Taravari Mirë se vjen Dr Arianit Reka

Taravari: Mirë se vjen Dr. Arianit Reka

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Në vazhdën e forcimit të ekipit Taravari, sot Aleancës për Shqiptarët iu bashkangjit profesori me renome Dr.Arianit Reka.Këtë e bëri të ditur vetë Taravari në faqen e tij në Facebook....

 U bë qielli si vullkan  Ballistët festojnë 30 vjetorin

“U bë qielli si vullkan”, Ballistët festojnë 30 vjetorin

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si kurë më parë. Tetova duket vetëm Kuq e Zi. Edhe në këto momente Tetova është bllokuar nga njgyrat Kuq...

Taravari Është koha për t i testuar maqedonasit nëse janë për vendosjen e gjuhës shqipe në Kushtetutë

Taravari: Është koha për t’i testuar maqedonasit nëse janë për vendosjen e gjuhës shqipe në Kushtetutë

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Kryetari në detyrë i Aleancës për Shqiptarët njëherit edhe kryetar i Komunës së Gostivari, Arben Taravari në intervistën e tij për “News 24 Albania”, u shpreh se partia e tij, edhe...

Valbon Limani në Tiranë merr pjesë në konferencën Turizmi rajonal dhe të rinjtë e qyteteve tona

Valbon Limani në Tiranë, merr pjesë në konferencën “Turizmi rajonal dhe të rinjtë e qyteteve tona”

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Kryetari i Këshillit të Komunës së Gostivarit, Valbon Limani ka marrë pjesë në Konferencën “Turizmi rajonal dhe të rinjtë e qyteteve tona”, organizuar nga Unioni i Bashkive Shqiptare....

Taravari Në Shqipëri është mirë që opozita të vijë në pushtet PD ka nevojë për një lider të gjeneratave të reja

Taravari: Në Shqipëri është mirë që opozita të vijë në pushtet, PD ka nevojë për një lider të gjeneratave të reja

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Në emisionin ‘Kjo Javë’ në News24 nga gazetarja Nisida Tufa, i ftuar ishte Arben Taravari, kryetari i Partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut. Ai foli më tej duke thënë...

Taravari Situata politike në RMV pak e tensionuar Ndryshimet kushtetuese të bëhen deri në 2023

Taravari: Situata politike në RMV, pak e tensionuar. Ndryshimet kushtetuese të bëhen deri në 2023

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Në emisionin ‘Kjo Javë’ në News24 nga gazetarja Nisida Tufa, i ftuar ishte Arben Taravari, kryetari i Partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut. Ai ka folur për situatën...

Taravari Regjimi i Gruevskit ra falë ASH së

Taravari: Regjimi i Gruevskit ra falë ASH-së

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, mbrëmjen e sotme ka dhënë një intervistë për emisionin “Kjo Javë” në “News24”, një televizion në Shqipëri. Gjatë fjalës së tij Taravari...

Taravari mysafir i Veliajt prezantohet platforma e parë rajonale shqiptare

Taravari mysafir i Veliajt, prezantohet platforma e parë rajonale shqiptare

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Kryetari Arben Taravari merr pjesë në prezantimin e parë rajonale shqiptare “ALBANAK” në Tiranë Kryetari i Aleancës për Shqiptarët njëherit edhe kryetar i Komunës së Gostivarit, Arben...

Selimi Alternativa nuk ka të drejtë ta akuzojë Aleancën deputetët i fitoi prej ASH së dhe vetë shkoi në Qeveri

Selimi: Alternativa nuk ka të drejtë ta akuzojë Aleancën, deputetët i fitoi prej ASH-së dhe vetë shkoi në Qeveri

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Numrat e ASH-së janë shumë vendimmarrës brenda për brenda partive politike që e bëjnë shumicën qeverisëse. Kështu ka theksuar analisti politik, Sefer Selimi në emisionin “Click Plus”...

Opinionisti Arbër Kadriu Mundësia e ASH së për të hyrë në Qeveri shumë e arsyeshme dhe normale

Opinionisti Arbër Kadriu: Mundësia e ASH-së për të hyrë në Qeveri, shumë e arsyeshme dhe normale

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Gazetari i njohur Arbër Kadriu ka shprehur mendimin e tij lidhur me mundësinë e hyrjes së ASH-së në Qeveri, transmeton InfoShqip. Ai thekson se rivaliteti me BDI-në do jetë i ashpër...

Taravari përshëndet Marrëveshjen e arritur dje mes Kosovës dhe Serbisë

Taravari përshëndet Marrëveshjen e arritur dje mes Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (u.d) Arben Taravari ka përshëndetur marveshjen e aritur dje në Bruksel në mes Kosovës dhe Shqipërisë duke theksuar se rajoni ndodhet para sfidave...

Kryetari Taravari promovoi investimet në Sh F Bashkimi në Lagjen Tullana

Kryetari Taravari promovoi investimet në Sh.F “Bashkimi” në Lagjen “Tullana”

para një jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben taravari, me bashkëpunëtorët e tij kanë promovuar investimet në shkollën fillore periferike “Bashkimi” në lagjen Tullana që përfshin ndërrimin...

Shkruan Destan Jonuzi Pse edhe kur gabon nuk fundoset ASH ja

Shkruan Destan Jonuzi: Pse edhe kur gabon nuk fundoset ASH-ja!

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Hyrja e mundëshme e Aleancës për Shqiptarët (ASH) në koalicionin qeveritar dhe bashkangjitja e saj me bllokun e partive të shumicës parlamentar nuk e bënë aq “pisë” këtë parti sa dikush...

Dauti Për shtetësinë e vëllezërve Azizi nuk duhet mendim nga ASK ja

Dauti: Për shtetësinë e vëllezërve Azizi, nuk duhet mendim nga ASK-ja

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet ME SHKAS Për dy vëllezërit pa shtetësi të lindur, rritur e shkolluar në vendëlindjen e tyre në Kumanovë (rasti i paraqitur mbrëmë në Alsat M) të cilët nga muaj gusht i vitit të kaluar...

Taravari Të gjithë bashkëkombësve Urime Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe

Taravari: Të gjithë bashkëkombësve, Urime Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe!

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (u.d) me rastin e Ditës së Alfabetit të gjuhës shqipe – 22 Nëntori dërgoi urim deri te populli shqiptar. “Mbledhja e mendjeve më të ndritura të kombit...

Hakmarrje ndaj ASH së anketat e VMRO së favorizojnë Besën dhe Levicën

Hakmarrje ndaj ASH-së, anketat e VMRO-së favorizojnë Besën dhe Levicën

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Pas informacioneve se Aleanca për Shqiptarët mund të bëhet pjesë e Qeverisë, vërehet një tërbim në kampin e VMRO-DPMNE-së. Portale të afërta me këtë parti kanë publikuar anketë nga...

Anketat e rrejshme të VMRO së favorizojnë Besën dhe Levicën

Anketat e rrejshme të VMRO-së, favorizojnë Besën dhe Levicën

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Në një anketë të rrejshme mbi rejringun partiak, që po qarkullon nëpër rrjetet sociale, duket qartë që është e prodhuar nga kuzhinat e VMRO-së. Me qëllim gënjimin e opinionit, në këtë...

EDITORIAL Aleanca për Shqiptarët para vendimit historik

EDITORIAL/ Aleanca për Shqiptarët para vendimit historik

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Zhvillimet politike në Maqedoninë e Veriut kanë imponuar një moment të ri politik në Maqedoninë e Veriut. Alenaca për shqiptarët, partia më e madhe opozitare, me kryetar të ri është...

Bilalli ASH për shtet apo për pushtet  Vetëm në Qeveri mund ta realizojë Shtet për të gjithë

Bilalli:ASH për shtet apo për pushtet?! Vetëm në Qeveri mund ta realizojë “Shtet për të gjithë”

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet “Padyshim se të gjitha mendimet e njeriut dhe i tërë veprimi i njeriut shpeshherë varet nga koha dhe u nënshtrohen ndryshimeve. Por, nëse formojmë parti politike, e cila u përmbahet...

ANALIZË A rezikon hyrja e ASH së në qeveri përçarjen e BDI së

ANALIZË/ A rezikon hyrja e ASH-së në qeveri, përçarjen e BDI-së?

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Në kampin e integristëve ka muaj që janë shfaqur ndasi dhe përplasje serioze. Grupi i zjarrit që ka kontrollin më të madh në terren kërkon pozicione më të fuqishme në parti dhe ekzekutiv,...

RAMADANI ASNJË GRUPACION POLITIK NUK KA KREDIBILITET MORAL PËR TA KRITIKUAR FUTJEN E ASH ës NË QEVERI

RAMADANI: ASNJË GRUPACION POLITIK NUK KA KREDIBILITET MORAL PËR TA KRITIKUAR FUTJEN E ASH-ës NË QEVERI

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Në kohën e fundit janë shtuar zërat se ASH do të hyj në qeveri dhe për pasoj janë shtuar britmat histerike të grupacioneve të ndryshme politike që e akuzojnë ASH-ën për një veprim...

Taravari Vazhdojmë të kujdesemi për pjesën më të çmuar të qytetit tonë mërgimtarët

Taravari: Vazhdojmë të kujdesemi për pjesën më të çmuar të qytetit tonë, mërgimtarët

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Një lajm i mirë për mërgatën tonë: Komuna e Gostivarit hap “Qendër për diaspore” Me qëllim të vendosjes së komunikimit me diasporën tonë, Komuna e Gostivarit sot ka lidhur marrëveshje...

Arben Fetai nga ASH Ky pushtet i dha tre goditje të fuqishme Amerikës

Arben Fetai nga ASH: Ky pushtet i dha tre goditje të fuqishme Amerikës

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Ndaj skandaleve me oligarkët rus, që në një formë mund të quhen si goditje ndaj Amerikës dhe rrugës evropiane të RMV-së, ka qenë Arben Fetai nga Aleanca për Shqiptarët që ka ngritur...

Taravari bën t fala nga Tearca

Taravari bën t’fala nga Tearca

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Sot sic duket Arben Taravari, kryetar i Aleancës për Shqiptarët ka pasur një ditë të ngjeshur me takime të shumta. Mengjesim e sotëm ai ka udhetuar për në Shkup ku pati takim me Kryeminsitrin...

Taravari takon ambasadorin e Republikës së Sllovenisë Milan Predan

Taravari takon ambasadorin e Republikës së Sllovenisë Milan Predan

para 2 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, ka realizuar takim me ambasadorin e Republikës së Sllovenisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, shkëlqesinë e tij, Në takim u bisedua...

Geer Procesi i negociatave është në duart e lidershipit të Maqedonisë së Veriut

Geer: Procesi i negociatave është në duart e lidershipit të Maqedonisë së Veriut

para 3 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, David Geer gjatë qendrimit në Gostivar dha një intervistë për televizionin Globi. Ai foli për ndryshimet kushetetuese, sigurimin e 80 votave...

Komuna e Gostivarit muajin nëntor ia kushton mbrojtjes së shëndetit të nxënësve

Komuna e Gostivarit muajin nëntor ia kushton mbrojtjes së shëndetit të nxënësve

para 3 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Departamenti për Mbrojtje Sociale, Shëndetësore dhe Mbrojtjen e Fëmijëve pranë komunës së Gostivarit organizoi tribunë për sensibilizimin dhe ndërgjegjësimin e të rinjëve me temë:...

Taravari takon ambasadorin holandez Dirk Jan Kop

Taravari takon ambasadorin holandez Dirk-Jan Kop

para 3 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Në vazhdën e takimeve me partnerët tanë strategjikë, pata nderin të mirëpres sot në selinë e Aleancës për Shqiptarët në Tetovë, Ambasadorin holandez, Sh.T. Z. Dirk-Jan Kop. Falënderova...

Fetai numëron skandalet pro ruse të BDI së

Fetai numëron skandalet pro-ruse të BDI-së

para 3 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Arben Fetai nga ASH-ja i ka reaguar ashpër partisë shqiptare në pushtet BDI-së duke ia numeruar kësaj të fundit skandalet që lidhen me oligark të ndryshëm të Rusisë, sidomos për skandalin...

Arben Taravari pret në takim ambasadorin e Bashkimit Evropian David Geer

Arben Taravari pret në takim ambasadorin e Bashkimit Evropian David Geer

para 3 jave - Smart News

0 SHARES Share Tweet Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari në kuadër të projektit “BE-ja për ju”, në hapësirat e komunës sot priti në takim ambasadorin e Bashkimit Evropian, shkëlqesinë e tij,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK