Grubi Korridori 8 europian i transportit si pjesë e Korridorit Ballkani Perëndimor  Mesdheu Lindor do të ofrojë vlerë shtesë dhe mundësi për rritje më të lartë ekonomike në rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe BE në

Grubi: Korridori 8 europian i transportit si pjesë e Korridorit “Ballkani Perëndimor – Mesdheu Lindor” do të ofrojë vlerë shtesë dhe mundësi për rritje më të lartë ekonomike në rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe BE-në

para 34 minutave - Press Online

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë, Artan Grubi duke folur mbi vendimin e Komisionit Evropian, që propozimi që Korridori 8 të hyn në Korridorin Evropian për Ballkanin Perëndimor – Mesdheu Lindor, të...

Korridori 8 pjesë e rrjetit të korridorit evropian Ballkani Perëndimor  Mesdheu Lindor

Korridori 8 pjesë e rrjetit të korridorit evropian “Ballkani Perëndimor – Mesdheu Lindor”

para 4 orë - Press Online

Korridori 8 hyn në Korridorin Evropian për Ballkanin Perëndimor-Mesdheu Lindor, si pjesë e rrjetit të korridoreve kryesore trans-evropiane. Vendimi i Komisionit Evropian për ta vendosur këtë propozim në...

Levica dhe BESA në një vijë me Putinin pro agresionit rus në Ukrainë

Levica dhe BESA në një vijë me Putinin, pro agresionit rus në Ukrainë!

para 18 orë - Press Online

Simpatizantët e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) me përqindje më të lartë se mbështetësit e të gjitha partive të tjera në vend ASH-së, Alternativës, LSDM-së, VMRO-DPMNE-së janë kundër agresionin...

Ambasada e SHBA së Do të përdorim të gjitha mjetet për të luftuar korrupsionin

Ambasada e SHBA-së: Do të përdorim të gjitha mjetet për të luftuar korrupsionin

para 24 orë - Press Online

Shtetet e Bashkuara të Amerikës paralajmërojnë hapa seriozë në luftimin e korrupsionit në Maqedoninë e Veriut, me theks të veçantë te zyrtarët shtetëror aktual dhe të qeverive të kaluara. Në një përgjigje...

Rama nga Brukseli Ndikimi rus është real

Rama nga Brukseli: Ndikimi rus është real

para një dite - Press Online

Kryeministri Edi Rama në Bruksel ka folur për samitit BE-Ballkani Perëndimor që u mbajt ditën e djeshme në Tiranë. Rama tha se ky samit ishte i jashtëzakonshëm për historinë e Shqipërisë në marrëdhëniet...

Pendarovski Pas përfundimit të luftës në Ukrainë dua të shoh nëse Ballkani Perëndimor do jetë në fokusin e BE së

Pendarovski: Pas përfundimit të luftës në Ukrainë dua të shoh nëse Ballkani Perëndimor do jetë në fokusin e BE-së

para një dite - Press Online

Një ditë pas samitit BE-Ballkani Perëndimor të zhvilluar në Tiranë, kryeministri Edi Rama, presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski dhe Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç...

Besimi Materialet dhe dëshmitë do ta vërtetojnë pafajësinë time

Besimi: Materialet dhe dëshmitë do ta vërtetojnë pafajësinë time

para një dite - Press Online

Ish drejtori i spitalit klinik të Tetovës, Florin Besimi ka përshëndetur fillimin e procesit gjyqësorë për rastin e djegies së spitalit modular në Tetovë, përcjell TV21. I akuzuari Besimi thotë se procesi...

Grubi  Wahl Nevojitet front i përbashkët i të gjithë aktorëve politik për ndryshimet kushtetuese

Grubi – Wahl: Nevojitet front i përbashkët i të gjithë aktorëve politik për ndryshimet kushtetuese

para një dite - Press Online

Shkup, 7 Dhjetor – Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi, sot ka pritur në takim shefin e ri të Misionit të OSBE-së në Shkup,...

Policia e Maqedonisë në aksion parandalohet kontrabanda e cigareve nga Greqia

Policia e Maqedonisë në aksion, parandalohet kontrabanda e cigareve nga Greqia

para një dite - Press Online

MPB njofton se gjatë ditës së sotme, respektivisht menjëherë pas mesnatës në vendkalimin kufitar ”Dojrani i Vjetër” policia ka parandaluar kontrabandë të cigareve nga Greqia, përcjell TV21.MPB njofton...

Osmani Maqedonia e Veriut nuk do t i vendosë viza Kosovës

Osmani: Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës

para një dite - Press Online

–Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës, kështu deklaroi sot ministri i Punëve të Jashmte, Bujar Osmani, transmeton TV21. Osmani tha se bëhet fjalë për gabim të Komisionit Evropian, i cili...

Grushtohet roja e Point Retail Park dhe ju vihet flaka bankomatëve

Grushtohet roja e Point Retail Park dhe ju vihet flaka bankomatëve

para një dite - Press Online

Disa persona të armatosur sulmuan rojen e sigurisë në qendrën tregtare Point Retail Park herët këtë mëngjes dhe u vunë flakën disa ATM-ve. Policia sot në mëngjes ka mbyllur për qarkullim pjesën e rrugës...

Sa është K 15 sivjet rroga e 13 të për punëtorët në Maqedoninë e Veriut

Sa është K-15 sivjet, rroga e 13-të për punëtorët në Maqedoninë e Veriut?

para një dite - Press Online

Ligji për Marrëdhëniet e Punës në Maqedoninë e Veriut parasheh të drejtën e regresit vjetor apo e ashtuquajtur si “rroga e 13-të” , për të gjithë të punësuarit që kanë kryer së paku gjashtë muaj përvojë...

Moti sot

Moti sot

para një dite - Press Online

Moti në mëngjes do të jetë me mjegull dhe vranësira të ulëta. Gjatë ditës me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në...

SEANCA E 106 TË E QEVERISË Grubi Përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

SEANCA E 106-TË E QEVERISË/Grubi: Përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

para një dite - Press Online

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin përmes rrjetit social Facebook, ne lidhje...

Ageler Tatimpaguesit amerikanë investuan miliona dollarë në gjyqësorin e Maqedonisë meritojmë të shohim një kthim të atij investimi

Ageler: Tatimpaguesit amerikanë investuan miliona dollarë në gjyqësorin e Maqedonisë, meritojmë të shohim një kthim të atij investimi

para një dite - Press Online

Ambasadorja amerikane në vend, Angela Aggeler, ka deklaruar se korrupsioni nuk është vetëm ryshfet. Korrupsioni, siç tha ajo, ka shumë forma. “Ndërkohë që udhëtoj nëpër vend dhe flas me njerëz të thjeshtë,...

AlternAtivA E përshëndesim nismën e SHBA së për luftën kundër korrupsionit

AlternAtivA: E përshëndesim nismën e SHBA-së për luftën kundër korrupsionit

para një dite - Press Online

AlternAtivA e përshëndet nismën e partnerit tanë strategjik, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për t’u ballafaquar dhe për ta luftuar korrupsionin politik në Maqedoninë e Veriut. Neve na vjen mirë që...

Ministri Aliti në Bruksel Maqedonia e Veriut e ka të qartë objektivin e saj

Ministri Aliti në Bruksel: Maqedonia e Veriut e ka të qartë objektivin e saj

para një dite - Press Online

Ministri i Administratës, Admirim Aliti po qëndron në Bruksel në kuadër të procesit të screening-ut, ku ka zhvilluar takim me përfaqësuesit e Komisionit Evropian. Siç informon ai nëpërmjet facebook-ut,...

Ahmeti pret ambasadoren Aggeler Vazhdojmë rrugën europiane me mbështetje të plotë Amerikane

Ahmeti pret ambasadoren Aggeler: Vazhdojmë rrugën europiane me mbështetje të plotë Amerikane

para një dite - Press Online

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot ka pritur në takim ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Angela Aggeler, të cilës i dëshiroi shumë suksese në detyrën e re. Bashkëpunimi...

Bekteshi ndihmon mbi 300 shkolla për furnizim me rrymë

Bekteshi ndihmon mbi 300 shkolla për furnizim me rrymë

para një dite - Press Online

Mbi 300 shkolla ndihmohen për furnizim me rrymë, këtë e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik Belteshi. Postimi i plotë i Bekteshit: “Nga gjithsej 474 shkolla publike fillore dhe të mesme të regjistruara...

I merret nënshtetësia Onyshchenkos Grubi Jemi vatër e vlerave proeuropiane nuk do tolerohet shkelja e parimeve

I merret nënshtetësia Onyshchenkos/ Grubi: Jemi vatër e vlerave proeuropiane, nuk do tolerohet shkelja e parimeve

para një dite - Press Online

Në seancën e sotme të Qeverisë është miratuar vendimi për marrjen e nënshtetësisë së oligarkut ukrainas, Oleksandr Onyshchenko. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Një fëmijë nga Shkupi vdes në aksidentin mes dy veturave dhe një motoçiklete

Një fëmijë nga Shkupi vdes në aksidentin mes dy veturave dhe një motoçiklete

para 2 dite - Press Online

Ministria e Punëve të Jashtme njofton se një person ka ndërruar jetë nga aksidenti i trafikut që ka ndodhur në kozle të Shkupit gjatë mbrëmjes së djeshme, përcjell TV21. Rasti në polici është raportuar...

Samiti BE Ballkani Perendimor Grubi Ngjarje historike që dëshmon se qëndrojmë reshtuar krah BE

Samiti BE-Ballkani Perendimor, Grubi: Ngjarje historike që dëshmon se qëndrojmë reshtuar krah BE

para 2 dite - Press Online

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi ka cilësuar Samitin e Bashkimit Evropian – Ballkani Perëndimor që po zhvillohet sot në Tiranën...

KE pranon se gabimisht kërkoi që shtetet e rajonit t i vendosnin viza Kosovës

KE pranon se gabimisht kërkoi që shtetet e rajonit t’i vendosnin viza Kosovës

para 2 dite - Press Online

Komisioni Evropian pranoi se në raportin vjetor të monitorimit për shtetet që kanë liberalizim të vizave, të publikuar më 5 dhjetor, gabimisht ka vendosur një pasues ku Maqedonisë së Veriut dhe Malit të...

Qeveria i hoqi nënshtetësinë Onishçenkos

Qeveria i hoqi nënshtetësinë Onishçenkos

para 2 dite - Press Online

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme vendosi të anulojë vendimin për dhënien e shtetësisë për Aleksandër Onishçenkos, informon PRESSonline.mk Vendimin Qeveria e ka marrë pas...

Samiti BE  Ballkani Perendimor Ahmeti Ditë historike për të ardhmen tonë të përbashkët europiane

Samiti BE – Ballkani Perendimor/ Ahmeti: Ditë historike për të ardhmen tonë të përbashkët europiane

para 2 dite - Press Online

Kryetari i BDI Ali Ahmeti ka përshëndetur sot Samitin mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të organizuar në Tiranë. “Europa shpreh edhe më fuqishëm sot përkrahjen për rrugën e integrimit të...

Meloni Kemi përgjegjësi të madhe ndaj vendeve të Ballkanit Perëndimor

Meloni: Kemi përgjegjësi të madhe ndaj vendeve të Ballkanit Perëndimor

para 2 dite - Press Online

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, mbërriti sot në Tiranë për Samitin e BE me vendet e Ballkanit Perëndimor. Pasi u prit nga kryeministri Edi Rama, znj. Meloni iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve....

Michel E ardhmja më e begatë me Ballkanin Perëndimor në BE

Michel: E ardhmja, më e begatë me Ballkanin Perëndimor në BE

para 2 dite - Press Online

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, deklaroi para gazetarëve në Tiranë se samiti i sotëm “do të jetë një takim i rëndësishëm, një takim simbolik” pasi “është hera e parë që mbajmë një samit...

Ekipi amerikan për sanksione qëndron në Shkup do të hetoj korrupsionin tek funksionarët

Ekipi amerikan për sanksione qëndron në Shkup, do të hetoj korrupsionin tek funksionarët

para 2 dite - Press Online

Një ekip amerikan ka arritur në Shkup për të hetuar korrupsionin tek ish-zyrtarët dhe zyrtarët aktualë. Lajmin e ka bërë të ditur në Twitter ambasadorja amerikane në vend, Angela Ageler. “Ekipi për Sanksione...

Von der Leyen Ballkani Perëndimor po përparon sërish

Von der Leyen: Ballkani Perëndimor po përparon sërish

para 2 dite - Press Online

Presidentja e Komisionit Evropian (KE), Ursula von der Leyen, sot para Samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, theksoi se progresi është sërish i dukshëm në rajon, përcjell PRESSonline.mk Në një deklaratë...

Samiti i BE Macron Kemi projekte konkrete për energjinë dhe integrimin Skenari i frikës nuk është për mua

Samiti i BE/ Macron: Kemi projekte konkrete për energjinë dhe integrimin. Skenari i frikës nuk është për mua!

para 2 dite - Press Online

Lufta në Ukrainë është një çështje sigurie për të gjithë rajonin, thekson Macron në deklaratën e tij për mediat, ndërsa shton se energjia dhe procesi i integrimit janë dy çështje të tjera të rëndësishme...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK