Ish komandati i UÇK së Matranxhi  Treshi përsheshi do të ndahen nga fundi i prillit

Ish komandati i UÇK-së, Matranxhi: “Treshi-përsheshi” do të ndahen nga fundi i prillit!

para 2 orë - Politiko.mk

Ish komandanti dhe ushtari i UÇK-së nga Komuna e Haraçinës, Shaban Bafqari-Matranxhi nëpërmes një postimi në rrjetet sociale, ka bërë një parashikim interesant lidhur me koalicionin që kanë lidhur, Kasami,...

Denoncon Klubi dhe publikon videon Bokserit tonë iu mor padrejtësisht fitorja

Denoncon Klubi dhe publikon videon: Bokserit tonë iu mor padrejtësisht fitorja

para 5 orë - Politiko.mk

Klubi i boksit “Dardania” ka bërë një denoncim publik, ku ka publikuar edhe një video. Ky klub pretendon që boksierit të tyre, Erdi Aliu iu bë e padrejtë, pasi që kishte përfunduar, sipas tyre, ndeshja...

Samanta nuk e ndjek Donaldin në Instagram dhe shkak për këtë është Big Brother Vip

Samanta nuk e ndjek Donaldin në Instagram dhe shkak për këtë është Big Brother Vip

para 5 orë - Politiko.mk

E ftuar në “Më Lër të Flas”, Samanta Karavella ndër të tjera zbuloi se nuk e ndjek në Instagram Donaldin dhe kjo për një arsye të cilën me siguri do ta kuptoni shumë mirë të gjithë. Dy binjakët, Donald...

Edona s i jep pesë pare  u tregon çështje intime banorëve

Edona s’i jep “pesë pare”, u tregon çështje intime banorëve

para 5 orë - Politiko.mk

Edona u ka treguar Lumbardhit, Kaderit dhe Alby shumë detaje për intimitetin në jetën e saj. Ajo u ka folur për një përvojë në seks që e pati me një person pasi e kishte bërë një operacion. Rrëfimet e...

Familja e Liridona Ademajt e rivarros trupin e saj pas arrestimit të bashkëshortit

Familja e Liridona Ademajt e rivarros trupin e saj pas arrestimit të bashkëshortit

para 6 orë - Politiko.mk

Liridona Ademaj u varros të premten në varrezat e fshatit Cermjan, ku jetonte me bashkëshortin e saj. Por pasi u bë e ditur se Murseli është i përfshirë në krim, familja e saj ka kërkuar ta marrë trupin...

Një mesazh kundër dhunës në familje shfaqet në një mural në Skenderaj

Një mesazh kundër dhunës në familje shfaqet në një mural në Skenderaj

para 6 orë - Politiko.mk

Një veprimtari artistike me qëllim sensibilizues ka ndodhur në shkollën fillore “Idriz Barani” në Komunën e Skenderajt. Një mural me titullin “Unë nuk jam pronë e askujt. Vetëm edhe një shuplakë është...

Gaza në prag të një krize shëndetësore për shkak të sulmeve të vazhdueshme Izraelite

Gaza në prag të një krize shëndetësore për shkak të sulmeve të vazhdueshme Izraelite

para 6 orë - Politiko.mk

Situata në Gaza po bëhet gjithnjë e më e rëndë, ku si shkak i sulmeve të Izraelit, po paraqitet dhe rrezikut i përhapjes së sëmundjeve. OBSH-ja ka bërë thirrje për rindërtimin e sistemit shëndetësor dhe...

Monika në Big Talk tregon si e kishte mbajtur në shtëpi Linda Halimin

Monika në “Big Talk” tregon si e kishte mbajtur në shtëpi Linda Halimin

para 6 orë - Politiko.mk

Monika Salihu është banorja e fundit e eleminuar nga “Big Brother VIP Kosova”, e cila dje ishte e ftuar në “Big Talk”, programin e së dieles në “Klan Kosova”. Monika, ka folur gjërë e gjatë për eksperiencen...

Dalin pamjet e makinës së autorëve të vrasjes së Vanjës gjendet e djegur në një fshat afër Stenkovec

Dalin pamjet e makinës së autorëve të vrasjes së Vanjës, gjendet e djegur në një fshat afër Stenkovec

para 6 orë - Politiko.mk

Një skenë e tmerrshme është zbuluar në fshatin Stenkovec, ku është gjetur e djegur mjeti i përdorur nga vrasësit e 14-vjeçares, Vanja Gjorçevska. Trupi i saj është varrosur në një arë pranë vendit ku është...

Vesa Kam marrë mesazhe kërcënuse kur dola nga BBVK2

Vesa: Kam marrë mesazhe kërcënuse kur dola nga BBVK2

para 9 orë - Politiko.mk

Ish-banorja e Big Brother VIP Kosova 2, Vesa Vllasaliu, ka folur për përjetimet e saj nga moment kur ka e ka lënë shtëpinë. Ajo, në Big Talk Kosova, ka theksuar se ka pranuar kërcënime nga persona që nuk...

Spasovski Në krim është përfshir dhe babai i Vanjës për të zhvatur paratë nga nëna e saj

Spasovski: Në krim është përfshir dhe babai i Vanjës, për të zhvatur paratë nga nëna e saj

para 9 orë - Politiko.mk

Një skandal i madh ka tronditur opinionin publik në vendin tonë, pasi policia ka zbuluar se babai i Vanja Gjorqevska, një 14-vjeçare që u kidnapua dhe u vra së bashku me të dashurin e saj, ishte pjesë...

Deputetët e opozitës shkaktojnë kaos në Kuvend ndezin flakadanë dhe përplasen me Gradën

Deputetët e opozitës shkaktojnë kaos në Kuvend, ndezin flakadanë dhe përplasen me Gradën

para 9 orë - Politiko.mk

Një skenë e turpshme është shfaqur sot në Kuvendin e Shqipërisë, ku deputetët e opozitës kanë tentuar të bllokojnë seancën plenare me tymuese, flakadanë dhe djegie të objekteve. Njëri prej deputetëve,...

Tërmet i fuqishëm në Bursa të Turqisë autoritetet njoftojnë se nuk ka dëme ose viktima

Tërmet i fuqishëm në Bursa të Turqisë, autoritetet njoftojnë se nuk ka dëme ose viktima

para 9 orë - Politiko.mk

Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë ka tronditur Detin Marmara sot në orën 10.42, duke u ndjerë në disa qytete të Turqisë perëndimore, si në Bursa, Stamboll dhe Kocaeli. Sipas Presidencës së Menaxhimit të...

Shefi i sigurisë së brendshme izraelite zotohet të zhdukë Hamasin në mbarë botën

Shefi i sigurisë së brendshme izraelite zotohet të zhdukë Hamasin në mbarë botën

para 11 orë - Politiko.mk

Kreu i agjencisë së sigurisë së brendshme izraelite Shin Bet, Ronen Bar, është zotuar të zhdukë Hamasin në mbarë botën në një fushatë afatgjatë, duke e krahasuar atë me operacionin e fshehtë të Izraelit...

Spasovski zbulon detaje të rënda për vrasjen e Vanjës Trupi i saj u gjet i varrosur në Shkup

Spasovski zbulon detaje të rënda për vrasjen e Vanjës: Trupi i saj u gjet i varrosur në Shkup

para 11 orë - Politiko.mk

Policia e Maqedonisë së Veriut ka bërë një zbulim të tmerrshëm lidhur me vrasjen e dyfishtë të Vanjës dhe të dashurit të saj. Sipas Ministrit të Punëve të Jashtme, Oliver Spasovski, babai i Vanjës ishte...

Haaland mund të dënohet shkaku i postimit në Twitter për gjyqtarin Simon Hooper

Haaland mund të dënohet shkaku i postimit në Twitter për gjyqtarin Simon Hooper

para 11 orë - Politiko.mk

Erling Haaland ishte i pakënaqur me vendimet e marra nga gjyqtari Simon Hooper në barazimin 3-3 të Man City kundër Tottenhamit. Norvegjezi i bërtiti qartë ndjenjat e tij ndaj gjyqtarit, duke i thënë “shko...

Gazetari serb Momçillo Gjuriq Zgjedhjet e 17 dhjetorit janë një skandal i madh

Gazetari serb Momçillo Gjuriq: Zgjedhjet e 17 dhjetorit janë një skandal i madh

para 11 orë - Politiko.mk

Momçillo Gjuriq gazetar serb, njëherit edhe themelues i Partisë Demokratike Serbe, ka bërë një analizë të thellë të situatës politike në Serbi përpara zgjedhjeve të 17 dhjetorit. Ai ka zbuluar të gjitha...

Grubi I tmerruar nga vrasja e 14 vjeçares nga Shkupi autorët të dalin para drejtësisë

Grubi: I tmerruar nga vrasja e 14 vjeçares nga Shkupi, autorët të dalin para drejtësisë

para 21 orë - Politiko.mk

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një statusi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka reaguar i tmerruar për vrasjen e 14 vjeçares nga Shkupi, Vanja Gjorçevska. Grubi ka apeluar organet kompetente...

Lajmi fundit Njeriu i Mickoskit arrestohet nga policia dyshohet se kishte me vete 32kg drogë

Lajmi fundit/ Njeriu i Mickoskit arrestohet nga policia, dyshohet se kishte me vete 32kg drogë

para 24 orë - Politiko.mk

Bashkëpunëtori dhe njeriu i afërt i kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski, me iniciale M.A është arrestuar nga policia e Maqedonisë. Arsyeja se pse policia e privoi nga liria sipas shkrimeve né rrjetet sociale...

Bashkia Tropojë shpall Qytetar Nderi Ali Ahmetin

Bashkia Tropojë shpall Qytetar Nderi, Ali Ahmetin

para një dite - Politiko.mk

Bashkia e Tropojës ka shpallur kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, qytetar nderi. Manifestimi kryesore i dorëzimit të titullit do të mbahet më datë 5 dhjetor 2023, e martë, me fillim...

Bekteshi prezanton Platformën e Investimeve për tranzicionin energjetik në Samitin COP28 në Dubai

Bekteshi prezanton Platformën e Investimeve për tranzicionin energjetik në Samitin COP28 në Dubai

para një dite - Politiko.mk

Në kuadër të Samitit COP28 që po zhvillohet në Dubai, ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi ka prezantuar sot Platformën e Investimeve për tranzicionin energjetik në Maqedoninë e Veriut. Ky projekt ka...

U akuzua nga opozita se është e afërt me BDI në Visar Ganiu i jep tender Eurovias për ndërtimin e pishinës në Çair

U akuzua nga opozita se është e afërt me BDI-në, Visar Ganiu i jep tender Eurovias për ndërtimin e pishinës në Çair

para një dite - Politiko.mk

Me muaj të tërë opozita shqiptare në vazhdimsi e kanë kritikuar kompaninë “Eurovia”, për afërsinë e sajë me pushtetin qendror, respektivisht me BDI-në, por ende pa kaluar muaji, opozita ka filluar me ngrënijen...

Puna në MPB siguria në vend ndryshimet kushtetuese ministri Spasovski flet ekskluzivisht për Indeks dhe thyen heshtjen për kandidaturën për president

Puna në MPB, siguria në vend, ndryshimet kushtetuese/ ministri Spasovski flet ekskluzivisht për Indeks dhe thyen heshtjen për kandidaturën për president

para një dite - Politiko.mk

Oliver Spasovski ka vite që drejton ministrinë e Punëve të Brendshme. Ai ka qenë dhe kryeministër përkohësisht, deputet dhe funksione të ndryshme në pushtetin qendror. Në një intervistë ekskluzive për...

E para në çdo sondazh BDI dëshmon se është parti serioze teksa të tjerët luftojnë për imazh dhe numra

E para në çdo sondazh! BDI dëshmon se është parti serioze, teksa të tjerët luftojnë për imazh dhe numra…

para një dite - Politiko.mk

Për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, pronari i portalit “Tetova Sot” Rami Mislimi ka bërë një analizë të mundshme të rezultateve, duke u bazuar në atë që keto parti politike ofrojnë dhe përkrahjen që...

Pensionistët do të përfitojnë deri në 15 000 denarë për 5 muajt e ardhshëm me pakon e re të masave

Pensionistët do të përfitojnë deri në 15.000 denarë për 5 muajt e ardhshëm, me pakon e re të masave

para një dite - Politiko.mk

Në një konferencë për media, zëdhënësja e LSDM-së Bogdanka Kuzeska ka bërë një bilanc të masave të reja kundër krizës, të cilat parashikojnë një rritje të pensioneve për pensionistët me pensione më të...

Paraburgim për tre të akuzuarit për vrasjen e Liridona Murselit

Paraburgim për tre të akuzuarit për vrasjen e Liridona Murselit

para një dite - Politiko.mk

Në seancën gjyqësore në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është vendosur për caktimin e masës së paraburgimit për një muaj për të tre të akuzuarit për vrasjen e Liridona Murselit, mes tyre edhe bashkëshortit...

Si të humbni peshë me një mëngjes të shëndetshëm dhe të shijshëm

Si të humbni peshë me një mëngjes të shëndetshëm dhe të shijshëm

para një dite - Politiko.mk

Shumë njerëz kanë vështirësi për të humbur peshë, sepse mendojnë se duhet të heqin dorë nga ushqimet e tyre të preferuara dhe të ndjekin një dietë të rreptë dhe të monotone. Por kjo nuk është e nevojshme,...

Përfundon seanca gjyqësore për vrasjen e Liridona Murselit

Përfundon seanca gjyqësore për vrasjen e Liridona Murselit

para një dite - Politiko.mk

Sot ka përfunduat seanca gjyqësore në Gjykatën Themelore të Prishtinës, ku janë paraqitur tre personat e akuzuar për vrasjen e Liridona Murseli, në datë 29 nëntor. Sipas Policisë së Kosovës, njëri nga...

Izraeli vazhdon sulmet ndaj Gazës

Izraeli vazhdon sulmet ndaj Gazës

para një dite - Politiko.mk

Një operacion ushtarak i Izraelit në Gazë ka shkaktuar një valë evakuimesh të dielën, pasi ushtria ka urdhëruar banorët në zonat jugore të Gazës, ku dyshohet se janë fshehur udhëheqësit e Hamasit, të largohen...

Fajon Ndryshimet Kushtetuese janë në interes të qytetarëve Maqedonia duhet të vazhdoj rrugën pro europiane

Fajon: Ndryshimet Kushtetuese janë në interes të qytetarëve, Maqedonia duhet të vazhdoj rrugën pro-europiane

para një dite - Politiko.mk

“Ky vit është jashtëzakonisht i rëndësishëm për zgjerimin. I bëj thirrje të gjithë aktorëve politikë, aktorëve përgjegjës, partive politike që të bëjnë përpjekje për ndryshimet kushtetuese, mbi të gjitha...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK