Kush do të ishte figura që PD kërkon për President Boçi jep emrat Demiraj e Nerian Cela

Kush do të ishte figura që PD kërkon për President? Boçi jep emrat: Demiraj e Nerian Cela

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË- Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka folur për procesin e zgjedhjes së Presidentit të Republikës. I ftuar në “Log.”, Boçi tha se presidenti i ri duhet të jetë një person publik por jo...

48 vjeçari bie nga lartësia në Llogara dërgohet me urgjencë në spital

48-vjeçari bie nga lartësia në Llogara, dërgohet me urgjencë në spital

para 7 muajve - Dosja.al

VLORË- Një 48-vjeçar ka rënë nga një lartësi në Llogara mbrëmjen e sotme. Mësohet se 48-vjeçari me inicialet A.L është dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore, ndërkohë që ende nuk dihet se cilat...

 Puna të merret me meritë jo si nipi i këtij apo  Yuri Kim Të eliminohet korrupsioni

“Puna të merret me meritë, jo si nipi i këtij apo…”/ Yuri Kim: Të eliminohet korrupsioni

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË- Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim se Shqipëria do të jetë një mik dhe partner i mirë për vendin e saj kur korrupsioni, krimi i organizuar dhe gjykatat e korruptuara të eliminohen. Gjatë...

Qytetarja çon në SPAK gjyqtarin Shehu Tregoi njëanshmëri në ndarjen e pasurisë

Qytetarja çon në SPAK gjyqtarin Shehu: Tregoi njëanshmëri në ndarjen e pasurisë

para 7 muajve - Dosja.al

SHKODËR- Pak kohë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e zonjës Rexhina Nushi, e cila u ankua se gjyqtari i Shkodrës, Sokol Shehu, ka treguar njëanshmëri në ndarjen e pasurisë bashkëshortore. Zonja...

SPAK në syrin e ciklonit  Fevziu Rama e di që Berishën dhe Metën ka kundërshtarë

SPAK në “syrin e ciklonit”, Fevziu: Rama e di që Berishën dhe Metën ka kundërshtarë

para 7 muajve - Dosja.al

“Nuk është çështje që lidhjet me drejtësinë por me politikën. Emri i SPAK po përdoret si një top volejbolli që hidhet në duart e njëri-tjetrit. Spaku ka ndaluar dy ish-Ministra dhe një ish-deputet të PS-së,...

Cila është gjëja që ju shqetëson më shumë në Shqipëri Ambasadorja Kim ngre zërin Luftoni

Cila është gjëja që ju shqetëson më shumë në Shqipëri? Ambasadorja Kim ngre zërin: Luftoni!

para 7 muajve - Dosja.al

E pyetur se cila është gjëja që e shqetëson më shumë nga realiteti shqiptar dhe cila është gjëja që i pëlqen më shumë, ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim deklaroi në “Open” në News24 se “ne jemi krenarë dhe...

Anila Hoxha SPAK po fut duart në folenë e grezave diçka e madhe po vjen Edhe Rama e di

Anila Hoxha:SPAK po fut duart në folenë e grezave, diçka e madhe po vjen. Edhe Rama e di…

para 7 muajve - Dosja.al

Anila Hoxha: SPAK po fut duart në folenë e grezave. Po vjen diçka e madhe. Mendoj se nuk ka lidhje me sterlizimin, por mendohet se është diçka më e madhe. Mund të jetë që Rama thotë edhe fjalë për efekt...

Nëse Sali Berisha voton kandidatin tuaj do e shkarkoni Presidentin Balla Votimi

Nëse Sali Berisha voton kandidatin tuaj do e shkarkoni Presidentin? Balla: Votimi …

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË- Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, rikonfirmoi qëndrimin e mazhorancës në lidhje me Sali Berishën, ku thotë se nuk do të njohin asnjë dokument që mban firmën e tij. I ftuar...

Veliaj 5 Maji është zgjidhur Nënë Liza dhe banorët e nxjerrin blof Mos mashtro

Veliaj: 5 Maji është zgjidhur. Nënë Liza dhe banorët e nxjerrin blof: Mos mashtro

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË- Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka deklaruar ditën e sotme që iu bë zemra mal në momentin që përfunduan protestat e banorëve të ‘5 Majit’. Gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak sot në Veliaj...

Srebrenica Balla Nuk votojmë asgjë me firmën e Berishës kërkova t i hiqej emri

Srebrenica/ Balla: Nuk votojmë asgjë me firmën e Berishës, kërkova t’i hiqej emri

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË- Deputeti socialist Taulant Balla ka shpjeguar votën kundër të opozitës ndaj propozimit të PD për Srebrenicën. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Balla tha se asnjë dokument që mban firmën...

Si e gjykoni qeverisjen e Ramës Yuri Kim Duhet përmirësim korrupsioni një prej çështjeve

Si e gjykoni qeverisjen e Ramës? Yuri Kim: Duhet përmirësim, korrupsioni një prej çështjeve

para 7 muajve - Dosja.al

Eni Vasili: Zonja Ambasadore, ok, e lëmë opozitën qëndrojmë pak tek qeveria. Raporti i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit për vendin tonë thotë se korrupsioni është i pranishëm në çdo degë të qeverisjes....

Peticioni për largimin e saj nga Shqipëria Yuri Kim S jam me pushime këtu kam objektiva

Peticioni për largimin e saj nga Shqipëria, Yuri Kim: S’jam me pushime këtu, kam objektiva

para 7 muajve - Dosja.al

Peticioni kundër jush, a jeni shqetësuar? Yuri Kim: Njerëzit në demokraci kanë të drejtën të shprehin mendimet e tyre. Unë nuk veproj mbi baza presonale. Nuk jam me pushime këtu. Unë flas në emër të SHBA....

Rama po ushtron presion ndaj SPAK Yuri Kim shmang pyetjen Kam shprehur pikëpamjen e SHBA

Rama po ushtron presion ndaj SPAK? Yuri Kim shmang pyetjen: Kam shprehur pikëpamjen e SHBA

para 7 muajve - Dosja.al

Kush është peshku i madh? Yuri Kim: Kur ishte hera e fundit që ndonjë ministër kanë hyrë në burg, kur ishte hera e fundit që deputetët hetoheshin dhe i merreshin pronat. Keni ndonjë përgjigje? Asnjë nuk...

 SPAK s po punon  Yuri Kim i merr me emra nga Shullazi tek Tahiri Ja peshqit e mëdhenj

“SPAK s’po punon?”/ Yuri Kim i merr me emra, nga Shullazi tek Tahiri: Ja peshqit e mëdhenj

para 7 muajve - Dosja.al

Nuk ka ende një bilanca nga SPAK për çështjet e korrupsionit, nukka pasur të arrestuar edhe peshq të mëdhenj? Yuri Kim: Kam sjellë disa fakte që SPAK nuk po dështon. Në bisedat me qytetarë të thjeshtë,...

Grevë në Kosovë mësuesit kërkojnë 100 euro shtesë në paga

Grevë në Kosovë, mësuesit kërkojnë 100 euro shtesë në paga

para 7 muajve - Dosja.al

KOSOVË- Në Kosovë është mbajtur sot një grevë njëorëshe në të gjitha institucionet arsimore. KosovaPress shkruan se sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) ka deklaruar se deri tek...

Reforma në Drejtësi Yuri Kim Duam më shumë fokus

Reforma në Drejtësi, Yuri Kim: Duam më shumë fokus!

para 7 muajve - Dosja.al

Eni Vasili: A është Shqipëria në rrugën e duhur për ngritjen e këtyre institucioneve për të cilat ju folët? Ambasadorja Kim: Kjo është një rrugë shumë e vështirë por ne besojmë se jeni në rrugën e duhur...

Berisha në krye të PD Yuri Kim Do na vinte keq po të ndërprisnim marrëdhëniet

Berisha në krye të PD? Yuri Kim: Do na vinte keq po të ndërprisnim marrëdhëniet

para 7 muajve - Dosja.al

Berisha në krye të PD? Nuk do të kemi të bëjmë me dikë që është shpallur “non grata”. Do të ishte fatkeqësi që të mos kishim marrëdhënie me PD. Mbi 200 persona janë shpallur non grata, asnjë nuk është...

Berisha Si veshka midis padronit supergrata dhe vellait nongrata

Berisha: Si veshka midis padronit supergrata dhe vellait nongrata!

para 7 muajve - Dosja.al

Lidhur me deklaraten e Edi Rames per refuzimin nga ana e tij dhe pseudomazhorances se tij te rezolutes per denimin e genocidit serb ne Bosnje, sqaroj sa vijon: Pretendimi i Edi Rames se paraqitja e rezolutes...

Rezoluta për Srebrenicën Bushati s përmbahet Kemi kryeministër prostitutën e Vuçiçit

Rezoluta për Srebrenicën/ Bushati s’përmbahet: Kemi kryeministër prostitutën e Vuçiçit!

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË- Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, është rrëzuar një rezolutë e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe opozitës, për të dënuar gjenocidin serb në Srebrenicë. Analisti dhe botuesi Andi Bushati,...

Aksident në Rrugën e Kombit raportohet për një të lënduar

Aksident në Rrugën e Kombit, raportohet për një të lënduar

para 7 muajve - Dosja.al

Aksident në Rrugën e Kombit, raportohet për një të lënduar

Dhuna mes adoleshentëve Psikologët Nuk duhen fajësuar kanë nevojë për ndihmë emocionale

Dhuna mes adoleshentëve/ Psikologët: Nuk duhen fajësuar, kanë nevojë për ndihmë emocionale

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË- Një garë sportive mes gjimnazistëve në Tiranë përfundoi në përplasje fizike. Fitorja e shkollës së mesme ‘Ismail Qemali’ në ndeshjen e volejbollit përballë gjimnazit ‘Andon Zako Cajupi’ nuk u prit...

S i përputhen shenjat e gishtërinjve Policia Është i njëjti person

S’i përputhen shenjat e gishtërinjve, Policia: Është i njëjti person!

para 7 muajve - Dosja.al

Elio Kosta vetëm 16 vjeç ka kërkuar ndihmën e emisionit Fiks Fare pasi në Janar të vitit 2022 ka aplikuar për rinovimin e pasaportës, kjo e fundit e skaduar në Dhjetor 2020. Elio jeton prej shumë vitesh...

Videoklipi në muzeun me ikona reagon Kisha Ortodokse Përdhosje e objekteve të kultit

Videoklipi në muzeun me ikona, reagon Kisha Ortodokse: Përdhosje e objekteve të kultit

para 7 muajve - Dosja.al

Kisha Ortodokse: Videoklipi muzikor “Picasso” xhiruar në Muzeun e Artit Mesjetar në Korçë, para ikonostasit të Rehovës (që padrejtësisht nuk i është kthyer akoma Kishës Orthodhokse, nën pretekstin e “ruajtjes”...

Raporti Mediave sociale u kërkohet të mbajnë prova për krimet e luftës në Ukrainë

Raporti/ Mediave sociale u kërkohet të mbajnë prova për krimet e luftës në Ukrainë

para 7 muajve - Dosja.al

SHBA- Katër demokratë amerikanë raportohet se u kanë dërguar kërkesa zyrtare CEO-ve të YouTube, TikTok, Tëitter dhe kompanisë mëmë të Facebook-ut, Meta, duke u kërkuar atyre të “ruajnë dhe arkivojnë përmbajtjen”...

Luana flet për operacionet plastike Gjithçka ndodhi nga bullizimi Më thoshin je e dobët

Luana flet për operacionet plastike: Gjithçka ndodhi nga bullizimi! Më thoshin je e dobët

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË- Moderatorja Luana Vjollca ka bërë publike sot projektin e saj më të ri të titulluar ‘Thuaje’. Në këtë projekt, Luana do të tregoj disa eksperienca të sajat personale, me të cilën është ndeshur...

GJKKO zbut masa anti Covid për pjesëmarrjen në gjykatë Duhet vlerësuar rast pas rasti

GJKKO zbut masa anti-Covid për pjesëmarrjen në gjykatë: Duhet vlerësuar rast pas rasti

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË- Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka zbutur masa anti-Covid për pjesëmarrjen në gjykatë. Në njoftimin e publikuar ditën e sotme GJKKO, bën me dije se në situatën aktuale...

Tmerrohet Juventus askush si De Ligt në Itali zbulohet statistika e frikshme e mbrojtësit

Tmerrohet Juventus, askush si De Ligt në Itali, zbulohet statistika e frikshme e mbrojtësit

para 7 muajve - Dosja.al

ITALI – Juventus e mbyll sezonin pa trofe. Skuadra bardhezi u mund në finalen e Kupës së Italisë përballë Interit. Nëntë penallti të fërshëllyera kundër Juventusit mes Kupës së Italisë, Superkupës dhe...

Përplasja në Kuvend me Gazment Bardhin Triran Shehu Nëse ka fakte t i çojë në prokurori

Përplasja në Kuvend me Gazment Bardhin, Triran Shehu: Nëse ka fakte t’i çojë në prokurori

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË- Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar debatin e sotëm në Kuvendin e Shqipërisë, mes tij dhe Edmond Spahos me Gazment Bardhit. I ftuar sot në një lidhje telefonike për emisionin...

Rrëzimi i rezolutës së Berishës për Srebrenicën Rama Lojë e ulët Meta Maxhoranca zhgënjeu

Rrëzimi i rezolutës së Berishës për Srebrenicën/Rama: Lojë e ulët! Meta:Maxhoranca zhgënjeu

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË – Rezoluta e depozituar sot në Kuvend për masakrën se Srebrenicës ka shkaktuar trazira në politikën shqiptare. Kuvendi rrëzoi me shumicë votash rezolutën e propozuar nga ish-kryeministri Sali Berisha,...

SPAK nis hetimet për check up  Merret në pyetje ish zv ministri dhe anëtari i Komisionit

SPAK nis hetimet për ‘check up’/ Merret në pyetje ish-zv.ministri dhe anëtari i Komisionit

para 7 muajve - Dosja.al

TIRANË – Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, gjithashtu e njohur si SPAK, ka nisur hetimet lidhur me koncensionin e “check up-it”. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se dje,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK