Zbardhet biseda e rrallë e vitit 90 mes Ramës dhe Berishës Ou bravo Shumë të drejtë ke

Zbardhet biseda e rrallë e vitit 90 mes Ramës dhe Berishës: Ou bravo! Shumë të drejtë ke

para 3 orë - FaxWeb

Një regjistrim i dhjetorit të vitit 1990, ku ka një dialog mes Edi Ramës, Sali Berishës dhe Azem Hajdarit është bërë sot me dije në emisionin “Opinion”. Tre të lartpërmendurit së bashku me piktorin Sali...

Vrau bashkëshortin për të fituar pasurinë kjo është 40 vjeçarja mes kriminelëve më të kërkuar nga EUROPOL

Vrau bashkëshortin për të fituar pasurinë, kjo është 40 vjeçarja mes kriminelëve më të kërkuar nga EUROPOL

para 3 orë - FaxWeb

Sllovakja Eva Zamecnikova, është gruaja e vetme në mesin e 65 kriminelëve më të kërkuar nga EUROPOL. 40-vjeçarja është dënuar me 8 vite burg të mbetur në tentativë, pasi dyshohet se ka vrarë bashkëshortin...

 Ka humbur shumicën në parlament dhe në popull  presidenti parashikon rënien e qeverisë shumë shpejt

“Ka humbur shumicën në parlament dhe në popull”, presidenti parashikon rënien e qeverisë shumë shpejt

para 3 orë - FaxWeb

Milo Gjukanoviç është optimist se qeveria në Mal të Zi do të bjerë shumë shpejt. Ai thotë se vendi ka humbur 15 muaj kohë kot me një cirk politik. “Unë nuk do të jem pjesë e një politike që rivale me realitetin...

 Mos fol më se nuk je zgjedhur me votë  përshkallëzon debati mes demokratëve Jupi Të të vijë turp more zotëri

“Mos fol më se nuk je zgjedhur me votë”, përshkallëzon debati mes demokratëve, Jupi: Të të vijë turp more zotëri…

para 3 orë - FaxWeb

Anëtarja e Kryesisë së PD, Taulanda Jupi ka debatuar ashpër me ish kreun e FRPD, Lisandër Hoxhën. Ky i fundit kërkoi që Jupi të mos fliste më pasi nuk ishte zgjedhur me votë. Jupi nuk është dakordësuar...

Të dhunshëm dhe të pashpirt Dëshmitë si ja theu Safet Bajri legenin njërës prej vajzave që prostituonte

Të dhunshëm dhe të pashpirt/ Dëshmitë, si ja theu Safet Bajri legenin njërës prej vajzave që prostituonte

para 3 orë - FaxWeb

Bajrat në Belgjikë nuk ushtronin terror vetëm mbi pronarët e lokaleve, por kishin krijuar edhe një rrjet të gjerë të shfrytëzimit të prostituimit. Sipas një vendimi të Gjykatës së Apelit të Brukselit,...

Viktima e parë nga të ftohtët në Shqipëri reagon Policia e Shtetit Emigrant nga Lindja e Mesme

Viktima e parë nga të ftohtët në Shqipëri, reagon Policia e Shtetit: Emigrant nga Lindja e Mesme

para 3 orë - FaxWeb

Një shtetas 27 vjeçar është gjetur mbrëmjen e sotme pa shenja jete në malin e Moravës. Burime konfirmojnë se shtetasi është emigrant sirian, rreth 27 vjeç. Paraprakisht dyshohet se viktima ka ndërruar...

Ra në humnerë në Bulqizë ky është senatori i klasës Florian Pupuleku që humbi jetën në aksident FOTO

Ra në humnerë në Bulqizë, ky është senatori i klasës Florian Pupuleku që humbi jetën në aksident (FOTO)

para 3 orë - FaxWeb

Personi që shihni në foton e mëposhtme është Florian Pupuleku, 17-vjeçari i cili humbi jetën në aksident pasditen e sotme në Bulqizë. Ai ishte nxënës në shkollën e Mesme Teknologjike “Hysen Çela” në Durrës”....

Aktiviteti kriminal i fisit Bajri Gazetari Kanë lidhje të forta me politikën deskriptuan edhe operacionin e fshehtë belg SPAK duhet t i hetojë

Aktiviteti kriminal i fisit Bajri/ Gazetari: Kanë lidhje të forta me politikën, deskriptuan edhe operacionin e fshehtë belg, SPAK duhet t’i hetojë

para 3 orë - FaxWeb

Në emisionin “Në Shënjestër” është duke u trajtuar aktiviteti i fisit Bajri nga Shkodra në Belgjikë. Për të folur rreth kësaj tematike, të ftuar në studio ishin gazetarët, Poli Hoxha dhe Fatjona Mejdini....

A do të ketë pushtim të Selisë Blu në 11 dhjetor Ja si përgjigjet Belind Këlliçi

A do të ketë ‘pushtim’ të Selisë Blu në 11 dhjetor? Ja si përgjigjet Belind Këlliçi

para 3 orë - FaxWeb

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka përgënjeshtruar deklaratën e zëdhënëses së ‘Foltores’, Floriana Garo, e cila tha ditën e sotme se do të ketë një mashtrim në datë 11 dhjetor nga stadiumi...

Kur policia mashtron qytetarët Makina e sekuestruar përdoret për të patrulluar

Kur policia mashtron qytetarët: Makina e sekuestruar përdoret për të patrulluar

para 3 orë - FaxWeb

Emisioni Stop në Tv Klan transmetoi në 4 Dhjetor një denoncim ku thuhej se Policia Rrugore e Fierit përdor një automjet “Volksëagen Golf 4” me targa AA 127 KG, duke ndryshuar ngjyrën dhe duke vënë logo...

Sali Berisha mbledh Kuvendin në Air Albania ja qiraja që do t i paguajë Stadiumit Kombëtar

Sali Berisha mbledh Kuvendin në Air Albania, ja qiraja që do t’i paguajë Stadiumit Kombëtar

para 3 orë - FaxWeb

Belind Këlliçi: Fatura është 1 milionë të reja. Nuk e di kush do ta paguajë. Do të kushtojë më pak sesa për aktivitetin e paguar sot në Ar’Tubina, jam i bindur për këtë. Nuk do të ketë marshim në 11 dhjetor...

Ndërsa merret me ndëshkimet e të korruptuarve në Ballkan Blinken nuk lë mbrapa NATO n Po merremi me provokimet e Rusisë

Ndërsa merret me ‘ndëshkimet’ e të korruptuarve në Ballkan, Blinken nuk lë mbrapa NATO-n: Po merremi me provokimet e Rusisë

para 3 orë - FaxWeb

Pas lajmeve të fundit, ku Departamenti Amerikan i Shtetit shpalli non grata dy vëllezër në veri të Kosovës të cilët kishin marrë pjesë në vrasje, trafik lëndësh narkotike dhe në ndihmën e politikanëve...

Ngriu nga të ftohtët gjendet i pajetë 27 vjeçari në Malin e Moravës

Ngriu nga të ftohtët, gjendet i pajetë 27-vjeçari në Malin e Moravës

para 3 orë - FaxWeb

Një shtetas 27 vjeçar është gjetur mbrëmjen e sotme pa shenja jete në malin e Moravës. Burime konfirmojnë se shtetasi është emigrant sirian, rreth 27 vjeç. Paraprakisht dyshohet se viktima ka ndërruar...

SHBA filloi nga veriu i Kosovës me shpalljet non grata reagon Albin Kurti Ky vendim legjitimin veprimet e policisë tonë

SHBA filloi nga veriu i Kosovës me shpalljet non grata, reagon Albin Kurti: Ky vendim legjitimin veprimet e policisë tonë

para 3 orë - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti: Shumë i mirëseardhur vendimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për identifikimin e emrave të përveçshëm dhe sanksionet ndaj Zvonko Veselinovic dhe grupit të organizuar...

 Këto grupe shpesh bashkëpunojnë me zyrtarë publikë  fjalia e Blinken parashikon furtunë në Ballkanin Perëndimor deklarata pas shpalljeve non grata

“Këto grupe shpesh bashkëpunojnë me zyrtarë publikë”, fjalia e Blinken parashikon ‘furtunë’ në Ballkanin Perëndimor, deklarata pas shpalljeve non-grata

para 3 orë - FaxWeb

Departamenti i Thesarit të SHBA-së, futi në listë të sanksioneve liderët e krimit të organizuar në veri të Kosovës, Zvnoko Veselinoviq dhe Milan Radojçiq. Pas kësaj, Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony...

Oficeri fitoi konkursin por dikush tjetër i zuri vendin SPAK vë në hetim Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve

Oficeri fitoi konkursin por dikush tjetër i zuri vendin, SPAK vë në hetim Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve

para 3 orë - FaxWeb

Renato Sali me gradën “Oficer” ankohet në emisionin Fiks Fare për padrejtësinë që po i bën Drejtoria e Burgjeve duke mos e emëruar në pozicionin e fituar me konkurs po në këtë institucion. Ai u thotë gazetarëve...

Arrestohen disa persona në kryeqytet policia sekuestron 200 kg marijuanë

Arrestohen disa persona në kryeqytet, policia sekuestron 200 kg marijuanë

para 4 orë - FaxWeb

Gjatë një aksioni policor në Shkup sot në mbrëmje janë arrestuar disa persona, ndërsa janë sekuestruar rreth 200 kilogramë marihuanë. Nga Ministria e Punëve të Brendshme konfirmojnë aksionin dhe bëjnë...

 O Belind të lutem të përgjërohem mos ta bëjmë ashtu siç nuk flitet fare  Bejko përplaset me Këlliçin Ky është thjesht një puç

“O Belind të lutem, të përgjërohem, mos ta bëjmë ashtu siç nuk flitet fare”, Bejko ‘përplaset’ me Këlliçin: Ky është thjesht një puç

para 4 orë - FaxWeb

Anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, Roland Bejko: O Belind të lutem të përgjerohem mos ta bëjmë emisionin ashtu sic nuk flitet fare. Krizën nuk e filloi Lulzim Basha por Berisha. Shkaku mund të ishte veprimi...

Prishja e 7 katëshit të parë në Tiranë zbardhet vendimi i Bashkisë për godinën e Maks Velos Të ndërtohet një e re e pabanueshme pas tërmetit

Prishja e 7-katëshit të parë në Tiranë, zbardhet vendimi i Bashkisë për godinën e Maks Velos: Të ndërtohet një e re, e pabanueshme pas tërmetit

para 4 orë - FaxWeb

Fax News ka siguruar dokumentin e Bashkisë së Tiranës për vendimin e prishjes së godinës së parë 7-katëshe në Tiranë , projektuar nga Maks Velo në vitin 1967. Sipas dokumentit, kjo godinë do të prishet...

Të pathënat e Bajrave në Belgjikë  Të paskrupujt dhe të gatshëm për të kryer gjithçka  si i terrorizoi Safet Bajri pronarët e lokaleve në Bruksel

Të pathënat e Bajrave në Belgjikë/ “Të paskrupujt dhe të gatshëm për të kryer gjithçka”, si i terrorizoi Safet Bajri pronarët e lokaleve në Bruksel

para 4 orë - FaxWeb

Brutal, të paskrupujt, të gatshëm për të kryer gjithçka për të vënë në jetë qëllimet e tyre kriminale. Kjo është historia e patreguar e Bajrave, një prej bandave më famëkeqe në veriun e Shqipërisë, por...

 Nuk mund të quhet kryetar një person që ka frikë të përballet me anëtarësinë  Këlliçi sulmon Bashën Ka dhënë deklaratë tërësisht të papërgjegjshme

“Nuk mund të quhet kryetar një person që ka frikë të përballet me anëtarësinë”, Këlliçi sulmon Bashën: Ka dhënë deklaratë tërësisht të papërgjegjshme

para 4 orë - FaxWeb

Deputeti i PD, Belind Këlliçi: Nuk mund të quhet kryetar një person që ka frikë të zbresë dhe të përballet me anëtarët e PD dhe që mendon se vetëm vula të bën kryetar. Deri para 3 javësh ka refuzuar të...

FOTO Bora e madhe pushton fushën shtyhet ndeshja e rëndësishme e Champions League

FOTO/ Bora e madhe pushton fushën, shtyhet ndeshja e rëndësishme e Champions League

para 5 orë - FaxWeb

Ndeshja mes Atalantës dhe Villarrealit është gjithnjë e më e rrezikuar. Bora që goditi Bergamon nuk tregon asnjë shenjë uljeje dhe nëse vazhdon kështu duket se do të jetë shumë e vështirë për të dy skuadrat...

 Kur futemi në kafen e Kuvendit nuk flasim më si më parë  Xhaferraj Basha ka pasur probleme në drejtimin e partisë por nuk mund të thuhet se

“Kur futemi në kafen e Kuvendit nuk flasim më si më parë”, Xhaferraj: Basha ka pasur probleme në drejtimin e partisë por nuk mund të thuhet se…

para 5 orë - FaxWeb

Deputeti demokrat, Ferdinand Xhaferraj ka qenë i ftuar në studion e Fax News ku përbalë moderatorit Bejdo malo ka mbrojtur idenë se lëvizjet e Berishës ishin të gabuara dhe po ashtu shtoi se Basha nuk...

A do t i bashkohet Kuvendit të Sali Berishës Ja si përgjigjet Myslim Murrizi

A do t’i bashkohet Kuvendit të Sali Berishës? Ja si përgjigjet Myslim Murrizi

para 5 orë - FaxWeb

31-vjetori i lëvizjes së Dhjetorit të studentëve që u ngritën kundër regjimit komunist, e afroi ish-deputetin e PD, Myslim Murrizi me Sali Berishën. Murrizi iu bashkua aktivitetit të mbajtur në Qytet Studenti,...

Bullgaria merr vendimin përfundimtar Nuk e heqim veton për Maqedoninë e Veriut

Bullgaria merr vendimin përfundimtar: Nuk e heqim veton për Maqedoninë e Veriut

para 5 orë - FaxWeb

Bullgaria nuk do të heqë veton për fillimin e negociatave ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe BE-së. Ky qëndrim u miratua sot nga kabineti qeveritar i kryeministrit të përkohshëm Stefan Janev...

 Lajm i shkëlqyeshëm  Haradinaj reagon pas aksionit të SHBA me shpalljen non grata të dy vëllezërve në veri të Kosovës

“Lajm i shkëlqyeshëm”, Haradinaj reagon pas aksionit të SHBA me shpalljen non-grata të dy vëllezërve në veri të Kosovës

para 5 orë - FaxWeb

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka cilësuar si të shkëlqyeshëm vendimin e ShBA-së për vënie të sanksioneve kundër grupeve të organizuara kriminale në Kosovë. “Vendimi...

Vjosa Osmani zbaton urdhrin e Joe Biden bojkotohen Lojërat Olimpike në Pekin

Vjosa Osmani zbaton ‘urdhrin’ e Joe Biden, bojkotohen Lojërat Olimpike në Pekin

para 5 orë - FaxWeb

Presidentja Vjosa Osmani ka mbështetur vendimin e ShBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Siç njoftohet, sikurse edhe homologët e saj nga ShBA-ja, Australia dhe Britania e Madhe, Osmani do t`i bojkotojë...

Shpërthimi në kufirin e Merdares në Kosovë reagon Policia

Shpërthimi në kufirin e Merdares në Kosovë, reagon Policia

para 5 orë - FaxWeb

Për shkak të një mjeti shpërthyes në pikën kufitare në Merdare, rruga ka qenë e bllokuar për afro një orë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka thënë se pjestarët e KFOR-it kishin kërkuar nga...

A është i korruptuar Sali Berisha Ja sesi përgjigjet Ervin Salianji

A është i korruptuar Sali Berisha? Ja sesi përgjigjet Ervin Salianji

para 5 orë - FaxWeb

Deputeti i PD, Ervin Salianji Fakti që ka një vendimmarrje të qartë, përgjigja është e qartë. Vendimi flet në këtë rast. Është artikuluar qartë kur pranohen si arbitër SHBA. E pranon edhe për Penallti...

Vizita e Gabriel Escobar në Tiranë flet Belind Këlliçi Nuk ka turp më të madh që zyrtari amerikan të

Vizita e Gabriel Escobar në Tiranë, flet Belind Këlliçi: Nuk ka turp më të madh që zyrtari amerikan të …

para 5 orë - FaxWeb

Deputeti i PD, Belind Këlliçi komentoi vizitën e nesërme në Shqipëri të zv/ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit, Gabriel Escobar. Me doza ironie, Këlliçi tha ne Syri Tv se Escobar do të vijë në Tiranë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK