MSh Rreth 50 e popullsisë mbi 18 vjeç është vaksinuar me dozën e par

MSh: Rreth 50% e popullsisë mbi 18 vjeç është vaksinuar me dozën e par

para 2 muajve - Pika

Gjendja me Covid 19 në Spitalin e Pejës

Gjendja me Covid-19 në Spitalin e Pejës

para 2 muajve - Pika

Në Spitalin e Pejës aktualisht të shtrirë janë 52 pacientë me Covid-19. Siç bëhet e ditur në njoftimin e këtij spitali, 36 pacientë janë me oksigjeno-terapi. 9 pacientë në CPAP dhe 10 pacientë janë në...

Një në dhjetë e të punësuarve në Shqipëri paguhen nën kufirin e varfërisë prej 5 dollarësh në ditë

Një në dhjetë e të punësuarve në Shqipëri paguhen nën kufirin e varfërisë prej 5 dollarësh në ditë

para 2 muajve - Pika

Organizata Ndërkombëtare e Punës (ILO) ka përllogaritur se gjatë vitit 2020, në Shqipëri 12 për qind e totalit të të punësuarve morën paga nën kufirin e varfërisë relative 5 dollarë në ditë. Statistikat...

Partia Ekologjike dhe FDP do të përcaktojnë kancelarin e ardhshëm në Gjermani

Partia Ekologjike dhe FDP do të përcaktojnë kancelarin e ardhshëm në Gjermani

para 2 muajve - Pika

Me përfundimin e zgjedhjeve në Gjermani me një rezultat shumë të ngushtë, u krijua paqartësi se cila parti do ta ketë të drejtën për themelimin e qeverisë. Diferenca mes SPD ( Socialdemokratëve ) dhe CDU...

Kosova nuk guxon të gjunjëzohet

Kosova nuk guxon të gjunjëzohet

para 2 muajve - Pika

Pfizer fillon provat klinike për ilaçin që parandalon COVID 19

Pfizer fillon provat klinike për ilaçin që parandalon COVID-19

para 2 muajve - Pika

TikTok raporton 1 miliardë përdorues

TikTok raporton 1 miliardë përdorues

para 2 muajve - Pika

Fon der Lajen sot në Shkup ndërsa nesër për vizitë vjen eurokomisari Varheji

Fon der Lajen sot në Shkup, ndërsa nesër për vizitë vjen eurokomisari Varheji

para 2 muajve - Pika

Agim Bahtiri Jehona e fitores sonë sonte erdhi nga Koshtova

Agim Bahtiri: Jehona e fitores sonë sonte erdhi nga Koshtova

para 2 muajve - Pika

Kryetari i Mitrovicës dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar komune, Agim Bahtiri, mbajti tubim me banorët e Koshtovës, ku tha se jehona e fitores së tij sonte erdhi nga ky fshat. Postimi i...

Shqipëri AMI për më shumë transparencë apo kontroll

Shqipëri: AMI për më shumë transparencë apo kontroll?

para 2 muajve - Pika

Krijimi i Agjencisë për Media dhe Informim (AMI) ishte një ndër vendimet e para që kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndërmori menjëherë sapo nisi punën në mandatin e tij të tretë elektoral. Një “ministri...

Mbi 18 të infektuar në 24 orë në Indi

Mbi 18 të infektuar në 24 orë në Indi

para 2 muajve - Pika

India ka regjistruar 18, 795 raste dhe 179 viktima në 24 orët e fundit. Vendi ka regjistruar numrin më të ulët të të infektuarve dhe viktimave që nga mesi i marsit, para se vendi të goditej nga një valë...

Pse nuk duhet të lidhesh me dikë që ka të njëjtën shenjë horoskopi

Pse (nuk) duhet të lidhesh me dikë që ka të njëjtën shenjë horoskopi?

para 2 muajve - Pika

Liga e Kampionëve PSG City dhe Milan Atletico Madridi janë dy sfidat kryesore

Liga e Kampionëve, PSG-City dhe Milan-Atletico Madridi janë dy sfidat kryesore

para 2 muajve - Pika

Maksim Dimitrievski paralajmëroi ndërtimin e gjimnazit Sami Frashëri dhe shkollën teknike në Kumanovë

Maksim Dimitrievski paralajmëroi ndërtimin e gjimnazit “Sami Frashëri” dhe shkollën teknike në Kumanovë

para 2 muajve - Pika

Vranësira dhe temperatura deri në 30 gradë njihuni me parashikimin e motit

Vranësira dhe temperatura deri në 30 gradë, njihuni me parashikimin e motit

para 2 muajve - Pika

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë:...

Koreja e Veriut lëshon raketa me rreze të shkurtër në det

Koreja e Veriut lëshon raketa me rreze të shkurtër në det

para 2 muajve - Pika

Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë me rreze të shkurtër drejt detit në brigjet e saj lindore herët të martën, tha ushtria e Koresë së Jugut. Testi ndodhi pasi ambasadori i Koresë së Veriut tha në OKB...

Xhafer Tahiri Rinia e Vushtrrisë janë motivi im i punës

Xhafer Tahiri: Rinia e Vushtrrisë janë motivi im i punës

para 2 muajve - Pika

Jo vetëm në politikë. Tashmë nuk po i ndahet edhe sportit. Është kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të Vushtrrisë nga radhët e LDK-së, Xhafer Tahiri. Ditë me shumë aktivitete si ky sot, kandidatin...

Polonia planifikon të zgjasë urgjencën kufitare mbi emigrantët

Polonia planifikon të zgjasë urgjencën kufitare mbi emigrantët

para 2 muajve - Pika

Ministri i Brendshëm i Polonisë të hënën kërkoi që gjendja e jashtëzakonshme përgjatë kufirit me Bjellorusinë të zgjatet për 60 ditë, pavarësisht kundërshtimeve nga organizatat bamirëse dhe mediat. Masat...

A ndikojnë çrregullimet e gjumit tek sulmet e migrenës Ja çfarë thonë ekspertët e shëndetit

A ndikojnë çrregullimet e gjumit tek sulmet e migrenës? Ja çfarë thonë ekspertët e shëndetit

para 2 muajve - Pika

Të gjithë në krah të Kosovës Të ndalet menjëherë agresioni serb

Të gjithë në krah të Kosovës! Të ndalet menjëherë agresioni serb!

para 2 muajve - Pika

Qëndron Kastrati merr mbështetjen e Hodonocit dhe Roganës në garën për kryetar të Kamenicës

Qëndron Kastrati merr mbështetjen e Hodonocit dhe Roganës në garën për kryetar të Kamenicës

para 2 muajve - Pika

Kandidati aktual nga radhët e PSD-së, njëherësh kryetari i Kamenicës Qëndron Kastrati ka vazhduar sot fushatën zgjedhore në Hodonoc dhe Roganë të kësaj komune. Ai gjatë takimeve me banorët e këtyre fshatrave...

 Rama i paaftë mësues vizatimi  Shpërthen Ngjela  Open Balkan është gënjeshtër

“Rama i paaftë, mësues vizatimi”/ Shpërthen Ngjela: ‘Open Balkan’ është gënjeshtër

para 2 muajve - Pika

Të ashpra ishin reagimet e avokatit Spartak Ngjela kundrejt kryeministrit Rama sa I përket ndodhive të fundit. I ftuar në një emision, në Vizion Plus, Ngjela solli në vëmendje faktin se përse kryeministri...

Pfizer fillon provat klinike për ilaçin që parandalon COVID 19 ën

Pfizer fillon provat klinike për ilaçin që parandalon COVID-19-ën

para 2 muajve - Pika

Kompania farmaceutike Pfizer tha se ka filluar një provë klinike në shkallë të gjerë të një ilaçi për të shmangur COVID-19ën tek ata që janë të ekspozuar ndaj virusit. Provat për antibiotikun oral do të...

Kozaku kërcënon pengmarrësit Më kërkuan falje po erdhën më do t i ngre përpjetë

Kozaku kërcënon pengmarrësit: Më kërkuan falje, po erdhën më do t’i ngre përpjetë

para 2 muajve - Pika

Dalot nuk e bind Solskjaer Man United gjen zëvendësuesin

Dalot nuk e bind Solskjaer, Man United gjen zëvendësuesin

para 2 muajve - Pika

Bekim Sali nuk mohon që do të përkrah kumbarin e Tarçullovskit  VIDEO

Bekim Sali nuk mohon që do të përkrah kumbarin e Tarçullovskit! (VIDEO)

para 2 muajve - Pika

Heqja e TVSH së për produktet e shportës Rama në Open Ulja e saj nuk sjell ulje çmimi

Heqja e TVSH-së për produktet e shportës, Rama në Open: Ulja e saj nuk sjell ulje çmimi

para 2 muajve - Pika

Kryeministri Edi Rama ka komentuar uljen apo heqjen e TVSH-së për produktet e shportës mbrëmjen e sotme, ndërsa ishte i ftuar në emisionin Open në Top Channel. Sipas tij, ulja e TVSJH-së nuk ka sjellë...

Talibanët ndalojnë berberët të shkurtojnë mjekrën e klientëve paralajmërojnë ndëshkim

Talibanët ndalojnë berberët të shkurtojnë mjekrën e klientëve, paralajmërojnë ndëshkim

para 2 muajve - Pika

Talibanët u kanë ndaluar parukierëve në provincën Helmand të Afganistanit të rruajnë ose shkurtojnë mjekrën, duke thënë se kjo shkel interpretimin e tyre të ligjit islam. Kushdo që shkel rregullin do të...

Martohet aktorja amerikane Lena Dunham

Martohet aktorja amerikane, Lena Dunham

para 2 muajve - Pika

Memelli Erdhëm për të fituar ja ç më kënaq te Skënderbeu

Memelli: Erdhëm për të fituar, ja ç’më kënaq te Skënderbeu

para 2 muajve - Pika

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK