Fenomeni Merkel arkitekte e kompromisit dhe menaxhuese e krizave

Fenomeni Merkel, arkitekte e kompromisit dhe menaxhuese e krizave

para 5 dite - Top24

Forcat e armatosura gjermane e përshëndetën të enjten (02.12.2021) Angela Merkelin me vlerësimin më të lartë ushtarak gjerman për personat civilë: me një paradë ushtarake. Ushtarë me pishtarë në duar dhe...

Dialogu mollë sherri që mund ta zhbëjë Qeverinë

Dialogu, mollë sherri që mund ta zhbëjë Qeverinë

para 5 dite - Top24

Njëra ndër çështjet me të rëndësishme me të cilën po përballen institucionet e Kosovës është dialogu me Serbinë, i nisur në vitin 2011, por që akoma nuk ka arritur qëllimin final, normalizimin e plotë...

Më ftohtë në Kodër të Diellit më ngrohtë në Gjevgjeli

Më ftohtë në Kodër të Diellit, më ngrohtë në Gjevgjeli

para 5 dite - Top24

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike njofton sipas matjeve të realizuara sot në ora 07:30, Sot temperatura më e ulët në vendin tonë është regjistruar në Kodër të Diellit dhe në Lazaropole, temperaturë...

Supremja ka miratuar vendim për Lagjen e Trimave  pritet të përpunohet dhe publikohet

Supremja ka miratuar vendim për “Lagjen e Trimave”, pritet të përpunohet dhe publikohet

para 5 dite - Top24

Gjykatësit e Gjykatës Supreme kanë miratuar vendim në lidhje me ankesat e palës mbrojtëse të rastit “Lagjja e Trimave – Kumanova”, por i njëjti, sipas procedurës, nuk publikohet derisa nuk shkruhet vendimi...

Zaevi dhe Gashi takohen sërish sot për mazhorancën e re

Zaevi dhe Gashi takohen sërish sot për mazhorancën e re

para 5 dite - Top24

Fundi i kësaj jave, siç është paralajmëruar, duhet të sjell një epilog konkret nga negociatat e deritanishme nga të cilat pritet Alternativa të bëhet pjesë e Qeverisë ose të vazhdojë të qëndrojë në opozitë....

Neziri Kriza energjetike do të imponon edhe mundësinë e rritjes së çmimeve tjera

Neziri: Kriza energjetike do të imponon edhe mundësinë e rritjes së çmimeve tjera

para 5 dite - Top24

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Adnan Neziri, në emisionin debativ në TV Shenja, ka deklaruar se kriza energjetike do të imponon dhe mundësinë e rritjes së çmimeve të tjera. “Unë kam bindjen se kjo...

Dimitrov Është koha që BE të nisë negociatat e anëtarësimit

Dimitrov: Është koha që BE të nisë negociatat e anëtarësimit

para 5 dite - Top24

Zv. kryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov, në cilësinë e deputetit të Këshillit Nacional për Integrime Evropiane (KKIE) në Kuvend sot ka marrë pjesë në seancën ku janë diskutuar...

Vrasja e ish kryetarit të Velipojës publikohen pamjet Një ditë para vrasjes të dyshuarit u panë tregtare në Prishtinë

Vrasja e ish-kryetarit të Velipojës, publikohen pamjet: Një ditë para vrasjes të dyshuarit u panë tregtare në Prishtinë

para 5 dite - Top24

Pashk Ujka, ish-deputet i Partisë Demokristiane dhe ish-kryetar i Komunës së Velipojës është ekzekutuar me një pistoletë me silenciator mbrëmjen e të hënës në Shkodër. 64 vjeçari ishte pranë shtëpisë së...

Kamberi  Vuçiqit Rruga e Serbisë drejt Shqipërisë kalon nëpër Kosovë

Kamberi – Vuçiqit: Rruga e Serbisë drejt Shqipërisë kalon nëpër Kosovë

para 5 dite - Top24

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ia ka përsëritur presidentit serb, Aleksander Vuçiq se rruga e Serbisë drejt Shqipërisë kalon nëpër Kosovë. Kamberi përmes një shkrimi në Facebook...

 Gjendja është shumë kritike  Zvicra i ashpërson masat kundër pandemisë

“Gjendja është shumë kritike” – Zvicra i ashpërson masat kundër pandemisë

para 5 dite - Top24

Zvicra të premten vendosi masa më të ashpra në luftën kundër pandemisë në kohën kur qeveria po zhvillon betejë me rritjen e infeksioneve dhe arritjen e variantit Omicron në shtetin e pasur. Autoritetet...

Merkel largohet me lot e nderime ushtarake Mbyllet epoka e kancelares së krizave

Merkel largohet me lot e nderime ushtarake/ Mbyllet epoka e “kancelares së krizave”

para 5 dite - Top24

Mbas 16 vjetësh në krye të qeverisë gjermane, Angela Merkel u largua me kokën lart, e përshëndetur përmes një ceremoni të madhe ushtarake. Pas katër legjislaturash, kancelarja e parë e Gjermanisë që nuk...

Reagon ASh Lutje për viktimat ngushëllime për familjarët turp për pushtetarët

Reagon ASh: Lutje për viktimat, ngushëllime për familjarët, turp për pushtetarët!

para 5 dite - Top24

Në lidhje me ceremoninë e pranimit të kufomave të viktimave të aksidentit në Bullgari, ka reaguar partia opozitare, Aleanca për Shqiptarët. Nga ASh thonë “lutje për viktimat, ngushëllime për familjarët,...

VMRO DPMNE Nuk duhet ceremoni por përgjegjësi për tragjedinë në Bullgari

VMRO-DPMNE: Nuk duhet ceremoni, por përgjegjësi për tragjedinë në Bullgari

para 5 dite - Top24

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, kërkon nga pushteti të mos bëjë ceremoni me personat që tragjikisht humbën jetën në aksident por të sigurojë kushte për hetimin e plotë të rastit dhe të ketë përgjegjësi....

Stavreski rikthehet në skenë do të mbikqyrë kryetarët e komunave sa i realizojnë premtimet

Stavreski rikthehet në skenë, do të mbikqyrë kryetarët e komunave sa i realizojnë premtimet

para 5 dite - Top24

Ish zv.kryeministri i Maqedonisë nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Zoran Stavreski përsëri është angazhuar në radhët e partisë më të madhe opozitare, informon Zhurnal. VMRO-DPMNE njoftoi se Stavreski do të jetë...

Ekskluzive Alternativa me tre zëvendës ministra Bujqësi Arsim dhe Kulturë

Ekskluzive: Alternativa me tre zëvendës ministra: Bujqësi, Arsim dhe Kulturë

para 5 dite - Top24

asi sot Zhurnal njoftoi ekskluzivisht opinionin se Alternativa ka arritur të fitojë “kulaç” goxha të begatë nga marrëveshja për hyrje në Qeveri me LSDM-në dhe BDI-në, duke marë kështu dy ministri, atë...

Snajpera të fuqishëm e super drone  Ushtria e Kosovës me armatime të reja nga SHBA

Snajpera të fuqishëm e “super drone”/ Ushtria e Kosovës, me armatime të reja nga SHBA

para 5 dite - Top24

Ministri i Mbrojtjes në Kosovë Armend Mehaj, se janë blerë pajisje ushtarake nga më të avancuarat për 32 milionë euro. Ai sqaroi para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, se blerjet janë bërë...

Martohet Kejvina Kthella

Martohet Kejvina Kthella?

para 5 dite - Top24

Kejvina Kthella është një nga vajzat e famshme shqiptare më të ndjekura në Instagram. Ajo është shumë aktive, ku ndan herë pas here foto dhe video të ndryshme. Së fundmi, modelja i ka befasuar të gjithë,...

Bilall Kasami përkujton Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Veçanta

Bilall Kasami përkujton Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Veçanta

para 6 dite - Top24

Kryetari i komunës së Tetovës Bilall Kasami sot në Ditën Ndërkombëtare të personave me Aftësi të Veçanta përmes një postimi në FB ka shkruar se “Aftësia e veçantë nuk është thjesht një çështje e shëndetit...

Avokati i Gucatit pyet Specialen Kush do ta gjejë drejtësinë për 60 viktimat e familjes Jashari

Avokati i Gucatit pyet Specialen: Kush do ta gjejë drejtësinë për 60 viktimat e familjes Jashari?

para 6 dite - Top24

Mbrojtja e Hysni Gucatit në Hagë, avokati Jonathan Elystan Rees ka thënë se do të paraqesin prova që kanë të bëjnë me emra të serbëve të cilët kanë kryer krime në Kosovë dhe nga të njëjtit Zyra e Prokurorit...

Kreu shtetëror të japë pëgjegjësi për tragjedinë e autobusit dhe jo të defilojë në ceremoninë mortore

Kreu shtetëror të japë pëgjegjësi për tragjedinë e autobusit dhe jo të defilojë në ceremoninë mortore!

para 6 dite - Top24

Sot vijnë trupat e pajetë nga Bulgaria që vdiqën në tragjedinë e ndodhur kohë më parë nga autobosi që po kthehej nga Turqia, i qe u dogj bashkë me 44 viktimat në rrethana ende të pa zbuluara. Sot kthehet...

Carovska Sigurojmë kushte dhe mbështetje që çdo fëmijë të merr arsim cilësor

Carovska: Sigurojmë kushte dhe mbështetje që çdo fëmijë të merr arsim cilësor

para 6 dite - Top24

Personat me pengesa munden dhe e ndryshojnë botën. Ato janë pjesëmarrës të barabartë aktivë në proceset dhe ndryshimet shoqërore. Më 3-in dhjetor, dërgojmë mesazh të fortë se të gjithë ne, personalisht...

Krerët shtetëror nderojnë viktimat e aksidenti tragjik

Krerët shtetëror nderojnë viktimat e aksidenti tragjik

para 6 dite - Top24

Presidenti i shteti, Stevo Pendarovski, ai i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe kryeministri Zoran Zaev nderuan viktimat e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në autostradën Struma në Bullgari. Kurorë lulesh me...

Presidentja Osmani del në pritje të 45 viktimave të aksidentit në Bullgari

Presidentja Osmani del në pritje të 45 viktimave të aksidentit në Bullgari

para 6 dite - Top24

Në pritje të 45 viktimave në aeroportin e Shkupin është dalë edhe Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Krahas funksionareve të lartë shtetëror të vendit në këtë ceremoni marrin pjesë Ministri i Brendshëm...

Ambasadorja Galloway viziton Komunën e Gostivarit siguron mbështetje me projekte edhe gjatë këtij mandati

Ambasadorja Galloway viziton Komunën e Gostivarit, siguron mbështetje me projekte edhe gjatë këtij mandati

para 6 dite - Top24

Ambasadorja e Mbretëisë së Bashkuar në vendin tonë, Rachel Galloway e ka vizituar Komunën e Gostivarit, me ç’rast ka zhvilluar takim me kryetarin, Arben Taravari. Në takim është biseduar për mundësinë...

VIDEO  Janë motrat e vëllezërit tanë mërzitemi për ta  homazhe tek sheshi Skënderbeu

VIDEO/ “Janë motrat e vëllezërit tanë, mërzitemi për ta” – homazhe tek sheshi “Skënderbeu”

para 6 dite - Top24

Qytetarë të shumtë janë mbledhur në Sheshin “Skënderbeu” në Shkup. Po kryejnë homazhe për 45 viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. “Zoti ju dhashtë sabër, tjerët nuk dimë çfarë të themi. Zoti ju dhashtë...

Mbërrijnë kufomat e 45 viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari

Mbërrijnë kufomat e 45 viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari

para 6 dite - Top24

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit kanë arritur kufomat e 45 viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari. Dy aeroplanët u nisën sot nga aeroporti i Sofjes drejt Shkupit me trupat e pajetë të aksidentit....

Ejup Rustemi vazhdon të pije ujë ende nuk dinë të thotë një rrugë të ndërtuar nga BDI VIDEO

Ejup Rustemi vazhdon të pije ujë, ende nuk dinë të thotë një rrugë të ndërtuar nga BDI (VIDEO)

para 7 dite - Top24

Ejup Rustemi vazhdon të pije ujë, ende nuk dinë të thotë një rrugë të ndërtuar nga BDI (VIDEO) Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugët Shtetërore”, Ejup Rustemi, në “Magazina Ekonomike”, ka thënë se pasi...

Kush është personi i paguar nga BDI për të përçarë ASH në e Tetovës

Kush është personi i paguar nga BDI për të përçarë ASH-në e Tetovës?

para 7 dite - Top24

Dega e Aleancës për Shqiptarët në Tetovë prej kohësh nuk arrin të gjejë qetësinë. Që në themelimin e Lëvizjes për Reforma e mandej riemërtimit në Aleancë për Shqiptarët, në këtë degë disa herë janë ndryshuar...

Pendarovski Ta mbajmë politikën sa më larg armatës

Pendarovski: Ta mbajmë politikën sa më larg armatës

para 7 dite - Top24

Ajo që është shumë me rëndësi dhe që duhet të gjithë së bashku ta bëjmë, çdo ditë, gjatë gjithë jetës së punës është që ta mbajmë politikën sa më larg që mundet nga armata. Ju duhet t’i shërbeni shtetit,...

Për tre orë janë ndaluar 63 autobusë dhe furgona kryesisht me frenat me defekt

Për tre orë janë ndaluar 63 autobusë dhe furgona, kryesisht me frenat me defekt

para 7 dite - Top24

Ministria e Brendshme në Maqedoninë e Veriut ditëve të fundit ka nisur kontrolle të rregullta të autobusëve dhe furgonëve në disa akse rrugore të vendit. Sipas një komunikate të MPB-së gjatë ditës së djeshme...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK