Një fëmijë nga Shkupi vdes në aksidentin mes dy veturave dhe një motoçiklete

Një fëmijë nga Shkupi vdes në aksidentin mes dy veturave dhe një motoçiklete

para një dite - InFokus

MPB njofton se një person ka ndërruar jetë nga aksidenti i trafikut që ka ndodhur në Kozle të Shkupit gjatë mbrëmjes së djeshme. Rasti në polici është raportuar rreth orës 20:47 minuta, ndërsa aksidenti...

Radoniqi Me zor nuk mbahen zgjedhjet në veri

Radoniqi: Me zor nuk mbahen zgjedhjet në veri

para një dite - InFokus

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, tha se incidentet në veri më 6 dhjetor, dëshmuan se qasja e KQZ-së është e kufizuar në këtë pjesë të vendit. Në Zubin Potok dhe Mitrovicë...

Objektet e institucioneve shtetërore jashtë kadastrës

Objektet e institucioneve shtetërore jashtë kadastrës!

para një dite - InFokus

Shkup, 6 Dhjetor – Vetëm 18 institucione në Maqedoninë e Veriut nga gjithsej 1.346 kanë realizuar detyrimin për regjistrimin e pronës në Agjencinë e Kadastrës. Në vitin 2020, Qeveria mori vendim për vendosjen...

Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

para një dite - InFokus

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të justifikuar, ndërsa për të tjerat nuk ka dhe udhëheqësit...

Këshillat më të mira të mbetni shtatzënë gjatë festave të fundvitit

Këshillat më të mira të mbetni shtatzënë gjatë festave të fundvitit

para një dite - InFokus

Të gjithëve na pëlqen sezoni i fundvitit sepse është periudha kur mund të shpenzojnë më shumë kohë me familjen. Por, a e dini se gjithashtu është periudha më e zakonshme e vitit kur çiftet provojnë të...

Sekretari i Sigurisë Kombëtare kufijtë nuk mjaftojnë më për të mbrojtur SHBA në

Sekretari i Sigurisë Kombëtare: kufijtë nuk mjaftojnë më për të mbrojtur SHBA-në

para një dite - InFokus

Kufijtë e Amerikës, dhe kufijtë në përgjithësi, nuk janë më të mjaftueshëm për të ndihmuar për mbrojtjen e Shteteve të Bashkuara nga një seri kërcënimesh që po evoluojnë, përfshirë luftërat në vende të...

Ageler Korrupsioni dukshëm është sfida më e madhe me të cilën përballeni

Ageler: Korrupsioni dukshëm është sfida më e madhe me të cilën përballeni

para një dite - InFokus

Shkup, 6 dhjeto r– Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen e shefit të ri të Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit,...

Sërish shpërthim në Mitrovicë të Veriut

Sërish shpërthim në Mitrovicë të Veriut

para një dite - InFokus

Një shpërthim ka ndodhur në Mitrovicë të Veriut. Shpërthimi ka ndodhur shumë pranë gazetarëve të pranishëm. Një pjesë e rrugës në Mitrovicë të veriut është bllokuar pas shpërthimit. Për shkak të sigurisë...

Sveçla Grupe të organizuara dhe individë të maskuar sulmuan zyrtarët në veri

Sveçla: Grupe të organizuara dhe individë të maskuar sulmuan zyrtarët në veri

para një dite - InFokus

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se “grupe të organizuar me disa individë të maskuar”, sulmuan me “shok bomba dhe të shtëna në ajër” zyrtarët zgjedhorë dhe ata policorë në...

Zelensky Luftimet në Donbas më të vështirat

Zelensky: Luftimet në Donbas, më të vështirat

para një dite - InFokus

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, vizitoi të martën frontet e luftës në afërsi të Sllovijanskut, në rajonin e Donjeckut, në lindje të Ukrainës. Ai tha se luftimet në këtë zonë janë “të vështira”,...

USAID festoi 30 vjetorin e partneritetit me Maqedoninë e Veriut

USAID festoi 30 vjetorin e partneritetit me Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - InFokus

Shkup, 4 Dhjetor – Me rastin e 30 vjetorit të operimit të Agjencisë amerikane për zhvillim USAID-it në Maqedoninë e Veriut, këtyre ditëve janë mbajtur aktivitete të ndryshme nga karvani udhëtues “Inspiro...

Sot nuk pritet të bjerë edhe borë

Sot nuk pritet të bjerë edhe borë

para 4 dite - InFokus

Shkup, 4 Dhjetor – Moti sot do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme lokale me intensitet të ulët. Do të fryjë erë mesatare. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në...

Shpërthim në një ndërtesë në Turqi ka edhe të plagosur

Shpërthim në një ndërtesë në Turqi, ka edhe të plagosur

para 4 dite - InFokus

Gjashtë persona mbetën të plagosur nga shpërthimi i një bojleri për ngrohje në një ndërtesë banimi në qytetin Sanliurfa në rajonin Akçakala të Turqisë. Shpërthimi ka ndodhur sot herët në mëngjes, ndërsa...

Vuçiç braktis Samitin e BE në Tiranë Rama Do vijë se nuk ka rrugë tjetër do jetë katastrofike për të dhe Serbinë

Vuçiç “braktis” Samitin e BE në Tiranë/ Rama: Do vijë se nuk ka rrugë tjetër, do jetë katastrofike për të dhe Serbinë

para 4 dite - InFokus

Tiranë, 4 Dhjetor – Presidenti Aleksandër Vuçiç ka deklaruar disa ditë më parë se nuk do të marrë pjesë në Samitin e BE-Ballkani Perëndimor që do mbahet në Tiranë. Lidhur me këtë, është pyetur kryeministri...

LSDM 800 milionë euro investime kapitale në buxhetin e vitit 2023

LSDM: 800 milionë euro investime kapitale në buxhetin e vitit 2023

para 4 dite - InFokus

Shkup, 4 Dhjetor – LSDM ka njoftuar se investimet kapitale në Buxhetin për vitin 2023 janë parashikuar në 800 milionë euro. Siç njoftuan nga LSDM buxheti për vitin e ardhshëm është i zhvilluar, prandaj...

Arrestohen dy hajdutë e vjedhura i kthehet pronarit

Arrestohen dy hajdutë, e vjedhura i kthehet pronarit

para 4 dite - InFokus

Në Shkup në rr. “Indira Gandi”, dje në ora 17:00 nëpunës policorë të Njësisë Policore Shuto Orizarë i kanë privuar nga liria M.K. (20) dhe D.K. (19), të dy nga Shkupi. Siç kumtoi sot MPB, ata dyshohen...

70 kg tritol i vendosur në Prestige Resort

70 kg tritol i vendosur në ‘Prestige Resort’

para 4 dite - InFokus

Qeveria do të finalizojë sot aktin e fundit të dramës në “Prestige Resort”. IKMT ka njoftuar se ditën e sotme do të bëhet shpërthim i kontrolluar i Prestige, ndonëse resorti është me leje. Mësohet se forcat...

Shkencëtari Kam punuar në laboratorin e Wuhan it e di çfarë ka ndodhur

Shkencëtari: Kam punuar në laboratorin e Wuhan-it, e di çfarë ka ndodhur

para 4 dite - InFokus

Një shkencëtar që ka punuar në laboratorin e Wuhan ka pohuar se Covid kishte rrjedhur nga laboratori dhe nuk ka kaluar nga kafshët te njerëzit. Andrew Huff, ish-zëvendëspresident i Aleancës EcoHealth,...

Publikohen fotot e 19 vjeçares shqiptare që u vra nga partneri në Greqi flasin fqinjët

Publikohen fotot e 19-vjeçares shqiptare që u vra nga partneri në Greqi, flasin fqinjët

para 4 dite - InFokus

Mediat greke kanë publikuar foton e 19-vjeçares shqiptare, e cila u vra nga partneri i saj 25-vjeçar, po ashtu shqiptar. Policia helene ka nisur hetimet për këtë ngjarje të rëndë. Qamil Taja dyshohet se...

Gjermania hap dyert për punëtorët nga vendet jashtë BE së

Gjermania hap dyert për punëtorët nga vendet jashtë BE-së

para 4 dite - InFokus

Berlin, 4 Dhjetor – Këtë javë, qeveria gjermane prezantoi një plan për t’i hapur më gjerë derën punëtorëve nga vendet jashtë Bashkimit Evropian, i cili duhet të zgjidhë problemin e mungesës së punëtorëve...

Perisic Më mungon Italia e mund unë Milanin

Perisic: Më mungon Italia, e mund unë Milanin!

para një jave - InFokus

Ivan Perisic është fokusuar në Botërorin e Katarit, ku Kroacia kryeson grupin F me 4 pikë, pas suksesit 4-1 ndaj Kanadasë, ndërsa në ndeshjen e parë u ndal në një barazim 0-0 përballë Marokut. Sulmuesi...

Takim Francë  Ballkan për kontributin e autoriteteve lokale në procesin e integrimeve evropiane

Takim Francë – Ballkan për kontributin e autoriteteve lokale në procesin e integrimeve evropiane

para një jave - InFokus

Dizhon, 29 nëntor – Të përballur me sfidat e integrimit evropian të Ballkanit, takimi në Dizhon, Francë – Ballkan, i organizuar nga Shoqata e Këshillit Francez të Komunave dhe Rajoneve të Evropës (AFCRE)...

Jep dorëheqje kryetarja e këshillit gjyqësor Pavlinka Crvenkovska

Jep dorëheqje kryetarja e këshillit gjyqësor, Pavlinka Crvenkovska

para një jave - InFokus

Shkup, 29 nëntor – Pavlina Crvenkovska dha dorëheqje të parevokueshme nga pozita kryetare e këshillit gjyqësor. Dorëheqjen e deponoi para fillimit të seancës së 421të të këshillit, informon Zhurnal. ”...

Balla shkon në Hagë Për festat e Pavarësisë dhe Çlirimit të Shqipërisë tek Çlirimtarët e Kosovës

Balla shkon në Hagë: Për festat e Pavarësisë dhe Çlirimit të Shqipërisë tek Çlirimtarët e Kosovës

para një jave - InFokus

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla për festat e Pavarësisë dhe çlirimit ka vizituar Çlirimtarët e Kosovës në Hagë. Përmes një videoje të shpërndarë në rrjetin social facebook...

Ku gaboi LSDM ja që po fuqizohet VMRO ja

Ku gaboi LSDM-ja që po fuqizohet VMRO-ja?

para një jave - InFokus

Shkup, 29 nëntor – Kur publikohen rezultate të anketave nga ku shihet një epërsi të partisë opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE, menjëherë lë të kuptojë që Qeveria e udhëhequr nga LSDM me partnerë koalicioni...

Bastisje në Shkup arrestohen dy dilerë pasi u gjendet drogë

Bastisje në Shkup, arrestohen dy dilerë pasi u gjendet drogë

para një jave - InFokus

Shkup, 29 nëntor – Para një banese në rrugën “Varshavska” në Shkup dje në ora 14:05, efektivë të policisë nga ekipi operativ për kërkim dhe nga Njësiti për tregti të paligjshme në SPB Shkup e kanë privuar...

Zaev uron për regjistrimin e qendrës së parë për gjuhë maqedonase në Greqi

Zaev uron për regjistrimin e qendrës së parë për gjuhë maqedonase në Greqi

para një jave - InFokus

Shkup, 29 nënto r – Ish kryeministri i vendit Zoran Zaev, ka treguar frytet që kanë dalë në sipërfaqe nga marrëveshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë vite më parë, informon Zhurnal. Në Greqi është...

KATArsovska

KATArsovska

para një jave - InFokus

Ishte nëntori i vitit 2021 atëherë kur çdo cep i Shkupit qau dhe e kuptoi se po fundoset. Atëherë kur Arsovska me një buqetë lule nga paraardhësi i saj Shilegov, mori detyrën dhe nuk dinte prej ku ta fillonte....

Nikolla Shqipëria evropiane i ka rrënjët në Shqipërinë antifashiste

Nikolla: Shqipëria evropiane i ka rrënjët në Shqipërinë antifashiste

para një jave - InFokus

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka uruar shqiptarët për Ditën e Çlirimit të Shqipërisë, duke theksuar se vlerat e antifashizmit janë themeli i shoqërisë demokratike e perëndimore që po ndërtojmë....

170 shoferë të sanksionuar për ngasje të shpejtë

170 shoferë të sanksionuar për ngasje të shpejtë

para një jave - InFokus

MPB-ja informon se gjatë aksionit të intensifikuar të kontrollit të djeshëm në territorin e shtetit për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar janë sanksionuar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK