Shteti shpenzoi 486 milionë euro për pagat e punëtorëve në sektorin publik vetëm deri në tetor

Shteti shpenzoi 486 milionë euro për pagat e punëtorëve në sektorin publik vetëm deri në tetor

para 11 orë - Ditapost

Gjithsej 486 milionë euro kanë shkuar nëpër llogaritë e të gjithë punonjësve në sektorin publik si paga dhe mëditje nga buxheti i shtetit, vetëm nga janari deri në tetor të këtij viti. Agjencia e Statistikave...

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK së

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së

para 11 orë - Ditapost

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19 Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 10 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria...

 Nuk jam i befasuar me paraqitjet e Ronaldos ka punuar shumë që të veçohet edhe në moshën 36 vjeçare

“Nuk jam i befasuar me paraqitjet e Ronaldos, ka punuar shumë që të veçohet edhe në moshën 36-vjeçare”

para 14 orë - Ditapost

Park Ji-sung nuk është i befasuar me formën e Cristiano Ronaldos pas rikthimit në Manchester United në moshën 36-vjeçare. Ata kanë luajtur së bashku në Old Trafford për katër vite mes 2005 dhe 2009, duke...

Mbappe  Është shumë e lehtë të luash me Messin është më i miri në botë

Mbappe: “Është shumë e lehtë të luash me Messin, është më i miri në botë”

para 14 orë - Ditapost

Kylian Mbappe ka vetëm fjalë të mira për Lionel Messin. Që të dy shkëlqyen mbrëmë në Champions League duke shënuar nga dy gola në fitoren e PSG-së ndaj Brugge. Mbappe thotë se po e shijon lojën me Leon....

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin Prioritet bashkëpunimi

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

para 14 orë - Ditapost

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut z. Bujar Osmani. “Në fokus të takimit temat...

Reali pritet ta shpërblejë sërish Modricin

Reali pritet ta shpërblejë sërish Modricin

para 14 orë - Ditapost

Cristiano Ronaldo u largua për shkak të moshës dhe pak për shkak të probleme me Florentino Perez. Megjithatë, mosha nuk qon shumë peshë, të paktën jo për Luka Modricin. Siç raporton Fabrizio Romano, paraqitjet...

Modric  Mosha S ka aspak rëndësi po ndihem si 30 vjeçar

Modric: “Mosha? S’ka aspak rëndësi, po ndihem si 30-vjeçar”

para 14 orë - Ditapost

Luka Modric thotë se ndihet si 30-vjeçar. Modric po shijon një tjetër sezon të bukur me Real Madridin. Edhe pse 36-vjeçar, paraqitjet e tij në fushë janë mbresëlënëse sa që kanë shtyrë Realin t’ia rinovojë...

Kurti Kemi shtuar rreth 10 mijë vende të reja pune në ekonomi

Kurti: Kemi shtuar rreth 10 mijë vende të reja pune në ekonomi

para 14 orë - Ditapost

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë së në Kosovë janë shtuar dhjetë mijë vende të punës. Ai, në mbledhjen e katërt të Këshillit të Stabilizim-Asociimit që u mbajt dje, ka theksuar se vendi ka...

Elon Musk mbështet taksën që shumë nga bashkëmoshatarët e tij miliarderë e përçmojnë

Elon Musk mbështet taksën që shumë nga bashkëmoshatarët e tij miliarderë e përçmojnë

para 14 orë - Ditapost

Elon Musk e ka bërë të qartë se është kundër një takse mbi pasurinë ndaj amerikanëve më të pasur që mund t’i lërë atij një faturë tatimore vjetore në miliarda. Por ai mendon se taksimi i trashëgimisë është...

Kosova në CEFTA  sfidat drejt përfaqësimit të plotë

Kosova në CEFTA – sfidat drejt përfaqësimit të plotë

para 14 orë - Ditapost

Grupi për Ballkan ka publikuar raportin “Përfaqësimi i Kontestuar i Kosovës në CEFTA – Një analizë Politike dhe Juridike”, e cila ofron një pëmbledhje të detajuar të sfidave të Kosovës në CEFTA. Kosova,...

Zgjoi edhe në një festival ndërkombëtarë

Zgjoi, edhe në një festival ndërkombëtarë

para 14 orë - Ditapost

Filmi i njohur kosovar ”Zgjoi”, po vazhdon me sukseset e tij në festivalet e mëdha ndërkombëtare. Filmi me regji nga Blerta Basholli do të shfaqet në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit ”Lighthouse”, Long...

Çfarë po ndodh miliarda yje në hapësirë po kthehen në kristale gjigante

Çfarë po ndodh, miliarda yje në hapësirë po kthehen në kristale gjigante

para 14 orë - Ditapost

Astronomët zbulojnë së fundmi sipas të dhënave satelitore se miliarda yje në hapësirë po kthehen në sfera gjigante kristali teksa qendrat e tyre të lëngshme po ngurtësohen. Zbulimet sugjerojnë gjithashtu...

Tayna paralajmëron këngë të re ka nuanca të 2Pac

Tayna paralajmëron këngë të re, ka nuanca të 2Pac

para 14 orë - Ditapost

Reperja Tayna ka prezantuar një teaser të këngës së saj më të re “OFG” Tayna ka filluar që të bëhet më aktive në këtë fundvit, pas një viti jo edhe aq të suksesshëm të saj në karrierën muzikore. Reperja...

Bli shtëpi merr gruan falas

Bli shtëpi, merr gruan falas

para 15 orë - Ditapost

Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë euro? Pikërisht këtë meshkujve ‘single’ iu ka ofruar Wina Lia nga Xhakarta. Për të gjithë beqarët kjo është...

Një çift thyen rekord botëror mbush shtëpinë me 444 pemë krishtlindjesh

Një çift thyen rekord botëror, mbush shtëpinë me 444 pemë krishtlindjesh

para 15 orë - Ditapost

Një çift gjerman vendosi një rekord botëror për pemët e Krishtlindjes. Thomas dhe Susanne Jeromin e kanë zbukuruar shtëpinë e tyre me 444 pemë, të dekoruar cep më cep me drita e topa shumëngjyrëshe dhe...

Rok grupi arbëresh vjen me një përpunim fenomenal të Xhamadani vija vija

Rok grupi arbëresh vjen me një përpunim fenomenal të “Xhamadani vija vija”

para 15 orë - Ditapost

Rok bendi arbëresh Peppa Marriti kanë përpunuar para një jave këngën “Xhamadani vija vija” dhe atë me një spot tepër interesant Peppa Marriti Band janë të njohur si një rok grup arbëresh ku bëjnë rok muzikë...

Oriola tërësisht transparente në paraqitjen e fundit

Oriola tërësisht transparente në paraqitjen e fundit

para 15 orë - Ditapost

Modelja Oriola Marashi është aktivizuar përsëri në rrjetet sociale Pas një pauze disa javore, modelja Oriola Marashi është aktivizuar përsëri në rrjetet sociale duke pozuar foto tepër atraktive për fansat...

Intelektualët revolucionarë bohemë dhe të deklasuar

Intelektualët revolucionarë: bohemë dhe të deklasuar

para 15 orë - Ditapost

Enzo Traverso Ndryshe nga anarkizmi, i cili gjithherë i ka mirëpritur artistët dhe shkrimtarët bohemë si përfaqësuesit e vet të natyrshëm, marksizmi e ka parë inteligjencien me dyshim, pa u pajtuar ndonjëherë...

Instagram po bëhet më i sigurt për adoleshentët

Instagram po bëhet më i sigurt për adoleshentët

para 15 orë - Ditapost

Instagram ka aktivizuar disa veçori të reja eksperimentale, të cilat janë krijuar për ta bërë aplikacionin një vend më të sigurt për adoleshentët. Së pari, kompania ofron funksionin e paralajmëruar më...

Përhapet gripi sezonal këto janë simptomat

Përhapet gripi sezonal, këto janë simptomat

para 15 orë - Ditapost

Gripi sezonal i cili është përhapur ditëve të fundit ka bërë që deri në 300 persona të kërkojnë trajtim brenda një dite vetëm në Qendrën kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë. Sipas profesionistëve...

Njihuni me sekretet e errëta të Facebook

Njihuni me sekretet e errëta të Facebook

para 15 orë - Ditapost

Jeta jonë është Facebook dhe këtu qëndron problemi kryesor. Të gjithë thonë se jemi të varur nga Facebook por askush nuk tenton të largohet nga ky rrjet. Kjo është e dhimbshme, pasi ne kemi humbur sensin...

Pse faraonët e lashtë egjiptianë ndaluan së ndërtuari piramida

Pse faraonët e lashtë egjiptianë ndaluan së ndërtuari piramida?

para 15 orë - Ditapost

Nga Owen Jarus Për më shumë se 1 mijë vjet, faraonët egjiptianë ndërtuan piramida dhe shpesh varroseshin nën ose brenda tyre. Faraonët egjiptianë ndërtuan piramida midis kohës së sundimit tëfaraonit Xhozer...

Të gjitha përfitimet shëndetësore nga dimri

Të gjitha përfitimet shëndetësore nga dimri

para 15 orë - Ditapost

Ekspozimi ndaj temperaturave të ulëta rrit nivelet e energjisë. Bora është një nga ato gjëra që disa njerëzve ju pëlqen, ndërsa disave jo. Ekspertët kanë zbuluar disa nga përfitimet e shumta të borës për...

Vendos MSH Nga 9 dhjetori fillohet me dhënien e dozës së tretë të vaksinës

Vendos MSH: Nga 9 dhjetori fillohet me dhënien e dozës së tretë të vaksinës

para 15 orë - Ditapost

Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që nga nesër në Kosovë të administrojë edhe dozën e tretë e vaksinës Anti-COVID. Doza e tretë do të jepet jo më herët se 8 javë dhe pa i bërë 6 muaj nga marrja...

Szunyog S ka marrëveshje që pengon vendosjen e Policisë në veri por njoftimi paraprak i KFOR it është praktikë e zakonshme

Szunyog: S’ka marrëveshje që pengon vendosjen e Policisë në veri, por njoftimi paraprak i KFOR’it është praktikë e zakonshme

para 15 orë - Ditapost

Për shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, Kosova ka shënuar njëfarë progresi në një mori fushash. Dhe kjo ai thekson se e thotë edhe raporti i fundit i Komisionit Evropian. “Kosova...

Weber Pritet angazhim më i fortë i Gjermanisë për rifillim serioz të dialogut Kosovë Serbi

Weber: Pritet angazhim më i fortë i Gjermanisë për rifillim serioz të dialogut Kosovë-Serbi

para 15 orë - Ditapost

Eksperti i njohur gjerman për Ballkanin dhe bashkëpunëtor i lartë i Këshillit për Politika të Demokratizimit në Berlin, Bodo Weber, pret një angazhim më të fortë të qeverisë së re gjermane për një rifillim...

Olaf Scholz zgjidhet kancelar i ri i Gjermanisë

Olaf Scholz zgjidhet kancelar i ri i Gjermanisë

para 15 orë - Ditapost

Kuvendi i Gjermanisë e votoi të mërkurën socialdemokratin Olaf Scholz për kancelar të nëntë të vendit në periudhën pas Luftës së Dytë Botërore, duke shënuar një epokë të re për shtetin me popullsinë më...

Dy sqarime të rëndësishme rreth dozës së tretë të vaksinës

Dy sqarime të rëndësishme rreth dozës së tretë të vaksinës

para 15 orë - Ditapost

Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që nga dita e nesërme të fillojë me administrimin e dozës së tretë të vaksinës Anti-COVID Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se qytetarët do të marrin dozën...

Data në Dhjetor Zejd Ky rrugëtim doemos të vazhdojë

Data në Dhjetor, Zejd: Ky rrugëtim doemos të vazhdojë

para një dite - Ditapost

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejdi sonte në paraqitjen e tij në ClickPlus në TV21 tha se është optimist për rrugën evropiane të vendit, por që është pesimist për marrjen e datës për fillim...

Arsyeja pse nuk duhet ta hani të verdhën e vezës veç nga e bardha

Arsyeja pse nuk duhet ta hani të verdhën e vezës veç nga e bardha

para një dite - Ditapost

Veza është një ushqim i plotë, pasi përmban shumë proteina me vlerë të lartë biologjike, vitamina dhe elementë gjurmë. Ai gjithashtu përmban kalcium , fosfor , natrium, kalium, vitaminë A, B12, acid folik...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK