Sabiani del nga shtëpia të premten  Ardit Çuni e thotë arsyen

‘Sabiani del nga shtëpia të premten’, Ardit Çuni e thotë arsyen

para 33 minutave - Realiteti

Sabiani, Antonela dhe Meridiani janë tre banorët të cilët janë në televotim për të premten. Arditi ish-banori i shtëpis së ‘BBV’-së në një video live ka folur rreth të eliminuarit të së premtes, shkruan...

Vitamina C nuk mbron nga ftohja Në vend të saj merrni një tjetër mineral

Vitamina C nuk mbron nga ftohja: Në vend të saj, merrni një tjetër mineral

para 33 minutave - Realiteti

Derisa shumica e njerëzve në sezonin e ftohjeve dhe gripit përpiqen të marrin sa më shumë vitaminë C, ndërsa në ushqimin e tyre shtojnë këtë suplement, hulumtuesit konsiderojnë që është plotësisht i padobishëm....

 Lum ai që mundi ta bënte për vete  Vëllai i Beatrixit flet për Donaldin

‘Lum ai që mundi ta bënte për vete…’, Vëllai i Beatrixit flet për Donaldin

para 33 minutave - Realiteti

Në mungesë të Jonidës, bashkëprezantues me Eno Popin ditën e sotme në “Pardon My French” ishte Alban Ramosaj. Një këngëtar shumë i dashur për publikun, projektet muzikore të të cilit kanë arritur një sukses...

Antonela bezdiset nga Claudio Nuk kam interes për të kam dikë jashtë

Antonela bezdiset nga Claudio: Nuk kam interes për të, kam dikë jashtë

para 33 minutave - Realiteti

Cludio është banori i fundit që së bashku me Big Mamën janë futur brenda shtëpisë së famshme ‘BBV’-së. Ai pas hyrjes së tij brenda, ka shprehur një pëlqim për Antonelën, shkruan lajmi.net. Por Antonela...

Janjiq Nëse s gjendet një format i ri i dialogut i gjithë procesi do të dështojë

Janjiq: Nëse s’gjendet një format i ri i dialogut, i gjithë procesi do të dështojë

para 34 minutave - Realiteti

Analisti serb Dushan Janjiq ka thënë se duhet gjetur një format i ri i dialogut Kosovë-Serbi, në të kundërtën ky proces do të dështojë. Ai në një intervistë për RTK ka thënë se dialogu nuk ka ndodhur për...

Versionet e deritashme për vrasjen në Gllogjan Nga hakmarrja familjare deri tek mosmarrëveshjet për linja të autobusëve

Versionet e deritashme për vrasjen në Gllogjan: Nga hakmarrja familjare deri tek mosmarrëveshjet për linja të autobusëve

para 34 minutave - Realiteti

Nata e 26 nëntorit ishte tejet e dhimbshme për familjarët, miqtë por edhe gjithë vendin pas humbjes së jetës së dy të rinjve dhe drejtuesit të autobusit që po lëvizte në drejtim të Gllogjanit. Dy nxënës...

Hulumtimi Të pasurit në pandemi u bënë edhe më të pasur

Hulumtimi: Të pasurit në pandemi u bënë edhe më të pasur

para 34 minutave - Realiteti

Dhjetë për qind e njerëzve më të pasur në botë kanë rritur pasurinë e tyre në pandeminë e koronavirusit dhe tani zotërojnë më shumë se gjysmën e pasurisë së botës, sipas një studimi nga Laboratori i Parisit...

FSK eliminon një bombë 907 kilogramëshe në Merdarë

FSK eliminon një bombë 907-kilogramëshe në Merdarë

para 34 minutave - Realiteti

Besim Kodra nga Shoqata e të drejtave të pacientëve në Kosovë ka thënë se Ministria e Shëndetësisë duhet t’u krijojë kushte pacientëve që të kenë mjekun e tyre. Gjithashtu, Kodra ka thënë se pacientët...

Qeveria serbe tërheq Ligjin për Shpronësim

Qeveria serbe tërheq Ligjin për Shpronësim

para 34 minutave - Realiteti

Besim Kodra nga Shoqata e të drejtave të pacientëve në Kosovë ka thënë se Ministria e Shëndetësisë duhet t’u krijojë kushte pacientëve që të kenë mjekun e tyre. Gjithashtu, Kodra ka thënë se pacientët...

Radulle Steviq dhe tenderët e tij nga institucionet e Kosovës

Radulle Steviq dhe tenderët e tij nga institucionet e Kosovës

para 34 minutave - Realiteti

Besim Kodra nga Shoqata e të drejtave të pacientëve në Kosovë ka thënë se Ministria e Shëndetësisë duhet t’u krijojë kushte pacientëve që të kenë mjekun e tyre. Gjithashtu, Kodra ka thënë se pacientët...

Olluri Kurtit Përmende Radojiçiqin në postim mos u tut

Olluri, Kurtit: Përmende Radojiçiqin në postim, mos u tut

para 2 orë - Realiteti

Gazetari Parim Olluri ka reaguar ndaj një postimi të kryeministrit Kurti ku ky i fundit flet për sanksionet e vëna nga SHBA ndaj krerëve dhe anëtarëve të bandave kriminale të veriut. Në një postim në Facebook,...

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

para 2 orë - Realiteti

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka ftuar ish-kandidatin e VV-së, Arben Vitia, që t’i bashkohet ekipit të tij. Rama ka marrë të martën zyrtarisht postin e kryetarit, por ende nuk ka konfirmuar...

Kodra Pacientët shpenzojnë shuma të majme për blerje të barnave

Kodra: Pacientët shpenzojnë shuma të majme për blerje të barnave

para 2 orë - Realiteti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka quajtur shumë të mirëseardhur vendimin që Millan Radoiçiq, Zvonko Veselinoviq dhe 11 serbë të tjerë nga Kosova, janë vënë në listën e sanksioneve të Departamentit...

Kjo është bomba 907 kilogramëshe që u gjet sonte në Merdare

Kjo është bomba 907 kilogramëshe që u gjet sonte në Merdare

para 2 orë - Realiteti

Forca e Sigurisë së Kosovës ka publikuar foto të një bombe, e cila u gjet sonte jo shumë larg pikës kufitare Merdare, e cila u shpërthye në mënyrë të kontrolluar nga FSK e KFOR-i. “Ekipi i EOD-së së Kompanisë...

Adriana Matoshi Më keni bërë të fortë shumë më shumë

Adriana Matoshi: Më keni bërë të fortë shumë më shumë

para 2 orë - Realiteti

Aktorja e mirënjohur, Adriana Matoshi, disa ditë më parë iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjike në tru. Gjatë kësaj periudhë, ajo ka qenë duke u trajtuar në Shqipëri, ndërsa tashmë është liruar nga spitali....

Bomba që u largua në Merdare peshonte 907 kilogramë

Bomba që u largua në Merdare peshonte 907 kilogramë

para 2 orë - Realiteti

Detaje tronditëse janë dhënë për bombën që sot u hoq nga FSK në Merdare. FSK në një komunikatë për media ka bërë të ditur se kjo bombë peshonte hiç më pak se 907 kilogramë, shkruan lajmi.net. Bomba në...

Publikohet fotoja e parë e variantit Omicron të koronavirusit

Publikohet fotoja e parë e variantit Omicron të koronavirusit

para 2 orë - Realiteti

Universiteti i Hong Kongut publikoi sot fotografinë e parë mikroskopike të omicron, një variant i ri i koronavirusit. Një fotografi e omicronit është marrë me një mikroskop elektronik. Pjesa e majtë e...

Kurti pas sanksioneve të ShBA së Kjo vërteton legjitimitetin e veprimeve të Policisë së Kosovës në veri

Kurti pas sanksioneve të ShBA-së: Kjo vërteton legjitimitetin e veprimeve të Policisë së Kosovës në veri

para 2 orë - Realiteti

Benfica ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Dinamos së Kievit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Roman Yaremchuk shënoi për 1-0 në minutën e 16-të. Për 2-0 shënoi mbrojtësi...

Gjatë këtij viti në Kosovë u braktisën 14 fëmijë

Gjatë këtij viti në Kosovë u braktisën 14 fëmijë

para 2 orë - Realiteti

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), ka bërë të ditur se nga janari i këtij viti e deri më tani, janë braktisur 14 fëmijë në Kosovë. Numri i fëmijëve të braktisur krahasuar me vitet e kaluara...

Prokuroria po i heton kontratat për Spitalin COVID 19

Prokuroria po i heton kontratat për Spitalin COVID-19

para 2 orë - Realiteti

Benfica ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Dinamos së Kievit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Roman Yaremchuk shënoi për 1-0 në minutën e 16-të. Për 2-0 shënoi mbrojtësi...

Versionet e deritashme për vrasjen në Gllogjan Nga hakmarrja familjare deri tek mosmarrëveshjet për linja të autobusëve

Versionet e deritashme për vrasjen në Gllogjan: Nga hakmarrja familjare deri tek mosmarrëveshjet për linja të autobusëve

para 2 orë - Realiteti

Po bëhen afro dy javë që nga nata kur si pasojë e të shtënave me armë humbën jetën tre persona në Gllogjan të komunës së Deçanit. Nata e 26 nëntorit ishte tejet e dhimbshme për familjarët, miqtë por edhe...

Grushte shqelma e kapje për flokë Bëhen llom mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

para 2 orë - Realiteti

Një rrahje mes disa vajzave ka ndodhur minuta më parë në Fushë Kosovë. Në videon e publikuar shihen vajzat duke u rrahur me grushta e shkelma. Ato janë kapur edhe për flokë. Ende nuk dihet arsyeja që i...

Franca liron të dyshuarin e arrestuar për vrasjen e Khashoggi

Franca liron të dyshuarin e arrestuar për vrasjen e Khashoggi

para 2 orë - Realiteti

Një person, i cili u arrestua nën dyshimet për pjesëmarrje në vrasjen e gazetarit të Washington Post, Jamal Khashoggi, është liruar sot pasi autoritetet franceze pranuan se e kishin identifikuar gabimisht....

Po aludohet se produksioni e mbanë me hatër Donaldin Arbana Osmani përgjigjet një herë e mirë

Po aludohet se produksioni e mbanë me ‘hatër’ Donaldin, Arbana Osmani përgjigjet një herë e mirë

para 2 orë - Realiteti

Donaldi është banori që ka marur pothuajse më së shumti surpiza brenda shtëpisë. E pas shumë këtyre surprizave, kjo gjë si duket nuk i ka pëlqyer publikut, shkruan lajmi.net. Së fundi një ndjekëse në profilin...

Çfarë bën Marina pasi e vë në gjumë vajzën e saj

Çfarë bën Marina pasi e vë në gjumë vajzën e saj?

para 2 orë - Realiteti

Marina Vjollca së fundi është bërë nënë për herë të parë. Moderatoja e suksesshme shqiptare së bashku me reperin Getuari janë bërë prindër të një vajze, shkruan lajmi.net. Përkundër që ajo tashmë bërë...

Specializanti QKUK s na paguan kujdestaritë edhe pse na detyron t i mbajmë

Specializanti: QKUK s’na paguan kujdestaritë edhe pse na detyron t’i mbajmë

para 3 orë - Realiteti

Sonte në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohen çështje të shëndetësisë në Kosovë e po ashtu edhe menaxhimi i pandemisë COVID-19. Të ftuar në debat janë: Bekim Haxhiu nga PDK, Besim Kodra- PRAK (Shoqata...

Sveçla Mirëpres sanksionet e SHBA ve mbesim të pakompromis në luftimin e krimit

Sveçla: Mirëpres sanksionet e SHBA-ve, mbesim të pakompromis në luftimin e krimit

para 3 orë - Realiteti

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar pasi SHBA sanksinoi krerët dhe anëtarët e bandave kriminale të veriut. Sveçla ka përmendur aksionin e fundit të Policisë në veri ku u lënduan disa...

Sveçla mirëpret vendimin e SHBA së Sot u legjitimua lufta jonë ndaj grupeve kriminale e krimit të organizuar

Sveçla mirëpret vendimin e SHBA-së: Sot u legjitimua lufta jonë ndaj grupeve kriminale e krimit të organizuar

para 3 orë - Realiteti

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka reaguar pas vendosjes së sanksioneve ekonomike të SHBA-së ndaj grupit kriminal në veri, me në krye Zvonko Veselinoviq. Ai në një postim në Facebook ka shkruar...

Ish ministri Radojiçiq do arrestohej gjatë aksionit për Gjuriqin e shpëtoi një biznesmen

Ish-ministri: Radojiçiq do arrestohej gjatë aksionit për Gjuriqin, e shpëtoi një biznesmen

para 3 orë - Realiteti

Një ish-ministër në qeverinë e Kosovës ka shkruar se në aksionin e Policisë në veri ku ishte arrestuar zyrtari serb, Marko Gjuriq, ishte paramenduar të arrestohej edhe Milan Radojçiq, por që ai u paralajmërua...

Buxheti i shëndetësisë dhe menaxhimi i COVID 19  LIVE

Buxheti i shëndetësisë dhe menaxhimi i COVID-19 – LIVE

para 3 orë - Realiteti

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, e ka quajtur lajm jashtëzakonisht të mirë vënien në listën e sanksioneve të ShBA-së të grupit të krimit të organizuar në veri, të udhëhequr nga Zvonko Veselinoviq...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK