Haxhiu në konferencë të jashtëzakonshme Zhduken prova nga IML ja për rastin Dehari

Haxhiu në konferencë të jashtëzakonshme: Zhduken prova nga IML-ja për rastin Dehari

para 34 minutave - Opinion.mk

Ministria e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se janë zhdukur prova në rastin e Astrit Deharit, raporton Ekonomia Online. Haxhiu, ka thënë se mbrëmë në orët e vona është njoftuar se janë zhdukur mostrat...

Kuvendi miraton vendimin për zgjatjen e masave emergjente në energji

Kuvendi miraton vendimin për zgjatjen e masave emergjente në energji

para 34 minutave - Opinion.mk

Kuvendi i Kosovës me 61 vota e ka votuar vendimin e Qeverisë së Kosovës, për zgjatjen e masave emergjente në furnizimin e energjisë edhe për 30 ditë, raporton Ekonomia Online. Në sallë kanë qenë 77 deputetë...

SHBA përleshen basketbollistët Sherr masiv mes vajzave përjashtohen 8 lojtare

SHBA, përleshen basketbollistët/ Sherr masiv mes vajzave, përjashtohen 8 lojtare

para 34 minutave - Opinion.mk

Një ndeshje e kampionatit amerikan të basketbollit për vajza që u zhvillua në teksas perfundoi ne nje konflikt masiv mes lojtareve. Dhuna qe shpertheu mes skuadrës së “texas kristian university” dhe “xhorxh...

Kryeministri Kurti Rasti i mjedrave është një nga shembujt e potencialit tonë eksportues

Kryeministri Kurti: Rasti i mjedrave është një nga shembujt e potencialit tonë eksportues

para 23 orë - Opinion.mk

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në Konferencën e 7-të të Mjedrës në Kosovë “Mjedra – Iniciativat e reja për ndryshimet klimatike”. Në fjalën e tij para të pranishmëve, kryeministri...

Konjufca takohet me Imzot Vincenzo Paglia

Konjufca takohet me Imzot Vincenzo Paglia

para 24 orë - Opinion.mk

Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca e ka pritur në takim Imzot Vincenzo Paglia, Kryetar i Akademisë Papnore për Jetën dhe Kancelar i Institutit “Gjon Pali II”, së bashku me Mario Giro, ish-zëvendësministër...

Sherr për një gardh mes fqinjëve yje përplasen Robbin Williams dhe ish kitaristi i famshëm i Led Zeppelin

Sherr për një gardh mes fqinjëve yje; përplasen Robbin Williams dhe ish-kitaristi i famshëm i Led Zeppelin

para një dite - Opinion.mk

Jo vetëm njerëzit e thjeshtë, por edhe yjet duhet të përballen me mosmarrëveshjet dhe përleshjet mes fqinjëve. Kjo ka ndodhur edhe me Robbie Williams dhe Jimmy Page, të cilët janë në mosmarrëveshje sepse...

Komisioni për Reformën Zgjedhore i largon mediet diskuton me përfaqësues nga ambasada amerikane dhe OSBE ja

Komisioni për Reformën Zgjedhore i largon mediet, diskuton me përfaqësues nga ambasada amerikane dhe OSBE-ja

para një dite - Opinion.mk

Komisioni Ad-Hoc për Reformën Zgjedhore në Kosovë ka mbajtur mbledhjen e radhës pa praninë e medieve, raporton Ekonomia Online. Fillimisht, gazetarët janë lejuar të marrin pamje ndërsa me kërkesë të kryetarit...

Tërhiqet shorti për zgjedhjet në veri  Radoniqi KQZ ja e përkushtuar për t i kryer detyrat paravësisht sfidave

Tërhiqet shorti për zgjedhjet në veri – Radoniqi: KQZ-ja e përkushtuar për t’i kryer detyrat paravësisht sfidave

para një dite - Opinion.mk

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave: Mitrovicë e Veriut, Zveçan,...

SHBA Luftimet në Ukrainë me ritme të ngadalësuara përgatitje për kundërofensivë në

SHBA: Luftimet në Ukrainë me ritme të ngadalësuara, përgatitje për kundërofensivë në…

para një dite - Opinion.mk

Komuniteti amerikan i zbulimit mendon se ritmi i ngadalësuar i luftimeve në Ukrainë do të vazhdojë në muajt e ardhshëm, tha të shtunën Drejtorja e Zbulimit Kombëtar të Shteteve të Bashkuara, Avril Haines....

Përmbytje në Afrikën Jugore Humbin jetën 9 persona dhe zhduken 8 të tjerë

Përmbytje në Afrikën Jugore/ Humbin jetën 9 persona dhe zhduken 8 të tjerë

para një dite - Opinion.mk

Të paktën nëntë persona kanë humbur jetën dhe tetë janë zhdukur në Afrikën e Jugut ditën e sotme, pasi u përfshinë nga përmbytjet e shpejta në afërsi të lumit Jukskei në Johanesburg teksa merrnin pjesë...

Portugalia tenis me Zvicrën Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

para një dite - Opinion.mk

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa shume histori. Portugezet ishin te paret qe zhbllokuan rezultatin...

Gjermani Kërkimi i punës pengesë për punonjësit e huaj të kualifikuar

Gjermani: Kërkimi i punës pengesë për punonjësit e huaj të kualifikuar

para një dite - Opinion.mk

Punonjës të kualifikuar nga vende të ndryshme do të dëshironin më tepër mbështetje kur kërkojnë një punë në Gjermani. Në një sondazh jo-përfaqësues të zhvilluar nga Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim...

Surpriza Maroku në çerekfinale Edhe Spanja eliminohet nga pika e bardhë e penalltive

Surpriza, Maroku në çerekfinale/ Edhe Spanja eliminohet nga pika e bardhë e penalltive

para një dite - Opinion.mk

Marokenët vijojnë të suprizojnë në kupën e botës,duke prerë një biletë për në çerekfinale përballë Spanjës. Koha e rregullt përfundoi në barazim pa gola .Edhe pse ndeshja ishte mjaft e luftuar nga të dyja...

Bislimi arsyetohet se BE ja ka kërkuar të mos jepen detaje për planin franko gjerman

Bislimi arsyetohet se BE-ja ka kërkuar të mos jepen detaje për planin franko-gjerman

para një dite - Opinion.mk

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka raportuar lidhur me dialogun dhe planin franko-gjerman në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë, raporton Ekonomia Online. Bislimi tha në takimet e fundit në...

Turqia dhe Egjipti A po kthehen rivalët në partnerë

Turqia dhe Egjipti: A po kthehen rivalët në partnerë?

para një dite - Opinion.mk

Qeveritë e Kairos dhe të Ankarasë i rikthehen mirëkuptimit, u tha pas një takimi të kryetarëve të dy shteteve. Pas vitesh të tëra rivaliteti madje tani po flitet për bashkëpunim. Por afrimi pritet të jetë...

Haliti e Bislimi përplasen në Komision Nuk të kemi thirr me raportuar për Thaçin

Haliti e Bislimi përplasen në Komision: Nuk të kemi thirr me raportuar për Thaçin

para një dite - Opinion.mk

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe deputeti i PDK-së Xhavit Haliti janë përplasur në Komision në lidhje me dështimet dhe sukseset e dialogut, raporton Ekonomia Online. Bislimi në Komisionin për Punë...

Brazili fiton dhe dëfrehet tani i pret Kroacia në çerekfinale

Brazili fiton dhe dëfrehet, tani i pret Kroacia në çerekfinale

para një dite - Opinion.mk

Brazili fiton dhe dëfrehet, duke rritur edhe më shumë kuotat e të qenit favorit në kupën e botës. Selecao mposhti me goleadë 4 me 1 Korenë e Jugut dhe u kualifikua për në fazën çerekfinale të këtij kompeticioni...

Gjashtë muaj në hapësirë tre astronautët kinezë rikthehen në Tokë

Gjashtë muaj në hapësirë, tre astronautët kinezë rikthehen në Tokë

para një dite - Opinion.mk

Tre astronautë kinezë janë kthyer në Tokë pas përfundimit të një misioni gjashtëmujor në stacionin hapësinor të Kinës. Ata u nisën për në hapësirë më 5 qershor, për të mbikëqyrur fazën përfundimtare të...

Bislimi thotë se BE ja ka kërkuar të mos jepen detaje për planin farnko gjerman

Bislimi thotë se BE-ja ka kërkuar të mos jepen detaje për planin farnko-gjerman

para një dite - Opinion.mk

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka raportuar lidhur me dialogun dhe planin franko-gjerman në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë, raporton Ekonomia Online. Bislimi tha në takimet e fundit në...

Lajçak pas takimit me Kurtin Të rikthehen diskutimet për normalizim s kemi kohë për të humbur

Lajçak pas takimit me Kurtin: Të rikthehen diskutimet për normalizim, s’kemi kohë për të humbur

para 2 dite - Opinion.mk

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se është i lumtur që ka ardhur në Prishtinë dhe jo për t’u marrë me kriza. Lajçak, ka thënë se gjatë takimit të tij me...

Scholz paralajmëron Perëndimin Duhet të shmangim një Luftë të re të Ftohtë

Scholz paralajmëron Perëndimin: Duhet të shmangim një Luftë të re të Ftohtë

para 2 dite - Opinion.mk

Kancelari gjerman Olaf Scholz paralajmëroi perëndimin që të shmangë krijimin e kushteve për një Luftë të re të Ftohtë që mund ta ndajë botën në “blloqe”. Në një opinion për revistën “Foreign Affairs” botuar...

Osmani nga Tirana Evropa të lëvizë nga fjalët në vepra

Osmani nga Tirana: Evropa të lëvizë nga fjalët në vepra

para 2 dite - Opinion.mk

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur në Tiranë në kuadër të Samitit BE-Ballkani Perëndimor. Presidentja i bëri thirrje BE-së që të lëvizë nga fjalët në vepra për sa i përket liberalizimit të...

Qytetarët me mendime të ndryshme për korrupsionin kërkojnë largimin e politikanëve të vjetër

Qytetarët me mendime të ndryshme për korrupsionin, kërkojnë largimin e politikanëve të vjetër

para 2 dite - Opinion.mk

Qytetarët po vlerësojnë se pavarësisht ndërrimit të qeverive, korrupsioni në Kosovë nuk është ndalur. Disa prej tyre, shprehen të bindur se me ardhjen e Qeverisë Kurti, korrupsioni ka hequr “rrënjë”, raporton...

Shikonin dhe shisnin filma koreano jugorë ekzekutohen adoleshentët në Korenë e Veriut

Shikonin dhe shisnin filma koreano-jugorë, ekzekutohen adoleshentët në Korenë e Veriut

para 2 dite - Opinion.mk

Dy adoleshentë në Korenë e Veriut janë pushkatuar pasi shikonin dhe shisnin filma nga Koreja e Jugut. Djemtë e moshës 16 dhe 17-vjeç u pushkatuan në një fushë aviacioni në qytetin Hysein, në kufi me Kinën,...

Shpërthime në dy fusha ajrore ushtarake në Rusi raportohet për viktima dhe të plagosur

Shpërthime në dy fusha ajrore ushtarake në Rusi, raportohet për viktima dhe të plagosur

para 2 dite - Opinion.mk

Disa njerëz kanë humbur jetën nga shpërthimet në dy fusha ajrore ushtarake ruse. Një cisternë karburanti shpërtheu duke vrarë tre persona dhe duke plagosur gjashtë të tjerë në një aeroport pranë qytetit...

Kroacia kalon në çerekfinale Ballkanasit mposhtën Japoninë me penallti

Kroacia kalon në çerekfinale/ Ballkanasit mposhtën Japoninë me penallti

para 3 dite - Opinion.mk

Kroacia ka arritur të rrëmbejë një biletë në çerekfinalen e kupës së Botës pasi mundi Japoninë përmes llotarisë së 11 metërshave. Japonezët të cilët mposhtën Spanjën dhe cuan Gjermaninë në shtëpi donin...

Fundoset varka me emigrantë në Itali 4 të zhdukur mes tyre 2 fëmijë

Fundoset varka me emigrantë në Itali/ 4 të zhdukur, mes tyre 2 fëmijë

para 3 dite - Opinion.mk

Bota Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al >> KËTU Një varkë me emigrantë është fundosur mbrëmjen e djeshme në ujërat e Lampedusa në Itali. Mediat e huaja shkruajnë se 32 emigrantë, përfshirë 3 gra,...

FOL Për 5 vjet janë marrë 361 masa disiplinore ndaj nëpunësve civilë burrat prin me 87 të rasteve

FOL: Për 5 vjet janë marrë 361 masa disiplinore ndaj nëpunësve civilë, burrat prin me 87% të rasteve

para 3 dite - Opinion.mk

Lëvizja “FOL” në kuadër të “Javës Kundër Korrupsionit 2022” ka publikuar raportin “Masat disiplinore kundër nëpunësit civilë për korrupsion dhe shkelje etike”, raporton Ekonomia Online. Burbuqe Kastrati,...

Alarm për bombë në avion piloti bën ulje emergjente në Pragë

Alarm për bombë në avion, piloti bën ulje emergjente në Pragë

para 3 dite - Opinion.mk

Bota Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al >> KËTU Një nga avionët e kompanisë ajrore “Easy Jet” që po shkonte për në Mbretërinë e Bashkuar ka kryer ulje emergjente në Pragë pas një raporti për një...

Ambasadori gjerman uron PDK në për anëtarësimin në ALDE

Ambasadori gjerman uron PDK-në për anëtarësimin në ALDE

para 3 dite - Opinion.mk

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jörn Rohde ka uruar Partinë Demokratike të Kosovës për anëtarësimin në Aleancën e Liberalëve dhe Demokratëve të Evropës (ALDE). Përmes në cicërime në Twitter, Rohde ka përgëzuar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK