Organizata  Renesansa 2019 organizoi konferencën Rëndësia ekologjike dhe turistike e gështenjës së malit Sharr  Edicioni i dytë

Organizata ” Renesansa 2019″ organizoi konferencën “Rëndësia ekologjike dhe turistike e gështenjës së malit Sharr – Edicioni i dytë”.

para 7 orë - Info7

Shoqata për arsim, kulturë, turizëm dhe ekologji “Renesansa 2019” në kuadër të projektit “Rëndësia ekologjike dhe turistike e gështenjës nw Malin Sharr- Edicioni i dytë”, financuar nga Ministria e Mjedisit...

LEN Talat Xhaferi përgatit skenar për falsifikim të zgjedhjeve

LEN: Talat Xhaferi përgatit skenar për falsifikim të zgjedhjeve

para 7 orë - Info7

LEN ka lëshuar takimin e liderëve të mbajtur sot ku kanë akuzuar Talat Xhaferin se po përgatit skenar për falsifikimin e zgjedhjeve, përcjellë Klan M. ”Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim kanë braktisur...

Lëvizja BESA Rasti i Vanjës pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti

Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!

para 7 orë - Info7

Lëvizja BESA në një pres konference për media tha mes tjerash se rasti i Vanjas ka bërë që të ndjehet pasiguria te qytetarët dhe kjo bën që familjarët të marin vetë sigurinë në dorë, përcjellë Klan M....

Ренесанса ја организираше конференцијата  Еколошко и туристичко значење на костенот на Шар Планина Втора Едиција

Ренесанса ја организираше конференцијата „ Еколошко и туристичко значење на костенот на Шар Планина Втора Едиција”,

para 7 orë - Info7

Здружението за образование, култура, туризам и екологија„ Ренесанса2019„ во рамките на проектот „ Еколошко и туристичко значење на костенот на Шар Планина Втора Едиција”, финансиран од Министертсво за...

Lajmi Fundit Fillon takimi i liderëve të partive politike në Kuvendin e RMV së

Lajmi Fundit/ Fillon takimi i liderëve të partive politike në Kuvendin e RMV-së

para 8 orë - Info7

Sot në ora 12 në Kuvend ka filluar takimi i liderëve i thirrur nga kryeministri Dimitar Kovaçevski. Në takim marrin pjesë të gjitha partitë politike të përfaqësuara në Kuvend, ndërsa epilogu i takimit...

Spasovski Monstra që ka kryer vrasjen nuk është në Maqedoni

Spasovski: Monstra që ka kryer vrasjen nuk është në Maqedoni

para 9 orë - Info7

Ministri për punë të brendshme, Oliver Spasovski para gazetarëve ka thënë se vrasjet janë kryer nga njerëz të njejtë por nuk lidhen me njëra tjetrën. Vrasja e të miturës Vanja Gjorçevska është kryer për...

Spasovski Babai i vajzës ka informuar autorët e krimit

Spasovski: Babai i vajzës ka informuar autorët e krimit

para 9 orë - Info7

Ministri për punë të brendshme, Oliver Spasovski para gazetarëve ka thënë se vrasjet janë kryer nga njerëz të njejtë por nuk lidhen me njëra tjetrën. Vrasja e të miturës Vanja Gjorçevska është kryer për...

Paraburgosen Kekishev Manev dhe Videvski  dyshohen për rrëmbim dhe vrasje

Paraburgosen Kekishev, Manev dhe Videvski – dyshohen për “rrëmbim” dhe “vrasje”

para 11 orë - Info7

Tre personave Velibor Manev, Vlatko Keshishev dhe Bore Videvski, të dyshuar për kidnapimin dhe vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska, u është caktuar nga 48 orë paraburgim.. Të tre, përveç rrëmbimit,...

Vrasja e 14 vjeçares  komunikata zyrtare e MPB së

Vrasja e 14-vjeçares – komunikata zyrtare e MPB-së!

para 22 orë - Info7

Pas masave dhe aktiviteteve të ndërmarra nga ana e zyrtarëve policor të SPB-Shkup, sot 03.12.2023 në rrethinën e Shkupit, është gjetur trupi I pajetë i të miturës V.GJ, që ishte denoncuar e zhdukur më...

Liga e dytë Besa e Dobërdollit siguroi titullin kampion vjeshtor

Liga e dytë Besa e Dobërdollit siguroi titullin kampion vjeshtor

para një dite - Info7

Shaban Sinani Tre fitore të ekipeve vendase, dy barazime dhe tre fitore të skuadrave mysafire me 21 gol të shënuar është epilogu i ndeshjeve të javës së 14-të të sezonit vjeshtor në Ligën e dytë, ku skuadra...

Mirlind Daku me mesazh për të gjithë ata që e nënvlerësojnë Shqipërinë

Mirlind Daku me mesazh për të gjithë ata që e nënvlerësojnë Shqipërinë

para një dite - Info7

Futbollisti i Kombëtares, Mirlind Daku, foli për shortin e Euro 2024, ku Shqipëria u pozicionua në grupin B me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë. Duke folur për Ora News, sulmuesi gjilanas u shpreh se në Gjermani,...

Rustemi nga Komuna e Dollnenit Vazhdojmë investimet në infrastrukturën rrugore

Rustemi nga Komuna e Dollnenit: Vazhdojmë investimet në infrastrukturën rrugore

para 2 dite - Info7

Drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi i shoqëruar nga ministri i Arsimit, Jeton Shaqiri dhe deputeti i zonës, Jahovski kanë vizituar Komunën e Dollnenit në Maqedoninë qendrore....

Pas raportimit të TOP24 Bislimi po punojmë intesivisht për të larguar mbeturinat pas grevës

Pas raportimit të TOP24: Bislimi po punojmë intesivisht për të larguar mbeturinat pas grevës

para 3 dite - Info7

Pas raportimit të portalit Top24 për gjendjen alarmante me mbeturinat në Tetovë, kanë reagur nga NPK-Tetova duke theksuar se po punojnë me kapacitet të plotë për të mënjanuar mbeturinat nga qyteti, shkruan...

 Nuk e zgjodhëm ne por jemi të detyruar  qytetarët izraelitë pro rifillimit të operacioneve në Gaza

“Nuk e zgjodhëm ne, por jemi të detyruar”, qytetarët izraelitë pro rifillimit të operacioneve në Gaza

para 3 dite - Info7

Shumë qytetarë izraelitë duket se favorizojnë rifillimin e operacioneve ushtarake në Gaza. Izraelitët e anketuar në rrugët e Tel Aviv favorizuan rifillimin e operacioneve të ushtrisë në Rripin e Gazës...

Sot përfundon takimi ministror i OSBE së

Sot përfundon takimi ministror i OSBE-së

para 3 dite - Info7

Sot përfundon takimi ministror i OSBE-së i mbajtur në Shkup. Sipas rendit të ditës, sot do të mbahet seanca plenare përfundimtare, e më pas do të mbahet konferenca përfundimtare për media me kryesuesin,...

Përshevca bëhet me kënd lojrash

Përshevca bëhet me kënd lojrash

para 3 dite - Info7

Sot në fshatin Përshevcë të Komunës së Tearcës u lëshuar në përdorim Këndi I lojërave për fëmijë, një projekt I financuar nga USAID përmes fondacionit Albiz dhe bizneseve lokale. Është një nismë e cila...

Prej sot rikthehet tarifa e lirë ditore e energjisë elektrike në Maqedoni

Prej sot rikthehet tarifa e lirë ditore e energjisë elektrike në Maqedoni

para 3 dite - Info7

Amvisëritë duke filluar prej sot në periudhën prej orës 13 deri në orën 15 përsëri do të kenë tarifë të lirë ditore të rrymës, me çka gjithsej 11 orë do të kenë në dispozicion energji të lirë elektrike...

Në Kroaci përurohet libri më i ri i Sadije Alitit Pranverë dashurie Proljeće ljubavi

Në Kroaci përurohet libri më i ri i Sadije Alitit “Pranverë dashurie-Proljeće ljubavi”

para 3 dite - Info7

Shkruan: Shaban Sinani “Pranverë dashurie-Proljeće ljubavi” përurohet në Velika Goricë, prefektura e Zagrebit, libri me poezi në gjuhën kroate i poeteshës Sadije Aliti, në kuadër të porgramit për Ditën...

Mesazhe nga Këshilli i Ministrave OSBE është gjallë vlera e saj është sa më shumë përdoret për tejkalimin e mosmarrëveshjeve

Mesazhe nga Këshilli i Ministrave: OSBE është gjallë, vlera e saj është sa më shumë përdoret për tejkalimin e mosmarrëveshjeve

para 3 dite - Info7

OSBE-ja është e gjallë, vlera e saj është sa më shumë përdoret për tejkalimin e mosmarrëveshjeve. Bllokada apo mosrespektimi i parimeve të Organizatës është kërcënim i drejtpërdrejtë për vlerat e saj themelore,...

CNVP kontribuon në zhvillimin e ekonomisë lokale duke dhënë një grant për biznesin lokal Hostel Kitka

CNVP kontribuon në zhvillimin e ekonomisë lokale duke dhënë një grant për biznesin lokal Hostel Kitka

para 3 dite - Info7

A e dini se produktet pyjore jodrusore të thara apo të ngrira si kërpudhat, boronicat, luleshtrydhet e egra dhe të tjera janë po aq të kërkuara në treg si ato të sapo korrura? Sidomos turistët që vijnë...

Turizmi Malor CNVP kontribuon në zhvillimin e ekonomisë lokale

Turizmi Malor, CNVP kontribuon në zhvillimin e ekonomisë lokale

para 4 dite - Info7

#MeetOurGrantees Did you know that dried or frozen non-wood forest products such as mushrooms, blueberries, wild strawberries and others are just as in demand in the market as freshly harvested ones? A...

Filloi Këshilli Ministror Osmani Veprat tona sot janë trashëgimi për të ardhmen tonë dhe të ardhmen e OSBE së

Filloi Këshilli Ministror, Osmani: Veprat tona sot janë trashëgimi për të ardhmen tonë dhe të ardhmen e OSBE-së

para 4 dite - Info7

Duke u bërë thirrje Ministrave të Jashtëm për bashkim në angazhimet e OSBE-së, Kryesuesi i OSBE-së dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, hapi Këshillin Ministror të 30-të të OSBE-së, i cili gjatë...

Lavrov arriti në Shkup përmes Turqisë dhe Greqisë

Lavrov arriti në Shkup përmes Turqisë dhe Greqisë

para 4 dite - Info7

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, e akuzoi Bullgarinë për “budallallëk” për shkak se Sofia refuzoi që avioni me të cilin po udhëtonte kryediplomati rus, Sergei Lavrov, të mos...

Nuhiu ne Institutin e Shkencave Gran Sasso në L Aquila të Italisë

Nuhiu, ne Institutin e Shkencave “Gran Sasso” në L’Aquila të Italisë

para 4 dite - Info7

Realizuam takim pune në #Institutin e Shkencave “Gran Sasso” në L’Aquila të Italisë #Instituti i Shkencave “Gran Sasso” është një shkollë ndërkombëtare PhD dhe një qendër për kërkime dhe arsim të lartë...

Blinken mirënjohës ndaj Osmanit për udhëheqjen e tij me OSBE në Ja çfarë shkruan

Blinken mirënjohës ndaj Osmanit për udhëheqjen e tij me OSBE-në. Ja çfarë shkruan

para 4 dite - Info7

Sekretari i Shtetit në ShBA, Antony Blinken, është pritur në takim nga ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Gjatë takimit, ata kanë diskutuar për reformat e vazhdueshme demokratike...

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim realizuan takim në Bunderstagun gjerman

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim realizuan takim në Bunderstagun gjerman

para 4 dite - Info7

Një ditë pas tubimit ku u firmos Deklarata e koalicionit, liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Afrim Gashi, Bilall Kasami dhe Izet Mexhiti, kanë udhëtuar për në Berlin për të realizuar takime në Parlamentin...

Foto Familjare me Ministrat dhe shefat e delegacioneve në prag të Samitit të OSBE së në Shkup

Foto Familjare me Ministrat dhe shefat e delegacioneve në prag të Samitit të OSBE-së në Shkup

para 4 dite - Info7

Forca jonë e përbashkët është OSBE-ja – ka shkruar në Facebook, Ministri i Jashtëm dhe Kryesuesi me OSBE-në, Bujar Osmani. Ai, sic shkruan, ka shpërndarë një foto familjare me Ministrat e Punëve të Jashtme...

Qeveria miratoi marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë  Prizren

Qeveria miratoi marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren

para 5 dite - Info7

Qeveria në mbledhjen e djeshme krahas masave ekonomike ka miratuar dhe marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren. Nga kabineti qeveritar njoftojnë se me këtë edhe zyrtarisht fillojnë procedurat...

Samiti i OSBE së  Shkupi qendra e botës  sigurimi nga toka e ajri

Samiti i OSBE-së: ”Shkupi qendra e botës” – sigurimi nga toka e ajri!

para 5 dite - Info7

MBYLLEN RRUGË DHE BULEVARDE, PËR SHKOLLAT DHE ADMINISTRATËN PUBLIKE – DITË JO PUNE R rugë dhe bulevarde të mbyllura në Shkup. Nga sot pasdite dhe nesër nuk do të punojnë shkollat dhe Administrata Publike....

Liga e Kampionëve Dhjetë skuadra që sigurojnë kalimin në të tetën e finales në Champions

Liga e Kampionëve: Dhjetë skuadra që sigurojnë kalimin në të tetën e finales në Champions

para 5 dite - Info7

Mbrëmë janë zhvilluar ndeshje mjaftë interesante në fazën e grupeve në UEFA Liga e Kampionëve të futbollit. Tanimë dihet se dhjetë skuadra kanë siguruar kalimin në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve e...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK