Apasiev partneri i Taravarit Selës dhe Hoxhës Unë nuk dua të dëgjoj gjuhën shqipe flisni maqedonisht

Apasiev, partneri i Taravarit, Selës dhe Hoxhës: Unë nuk dua të dëgjoj gjuhën shqipe, flisni maqedonisht

më 1.2022 - Raporter.mk

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi i replikoi Apasievit duke thënë se gjithmonë ai dhe partia e tij kanë qenë kundër asaj që shteti ynë të shkoj përpara, duke mos përkrahur Marrëveshjen...

Arbër Ademi Azirit Kodra e Diellit është shndërruar në një potencial të rritjes

Arbër Ademi-Azirit: Kodra e Diellit është shndërruar në një potencial të rritjes

më 1.2022 - Raporter.mk

Koordinatori i grupit parlamentar nga radhët e BDI-së, Arbër Ademi ka reaplikuar ndaj deputetit opozitar, Elmi Aziri . Ademi ka thënë se rezultatet e ministrave të BDI-së janë evidente dhe ka numëruar...

Arbër Ademi replikë Azirit Rryma nuk është shtrenjtuar më shumë se 10

Arbër Ademi replikë Azirit: Rryma nuk është shtrenjtuar më shumë se 10%

më 1.2022 - Raporter.mk

“Zotëri Aziri duhet të ju them se nuk pajtohem me disa fjalë që i thatë”, kështu nisi replikën e tij, deputeti i BDI-së, Arbër Ademi ndaj deputetit opozitar, Elmi Aziri . Ademi ka thënë se rezultatet e...

Grubi Qeveria e re ka shumë projekte të mëdha për të realizuar

Grubi: Qeveria e re ka shumë projekte të mëdha për të realizuar

më 1.2022 - Raporter.mk

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, nuk ka asnjë dilemë se Qeveria e re do të merr mbështjen e shumicës së deputetëve në Kuvend. Pak para fillimit të seancës për zgjedhjen e Qeverisë, Grubi në një...

Ademi Pas anëtarësimit në NATO tani radhën e ka anëtarësimi në Bashkimin Europian

Ademi: Pas anëtarësimit në NATO tani radhën e ka anëtarësimi në Bashkimin Europian

më 1.2022 - Raporter.mk

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim Arbër Ademi sot në kuvend në fjalim ceku se e gjithë BDI-ja me ministrat e sajë kan qenë në dispozicion për të mirën e këtij vendi...

Arta Bilalli Zendeli Snopçes Përzgjedhja e mirë e kuadrove të BDI së u pa në zgjedhjet lokale

Arta Bilalli Zendeli-Snopçes: Përzgjedhja e mirë e kuadrove të BDI-së u pa në zgjedhjet lokale

më 1.2022 - Raporter.mk

Deputetja nga radhët e BDI-së, Arta Bilalli Zendeli ka reaguar ndaj Halil Snopçes të ASH-s Ajo tha se BDI bëri përzgjedhje të mirë me ministrat, prandaj janë propozuar sërish. Këtë, siç tha Bilalli Zendeli...

Ademi Korridori 8 po bëhet realitet falë kësaj Qeverie

Ademi: Korridori 8 po bëhet realitet falë kësaj Qeverie

më 1.2022 - Raporter.mk

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim Arbër Ademi sot në kuvend në fjalim ceku se e gjithë BDI-ja me ministrat e sajë në këtë Qeverisje realizuam shumë projekte të mëdha...

Ademi E gjithë BDI ja dhe qytetarët e mbështesin Qeverinë

Ademi: E gjithë BDI-ja dhe qytetarët e mbështesin Qeverinë

më 1.2022 - Raporter.mk

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim Arbër Ademi sot në kuvend në fjalim ceku se e gjithë BDI-ja dhe qytetarët e përkrahin Qeverinë ja dhe fjalimi i tij i plotë: Ja ku...

Grubi Qeveria vendos Elektranat e Maqedonisë siguron furnizimin e nxemjes për amviseritë

Grubi: Qeveria vendos, Elektranat e Maqedonisë siguron furnizimin e nxemjes për amviseritë

më 1.2022 - Raporter.mk

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashëksive, Artan Grubi nëpërmjet rrjetit social Facebook ka shpërndarë lajmin për qytetarët se Qeveria ka vebdosur...

Bekteshi e shpëtoi Shkupin BEG shpëtoi nga hendeku

Bekteshi e shpëtoi Shkupin, BEG shpëtoi nga hendeku

më 1.2022 - Raporter.mk

Problemi me furnizimin me energji termike në Qytetin e Shkupit dhe komunat është zgjidhur. Qytetarët do të kenë furnizim të pandërprerë të ngrohjes qendrore. Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut...

Ademi në Konferencën KOSAK në Paris

Ademi në Konferencën KOSAK në Paris

më 1.2022 - Raporter.mk

Sot, kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z. Arbër Ademi, mori pjesë në Konferencën virtuale të komisioneve për çështje evropiane të vendeve-anëtare...

Mijalkov me Covid 19 nuk u paraqit në gjykatë

Mijalkov me Covid-19, nuk u paraqit në gjykatë

më 1.2022 - Raporter.mk

Biznesmeni Orce Kamçev sot për herë të parë pa shoqërim policor është paraqitur në Gjykatën Penale, në seancën për “Parcelat në Vodno”, pas lirimit nga paraburgimi dhjetë ditë më parë, transmeton Portalb.mk...

Grubi Qeveria përmes kompanisë TE TO siguroi energji shtesë për banorët e RMV së

Grubi: Qeveria përmes kompanisë TE-TO siguroi energji shtesë për banorët e RMV-së

më 1.2022 - Raporter.mk

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në një postim në Facebook ka dhënë lajmin se Qeveria ka siguruar energji elektrike shtesë, ja...

Qeveria ka siguruar sasi shtesë të ngrohjes dhe energjisë elektrike

Qeveria ka siguruar sasi shtesë të ngrohjes dhe energjisë elektrike

më 1.2022 - Raporter.mk

Qeveria në seancën e sotme të 133-të ka miratuar Vendim për marrjen e masës për sigurimin e sasive shtesë të energjisë elektrike në kushtet e krizës në furnizimin me energji elektrike. Ky vendim parasheh...

Qeveria e RMV Është siguruar sasi shtesë e energjisë elektrike dhe ngrohjes

Qeveria e RMV: Është siguruar sasi shtesë e energjisë elektrike dhe ngrohjes

më 1.2022 - Raporter.mk

Qeveria në seancën e sotme të 133-të ka miratuar Vendim për marrjen e masës për sigurimin e sasive shtesë të energjisë elektrike në kushtet e krizës në furnizimin me energji elektrike. Ky vendim parasheh...

Qeveria siguron sasi shtesë të energjisë elektrike dhe ngrohjes

Qeveria siguron sasi shtesë të energjisë elektrike dhe ngrohjes

më 1.2022 - Raporter.mk

Qeveria në seancën e sotme të 133-të ka miratuar Vendim për marrjen e masës për sigurimin e sasive shtesë të energjisë elektrike në kushtet e krizës në furnizimin me energji elektrike. Ky vendim parasheh...

Merko priti në takim përfaqësuesit e Drejtorisë për Zonat e Zhvillimit Teknologjik Industrial

Merko priti në takim përfaqësuesit e Drejtorisë për Zonat e Zhvillimit Teknologjik Industrial

më 1.2022 - Raporter.mk

Zëvendës drejtori z. Pajazit Lika dhe përfaqësues të tjerë nga Drejtoria për Zonat e Zhvillimit Teknologjik Industrial ishin sot të ftuar të kryetari Ramis Merko. Në takim u diskutua për konceptin e zonave...

Krahas qenve endacak Qendra e Tetovës vërshohet edhe nga kuajt

Krahas qenve endacak, Qendra e Tetovës vërshohet edhe nga kuajt

më 1.2022 - Raporter.mk

Si duket problemi me kafshët endacake dhe të lëna pas dore nga pronarë të papërgjegjshëm duket larg zgjidhjes në komunën e Tetovës. Derisa pak muaj më parë qyteti përballej me problemin e qenve endacak,...

Selami Konkretizuam pikat e bashkëpunimit dhe veprimit me Institutin për revizorë të autorizuar

Selami: Konkretizuam pikat e bashkëpunimit dhe veprimit me Institutin për revizorë të autorizuar

më 1.2022 - Raporter.mk

Më gëzon fakti që institutet e ndryshme që gravitojnë në shtetin tonë, tregojnë interes bashkëpunimi me Drejtorinë e të Ardhurave Publike. I tillë ishte edhe takimi i sotëm me përfaqësuesit e Institutit...

Sipas DPHM Nesër temperaturat në vend 13 gradë

Sipas DPHM: Nesër temperaturat në vend -13 gradë

më 1.2022 - Raporter.mk

Deri të hënën do të mbajë mot stabil dhe i thatë me erë të lehtë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë herë pas here të fortë nga veriu, njofton Drejtoria e Hidrometeorologjisë. Temperaturat minimale...

Gjeniu i politikës shqiptare Ali Ahmeti ka të drejtë

Gjeniu i politikës shqiptare Ali Ahmeti ka të drejtë

më 1.2022 - Raporter.mk

Konstatimi gjenial e historik i Udhëheqësit të popullit shiptar Ali Ahmeti, se nuk duhen më shumë se 2 parti politike shqiptare, ashtu sikur janë ato 2 maqedone, u vertetua katërcipërisht edhe me viziten...

Edhe shkolla e shumëpritur e Bllacës drejt përfundimit

Edhe shkolla e shumëpritur e Bllacës drejt përfundimit

më 1.2022 - Raporter.mk

Punimet për ndërtimin e shkollës fillore në Bllacë po vazhdojnë në mënyrë dinamike. Banorët e Bardhit e padyshim që më së shumti fëmijët do të jenë më të lumturit, pasiqë më nuk do udhëtojnë me kilometra...

Vazhdojnë punimet e shkollës fillore në Bllacë

Vazhdojnë punimet e shkollës fillore në Bllacë

më 1.2022 - Raporter.mk

Punimet për ndërtimin e shkollës fillore në Bllacë po vazhdojnë në mënyrë dinamike. Banorët e Bardhit e padyshim që më së shumti fëmijët do të jenë më të lumturit, pasiqë më nuk do udhëtojnë me kilometra...

BDI me 4 doktorë shkencash në Qeveri

BDI me 4 doktorë shkencash në Qeveri

më 1.2022 - Raporter.mk

Prej 6 ministrave në përbërjen qeveritare nga Bashkimi Demokratik për Integrim, katër janë doktorë shkencash. Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive,...

Grubi Uniformat e reja të Policisë do të jenë në dy gjuhë Video

Grubi: Uniformat e reja të Policisë do të jenë në dy gjuhë (Video)

më 1.2022 - Raporter.mk

Uniformat e reja të Policisë së Maqedonisë së Veriut do të jenë edhe në shqip, në komunat ku vlen ligji për përdorimin e gjuhëve. Këtë premtim e ka bërë zv.kryeministri i Parë, Artan Grubi, pasi u pyet...

Grubi Filloi ndërtimi i shkollës në Vizbeg për 500 nxënës

Grubi: Filloi ndërtimi i shkollës në Vizbeg për 500 nxënës

më 1.2022 - Raporter.mk

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga ministrja e Arsimit dhe shkencës znj. Mila Carovska, deputet të zonës, kryetari...

Ganiu Në Seravë filluan punimet e modernizimit të infrastrukturës nëntokësore

Ganiu: Në Seravë filluan punimet e modernizimit të infrastrukturës nëntokësore

më 1.2022 - Raporter.mk

Edhe një lajm të bukur po e sjellim nga Lagja Seravë. Në rrugën “Jahja Pasha” (“Sollunska”) të kësaj lagjeje, sot ekipet tona filluan punimet për modernizimin e infrastrukturës nëntokësore, konkretisht...

Ministri Bekteshi i merr licencën BESA TRANS it

Ministri Bekteshi i merr licencën BESA TRANS-it!

më 1.2022 - Raporter.mk

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ka njoftuar se ka marrë vendim për marrjen e licencës të Agjencionit Turistik BESA TRAVEL! “Ministria e Ekonomisë sot i ka marrë licencën Agjencionit Turistik BESA...

14 vjet nga aksidenti tragjik i helikopterit të Armatës së Maqedonisë së Veriut

14 vjet nga aksidenti tragjik i helikopterit të Armatës së Maqedonisë së Veriut

më 1.2022 - Raporter.mk

Me vendosjen e luleve në përmendoren në Bllacë të Katllanovës sot do të shënohen 14 vjet nga fatkeqësia e helikopterit, ku tragjikisht e humbën jetën 11 pjesëtarë nga përbërja e Vingut ajror të Armatës....

Ali Ahmeti priti në takim Presidentin Meta

Ali Ahmeti priti në takim Presidentin Meta

më 1.2022 - Raporter.mk

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot ka pritur Presidentin e Republikës së Shqipërisë z.Ilir Meta. Në këtë takim u fol për Korridorin 8, Qeverinë e re në RMV dhe zgjidhjen e kontestit...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK