Zyrtare Caktohet orari i ri për ndeshjen Atalanta  Villarreal

Zyrtare: Caktohet orari i ri për ndeshjen Atalanta – Villarreal

para 3 orë - TV Festa

Ndeshja vendimtare për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, ajo mes Atalantas dhe Villarrealit është vendosur të zhvillohet të enjten në orën 16:30. Boara e madhe në Bergamo ka bërë që ndeshje që ishte...

Admirimi Haliti Vendit nuk i duhej krizë politike ndërkombëtarët kërkonin shumicë stabile

Admirimi Haliti: Vendit nuk i duhej krizë politike, ndërkombëtarët kërkonin shumicë stabile

para 4 orë - TV Festa

Në emisionin debativ në TV SHENJA, anëtari i Kryesisë Qendrore të partisë Alternativa, Admirim Aliti, tha se prej momentin kur dështoi mocioni i votëbesimit për Qeverinë, kryetari i partisë Afrim Gashi...

Ndeshjet në Ligën e Kampionëve këto janë rezultatet befasuese pas pjesës së parë

Ndeshjet në Ligën e Kampionëve, këto janë rezultatet befasuese pas pjesës së parë

para 4 orë - TV Festa

Kanë përfunduar pesë e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve që kanë startuar nga ora 21:00 dhe janë të vlefshme për grupet E,F dhe G, ndërkohë që sfidat e grupit H kanë përfunduar më herët....

Para 41 vitesh u vra ikona e The Beatles  John Lennon

Para 41 vitesh u vra ikona e “The Beatles”, John Lennon

para 4 orë - TV Festa

Në këtë ditë (8 dhjetor) të vitit 1980, themeluesi legjendar i “The Beatles”, John Lennon, u vra brutalisht. Çdo fans i njërit prej grupeve më të njohura të të gjitha kohërave, do ta kujtojë përgjithmonë...

Shqiptohen 97 sanksione për tejkalim të shpejtësisë në autostradën Kumаnovë Shkup Veles

Shqiptohen 97 sanksione për tejkalim të shpejtësisë në autostradën Kumаnovë-Shkup-Veles

para 4 orë - TV Festa

Gjatë ditës së sotme (08.12.2021) në periudhën kohore nga ora 08:00 deri më ora 14:00, Njësiti Mobil për Siguri në Komunikacionin Rrugor realizoi kontrollim të përforcuar aksional në autostradën Kumanovë-Shkup-Veles...

Aksion i madh policor në Shkup ka të arrestuar

Aksion i madh policor në Shkup, ka të arrestuar

para 4 orë - TV Festa

Në një aksion të madh policor sot në Shkup, janë arrestuar disa persona, ndërsa janë konfiskuar edhe rreth 200 kilogramë marijuhanë. Nga Ministria e Punëve të Brendshme e kanë konfirmuar aksionin i cili...

Shefi i ushtrisë në Indi dhe 12 persona të tjerë humbin jetën pas përplasjes së helikopterit

Shefi i ushtrisë në Indi dhe 12 persona të tjerë humbin jetën pas përplasjes së helikopterit

para 10 orë - TV Festa

Forcat ajrore të Indisë thonë se shefi i ushtrisë në vend, gjenerali Bipin Rawat, gruaja e tij dhe 11 të tjerë humbën jetën të mërkurën në një përplasje helikopteri në shtetin jugor të Tamil Nadu. Sipas...

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin Prioritet bashkëpunimi

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

para 13 orë - TV Festa

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut z. Bujar Osmani. “Në fokus të takimit temat...

Mbi një mijë qytetarë të Maqedonisë në Gjermani tashmë e shfrytëzuan mundësinë për lëshim mobil të pasaportave në Konzullatën në Bon

Mbi një mijë qytetarë të Maqedonisë në Gjermani tashmë e shfrytëzuan mundësinë për lëshim mobil të pasaportave në Konzullatën në Bon

para 14 orë - TV Festa

Për më pak se tre muaj, mbi një mijë qytetarë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, të cilët jetojnë në Republikën Federale të Gjermanisë u fotografuan për pasaporta të reja në Njësinë Konsullore të Republikës...

17 persona arrestohen për drogë në Boris Trajkovski  mes tyre edhe shtetas të Kosovës dhe Serbisë

17 persona arrestohen për drogë në “Boris Trajkovski”, mes tyre edhe shtetas të Kosovës dhe Serbisë!

para 14 orë - TV Festa

Gjatë periudhës prej orës 22:30 të datës 07.12.2021 deri në ora 02.50 të datës 08.12.2021 në Qendrën sportive “Boris Trajkovski” në Shkup, policët e Sektorit të Punëve të Brendshme Shkup kanë arrestuar...

Tani mund të bëni video thirrje nga aplikacioni Google Gmail

Tani mund të bëni video-thirrje nga aplikacioni Google Gmail

para 22 orë - TV Festa

Opsioni i thirrjes me zë dhe video ka arritur në Google Chat, si pjesë e aplikacionit Gmail për Android dhe iOS. Funksioni u njoftua për herë të parë në shtator dhe nga 6 dhjetori filloi t’u shpërndahet...

Ali Ahmeti viziton Sllupçanin inspekton punimet për Lapidarin e UÇK së

Ali Ahmeti viziton Sllupçanin, inspekton punimet për Lapidarin e UÇK-së

para një dite - TV Festa

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, ka vizituar sot fshatin Sllupçan të Komunës së Likovës, me ç’rast ka inspektuar punimet për Lapidarin e UÇK-së. Në shoqërinë e zëvendëskryeministrit, Artan Grubi, Ahmeti...

Përdorimi dhe shitja e mjeteve piroteknike është e rrezikshme dhe e dënueshme apelojmë deri te qytetarët të mos përdorin pushkalitje

Përdorimi dhe shitja e mjeteve piroteknike është e rrezikshme dhe e dënueshme, apelojmë deri te qytetarët të mos përdorin pushkalitje

para një dite - TV Festa

Ministria e Punëve të Brendshme e infomon opinionin se edhe këtë vit realizon fushatë parandaluese, me qëllim të informimit të qytetarëve për pasojat e mundshme nga përdorimi i pushkaliqeve dhe mjeteve...

Skender Rexhepi  Zejd në Click plus Edhe po të votonte Kastrioti unë nuk do votoja për rrëzimin e Qeverisë

Skender Rexhepi – Zejd në Click plus: Edhe po të votonte Kastrioti, unë nuk do votoja për rrëzimin e Qeverisë

para një dite - TV Festa

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në ditën e procesit të nënshkrimeve te 61 deputetëve për rrëzimin e Qeverisë por pa Levicën, dhe nuk kisha...

Oriola Marashi realizon fotosesion mahnitës duket tërë shkëlqim në fustanin elegant

Oriola Marashi realizon fotosesion mahnitës, duket tërë shkëlqim në fustanin elegant

para një dite - TV Festa

Modelja e njohur, Oriola Marashi po punon vazhdimisht në projekte të reja, të cilat janë të fokusuara kryesisht jashtë Shqipërisë. Ajo këtë herë ka realizuar një fotosesion në Stamboll, dhe fotot ka i...

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi me apel deri tek qytetarët

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi me apel deri tek qytetarët

para një dite - TV Festa

U bëj thirrje qytetarëve që në rast të rritjes drastike të çmimeve të produkteve ushqimore bazë, të lajmërohen në numrin pa pagesë 191 të Inspektoratit Shtetëror të Tregut. Në këtë linjë telefonike pa...

Qeveria e Maqedonisë sot do të vendosë për çmimin e rrymës

Qeveria e Maqedonisë sot do të vendosë për çmimin e rrymës

para një dite - TV Festa

Sot qeveria do të vendosë se me çfarë çmimi EMV do t’i shesë rrymë EVN Home. Drejtori i termocentraleve shtetërore Vasko Kovaçevski, thotë se më në fund kanë arritur t’i bëjnë planet financiare për prodhimin...

Armata pajiset me uniforma të reja luftarake dhe komplete për forcat speciale

Armata pajiset me uniforma të reja luftarake dhe komplete për forcat speciale

para një dite - TV Festa

Ministria e Mbrojtjes kumtoi se është siguruar edhe kompleti i dytë prej 7.000 uniformave të reja luftarake për pjesëtarët e Armatës, ndërsa Batalioni për forcat speciale merr 700 komplete të reja të uniformave...

Bekteshi Paga minimale pas Vitit të Ri do të jetë 18 mijë denarë

Bekteshi: Paga minimale pas Vitit të Ri do të jetë 18 mijë denarë

para një dite - TV Festa

Nëse të dhënat e Entit Shtetëror të Statistikës tregojnë se ka rritje të çmimeve të produkteve të tjera, ne do ta zgjerojmë listën e çmimeve të ngrira, tha ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi. Ai mbrëmë...

WhatsApp shton opsionet e periudhave kohore për fshirjen e bisedave në mënyrë automatike

WhatsApp shton opsionet e periudhave kohore për fshirjen e bisedave në mënyrë automatike

para një dite - TV Festa

Përdoruesit e WhatsApp tani mund të zgjedhin t’i zhdukin mesazhet e tyre pas një sërë periudhash kohore falë një përditësimi të ri. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, aplikacioni i mesazheve në...

Mes reagimeve e raportit të krijuar me Beatrix Donald Veshaj Gjëra e mia i kam shumë të qarta

Mes reagimeve e raportit të krijuar me Beatrix, Donald Veshaj: Gjëra e mia i kam shumë të qarta

para 2 dite - TV Festa

Raporti i Donald Veshajt me Beatrix Ramosajn ka qenë ndër më të komentuarit gjatë gjithë kësaj kohe. Dyshja, të cilët tani kanë filluar një njohje brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, po vazhdojnë...

Lirohen për 3 50 denarë çmimet e derivateve të naftës

Lirohen për 3.50 denarë çmimet e derivateve të naftës

para 2 dite - TV Festa

Komisioni Rregullator për Energjetik ka njoftuar se sonte nga mesnata do të lirohen çmimet e derivateve të naftës. Mesatarisht çmimet do të ulen për 5.28 për qind krahasuar me vendimin e një jave. Kësisoj...

Shqiptohen 41 sanksione për tejkalim të shpejtësisë në rajonin e SPB Kumanovë

Shqiptohen 41 sanksione për tejkalim të shpejtësisë në rajonin e SPB Kumanovë

para 2 dite - TV Festa

Gjatë ditës së djeshme, në periudhën kohore nga ora 11:00 deri më 15:00 në rajonin e SPB Kumanovë është realizuar kontrollim i përforcuar aksional për sanksionimin e shoferëve të cilët drejtojnë automjetet...

Elmi Aziri Jemi të befasuar se sa lehtësisht AAA u bë pjesë e Qeverisë

Elmi Aziri: Jemi të befasuar se sa lehtësisht AAA u bë pjesë e Qeverisë!

para 2 dite - TV Festa

“Jemi të befasuar se si mundet që aq lehtë një parti politike të shkatërrojë një marrëveshje dhe të nesërmen të nënshkruajë marrëveshje tjetër”, kështu e ka komentuar deputeti i Aleancës për Shqiptarët,...

Grubi Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

Grubi: Veprimtaria e Hasan Prishtinës ka lënë gjurmë të pashlyeshme

para 2 dite - TV Festa

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë në ekspozitën e realizuar në bashkëpunim me Institutin për trashëgimi kulturore...

Eskobar u takua me Pendarovskin Potencohet nevoja për nisjen e negociatave të RMV së me BE në

Eskobar u takua me Pendarovskin: Potencohet nevoja për nisjen e negociatave të RMV-së me BE-në

para 3 dite - TV Festa

Zëvendës-ndihmësi i sekretarit shtetëror të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriell Eskobar ka filluar takimet në kuadër të vizitës së tij në Maqedoninë e Veriut. I shoqëruar nga ambasadorja, Kejt...

Ministri Besimi ia dorëzoi kryetarit të Kuvendit Propozim buxhetin e plotësuar për vitin 2022

Ministri Besimi ia dorëzoi kryetarit të Kuvendit, Propozim buxhetin e plotësuar për vitin 2022

para 3 dite - TV Festa

Ministri i Financave, Fatmir Besimi, sot e dorëzoi Propozim buxhetin e plotësuar për vitin 2022, kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferri, me ç’rast Kuvendi duhet që ta miratojë në seancë plenare më së voni...

Grubi  Toman Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

para 3 dite - TV Festa

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav Toman. Zëvendëskryeministri Grubi...

Ku është interneti më i ngadalshëm në botë Kosova renditet në vendin 81 në botë

Ku është interneti më i ngadalshëm në botë? Kosova renditet në vendin 81 në botë

para 3 dite - TV Festa

Në një raport mbi shpejtësinë e aksesit në internet me brez të gjerë në botë në vitin 2021, Cable.co.uk deklaroi se Turkmenistani, me një shpejtësi interneti prej 0,50 megabajt për sekondë (Mbps), është...

Distria dhe Nora mahnitin me elegancën e tyre në Mbrëmjen Gala në Stamboll

Distria dhe Nora mahnitin me elegancën e tyre në ‘Mbrëmjen Gala’ në Stamboll

para 3 dite - TV Festa

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë shkëlqyer me dukjen e tyre në ‘Gala mbrëmjen’ e mbajtur të shtunën mbrëma në Stamboll të Turqisë. Kampionet tona olimpike janë nderuar me dekoratë në këtë eveniment...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK