Shilegov Më vjen keq që nuk mund të gjej fjalë të mira për administratën aktuale të qytetit të Shkupit

Shilegov: Më vjen keq që nuk mund të gjej fjalë të mira për administratën aktuale të qytetit të Shkupit

para 16 orë - InFokus

Shkup, 21 shtator – Ish-kryetari i komunës së Shkupit, Petre Shilegov, në intervistë për Kanal 5 tha se nuk është inatosur me shkupjanët që nuk i dhanë mundësi për mandat të dytë. Ai beson se nuk ka ambicie...

Kovaçevski në takim me Xhasvinder Kaira drejtor udhëheqës në grupacionin Blekstoun

Kovaçevski në takim me Xhasvinder Kaira, drejtor udhëheqës në grupacionin “Blekstoun”

para 16 orë - InFokus

Shkup, 21 shtator – Kryeministri Dimitar Kovaçevski në suaza të vizitës së punës në Nju-Jork, sot pati takim me Xhasvinder Kaira, drejtor udhëheqës në grupacionin “Blekstoun”. Siç kumtoi shërbimi për shtyp...

Pendarovski në Këshillin e Sigurimit Foli në debatin e hapur për ruajtjen e paqes dhe sigurisë ndërkombëtare

Pendarovski në Këshillin e Sigurimit/ Foli në debatin e hapur për ruajtjen e paqes dhe sigurisë ndërkombëtare

para 16 orë - InFokus

Nju Jork, 21 shtator – Presidenti Stevo Pendarovski dje pasdite në Nju Jork foli në debatin e hapur për ruajtjen e paqes dhe sigurisë ndërkombëtare të Këshillit të Sigurimit. Në fjalën e tij, presidenti...

Përfundon seanca plenare Kuvendi miraton ligjin për nënshtetësinë dhe pensionin privat

Përfundon seanca plenare, Kuvendi miraton ligjin për nënshtetësinë dhe pensionin privat

para 16 orë - InFokus

Seanca plenare ka përfunduar ditën e sotme pas 10 orësh debat dhe mbledhje. Në fund të seancës, Kuvendi ka miratuar me 97 vota pro ligjin për nënshtetësinë. Po ashtu në seancën e sotme është miratuar me...

Miloshoski VMRO kurrë s ka qenë më e bashkuar se sot

Miloshoski: VMRO kurrë s’ka qenë më e bashkuar se sot

para 16 orë - InFokus

Shkup, 21 shtator – VMRO asnjëherë s’ka qenë më e bashkuar se sot, sepse edhe lidershipi, edhe kryetari dhe grupi parlamentar janë në të njëjtin pozicion dhe tema kryesore është të durojmë dhe të këmbëngulim...

ASH vetë apo me BDI në në zgjedhje përgjigjet Taravari

ASH vetë apo me BDI-në në zgjedhje, përgjigjet Taravari

para 16 orë - InFokus

Shkup, 21 shtator – Kryetari i ASH-sẽ, Arben Taravari ka folur për Alsat lidhur me idenë e frontit evropian të promovuar nga kreu i BDI, Ali Ahmeti. “Tash për tash nuk kemi një qëndrim. Por unë e kam thënë...

ASH vetë apo me BDI në në zgjedhje përgjigjet Taravari

ASH vetë apo me BDI-në në zgjedhje, përgjigjet Taravari

para 16 orë - InFokus

Shkup, 21 shtator – Kryetari i ASH-sẽ, Arben Taravari ka folur për Alsat lidhur me idenë e frontit evropian të promovuar nga kreu i BDI, Ali Ahmeti. “Tash për tash nuk kemi një qëndrim. Por unë e kam thënë...

Çka po ndodh Një police e ndal Lirin del fotoja

Çka po ndodh? Një ‘police’ e ndal Lirin, del fotoja

para 16 orë - InFokus

Liri Tahiri është një nga këngëtarët e skenës muzikore që ka treguar se ka talent të madh në këtê zhanër. E, reperi së shpejti do sjell një këngë të re. Në rrjetet sociale po qarkullon një foto nga sheshxhirimi...

Mickoski VMRO udhëhiqet nga lidershipi së bashku me strukturat në parti

Mickoski: VMRO udhëhiqet nga lidershipi së bashku me strukturat në parti

para 16 orë - InFokus

Shkup, 21 shtator – VMRO-DPMNE-ja udhëhiqet nga lidershipi së bashku me strukturat në parti, anëtarët dhe aktivistët. VMRO-DPMNE-ja është parti e popullit dhe legjitimitetin e vet e merr nga populli dhe...

PTHP hapi hetim ndaj një 18 vjeçari i cili me automjet të vjedhur për gjysmë ore kreu tre vepra penale

PTHP hapi hetim ndaj një 18-vjeçari i cili me automjet të vjedhur për gjysmë ore kreu tre vepra penale

para 16 orë - InFokus

Prokuroria Themelore Publike në Shkup ka marrë urdhër për zbatimin e procedurës hetuese ndaj një 18-vjeçari nga Shkupi, për të cilin ekziston dyshimi i bazuar se ka kryer vepër penale “Marrje e automjetit”....

Dha 23 000 euro për tre banesa në Strugë  humbi paratë dhe banesat

Dha 23.000 euro për tre banesa në Strugë – humbi paratë dhe banesat

para 3 dite - InFokus

SPB Strumicë ka paraqitur kallëzim penal kundër B.K. (41) nga Prilepi për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për vepra penale “keqpërdorim i të dhënave personale” dhe “mashtrim”. I akuzuari, duke...

Rrihet 3 vjeçari ndalohen tri edukatore

Rrihet 3-vjeçari, ndalohen tri edukatore

para 3 dite - InFokus

Fillimisht tërhiqet zvarrë e pastaj futet në njërën nga dhomat e kopshtit “Gëzimi ynë” siç ilustrohet me videot e kamerave brenda institucionit publik. Aty po dyshohet se L.H u rrah, gjë për të cilën familjarët...

Begaj bisedon me Përfaqësuesin e Lartë Borrell për marrëdhëniet Kosovë Serbi Dialogu e vetmja rrugë për çtensionim

Begaj bisedon me Përfaqësuesin e Lartë Borrell për marrëdhëniet Kosovë-Serbi: Dialogu, e vetmja rrugë për çtensionim

para 3 dite - InFokus

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, takoi këtë të martë Përfaqësuesin e Lartë dhe Zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian, Josep Borrell. Marrëdhëniet mes Kosovës e Serbisë dhe nevoja për vazhdimin...

Taravari Ferid Murad personalitet i jashtëzakonshëm

Taravari: Ferid Murad personalitet i jashtëzakonshëm

para 3 dite - InFokus

Gostivar, 19 shtator – Komuna e Gostivarit gjatë ditës së sotme në hapësirat e Këshillit Komunal organizoi mbledhje komemorative kushtuar veprës dhe jetës së nobelistit shqiptar me prejardhje nga Llakavica...

Komuna e Tetovës alarmon se dikush po e dëmton pronën publike

Komuna e Tetovës alarmon se dikush po e dëmton pronën publike

para 3 dite - InFokus

Tetovë, 19 shtator – Komuna e Tetovës sot ka reaguar në lidhje me prishjen e ulëseve në qendrën e qytetit. Nga atje thonë se veprimet e tilla të shëmtuara nuk i bëjnë dobi askujt. “Aktet vandale nuk duhet...

Njësiti i Helikopterëve të MPB së ka shuar një vatër zjarri në zonën e Katllanovës

Njësiti i Helikopterëve të MPB-së ka shuar një vatër zjarri në zonën e Katllanovës

para 3 dite - InFokus

Katllanovë, 19 shtator – Gjatë ditës së sotme Njësiti i Helikopterëve të MPB-së ka marrë pjesë në shuarjen e një zjarri i cili u raportua sot rreth orës 14:30 në zonën e Katllanovës. Zjarri kishte përfshirë...

Kodi Penal Ivanova Ndryshimet shpërblyen korrupsionin Juristët e ri S ka ndëshkueshmëri humb besimi i qytetarëve

Kodi Penal, Ivanova: Ndryshimet shpërblyen korrupsionin, Juristët e ri: S’ka ndëshkueshmëri, humb besimi i qytetarëve

para 3 dite - InFokus

Shkup, 19 shtator – Ndryshimet e fundit në Kodin Penal dëshmojnë se bartësit e funksioneve publike, në fakt nuk kanë vullnet të luftojnë korrupsionin, por atë e kanë bërë vetëm në mënyrë deklarative. Kështu...

Po bëhen përgatitjet e fundit për pikë të përbashkët kufitare mes Kosovës dhe Maqedonisë

Po bëhen përgatitjet e fundit për pikë të përbashkët kufitare mes Kosovës dhe Maqedonisë

para 3 dite - InFokus

Shkup, 19 shtator – Drejtoria e Doganave po përgatitet për vendosjen e one-stop-shop me Kosovën, gjegjësisht pikës së përbashkët kufitare mes dy vendeve në “Bllacë”, që pritet të mundësojë qarkullim më...

Medalje bronzi në Kampionatin Botëror të Mundjes Abakarov nderon Shqipërinë në Beograd

Medalje bronzi në Kampionatin Botëror të Mundjes, Abakarov nderon Shqipërinë në Beograd

para 3 dite - InFokus

Mundësi çeçen që garon për Shqipërinë, Zelimkhan Abakarov ka fituar medalje bronzi, në kampionatin Botëror të Mundjes që po zhvillohet në Beograd. Vlën të theksojmë se Abakarov humbi mundësinë për medalje...

Baush Pasi të hiqet ngrirja e çmimeve do të ketë rritje të madhe dhe mungesë produktesh

Baush: Pasi të hiqet ngrirja e çmimeve, do të ketë rritje të madhe dhe mungesë produktesh

para 3 dite - InFokus

Shkup, 19 shtator – Ekonomisti Abil Baush në intervistën e lajmeve në Alsat, masën e qeverisë për ngrirjen e çmimeve e konsideron si stabilizim të përkohshëm por me pasoja negative. Ai thotë se masa është...

Mickoski LSDM dhe BDI duan ta fshehin rastin e Onkologjisë

Mickoski: LSDM dhe BDI duan ta fshehin rastin e Onkologjisë

para një jave - InFokus

Shkup, 14 shtator – Në debatin e djeshëm në parlament janë dëgjuar shpërthime të ndryshme nga deputetë e shumicës qeverisëse. Të përzierat që ndien secili nga ne për atë që ndodhi në Klinikën e Onkologjisë,...

Partitë politike burim i dezinformatave

Partitë politike, burim i dezinformatave

para një jave - InFokus

Shkup, 14 shtator – Lajme të rrejshme, spekulime apo premtime të parealizueshme… Anëtari i komisionit Antikorrupsion, Goran Tërpenovski thekson se është shumë e vështirë të përcaktohet se në cilën prej...

Zjarri në pallatin 10 katësh në Tiranë merren në pyetje administratori dhe disa banorë

Zjarri në pallatin 10-katësh në Tiranë, merren në pyetje administratori dhe disa banorë

para një jave - InFokus

Pallati 10-katësh në rrugën e Kavajë në Tiranë u përfshi nga flakët. Pas më shumë se 3 orësh zjarrfikësit arritën që të neutralizonin zjarrin. Gazetari Igli Çelmeta tha për BalkanWeb se administratori...

Tërmet te Reali i Madridit Arrestohen 4 futbollistë akuza të rënda

Tërmet te Reali i Madridit/ Arrestohen 4 futbollistë, akuza të rënda

para një jave - InFokus

Reali i Madrid në shok! Katër futbollistë – një nga skuadra Castilla dhe tre nga skuadra e tretë – janë arrestuar për përhapjen e videove me natyrë seksuale. El Confidencial raporton se hetimi nisi nga...

Shkolla Tre Dëshmorët në prag të përfundimit

Shkolla “Tre Dëshmorët” në prag të përfundimit

para një jave - InFokus

Punimet në ndërtimin e objektit të ri të shkollës “Tre Dëshmorët” në Vrajakë-Bratotin të komunës së Rahovecit, kanë përfunduar, këto ditë po vazhdojnë punimet në rregullimin e oborrit të shkollës dhe në...

Spasovski dhe Grande Marlaska Gomez Maqedonia e Veriut është e gatshme të jetë nikoqire e Forumit Ministror për Drejtësi dhe Punë të Brendshme BE Ballkani Perëndimor

Spasovski dhe Grande-Marlaska Gomez: Maqedonia e Veriut është e gatshme të jetë nikoqire e Forumit Ministror për Drejtësi dhe Punë të Brendshme BE-Ballkani Perëndimor

para një jave - InFokus

Tiranë, 14 shtator – Në margjinat e Konferencës në kuadër të Procesit të Berlinit, që po mbahet në Tiranë, ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski zhvilloi takim pune me homologun e tij spanjoll,...

Në Bruksel filloi skrining takimi për Kapitullin 15  Energjetika dhe Kapitullin 21 Rrjetet trans evropiane

Në Bruksel filloi skrining takimi për Kapitullin 15 – Energjetika dhe Kapitullin 21- Rrjetet trans-evropiane

para një jave - InFokus

Shkup, 14 shtator 2023 (MIA) – Sot në Bruksel filloi skriningu bilateral për Kapitullin 15 – Energjetika dhe Kapitulli 21 Rrjetet transevropiane, si pjesë e Agjendës së gjelbër i Klasterit 4 “Agjenda e...

Lëvizja Demokratike Mesazh jo i mirë i fotografive gjigante në Kumanovë

Lëvizja Demokratike: Mesazh jo i mirë i fotografive gjigante në Kumanovë

para një jave - InFokus

Kumanovë, 14 shtator – Reagim nga Lëvizja Demokratike lidhur me vendosjen e një murali në pjesën qendrore të Kumanovës, ku janë të ekspozuar njësite speciale të maskuara që ishin pjesë e operacionit në...

Ligji i amnistisë Lloga u kërkon partive të qartësojnë qëndrimin

Ligji i amnistisë/ Lloga u kërkon partive të qartësojnë qëndrimin

para një jave - InFokus

Shkup, 14 shtator – Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga i ka bërë thirrje deputetëve që ta mbështesin dhe ta votojnë Ligjin për Amnisti. Lloga njofton se koordinatorëve të partive politike u ka dërguar...

Paralajmërimi për padi reagojnë krerët e Gazi Babës dhe Velesit

Paralajmërimi për padi, reagojnë krerët e Gazi Babës dhe Velesit

para një jave - InFokus

Shkup, 14 shtator – “Ne jemi duke u menduar që edhe ne ti marrim t’i shfrytëzojmë instrumentet e karakterit penal dhe juridik. Është neni 137 i Kodit Penal që sanksionon çështjen e barazisë dhe mos diskriminimit....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK