në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme janë duke marrë trajtim mjekësor 38 pacientë. Nga këta pacientë nëntë...

Skocia përfshihet nga era e bora e stuhisë Barra

Skocia përfshihet nga era e bora e stuhisë “Barra”

para 14 orë - Informatat

Skocia është përfshirë nga era e bora si pjesë e stuhisë Barra. Paralajmërimet për kushte ekstreme të motit në shumicën e vendit ishin në fuqi deri në mesnatë. Era me shpejtësi deri në 110 kilometra në...

Ambasadori i Kosovës në Berlin thotë se Gjermania duhet të ketë emisar për dialogun Kosovë Serbi

Ambasadori i Kosovës në Berlin thotë se Gjermania duhet të ketë emisar për dialogun Kosovë-Serbi

para 14 orë - Informatat

A mbasadori i ri i Kosovës në Gjermani, Faruk Ajeti, ka thënë edhe Gjermania do të duhej të kishte një të dërguar të posaçëm për procesin e dialogut Kosovë-Serbi. Ai ka deklaruar se fuqia politike e Gjermanisë...

Haki Abazi Shpend Ahmetit Lamtumirë kunja e kifle

Haki Abazi Shpend Ahmetit: Lamtumirë kunja e kifle

para 14 orë - Informatat

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka bërë një reagim lidhur me qeverisjen komunale që ka bërë ndër vite Shpend Ahmeti në Prishtinë. Abazi në një status në...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK