FIFA dënon Serbinë për deklaratat politike në Botëror ndaj Kosovës

FIFA dënon Serbinë për deklaratat politike në Botëror ndaj Kosovës

para 21 orë - SportMania

Federata e Futbollit të Serbisë, është dënuar me 20.000 franga zvicerane (21,300 dollarë). Ajo u dënua pasi shfaqi një pankartë politike për Kosovën në dhomat e zhveshjes para ndeshjes me Brazilin. Ai...

 Bella ciao  Komentatori arab bëhet viral derisa e përshëndet Spanjën pas humbjes nga Maroku

“Bella ciao” – Komentatori arab bëhet viral derisa e përshëndet Spanjën pas humbjes nga Maroku

para një dite - SportMania

Maroku ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Botës pasi eliminoi Spanjën. Ndeshja e rregullt dhe koha shtesë përfundoi pa gola derisa pas penalltive, afrikanët fituan me rezultat 3-0. Komentatori arab e...

 El Fatiha surja e Kuranit që u lutën lojtarët e Marokut para penalltive me Spanjën

“El-Fatiha” surja e Kuranit që u lutën lojtarët e Marokut para penalltive me Spanjën

para një dite - SportMania

Maroku është befasia më e madhe në Botëror. Dhe Spanja është përfaqësuesja e radhës që ishte viktimë e përfaqësueses afriklane. Një nga çelësat e suksesit për Marokun po vlerësohet edhe besimi në Zot i...

72 milionë për një 16 vjeçar Reali pranë transferimit të yllit brazilian

72 milionë për një 16 vjeçar, Reali pranë transferimit të yllit brazilian

para një dite - SportMania

Real Madridi është shumë afër që të arrijë një marrëveshje me Palmeiras për të nënshkruar me talentin brazilian, Endrick, i lindur në vitin 2006. Bisedimet për kushtet personale janë në fazën finale me...

Gruaja e Ronaldos Turp që nuk e shijuam lojtarin më të mirë në botë për 90 minuta

Gruaja e Ronaldos: Turp që nuk e shijuam lojtarin më të mirë në botë për 90 minuta

para një dite - SportMania

Georgina Rodriguez ishte e nervozuar pasi që partneri i saj, Cristiano Ronaldo u lejua të luaj vetëm pak minuta në fitoren e Portugalisë në Kupën e Botës kundër Zvicrës. Modelja 28 vjeçare ishte në stadium...

Liria e Zherovjanit fiton Petrovecin dhe mbyll vitin në top 4

Liria e Zherovjanit fiton Petrovecin dhe mbyll vitin në top 4

para një dite - SportMania

Fitore maksimale për Lirinë e Zherovjanit në duelin e fundit për vitin 2022. Skuadra e volejbollit e udhëhequr nga Hakik Ferati dominki në tërësi takimi prej setit të parë e deri të fundit dhe me fitore...

Shkëndija një xhiro më herët del në pushim

Shkëndija një xhiro më herët del në pushim

para një dite - SportMania

Duke përfituar nga fakti se në xhiron e 18-të të Ligës së Parë të Futbollit të Maqedonisë Shkëndija është e lirë, futbollistët “kuqezi” janë lënë të lirë nga ana e stafit teknik menjëherë pas ndeshjes...

Paulo Bento largohet nga Koreja e Jugut

Paulo Bento largohet nga Koreja e Jugut

para 2 dite - SportMania

Në fund të ndeshjes së humbur ndaj Brazilit, trajneri Paulo Bento njoftoi se do të largohet nga detyra si drejtues i Koresë së Jugut: “Pjesëmarrja jonë përfundoi këtu dhe tani është koha të mendojmë për...

Eto o kapet duke e sulmuar një person jashtë stadiumit VIDEO

Eto’o kapet duke e sulmuar një person jashtë stadiumit (VIDEO)

para 2 dite - SportMania

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kamerunit, Samuel Eto’o është filmuar duke e sulmuar një person tjetër jashtë një stadiumi në Kupën e Botës, që po mbahet në Katar. Sipas pamjes, e gjithë ngjarja ka...

Flick komenton dorëheqjen e Birhoffit por nuk e përmend të vetën

Flick komenton dorëheqjen e Birhoffit, por nuk e përmend të vetën

para 2 dite - SportMania

Dështimi i papritur i hershëm i kombëtares gjermane të futbollit në Kupën e Botës në Katar ka sjellë pasojat e para në Federatën Gjermane të Futbollit me dorëheqjen e djeshme të drejtorit të kombëtares,...

Portugali Zvicër Xhaka e Shaqiri në mision për ta eliminuar edhe Ronaldon me shokë

Portugali-Zvicër, Xhaka e Shaqiri në mision për ta eliminuar edhe Ronaldon me shokë

para 2 dite - SportMania

Portugalia dhe Zvicra do të jenë dy skuadrat e fundit që do të luftojnë për ta siguruar biletën e fundit për një vend në mesin e tetë skuadrave më të mira të Kupës së Botës e cila po zhvillohet në Katar....

Zylbehari Donnarumma është ende fëmijë duhet të rritet

Zylbehari: Donnarumma është ende fëmijë, duhet të rritet

para 2 dite - SportMania

Gianluigi Donnarumma nuk i ka lënë përshtypje aspak të mira Zëdhënësit së Federatës të Futbollit në Maqedoninë e Veriut, Faton Zylbehari. Në emisionin “Dueli Botëror” ai tha se “Donnarumma është një karakter...

Xherdan Shaqiri Doja të shënoja edhe një gol ndaj Serbisë

Xherdan Shaqiri: Doja të shënoja edhe një gol ndaj Serbisë

para 3 dite - SportMania

Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, i cili luan me përfaqësuesen e Zvicrës, deklaroi se do donte të shënonte edhe një gol ndaj Serbisë, në ndeshjen e cila përfundoi me rezultatin 2-3 për...

Transferi i vitit Ronaldo së shpejti në ekipin arab

Transferi i vitit: Ronaldo së shpejti në ekipin arab

para 3 dite - SportMania

Ashtu edhe siç ishte pritur, Cristiano Ronaldo është shumë afër nënshkrimit të kontrates me ekipin arab Al Nassr. Sipas kontratës, Ronaldo nga 1 janari do të jetë pjesë e Al Nassr. Ylli portugez pritet...

Çairi humb duelin e parë nga ekipi izraelit

Çairi humb duelin e parë nga ekipi izraelit

para 4 dite - SportMania

Hendbollistet e Çairit humbën ndeshjen në shtëpi ndaj Maccabi Arizimit (30-33) në kuadër të 1/16-finaleve të Ligës Evropiane të EHF-së. Mysafirët nga Izraeli treguan se pse ishin favorite para kësaj ndeshje,...

Trajneri Osmani i kënaqur me paraqitjen e Shkëndijës në ndeshjen e fundit për vitit 2022

Trajneri Osmani i kënaqur me paraqitjen e Shkëndijës në ndeshjen e fundit për vitit 2022

para 4 dite - SportMania

Xhiroja e 17-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë solli fitore 3:1 të Shkëndijës në transfertën me Makedonija Gj.P. në Shkup. Ljupço Doriev me dy gola (19’ dhe 84’) dhe një realizim i Hasanit...

Rama reagon sërish për Xhakën  Nuk i ndihmoj dot ata që nuk duan të kuptojnë pse në

Rama reagon sërish për “Xhakën”: Nuk i ndihmoj dot ata që nuk duan të kuptojnë pse-në

para 4 dite - SportMania

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish me anë të një postimi në twitter lidhur me akuzat e bëra ndaj tij se përse nuk pati një reagim lidhur me deklaratën e FIFA-s për të gjobitur Granit Xhakën pasi veshi...

Hendboll Çairi sonte luan ndaj Makabit të Izraelit

Hendboll, Çairi sonte luan ndaj Makabit të Izraelit

para 4 dite - SportMania

Klubi i hendbollit për femra, Çair sonte do ta luajë ndeshjen e parë të raundit të tretë në EHF Kup kundër izraelitëve të Makabit. Hendbollistet e udhëhequra nga trajneri Basri Latifi shihen të gatshme...

Adriano u nda nga gruaja e tij vetëm 24 ditë pas dasmës arsyeja është e pabesueshme

Adriano u nda nga gruaja e tij vetëm 24 ditë pas dasmës, arsyeja është e pabesueshme!

para 4 dite - SportMania

Adriano u nda nga gruaja e tij vetëm 24 ditë pas dasmës, arsyeja është e pabesueshme! Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë nga gruaja e tij, me të cilën ishte martuar vetëm në nëntor...

Shkëndija fiton Makedonija GJP triumfe edhe për Shkupin e Strugën

Shkëndija fiton Makedonija GJP, triumfe edhe për Shkupin e Strugën

para 4 dite - SportMania

Xhiroja e 17-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut ka rezultuar e mirë për ekipet shqiptare. Shkëndija e Tetovës fitoi duelin me Makedonija Gjorçe Petrovin të luajtur në kryeqytet. Tetovarët...

LPFMV sot luhen ndeshjet e xhiros së 17 të

LPFMV, sot luhen ndeshjet e xhiros së 17-të

para 4 dite - SportMania

E diela sjell ndeshjet e xhiros së 17-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut. Ndeshje interesante pritet të luhet në Shkup, aty ku Makedonija Gjorçe Petrovi i Muharem Bajramit pret Shkëndijën...

KV Shkëndija fiton duelin me Lirinë e Zherovjanit

KV Shkëndija fiton duelin me Lirinë e Zherovjanit

para 5 dite - SportMania

Elita e volejbollit vendor të shtunën solli duel interesant në Tetovë ku u përballën Shkëndija dhe Liria e Zherovjanit në një takim ku tetovarët patën mbështetje të madhe nga tribuna ku nga minuta e parë...

Pele në gjendje të rëndë mjekët ia ndalin kimioterapinë

Pele në gjendje të rëndë, mjekët ia ndalin kimioterapinë

para 5 dite - SportMania

Legjenda e futbollit, Pele nuk është në gjendje të mirë shëndetësorë. Të martën ai u shtrua sërish në spital dhe gjendja vetëm sa është shkuar duke iu përkeqësuar. Mjekët ia kanë ndaluar kimioterapinë,...

Xhaka s do të dënohet për festën ndaj Serbisë

Xhaka s’do të dënohet për festën ndaj Serbisë

para 5 dite - SportMania

Granit Xhaka ishte protagonisti kryesor mbrëmë me një paraqitje fantastike si brenda fushës, ashtu edhe jashtë saj. Kapiteni i Zvicrës festoi fitoren e 3-2 të së premtes kundër Serbisë duke veshur fanellën...

Van Dijk Ne mund të bëjmë shumë më mirë se kaq qëllimi ynë është të fitojmë

Van Dijk: Ne mund të bëjmë shumë më mirë se kaq, qëllimi ynë është të fitojmë

para 5 dite - SportMania

Holanda fitoi me rezultatin 3-1 ndaj SHBA, duke bërë kështu të mundur kualifikimin për në fazën tjetër, ku do të presin një mes Argjentinës dhe Australisë. Pas përfundimit të ndeshjes, kapiteni i holandës...

Messi me shokë përballë Australisë këto janë formacionet zyrtare FOTO

Messi me shokë përballë Australisë, këto janë formacionet zyrtare (FOTO)

para 5 dite - SportMania

Argjentina dhe Australia do të përballen sonte mes vete në 1/8 e finales në Kupën e Botës “Katar 20222”. Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 20:00, në stadiumin “Ahmad bin Ali”. Ekipi fitues nga kjo ndeshje...

Ky është futbollisti 16 vjeçar i cili vdiq në fushë

Ky është futbollisti 16 vjeçar i cili vdiq në fushë

para 5 dite - SportMania

Pas një sulmi kardiak ka ndërruar jetë futbollisti i FC Trepça ’89 dhe njëherësh anëtari i ekipeve kombëtare të Kosovës, Erion Kajtazi. 17-vjeçari ka qenë duke luajtur në ndeshjen A&N – Trepça’89, në kuadër...

Latifi dhe Rrahmani Besojmë në fitore ndaj ekipit izraelit

Latifi dhe Rrahmani: Besojmë në fitore ndaj ekipit izraelit!

para 5 dite - SportMania

Klubi hendbollit Çair, duke gati për ndeshjen ndaj Makabit të vlefshme për xhiron e tretë në EHF Kup. Përballja e parë ndërmjet këtyre dy ekipeve do të zhvillohet nesër në Shkup, ndërsa nga tabori i Çairit...

L Equipe  Mund të shpërthejë  Serbi Zvicër një sfidë shumë politike

L’Equipe: “Mund të shpërthejë”, Serbi-Zvicër një sfidë shumë politike

para 6 dite - SportMania

Ndeshja e fundit e grupit G në botërorin e Katarit, ajo mes Serbisë dhe Zvicrës (ora 20:00) është konsideruar gjithashtu si një sfidë me ngjyrime të forta politike nga e përditshmja sportive franceze ‘L’Equipe’....

Xhaka dhe Shaqiri premtojnë se nuk do ta përsërisin festën e shqiptare ndaj Serbisë

Xhaka dhe Shaqiri premtojnë se nuk do ta përsërisin festën e shqiptare ndaj Serbisë

para 6 dite - SportMania

Ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë, në mes ka një çështje të diskutueshme që përfshin një komb tjetër, Kosovën, një vend me shumicë shqiptare, që u bë shtet i pavarur në vitin 2008. Gabimisht? Historia nuk...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK