Njësia Speciale vendoset në veri të vendit autoblinda të shumta janë parë afër Zveçanit

Njësia Speciale vendoset në veri të vendit, autoblinda të shumta janë parë afër Zveçanit

para 11 muajve - Tokasot

Forca të shumta të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë parë sot në pjesën veriore të Kosovës. Autoblindat e Njësisë Speciale janë parë tek sa janë vendosur afër Zveçanit, saktësisht rreth 6 kilometra...

Ndalimi i referendumit serb në Kosovë protestë në veri të Mitrovicës

Ndalimi i referendumit serb në Kosovë, protestë në veri të Mitrovicës

para 11 muajve - Tokasot

Dhjetëra qytetarë serbë po protestojnë sot në veri të Mitrovicës, pas miratimit të rezolutës kundër mbajtjes së referendumit serb në territorin e Republikës së Kosovës. Në mesin e protestuesve janë edhe...

Dybala flet për situatën te Juventusi Kanë ndodhur shumë gjëra preferoj të mos flas  bisedimet për kontratë në shkurt

Dybala flet për situatën te Juventusi: Kanë ndodhur shumë gjëra, preferoj të mos flas – bisedimet për kontratë në shkurt

para 11 muajve - Tokasot

Paulo Dybala ka folur pas ndeshjes me Udinesen për fitoren, por kur u pyet për kontratën e re me klubin e Juventusit, ai tha se: “ndodhën shumë gjëra për të cilat preferoj të mos flas”. La Joya e hapi...

Moti për ditën e nesërme temperaturat deri 7 gradë Celsius

Moti për ditën e nesërme, temperaturat deri -7 gradë Celsius

para 11 muajve - Tokasot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell. IHMK bën të ditur se vranësira parashihet të ketë rreth relievit malor, kurse në mëngjes...

Në Bllacë të Suharekës konfiskohen 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Në Bllacë të Suharekës konfiskohen 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave

para 11 muajve - Tokasot

Sektori i hetimeve të stacionit policor ne Suharekë, në bashkëpunim me ekipin e KEDS dhe zyrtarët e Doganës së Kosovës, në fshatin Bllacë të Suharekës, kanë gjetur dhe konfiskuar 28 aparate për prodhimin...

Trajkoviq Vuçiq dëshiron ta kthejë kontrollin mbi serbët e Kosovës në mënyrat e vjetra

Trajkoviq: Vuçiq dëshiron ta kthejë kontrollin mbi serbët e Kosovës në mënyrat e vjetra

para 11 muajve - Tokasot

Rada Trajkoviq, politikania serbe e Kosovës, ka komentuar zhvillimet e fundit rreth referendumit të Serbisë dhe refuzimit të institucioneve të Kosovës që të mbahet edhe në territorin e saj. Ish-deputetja...

E ndalojnë duke menduar se është vajza e princeshës Diana  por ajo nuk sheh ngjashmëri me britaniken

E ndalojnë duke menduar se është vajza e princeshës Diana – por ajo nuk sheh ngjashmëri me britaniken

para 11 muajve - Tokasot

Besojmë se shumë do të ishin të kënaqur të merrnin një kompliment që duken si një nga princeshat e preferuara të të gjitha kohërave. Sophie Eales gëzon komplimente të tilla çdo ditë, por pretendon se nuk...

Konfirmohen 658 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Konfirmohen 658 raste të reja me coronavirus në Kosovë

para 11 muajve - Tokasot

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 6.008 testime, 658 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve...

LDK e AAK marrin pjesë në seancën për referendumin e Serbisë në Kosovë

LDK e AAK marrin pjesë në seancën për referendumin e Serbisë në Kosovë

para 11 muajve - Tokasot

Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ata të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës po marrin pjesë në seancën e jashtëzakonshme që pritet të mbahet në lidhje me referendumin e Serbisë në Kosovë. Pak...

Andin Hoti Masakra në Reçak tregon fytyrën e vërtetë të Serbisë

Andin Hoti: Masakra në Reçak tregon fytyrën e vërtetë të Serbisë

para 11 muajve - Tokasot

Kryesuesi i Komisionit Qeveritar për Personat e Zhdukur, ish-deputeti nga radhët e PDK-së, Andin Hoti, deklaroi sot se masakra e kryer nga forcat serbe në Reçak më parë tregon më së miri fytyrën e vërtetë...

Shqiptarët nga Medvegja i shkruajnë letër shefit të OSBE së në Serbi

Shqiptarët nga Medvegja i shkruajnë letër shefit të OSBE-së në Serbi

para 11 muajve - Tokasot

Disa asamblistë dhe aktivistë për të drejtat e njeriut në Komunën e Medvegjës i janë drejtuar me një letër shefit të OSBE-së në Serbi, Jan Braathu. Përmes kësaj letre ata kanë shprehur pakënaqësitë e tyre...

Ngrohja qendrore nuk do të mungojë  Gazeta mk

Ngrohja qendrore nuk do të mungojë – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

Kryetari i LSDM-së dhe mandatari për kryeministër, Dimitar Kovaçevski, përmes një postimi në fejsbuk ka siguruar shkupjanët që të jenë të qetë pasi ngrohje qendrore në këto ditë të ftohta dimri nuk do...

KSHPK me iniciativë deri te kryeministri përgjegjësi etike për anëtarët e Qeverisë  Gazeta mk

KSHPK me iniciativë deri te kryeministri, përgjegjësi etike për anëtarët e Qeverisë – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

Komisioni Shtetrorë për Parandalimin e Korrupcionit kanë konstatuar se pesë anëtarë të qeverisë kanë shkelur kodin e tyre gjatë zgjedhjeve lokale vitin e kaluar. Sipas tyre Fehmi Jonuzi, zv/drejtor i burgut...

 As lekët s ti rregullojnë këmbët  kështu i kthehet ndjekësit Alketa Vejsiu  Gazeta mk

‘As lekët s’ti rregullojnë këmbët’, kështu i kthehet ndjekësit Alketa Vejsiu – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

Një nga moderatoret më të mira shqiptare padyshim që është edhe Alketa Vejsiu. Ka kohë të gjatë që Alketa është pjesë e ekranit shqiptar duke u shndërruar kështu në një emër mjaft të dashur të showbizit...

Thyhen zyret e BIK ut në Kamenicë vidhen para dhe dëmtohen objektet

Thyhen zyret e BIK-ut në Kamenicë, vidhen para dhe dëmtohen objektet

para 11 muajve - Tokasot

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka njoftuar se janë thyer dhe vjedhur zyret e Këshillit të BI-së në Kamenicë. Në njoftimin e bërë për media thuhet se rasti ka ndodhur rreth orës 09:00 ku janë vjedhur...

RMV Bilanci i 24 orëve me Kovid 19  Gazeta mk

RMV/ Bilanci i 24 orëve me Kovid 19 – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

ISHP ka bërë të ditur se 1732 persona kanë rezultuar pozitiv gjatë 24 orëve të fundit. Po ashtu, bëhet me dije se janë 13 persona që kanë ndërruar jetë ndërsa janë shënuar edhe 1035 të shëruar.

Arrestohet vëllai i ish banores së Big Brother VIP  ja për çfarë arsye  Gazeta mk

Arrestohet vëllai i ish-banores së “Big Brother VIP”, ja për çfarë arsye – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

Vëllai i këngëtares së njohur, Sheila Haxhiraj, është arrestuar këtë të enjte nga Policia e Shtetit. 34-vjeçari, Henri Haxhiraj, ra në pranga së bashku me 3 persona të tjerë gjatë operacionit të koduar...

Zyrtarja shtatzënë për një orë mbeti e ngujuar në ashensorin e Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë

Zyrtarja shtatzënë për një orë mbeti e ngujuar në ashensorin e Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë

para 11 muajve - Tokasot

Një zyrtare shtatzënë ka mbetur e ngujuar për më shumë se një orë në ashensorin e Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë. Rasti ka ndodhur ditën e sotme. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i...

Djaloshi nga Bosnja i shkroi letër Babadimrit falë postierit i është plotësuar dëshira

Djaloshi nga Bosnja i shkroi letër Babadimrit, falë postierit i është plotësuar dëshira

para 11 muajve - Tokasot

Një postier nga Tuzla e Bosnje e Hercegovinës derisa po mblidhte letrat nga kutia e postës, hasi në një letër që një djalosh ia kishte shkruar Babadimrit. Dëshira e tij për Vitin e Ri do të plotësohet...

BEG do mbetet pa licencë nëse ndal ngrohjen  Gazeta mk

BEG do mbetet pa licencë nëse ndal ngrohjen – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

“Ballkan Energi Group” do të mbetet pa licencë në momentin kur do të ndalet të porosit energji termike në Shkup kurse detyrimin për furnizim me energji termike do ta merr qeveria, paralajmëroi kryetari...

Anisa Veseli sjell fotografi përrallore nga festa e saj e ditëlindjes  Gazeta mk

Anisa Veseli sjell fotografi përrallore nga festa e saj e ditëlindjes – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

Reperja e estradës, Anisa Veseli, ditë më parë ka festuar ditëlindjen e saj të radhës. Ajo ka marrë urime të shumta nga miqtë, familjarët dhe fansat e saj të shumtë. Me rastin e ditëlindjes, ajo u kujdes...

Rastet e reja me coronavirus sipas komunave

Rastet e reja me coronavirus sipas komunave

para 11 muajve - Tokasot

Është duke vazhduar rritja e rasteve me coronavirus në Kosovë, ku vetëm në 24 orët e fundit janë konfirmuar 585 raste të reja. Më së shumti raste janë konfirmuar në Prishtinë, gjithsej 262 raste. Pastaj,...

Shtyhet gjykimi Parcelat në Vodno  Mijallkov dhe avokatët pozitivë me Covid 19  Gazeta mk

Shtyhet gjykimi “Parcelat në Vodno”, Mijallkov dhe avokatët pozitivë me “Covid-19” – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

Shtyhet gjykimi për rastin “Parcelat në Vodno”, pasi ish-drejtori i Drejtorisë së Sigurisë dhe Kundërzbulimit, Sasho Mijalkov ka rezultuar pozitiv në Covid-19. Marketing Mijalkov është në izolim për 10...

Tani po dredh  Gazeta mk

Tani po dredh… – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

Moderatorja e njohur, Bora Zemani, ka organizuar një ditë më parë një festë madhështore me rastin e 30-vjetorit të lindjes. Në festë ishin të ftuar shumë personazhe të njohur të ekranit, të cilët nuk nguruan...

Osmani Konjufca e Kurti me deklaratë të përbashkët për referendumin e Serbisë në Kosovë

Osmani, Konjufca e Kurti me deklaratë të përbashkët për referendumin e Serbisë në Kosovë

para 11 muajve - Tokasot

Institucionet e Republikës së Kosovës, në një takim të përbashkët me Ambasadorët e Quint-it dhe përfaqësuesin e BE-së, paraqitën qëndrimin e tyre të koordinuar dhe të përbashkët lidhur me mbajtjen e referendumit...

Ademi në Konferencën KOSAK në Paris  Gazeta mk

Ademi në Konferencën KOSAK në Paris – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

Sot, kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z. Arbër Ademi, mori pjesë në Konferencën virtuale të komisioneve për çështje evropiane të vendeve-anëtare...

Adem Avziu drejtori që i dha frymë Kodrës së Diellit  Gazeta mk

Adem Avziu drejtori që i dha frymë Kodrës së Diellit – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

Edhe natyra ta kthen në të njëjtën monedhë nëse fillon të bësh diçka për të. I tillë është edhe një vend magjepsës si Kodra e Diellit që ka filluar ta prekë dora e ndryshimit atje. Si rrallë herë më parë...

Nis takimi i ambasadorëve të QUINT it me krerët e shtetit

Nis takimi i ambasadorëve të QUINT-it me krerët e shtetit

para 11 muajve - Tokasot

Ka filluar të mbahet takimi ndërmjet përfaqësuesve të shteteve të QUINT-it me presidenten Vjosa Osmani, kryeparlamentarin Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti. Temë e diskutimit do të jetë lejimi...

Marrëveshja e Prespës ka gabime Athina po përpiqet për marrëdhënie të mira me Shkupin  Gazeta mk

Marrëveshja e Prespës ka gabime! Athina po përpiqet për marrëdhënie të mira me Shkupin – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

Kritika ime për marrëveshjen nuk i referoheshin emrit, ajo i referohej gjuhës maqedonase dhe etnisë maqedonase dhe vazhdoj të besoj se ky është një gabim i madh, tha kryeministri grek, Kirjakos Micotakis,...

Brenda festës së ditëlindjes së Bora Zemanit kush ishin të ftuarit  Gazeta mk

Brenda festës së ditëlindjes së Bora Zemanit, kush ishin të ftuarit – Gazeta.mk

para 11 muajve - Tokasot

Bora Zemani festoi 30-vjetorin në datën 9 Janar. Ajo fillimisht pati një organizim të vogël me miqtë e ngushtë e me të ftuar reperin Noizy. Ndërsa mbrëmë, prezantuesja ka organizuar një festë përrallore...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK