Policia Financiare dorëzon kallëzim penal ndaj pesë personave fizik dhe një personi juridik

Policia Financiare dorëzon kallëzim penal ndaj pesë personave fizik dhe një personi juridik

para një jave - Argument

Drejtoria e Policisë Financiare, si rezultat i një procedure disamujore para hetimore, ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore Publike të Manastirit ndaj pesë personave fizik dhe një personi...

Taravari takoi ambasadoren e Republikës Federale të Gjermanisë

Taravari takoi ambasadoren e Republikës Federale të Gjermanisë

para një jave - Argument

Gostivar, 24 nëntor – Kryetari Arben Taravari edhe gjatë ditës së sotme vazhdoi takimet me miqtë ndërkombëtarë dhe takoi ambasadoren e Republikës Federale të Gjermanisë në vendin tonë, shkëlqesinë e saj,...

Sot u mbajt Seanca e tretë e Këshillit Komunal për Mbrojtje Sociale në komunën e Tetovës

Sot u mbajt Seanca e tretë e Këshillit Komunal për Mbrojtje Sociale në komunën e Tetovës

para një jave - Argument

Tetovë, 24 nëntor – Sot në hapësirat e komunës së Tetovës u mbajt Seanca e tretë e Këshillit Komunal për Mbrojtje Sociale, në të cilën ishin të ftuar përfaqësues të shoqatave qytetare dhe organizatave...

MORA UDHË KAH MANASTIRI  KONCERT I ANSAMBLIT SHTETËROR QË BASHKOI SHQIPTARËT NGA TË GJITHA ANËT

MORA UDHË KAH MANASTIRI – KONCERT I ANSAMBLIT SHTETËROR QË BASHKOI SHQIPTARËT NGA TË GJITHA ANËT

para një jave - Argument

Në praninë e 1500 personave brenda në sallë dhe 500 të tjerëve që prisnin para dyerve të Qendrës për kulturë në Manastir, Ansambli Nacional i këngëve e valleve popullore shqiptare shënoi 115 vjetorin e...

Qeveria teknike Kodi Zgjedhor zgjedhjet Xhaferi zhvendosi brifingun me gazetarët

Qeveria teknike, Kodi Zgjedhor, zgjedhjet… Xhaferi zhvendosi brifingun me gazetarët

para një jave - Argument

Shkup, 24 nëntor – Shërbimi i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ka zhvendosur brifingun e rregullt me gazetarët. Brifingu që duhet të mbahej të premten,...

Nga Pendarovski deri tek Krenar Lloga cili është më i ndjekur në Facebook

Nga Pendarovski deri tek Krenar Lloga, cili është më i ndjekur në Facebook

para një jave - Argument

Shkup, 24 nëntor – Rrjetet sociale tashmë janë bërë thuajse burim i vetëm i postimit të aktiviteteve nga ana e funksionarëve të lartë qeveritar të cilët ju servojnë qytetarëve postime nga më të ndryshmet...

Von der Leyen Dhuna e kolonëve në Bregun Perëndimor duhet të ndalet

Von der Leyen: Dhuna e kolonëve në Bregun Perëndimor duhet të ndalet

para një jave - Argument

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyne, tha më 24 nëntor se rritja e dhunës nga ekstremistët në Bregun Perëndimor, të pushtuar nga Izraeli, duhet të ndalet. Dhuna nga kolonët izraelitë...

Osmani për koordinimin me Qendrën Klinike për Këshillin e ardhshëm Ministror të OSBE së

Osmani për koordinimin me Qendrën Klinike për Këshillin e ardhshëm Ministror të OSBE-së

para një jave - Argument

Shkup, 24 nëntor – Çdo hallkë e sistemit është në funksion për të garantuar mbarëvajtjen e sigurtë të ngjarjes së Këshillit të Ministrave, ka shkruar kryesuesi me OSBE-në dhe ministri i Punëve të Jashtme...

I ftohti polar pushton Shqipërinë në fundjavë ulen temperaturat vendi mbulohet nga bora

I ftohti polar “pushton” Shqipërinë në fundjavë, ulen temperaturat, vendi mbulohet nga bora!

para një jave - Argument

Fundjava pritet të ketë reshje shiu, borë dhe rënie të ndjeshme të temperaturave. Masat ajrore të ftohta me origjinë polare do të sjellin për ditën e shtunë mot të vranët me reshje shiu e bore. Reshjet...

Pendarovski ndau çmimin Të rinj të suksesshëm për vitin 2022

Pendarovski ndau çmimin “Të rinj të suksesshëm” për vitin 2022

para një jave - Argument

Shkup, 24 nëntor – Presidenti Stevo Pendarovski në një ceremoni në kabinetin e tij sot e ndau çmimin “Të rinj të suksesshëm” për vitin 2022, i cili ndahet si nxitje për mendimin kërkimor shkencor dhe punën...

Grabitja në Suharekë  Policia ka një thirrje për qytetarët

Grabitja në Suharekë – Policia ka një thirrje për qytetarët

para një jave - Argument

Policia e Kosovës ka dalur me njoftim për grabitjen e armatosur në një argjendari sot në orën 15:45 në rrugën “Brigada 123” në Suharekë. Të dyshuarit kanë qenë të maskuar dhe të armatosur si dhe gjatë...

Lloga Besoj se 8 maji do të jetë data për të dy ciklet zgjedhore

Lloga: Besoj se 8 maji do të jetë data për të dy ciklet zgjedhore

para një jave - Argument

Shkup, 22 nëntor – Përfaqësuesit e koalicionit qeveritar mbeten në qëndrimin për mbajtjen e zgjedhjeve të rregullta parlamentare, në të njëjtën ditë me zgjedhjet presidenciale, ndërsa sipas informacioneve...

Dita e Alfabetit Ahmeti Të rrojë përjetë gjuha jonë e bukur dhe kujtimi për ata që e ruajtën atë me jetët e tyre

Dita e Alfabetit/ Ahmeti: Të rrojë përjetë gjuha jonë e bukur dhe kujtimi për ata që e ruajtën atë me jetët e tyre

para një jave - Argument

Shkup, 22 nëntor – Me rastin e shënimit të ditës së Alfabetit shqip, sot në Akademinë solemne të organizuar nga Qeveria, kryetari i BDI Ali Ahmeti në fjalimin e tij mes tjerash tha se përvjetorët e alfabetit...

Këshilli i ri Gjyqësor Prokurori i ri dhe sistemi AKMIS do ta sjellin drejtësinë në binaret e duhura

Këshilli i ri Gjyqësor, Prokurori i ri dhe sistemi AKMIS do ta sjellin drejtësinë në binaret e duhura

para një jave - Argument

Shkup, 22 nëntor – Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga tha se ajo që ai ka propozuar dhe që është shpresë për sistemin e drejtësisë dhe kthimin e shtetit e së drejtësisë është Këshilli i ri Gjyqësor, Prokurori...

Digjet një shtëpi në Kumanovë

Digjet një shtëpi në Kumanovë

para një jave - Argument

Një shtëpi e braktisur është djegur në rrugën “Mosha Piade” në Kumanovë, në zonën qendrore të qytetit. Në vendngjarje ndodhen dy zjarrfikëse dhe tetë zjarrfikës. “Zjarri është nën kontroll. Po punohet...

Bujar Osmani Ende ka shpresë për ndryshimet kushtetuese

Bujar Osmani: Ende ka shpresë për ndryshimet kushtetuese

para një jave - Argument

Shkup, 22 nëntor – Edhe përkundër deklarimeve të Arben Taravarit dhe Stevo Pendarovskit, se shpresat që do të miratohen ndryshimet kushtetuese janë gjithnjë dhe më të vogla, Bujar Osmani shprehet optimist....

Zëvendës drejtori Nura merr pjesë në Kongresin e Arbëreshëve Gjaku i Arbërit rron

Zëvendës drejtori Nura merr pjesë në Kongresin e Arbëreshëve: Gjaku i Arbërit rron

para një jave - Argument

Tiranë, 22 nëntor – Zëvendës drejtori Izmit Nura po merr pjesë në Kongresin e Arbëreshëve që po mbahet në Tiranë me ftesë të Agjencisë Kombëtare të Diasporës dhe nën kujdesin e kryeministrit Rama. Me ftesë...

Zjarri në Tetovë është vënë nën kontroll por apelohet që banorët të qëndrojnë në shtëpi

Zjarri në Tetovë është vënë nën kontroll, por apelohet që banorët të qëndrojnë në shtëpi

para një jave - Argument

Tetovë, 22 nëntor – Pas disa orësh shuarje me zjarrin, zjarri i madh që ka rënë në një dyqan dhe një depo për bojëra dhe lëndë kimike në fshatin Falishë të Tetovës është vënë nën kontroll dhe pritet që...

Ligji i gjuhëve Inspektorati vuan për financa dhe kuadro

Ligji i gjuhëve, Inspektorati “vuan” për financa dhe kuadro

para një jave - Argument

Shkup, 22 nëntor – Pothuajse pesë vite pas hyrjes në fuqi të ligjit për përdorimin e gjuhëve, Inspektorati që duhet të vëzhgojë përdorimin e tij, çalon për nga financat dhe numri i të punësuarve. Drejtori...

Bëni gati sajën nga e shtuna priten reshje bore

Bëni gati sajën, nga e shtuna priten reshje bore!

para një jave - Argument

Shkup, 22 nëntor – Mot i ndryshueshëm me vranësira do të mbizotërojë deri të premten, me paraqitje të mjegullës nëpër lugina të veçanta. Nën ndikimin e valës së lagësht dhe të ftohtë ditën e shtunë do...

Osmani në takim me Szijjarto Të jemi të bashkuar rreth idesë evropiane

Osmani në takim me Szijjarto: Të jemi të bashkuar rreth idesë evropiane

para 2 jave - Argument

Shkup, 16 nëntor – Ministri i Punëve të Jashtme dhe Tregtisë i Republikës së Hungarisë, Peter Szijjarto, sot më 16 nëntor, me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, ka qëndruar për vizitë...

E rregulluar për të joshur zgjedhja e modës së Margot Robbie Fustan korsetë që i vë në pah figurën e admiruar

E rregulluar për të joshur, zgjedhja e modës së Margot Robbie: Fustan korsetë që i vë në pah figurën e admiruar

para 2 jave - Argument

Margot Robbie vërtet mund t’ju lërë pa mend, veçanërisht kur bëhet fjalë për evenimete të veçanta. Aktorja australiane shkëlqeu në premierën e filmit të ri “Saltburn” që u mbajt në Los Angeles. (Foto:...

Nesër do të nënshkruhet memorandum me Serbinë për ndërtimin e hekurudhës së shpejtë Nish Shkup

Nesër do të nënshkruhet memorandum me Serbinë për ndërtimin e hekurudhës së shpejtë Nish-Shkup

para 2 jave - Argument

Shkup, 16 nëntor – Ministri serb i Ndërtimit, Transportit dhe Infrastrukturës Goran Vesiq njoftoi se nesër me kolegu i tij nga Maqedonia e Veriut Bllagoj Boçvarski do të nënshkruajnë Memorandum për ndërtimin...

U përjashtua nga BBVK Linda Halimi mesazh për Metin Ti ke qenë më i forti këtu

U përjashtua nga BBVK, Linda Halimi mesazh për Metin: Ti ke qenë më i forti këtu

para 2 jave - Argument

Ditën e martë (14 nëntor), Meti Alshiqi u përjashtua nga edicioni i dytë i Big Brother VIP Kosova për shkak të një debati me Blerandon. Banorët mbetën të shokuar nga ky vendim dhe tashmë disa prej tyre...

Shakira flet për jetën e re në Miami Kurrë nuk i kam parë fëmijët e mi më të lumtur

Shakira flet për jetën e re në Miami: Kurrë nuk i kam parë fëmijët e mi më të lumtur

para 2 jave - Argument

Shakira ka përjetuar ndryshime të mëdha në stilin e saj të jetesës gjatë muajve të fundit. Vetëm një vit më parë, këngëtarja nga Kolumbia ishte në Barcelonë – përsa kohë që angazhimet profesionale i linin...

Të punësuarit në Institucionin Avokati i popullit paralajmërojnë protestë për javën e ardhshme

Të punësuarit në Institucionin Avokati i popullit paralajmërojnë protestë për javën e ardhshme

para 2 jave - Argument

Shkup, 16 nëntor – Javën e ardhshme të punësuarit në institucionin e Avokatit të popullit dalin në protestë për shkak se tashmë një periudhë të gjatë kohore jemi të përballur me një raport injirues nga...

Gjykata Penale kërkon që Këshilli Gjyqësor të delegojë gjyqtaren Aleksandra Risteska deri në shpalljen e vendimit për Llaskarcën

Gjykata Penale kërkon që Këshilli Gjyqësor të delegojë gjyqtaren Aleksandra Risteska deri në shpalljen e vendimit për Llaskarcën

para 2 jave - Argument

Shkup, 16 nëntor – Gjyqtarja Aleksandra Risteska, e cila ishte zgjedhur gjyqtare në Gjykatën e Apelit, të delegohet përkohësisht në Gjykatën Penale deri në shpalljen e vendimit të shkallës së parë për...

Sipas Spasovskit pasaportat dhe kartat e identitetit merren pa termin jashtë Shkupit  80 për qind e dokumenteve personale janë zëvendësuar

Sipas Spasovskit, pasaportat dhe kartat e identitetit merren pa termin jashtë Shkupit – 80 për qind e dokumenteve personale janë zëvendësuar

para 2 jave - Argument

Shkup, 16 nëntor – Në pikat e kontrollit në të gjitha qytetet jashtë Shkupit, dokumentet personale mblidhen pa termin. Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, thotë se të gjitha pikat, përveç...

 Përse po ik prej meje  Azem Gagica i mërzitur pas afrimitetit të Albës me Blerandon

“Përse po ik prej meje” – Azem Gagica i mërzitur pas afrimitetit të Albës me Blerandon

para 2 jave - Argument

Azem Gagica tashmë ka shprehur pëlqimin e tij për banoren e Big Brother VIP Kosova 2 , Alba Vukajn. Duket se të njëjtat ndjenja nuk i ka bukuroshja shkodrane, e cila deri në këtë pikë, u shpreh se e sheh...

Gabriel Magalhaes zgjedh bashkëlojtarët e preferuar te Brazili injoron shokët e Arsenalit

Gabriel Magalhaes zgjedh bashkëlojtarët e preferuar te Brazili, injoron shokët e Arsenalit

para 2 jave - Argument

Mbrojtësi i Arsenalit dhe Kombëtares së Brazilit, Gabriel Magalhaes ka zgjedhur bashkëlojtarët e tij të preferuar te Selecao. I pyetur për lojtarët e tij të preferuar brazilianë, Gabriel nuk hezitoi t’i...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK