Taravari i prerë Anija e LSDM së po fundoset vitin tjetër kemi zgjedhje  Video

Taravari i prerë:Anija e LSDM-së po fundoset, vitin tjetër kemi zgjedhje! (Video)

para një dite - Smart News

“Anija e LSDM-së është anije që po fundoset”! kështu ka deklaruar Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në ClickPlus. Kjo pasi siç tha ai, LSDM ka fraksionet të hatashme brenda...

Fauci Raportet e para për Omicronin tregojnë se është më pak i rrezikshëm krahasuar me variantin Delta

Fauci: Raportet e para për Omicronin tregojnë se është më pak i rrezikshëm krahasuar me variantin Delta

para 3 dite - Smart News

Anthony Fauci, infektologu dhe njëherit këshilltari i presidentit amerikan për pandeminë e COVID-19, ka deklaruar se pavarësisht që varianti i ri i coronavirusit – Omicron po përhapet shpejtë në këtë shtet,...

Ziadin Sela për ngushëllime te familjarët e viktimave nga aksidenti në Bullgari

Ziadin Sela për ngushëllime te familjarët e viktimave nga aksidenti në Bullgari

para 3 dite - Smart News

Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela mbrëmjen e së dielës ka qenë në vizitë ngushëlluese në Studeniçan të Shkupit te familjarët e viktimave të aksidentit tragjik të Bullgarisë, ku humbën jetën 45...

Arben Taravari nuk tërhiqet nga deklaratat kundrejt kryeministrit Ai e di se unë e di

Arben Taravari nuk tërhiqet nga deklaratat kundrejt kryeministrit: Ai e di, se unë e di !

para 4 dite - Smart News

Kryetari i Komunës së Gostivar njèherësh sekretari i Përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari në një konferencë për media ka deklaruar se nuk e ka ndërmend t’i kërkojë falje kryeministrit Zaev. Taravari pas...

Taravari Zoti na ruajtë nga spitalet dhe autobuzët që digjen

Taravari:Zoti na ruajtë nga spitalet dhe autobuzët që digjen

para 5 dite - Smart News

Ka reaguar edhe kryetari i Komunës së Gostivarit Arben Taravari në ditën e varimit të viktimave të tragjedisë që ndodhi në Bullgari: Postimi i plotë Sot bëhet një nga varrimet më të tmerrshme që e vulosi...

Arben Taravari bën bilancin e punës një javore Gostivari në punë

Arben Taravari bën bilancin e punës një javore: Gostivari në punë

para një jave - Smart News

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari publikon në rrjetin e tij social facebook një bilanc të punëve konkrete që janë kryer në shërbim të Gostivarit në 7 ditë.Nis me ndarjen nga 30.000 denarë...

Komisionit për Sëmundjet Infektive sot diskuton edhe për variantin e ri shqetësues të COVID 19

Komisionit për Sëmundjet Infektive sot diskuton edhe për variantin e ri ‘shqetësues’ të COVID-19

para një jave - Smart News

Komisioni për Sëmundjet Infektive pritet të diskutojë sot në një mbledhje të rregullt për mutacionin e ri të virusit COVID-19, të quajtur “Omicron”. “Sa i përket llojit të ri të Covid-19, është ende herët...

Tre të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në Deçan

Tre të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në Deçan

para një jave - Smart News

Tre persona janë vrarë nga të shtënat me armë zjarri në drejtim të një autobusi në afërsi të fshatit Gllogjan të Komunës së Deçanit, kanë konfirmuar autoritetet e rendit në Kosovë. Të shtënat kanë ndodhur...

Valbon Limani zgjidhet kryesues i Këshillit komunal të Komunës së Gostivarit

Valbon Limani zgjidhet kryesues i Këshillit komunal të Komunës së Gostivarit

para një jave - Smart News

Me 18 vota “për”, dy të përmbajtura, Këshilli i Komunës së Gostivarit ka zgjedhur për kryesues, dr. Valbon Limani. Në fjalën e tij, Limani theksoi se do të dëshmojë kompaktësi në Këshill, pavarësisht që...

Taravari për tragjedinë Zoti na mbroftë se janë duke ndodhur shumë

Taravari për tragjedinë:Zoti na mbroftë se janë duke ndodhur shumë!

para 2 jave - Smart News

Kryetari i Komunës së Gostivarit,Arben Taravari ka reaguar pas tragjedisë së madhe në Bullgari,ku humbën jetën 46 udhëtarë nga vendi ynë. Taravari shprehet se nuk ka fjalë për këtë tragjedi,ku pothuajse...

30 mijë fishekzjarre dhe një ton vaj u tregtuan në autobusin e Besa trans që mori 45 jetë

30 mijë fishekzjarre dhe një ton vaj u tregtuan në autobusin e “Besa trans” që mori 45 jetë?

para 2 jave - Smart News

Sipas konstatimeve fillestare të policisë bullgare për aksidentin në autostradën Struma në Bullgari, autobusi i agjencisë turistike “Besa Trans” është djegur plotësisht në më pak se dy deri në tre minuta,...

Aksidenti tragjik me 46 viktima reagon Taravari Dhimbja është kaq e madhe që nuk shprehet me fjalë

Aksidenti tragjik me 46 viktima,reagon Taravari: Dhimbja është kaq e madhe që nuk shprehet me fjalë!

para 2 jave - Smart News

Kryetari i Komunës së Gostivarit,Arben Taravari ka reaguar në rrjetet sociale pas ngjarjes tragjike ku humbën jetën të paktën 46 udhëtarë nga vendin ynë të një autobusi që u aksidentua dhe më pas u përfshi...

Aksidenti tragjik në Bullgari Sela Ngushllime dhe forcë familjarëve të viktimave

Aksidenti tragjik në Bullgari, Sela: Ngushllime dhe forcë familjarëve të viktimave

para 2 jave - Smart News

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka reaguar për aksidetin tragjik në Bullgari, ku 46 persona nga Maqedonia e Veriut humbën jetën në autobusin duke u kthyer nga Turqia: “I tronditur nga lajmi...

Në tragjedinë në Bullgari kanë humbur jetën edhe 12 fëmijë në mesin e tyre dy binjakë

Në tragjedinë në Bullgari kanë humbur jetën edhe 12 fëmijë, në mesin e tyre dy binjakë

para 2 jave - Smart News

Në aksidentin tragjik që ka ndodhur në Bullgari, në mesin e personave që kanë humbur jetën janë edhe 12 fëmijë, mes tyre edhe dy binjakë. Për momentin janë të konfirmuar 46 persona që kanë humbur jetën...

Aksidentohet autobusi në Bullgari vdesin 46 persona kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut

Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut

para 2 jave - Smart News

Të paktën 46 persona, shumica prej të cilëve turistë nga Maqedonia e Veriut, vdiqën pasi një autobus u përplas dhe u përfshi nga flakët në një autostradë në Bullgarinë perëndimore. Sipas zyrtarëve vendas...

Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe Taravari Mirënjohës ndaj tij mes shumë stuhive qëndroi në këmbë

Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe,Taravari: Mirënjohës ndaj tij, mes shumë stuhive qëndroi në këmbë!

para 2 jave - Smart News

Dita e sotme shënohet si dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe, i cili u njësua në Kongresin e Manastirit. Kreu i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari është shprehur se 22 nëntori, është një ndër datat më...

SOLIDARITETI Komuna e Gostivarit siguron strehim për banorët të cilëve i u dogjën shtëpitë

SOLIDARITETI/Komuna e Gostivarit siguron strehim për banorët të cilëve i’u dogjën shtëpitë

para 2 jave - Smart News

Komuna e Gostivarit do ti strehojë përkohësisht banorët të cilëve sot i’u dogjën shtëpitë. Edhe pse nuk është në kompetencën e tyre, Afërdita Mislimi Hamza nga sektori për punë sociale i komunës së Gostivarit...

Bujare Abazi emërohet zëvendës kryetare e Qytetit të Shkupit

Bujare Abazi emërohet zëvendës kryetare e Qytetit të Shkupit

para 2 jave - Smart News

Sot Kryetarja e Qytetit të Shkupit, zonja Danela Arsovska emëroi zonjën Bujare Abazi për zëvendës kryetare të Komunës së Shkupit. Danela Arsovska sot në mënyrë solemne e dorëzoi vendimin, ku në takimin...

Rikonstruksioni i shkollave Taravari Investimet për fëmijët prioriteti ynë

Rikonstruksioni i shkollave, Taravari: Investimet për fëmijët prioriteti ynë

para 3 jave - Smart News

Krahas punës për përmirësimin e infrastrukturës rrugore, kreu i Gostivarit Arben Taravari po punon edhe për rikonstruksionin e shkollave të qytetit dhe jo vetëm, në mënyrë që femijët te kenë kushte më...

Taravari me paratë e ndriçimit të Vitit të Ri zgjedh të ndihmojë personat me autizëm

Taravari me paratë e ndriçimit të Vitit të Ri, zgjedh të ndihmojë personat me autizëm

para 3 jave - Smart News

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, nëpërmjet një lajmërimi sot në Facebook, ka bërë me dije se buxhetin e përcaktuar për dekorimin e qytetit me rastin e Vitit të Ri, ta transformojë në një...

ASH Regjimi LSDM BDI nuk do të mbijetojë

ASH: Regjimi LSDM-BDI nuk do të mbijetojë

para 3 jave - Smart News

Në një kumtesë, ka reaguar partia Aleanca për Shqiptarët për dështimin e mocionit për mosbesimin e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut. “Sot ishte dita kur të gjitha maskat ranë, kur regjimi aktual u vetëkonfirmua,...

Rrëzimi i qeverisë dhe e enjtja me mistere të mëdha politike

Rrëzimi i qeverisë dhe e enjtja me mistere të mëdha politike

para 3 jave - Smart News

Sot ka qënë një ditë me mistere të mëdha politike. Fraksioni i çuditshëm i deputetit të Besës, i cili në fillim u mendua se ishte i rrëmbyer, por më pas doli me një video mesazh ku dukej si i vet arrestuar,...

Sot mbahet seanca për votëbesimin e Qeverisë

Sot mbahet seanca për votëbesimin e Qeverisë

para 3 jave - Smart News

Sot ora 11:00 është caktuar seancë e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, e cila para mesnatës duhet të votojë për besimin e qeverisë së kryeministrit, Zoran Zaev. Edhe përkundër paralajmërimeve...

TI LSDM BDI qeveria më e korruptuar në historinë e vendit

TI: LSDM-BDI, qeveria më e korruptuar në historinë e vendit

para 3 jave - Smart News

Raporti i Transparency International,një organizatë ndërkombëtare joqeveritare antikorrupsion me qendër në Berlin,ka treguar nivelet e korupsionit në sektorin publik. Nga lista e zyrtarizuar në këtë raport...

VMRO DPMNE Zaevit Je mashtrues klasik

VMRO-DPMNE- Zaevit: Je mashtrues klasik

para 4 jave - Smart News

VMRO-DPMNE, ka reaguar ashpër sot në lidhje me deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev, i cili tha se do ta shtyejë dorëheqjen deri në stabilizim të vendit, shkruan Alsat. Në reagimin e VMRO-DPMNE, thuhet...

Kryeministri holandez Mark Rute viziton sot Shkupin

Kryeministri holandez, Mark Rute viziton sot Shkupin

para 4 jave - Smart News

Kryeministri holandez, Mark Rute sot do të qëndrojë për vizitë në Maqedoninë e Veriut. Kjo është vizita e parë e kryeministrit holandez në vendin tonë, ndërkaq po ndodhë në momentin kur vendi po përballet...

Taravari BDI me Levicën ndërprenë regjistrimin e popullatës

Taravari: BDI me “Levicën” ndërprenë regjistrimin e popullatës

para 4 jave - Smart News

BDI me “Levicën” ndërprenë regjistrimin e popullatës. Kështu tha sonte Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari në “T7”, përcjell in7 Sipas tij dy deputetët e “Levicës” e ndihmuan BDI-në dhe LSDM-në...

Taravari mesazh BDI së Populli versus regjimit

Taravari mesazh BDI-së: Populli ‘versus’ regjimit.

para 4 jave - Smart News

“Populli do të çlirohet nga diktatura 20 vjeçare e BDI-se! “Këtë mesazh sonte ia ka përcjellë partisë së Ahmetit Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari nga Kosova. Ai në “Pressing” në T7 sonte...

Taravari Në regjimin e Gruevskit bën pjesë edhe BDI ja

Taravari: Në regjimin e Gruevskit bën pjesë edhe BDI-ja

para 4 jave - Smart News

Sekretari gjeneral i ASH-së, Arben Taravari në Pressing duke i reaguar analistit Gorani, duke i thënë se në regjimin e Gruevskit ka bërë pjesë BDI-ja e Ahmetit, shkruan Gazeta Express. Taravari përmendi...

Arben Taravari nis mandatin e dytë prezanton projektet e reja pët Gostivarin

Arben Taravari nis mandatin e dytë, prezanton projektet e reja pët Gostivarin

para 4 jave - Smart News

Pas rizgjedhjes si kryetari i Komunës së Gostivarit për mandantin e dytë, Arben Taravari tha se nuk do t’i zhgënjejë qytetarët dhe se do të punojë për vijimin e projekteve transformuese për qytetin: “Gostivaras...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK