Vrasja e 14 vjeçares ndihmohet edhe nga babai

Vrasja e 14-vjeçares ndihmohet edhe nga babai

para 13 minutave - ATV Live

Përgatiti: Entela Sahiti E vrarë dhe e varrosur është gjetur 14-vjeçarja, Vanja Gjorçevska, nga Shkupi, e cila më 27 nëntor është raportuar e zhdukur. Fatin si të vajzës e kishte edhe një person tjetër...

Liridona Ademaj rivarroset në vendlindjen e saj

Liridona Ademaj rivarroset në vendlindjen e saj

para 13 minutave - ATV Live

Përgatiti: Driton Sadiku Trupi i pajetë i Liridona Ademajt, nga sot do të prehet në vendlindje. Pasi familjes Ademaj iu mundësua zhvarrosja e të bijës së saj, qindra qytetarë sot morën rrugë drejt Rracajt...

Në Prishtinë ndizen qirinj në shenjë dhimbje dhe kujtimit për Liridonën

Në Prishtinë ndizen qirinj në shenjë dhimbje dhe kujtimit për Liridonën

para 2 orë - ATV Live

Të hënë në mbrëmje në kryeqytetin e Kosovës janë ndezur qirinj në shenjë dhimbje dhe kujtimit për Liridona Admeja, e cila u vra në Bërrnicë të Prishtinës, më 29 nëntor, raporton EO. Leonora Shabani, organizatore...

Rrjeti i Grave Dënimet minimale po lënë hapësirë për përsëritje të veprave institucionet të zbatojnë ligjet

Rrjeti i Grave: Dënimet minimale po lënë hapësirë për përsëritje të veprave, institucionet të zbatojnë ligjet

para 4 orë - ATV Live

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të kryejnë edhe vepra të tjera penale. Besarta Breznica, nga kjo organizatë i tha...

Shpëtohet ariu që kishte rënë në kurth në një nga pyjet e Kosovës

Shpëtohet ariu që kishte rënë në kurth në një nga pyjet e Kosovës

para 4 orë - ATV Live

Një ari i cili kishte rënë në kurth në një mal të Kosovës, është shpëtuar pas një aksioni që kanë ndërmarrë të dielën institucionet përkatëse. Lajmi është bërë i ditur nga Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit...

Pritet të dënohet gjyqtari i derbit Napoli Inter

Pritet të dënohet gjyqtari i derbit Napoli-Inter

para 4 orë - ATV Live

Arbitri Davide Massa rrezikon të pezullohet për shkak të disa vendimeve të dyshimta në derbin ndërmjet Napolit dhe Interit. “Nerazzurrët” arritën një fitore 3-0 ndaj kampionëve në fuqi në stadiumin “Diego...

111 vjetori i Forcave të Armatosura Shqiptare Haradinaj Sot shkëlqejnë si pjesë e NATO s në mbrojtje të paqes nëpër botë

111-vjetori i Forcave të Armatosura Shqiptare, Haradinaj: Sot shkëlqejnë si pjesë e NATO-s në mbrojtje të paqes nëpër botë

para 4 orë - ATV Live

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare si pjesë e NATO-s. Haradinaj me rastin e 111-vjetorit...

Ligji i Sponsorizimit diskutohet në FFK me përfaqësues të Kuvendit të Kosovës

Ligji i Sponsorizimit diskutohet në FFK me përfaqësues të Kuvendit të Kosovës

para 4 orë - ATV Live

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi bashkë me anëtarët e KE-së dhe Taulant Hodajn, ka pritur sot në takim anëtarët e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë,...

Bashkëpunëtori i Belivukut udhëhoqi simpatizantët e SNS së në tubimin parazgjedhor të Vuçiqit

Bashkëpunëtori i Belivukut udhëhoqi simpatizantët e SNS-së në tubimin parazgjedhor të Vuçiqit

para 4 orë - ATV Live

Aleksandër Vidojeviq, i njohur si “Aca Roshavi”, një huligan dhe një nga bashkëpunëtorët e ngushtë të Veljko Belivuk, udhëhoqi aktivistët dhe simpatizantët e SNS-së që morën pjesë në tubim parazgjedhor...

S miratohet plani i punës deputetët përplasen në komisionin për rezervat shtetërore

S’miratohet plani i punës, deputetët përplasen në komisionin për rezervat shtetërore

para 4 orë - ATV Live

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore, nuk ka gjetur dakordim në mbledhjen e sotme për të miratuar planin e punës. Anëtarët e komisionit...

Ramadani Mund të bëjmë mrekulli në EURO 2024

Ramadani: Mund të bëjmë mrekulli në EURO 2024

para 4 orë - ATV Live

Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Evropianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në letër, duke pasur parasysh eksperiencën e këtyre skuadrave...

Shkolla në Dardhishtë të Obiliqit bëhet me salla të edukatës fizike

Shkolla në Dardhishtë të Obiliqit bëhet me salla të edukatës fizike

para 4 orë - ATV Live

Është përuruar sot (e hënë) salla e edukatës fizike, në shkollën “Abdurrahim Gërguri”, në Dardhishtë të Obiliqit. Ndërtimi i saj nisi në vitin e kaluar dhe u realizua me ndihmën e Ministrisë së Arsimit....

La Repubblica Meloni ia kërkoi Vuçiqit njohjen de jure të Kosovës

La Repubblica: Meloni ia kërkoi Vuçiqit njohjen ‘de jure’ të Kosovës

para 4 orë - ATV Live

Vizita e kryeministres italiane, Giorgia Meloni, të dielën në Serbi, duhet të shihet jo sikur një vizitë e rëndomtë, por sikur një vizitë e rëndësishme në një momentum të ri gjeopolitik – një element thelbësor...

Gjermania zgjat kontrollet kufitare me Poloninë Çekinë dhe Zvicrën

Gjermania zgjat kontrollet kufitare me Poloninë, Çekinë dhe Zvicrën

para 5 orë - ATV Live

Gjermania po zgjat kontrollet e përkohshme kufitare me Poloninë, Republikën Çeke dhe Zvicrën deri më 15 dhjetor, njoftoi të hënën Ministria e Brendshme. Zakonisht nuk ka kontrolle të rregullta kufitare...

Rivarroset Liridona Ademaj në fshatin e saj të lindjes  marrin pjesë qindra qytetarë

Rivarroset Liridona Ademaj në fshatin e saj të lindjes – marrin pjesë qindra qytetarë

para 5 orë - ATV Live

Në praninë e qindra qytetarëve, familjarëve e zyrtarëve të lartë shtetëror të hënën është bërë rivarrimi i Liridona Ademajt në fshatin Rracaj të Gjakovës, raporton EO. Më kërkesë të familjarëve ajo është...

ShSKUK nis hetimin për kryerjen e operacionit pa anestezion dhe mos operimin e pacientit tjetër

ShSKUK nis hetimin për kryerjen e operacionit pa anestezion dhe mos operimin e pacientit tjetër

para 5 orë - ATV Live

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, është duke trajtuar rastet e raportuara së fundmi, lidhur me kryerjen e operacionit në Klinikën e Urologjisë, pa anestezion, e po ashtu, mos operimin...

Theren me thikë disa të rinj te parku i qytetit në Prishtinë

Theren me thikë disa të rinj te parku i qytetit në Prishtinë

para 5 orë - ATV Live

Disa persona janë therë me thikë të hënën në Prishtinë. Sipas informatave fillestare, rasti ka ndodhur pak më parë në lagjen “Kacallarët”. Sipas pamjeve që ka siguruar KosovaPress, shihet se në këtë përleshje...

Komisioni hetimor për rezervat shtetërore nuk arrin të miratojë planin e punës

Komisioni hetimor për rezervat shtetërore nuk arrin të miratojë planin e punës

para 5 orë - ATV Live

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore nuk ka arritur të miratojë planin e punës, në mbledhjen e sotme. Shkak për këtë u bë mospajtimet...

Rivarroset në Rracaj trupi i Liridona Ademajt

Rivarroset në Rracaj trupi i Liridona Ademajt

para 5 orë - ATV Live

Sot, nga fshati Cermjan është zhvarrosur trupi i Liridona Ademajt. Me kërkesë të familjarëve, rivarrimi u bë në Rracaj të Gjakovës. Kujtojmë se trupi i Liridona Ademajt, u varros të premten në fshatin...

A ka mundësi që Suedia ta kërkojë ekstradimin e Naim Murselit  flet avokatja Arlinda Loncari

A ka mundësi që Suedia ta kërkojë ekstradimin e Naim Murselit? – flet avokatja Arlinda Loncari

para 5 orë - ATV Live

Avokatja nga Suedia, Arlinda Loncari, në një lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin A LIVE në ATV, tha se shteti suedez ka mundësi të kërkojë ekstradimin e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e bashkëshortes...

Avokatja Arlinda Loncari thotë se shteti suedez fëmijët e të ndjerës Liridona Ahmetaj mund t i vendosë në një familje tjetër

Avokatja Arlinda Loncari thotë se shteti suedez, fëmijët e të ndjerës Liridona Ahmetaj mund t’i vendosë në një familje tjetër

para 6 orë - ATV Live

Avokatja nga Suedia, Arlinda Loncari, në një lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin A LIVE në ATV, tha se, fëmijët e të ndjerës Liridona Ahmetaj mund të merren nga qendra sociale suedeze, ata mund të vendosen...

KMDLNj reagon ashpër për ndalimin e vizitave e telefonatave për ish krerët e UÇK së në Hagë

KMDLNj reagon ashpër për ndalimin e vizitave e telefonatave për ish-krerët e UÇK-së në Hagë

para 6 orë - ATV Live

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut ka reaguar ashpër lidhur me ndalimin e vizitave dhe telefonatave në Qendrën e Paraburgimit në Hagë. KMDLNj këtë vendim e ka cilësuar si shkelje që është...

Mediat suedeze raportojnë se Naim Murseli ishte i punësuar në njërën prej kompanive më të mëdha të sigurimeve në Suedi

Mediat suedeze raportojnë se Naim Murseli ishte i punësuar në njërën prej kompanive më të mëdha të sigurimeve në Suedi

para 6 orë - ATV Live

Avokatja nga Suedia, Arlinda Loncari, në një lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin A LIVE në ATV, duke komentuar rastin e vrasjes së Liridona Ahmetajt, tha se mediat suedeze kanë raportuar se bashkëshorti...

Zhvarroset Liridona Ademaj do të rivarroset në fshatin e saj

Zhvarroset Liridona Ademaj, do të rivarroset në fshatin e saj

para 7 orë - ATV Live

Është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cernjan të Gjakovës trupi i pajetë i Liridona Ademajt, e cila u vra mizorisht të mërkurën në Prishtinë. Ajo do të rivarroset në fshatin e saj të lindjes, Rracaj....

Sindikata e Trepçës  Përveç shantazhit menaxhmenti po tenton ta zhbëj sindikatën duke ndalur dhe pagesat e anëtarësisë

Sindikata e “Trepçës”: Përveç shantazhit, menaxhmenti po tenton ta zhbëj sindikatën duke ndalur dhe pagesat e anëtarësisë

para 8 orë - ATV Live

Sindikata e Pavarur e Minatorëve kërkon nga Menaxhmenti i Trepçës që të paguaj rreth 80 mijë euro obligime që ka ndaj sindikatës së minatorëve. Në reagimin e sindikatës thuhet se ndalesa e kuotizmit është...

Largohen lëmoshëkërkuesit nga rrugët në Prizren

Largohen lëmoshëkërkuesit nga rrugët në Prizren

para 8 orë - ATV Live

Policia e Kosovës ka vazhduar aksionin e planifikuar, për të ndaluar lëmoshëkërkuesit në qytetin e Prizrenit. Në kuadër të këtij aksioni policia, ka ndaluar një peron shtetas i Republikës së Kosovës me...

Vazhdon dëshminë Sadik Halitjaha në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Vazhdon dëshminë Sadik Halitjaha në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

para 8 orë - ATV Live

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhsK) në Hagë po e vazhdon dëshminë dëshmitari i 36-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar Sadik Halitjaha (me kodin 04765), në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri...

Ulet çmimi i naftës

Ulet çmimi i naftës

para 8 orë - ATV Live

Çmimet e naftës u ulën të hënën pas vendimit për uljen e prodhimit të Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe aleatëve të saj, të njohur si OPEC+, dhe pas frikës së kërkesës nga konsumatorët...

Rreth 1070 aborte në institucionet shëndetësore gjatë vitit të kaluar

Rreth 1070 aborte në institucionet shëndetësore gjatë vitit të kaluar

para 8 orë - ATV Live

Dënim maksimal e meritor po kërkohet nga institucionet e drejtësisë për vrasësit e Liridona Ademajt. Policisë, prokurorisë e gjykatave po iu kërkohet edhe që të mos neglizhojnë rastet e dhunës në familje....

Ari shënon nivelin më të lartë që prej pandemisë

Ari shënon nivelin më të lartë që prej pandemisë

para 8 orë - ATV Live

Çmimi i arit theu nivelin më të lartë të të gjitha kohërave të hënën në më shumë se 2,100 dollarë për ons, ndërsa agjentët e aksioneve bastuan për një ulje të normës së interesit të Fed në vitin e ri....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK