Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin Prioritet bashkëpunimi

Kryediplomati Osmani pret në takim Lazim Destanin: Prioritet bashkëpunimi

para 15 orë - Raporter.mk

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare z. Lazim Destani ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut z. Bujar Osmani. “Në fokus të takimit temat...

Sela Koalicionimin me VMRO dhe Levica na e ka kërkuar populli

Sela: Koalicionimin me VMRO dhe Levica na e ka kërkuar populli

para 16 orë - Raporter.mk

Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, në një intervistë në Programi 200, ka folur për herë të parë pas zhvillimeve të fundit politike, dhe ‘ndarjes’ që kjo parti pati me Alternativën e cila tashmë...

Zejd në Click plus Në zgjedhje lokale VMRO së ia pa hajrin vetëm Taravari

Zejd në Click plus: Në zgjedhje lokale VMRO-së ia pa hajrin vetëm Taravari

para një dite - Raporter.mk

Deputeti i Alternativës Skender Rexhepi – Zejdi sonte në emisionin Click Plus në TV 21 tha se në Aleanca për Shqiptarët ia panë hajrin koalicionit me VMRO-në sepse ata e fituan Gostivarin kurse ne gabuam...

Zejdi Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

Zejdi: Nisma për rrëzimin e Qeverisë ishte aventurë e keqe politike

para një dite - Raporter.mk

– Konsideroj se ishte aventurë e keqe politike gjithë ajo nismë për rrëzimin e Qeverisë , kështu e komentoi fillimisht deputeti i Alternativës sonte në ClickPlus në TV21 nismën për rrëzimin e Qeverisë,...

Sela Kemi rënje të votave nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

Sela: Kemi rënje të votave, nëse ma kërkojnë dorëheqjen e pranoj

para një dite - Raporter.mk

Ziadin Sela ka pranuar se kanë rënje të votave në këto zgjedhje lokale. “Ne si parti kemi rënje të votave dhe këtë nuk mund ta mohojmë. Unë nuk do të jap dorëheqje nëse ma kërkojnë ata të Fejsbukut por...

Nënkryetar i Parlamentit Zejdi në Click plus Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

Nënkryetar i Parlamentit? Zejdi në Click plus: Do të diskutohet brenda deputetëve tanë

para një dite - Raporter.mk

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi-Zejd në ClickPlus në TV21 tha se Alternativa do të emërojë një nënkryetar të Kuvendit, por që sipas tij ende nuk është biseduar se cili prej deputetëve nga kjo...

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

Sela thotë se Alternativa nuk ka të drejtë në pushtetin lokal

para një dite - Raporter.mk

Pas gjithë asaj që ndodhi me ish-partnerin ë koalicionit të Alenacës, Alternativën, kryetari i ASH ka thënë se tanimë në pushtetin lokal dhe në qytetin ë Shkupit Alternativa nuk është se duhet të ketë...

Sela BDI po dominon skenën politike këto 20 vite

Sela: BDI po dominon skenën politike këto 20 vite

para një dite - Raporter.mk

Kryetari i ASH, Ziadin Sela në emisionin 200 u shpreh se trekëndëshi i partive politike ASH-AAA-BESA ishte për tu mundur BDI ë cila po dominon skenën politike këto 20 vite. “Ne dëshironim të kemi një opozitë...

Sela si Taravari  i quan gazetarët pervers dhe të papërgjegjshëm

Sela si Taravari / i quan gazetarët pervers dhe të papërgjegjshëm

para një dite - Raporter.mk

Njejtë si Arben Taravari i cili ishte mbrëmë i ftuar në Click Plus i cili i ofendoi gazetarët, njëjtë edhe sonte Sela i quajti gazetarët pervers dhe të papërgjegjshëm. “Gazetarët janë pervers sepse në...

Sela Alternativa nuk janë parti serioze

Sela: Alternativa nuk janë parti serioze

para një dite - Raporter.mk

Kryetari i ASH ka komentuar futjen e Alternativës në Qeveri. Sela ka thënë se Alternativa nuk janë parti serioze. “Alternativa nuk u tregua parti serioze. Ata na tradhëtuan kur u futën në Qeveri. Ne e...

Sela i quan tradhëtar Alternativën nuk i rrinë besnik fjalës

Sela i quan tradhëtar Alternativën, nuk i rrinë besnik fjalës

para një dite - Raporter.mk

Kryetari i Aleancës, Ziadin Sela është shprehur se Alternativa nuk ka argumente për të cilat është futur në Qeveri. “Unë nuk jam anti-NATO dhe anti-BE. Alternativa na ka tradhëtuar me në thojza argumentin...

Sela mbron VMRO në Humbëm vota por jo për shkak të VMRO së

Sela mbron VMRO-në: Humbëm vota por jo për shkak të VMRO-së

para një dite - Raporter.mk

Ziadin Sela në Emisionin 200 nuk ka dashur të komentojë shumë sa i përket bashkëpunimit me VMRO-në në zgjedhjet lokale. Kryetari i ASH ka thënë se në votuesin shqiptar nuk duhet të ndikojë bashkëpunimi...

Sela ofendon Alternativën Gjesti i tyre ishte pervers

Sela ofendon Alternativën: Gjesti i tyre ishte pervers

para një dite - Raporter.mk

Sonte kryetari i ASH Ziadin Sela ishte i ftuar në Emisionin 200 në Alsat-M për të folur për zgjedhjet lokale dhe shumë gjëra të tjera rreth rrëzimit të Qeverisë e gjithashtu daljen e Alternativës nga koalicioni...

Taravari pranon që shpif Nuk kam dëshmi për Kastriotin

Taravari pranon që shpif: Nuk kam dëshmi për Kastriotin

para një dite - Raporter.mk

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin “Vetëm e Vërteta” ka pranuar se shpif për deputetin Kastriot Rexhepi dhe se nuk ka asnjë dëshmi...

Selami tregon të ardhurat për muajin Nëntor

Selami tregon të ardhurat për muajin Nëntor

para një dite - Raporter.mk

7.466.301.007 denarë janë mbledhur nga të ardhurat tatimore në nëntor të vitit 2021 Drejtoria e të Ardhurave Publike, njofton qytetarët se për muajin nëntor nga të ardhurat tatimore, në arkën shtetërore...

Ganiu U dha drita jeshile për vazhdimësinë e bashkëpunimit me Centre for Common Ground

Ganiu: U dha drita jeshile për vazhdimësinë e bashkëpunimit me Centre for Common Ground

para një dite - Raporter.mk

“Sot dhamë dritën jeshile për të vazhduar bashkëpunimin me Centre for Common Ground. Në fakt sot nënshkruam Memorandumin për bashkëpunim për fazën e dytë të projektit “Forcimi i qëndrueshmërisë së komuniteteve...

Bilall Kasami ndalon transportin publik

Bilall Kasami ndalon transportin publik

para një dite - Raporter.mk

Kryetari i Komunës së Tetovës Bilall Kasami ka ndërprer përkohësisht Transportin Publik të Tetovës. Siç thuhet në njoftimin e lëshuar nga Komuna e Tetovës kjo vjen si pasoj e keqpërdorimeve të shumta,...

Taravari Afrim Gashi  Esat Pashë Toptani i ditëve të sotit Foto

Taravari: Afrim Gashi – Esat Pashë Toptani i ditëve të sotit (Foto)

para një dite - Raporter.mk

Kryetari i Gostivarit, Arben Taravari ka shkruar një status në rrjetin social Facebook ku ka shprehur revoltën e tij ndaj ish-partnerit të koalicionit, Alternativa duke i quajtur ata Esat Pashë Toptana...

Kuka për Majlindën Vepër e inspirimit si duhet atdheu

Kuka për Majlindën: Vepër e inspirimit si duhet atdheu

para një dite - Raporter.mk

Majlinda Kelmendi gjatë mbrëmjes së djeshme, me një ceremoni shtetërore edhe zyrtarisht i dha fund karrierës së saj të bujshme si xhudiste. Trajneri i saj, Driton Kuka, përmes një postimi në Facebook,...

Sela Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

para një dite - Raporter.mk

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe çdo ditë e më shumë po kërkohet përgjegjësi nga...

Taravari kritikon mediat nuk po e bëjnë punën mirë

Taravari kritikon mediat, nuk po e bëjnë punën mirë

para 2 dite - Raporter.mk

Sekretari i përgjithshëm i ASH-s, Arben Taravari është treguar i ashpër me mediat derisa i ftuar ishte në emisionin ClickPlus përballë gazetarit Fatmir Aliu. Taravari u shpreh se mediat nuk po e bëjnë...

Arsim Sinani kërkon dorëheqje të Ziadin Selës

Arsim Sinani kërkon dorëheqje të Ziadin Selës

para 2 dite - Raporter.mk

Pas humbjeve të njëpasnjëshme të Ziadin Selës në ciklet zgjedhore si në zgjedhjet parlamentare, ashtu edhe në ato lokale, kërkesat për dorëheqjen e kryetarit të Aleancës për Shqiptarët janë shtuar. Fillimisht...

Taravari Komunikimin me VMRO në e mbaj unë

Taravari: Komunikimin me VMRO-në e mbaj unë

para 2 dite - Raporter.mk

Sekretari i përgjithshëm i ASH-s, Arben Taravari i ftuar sonte në emisionin Click Plus u pyet për marrëveshjen me VMRO-në dhe Mickoskin. Taravari u përgjigj se komunikimin me VMRO-në e mban personalisht...

Taravari Me 25 dhjetor mbahet kuvendi qendror përgjegjësi patjetër të ketë

Taravari: Me 25 dhjetor mbahet kuvendi qendror, përgjegjësi patjetër të ketë

para 2 dite - Raporter.mk

Kryetari i Gostivarit foli në ClickPlus për përgjegjësitë të cilët duhet të jepen nga eksponentët e Aleancës në 25 dhjetor, atëherë kur mbahet edhe kuvendi qendror. Taravari u shpreh: “Natyrisht se duhet...

Taravari Disa kandidat i imponoi kryesia

Taravari: Disa kandidat i imponoi kryesia

para 2 dite - Raporter.mk

Taravari sonte qe i ftuar përballë gazetarit Fatmir Aliu në emisionin Click Plus ku foli rreth ngjarjeve në zgjedhjet lokale. Taravari nuk u shpreh edhe shumë i kënaqur me rezultatin e arritur në këto...

Taravari Nëse Sela nuk jep dorëheqje shkelim mbi idealin për të cilin u shkëputem nga PDSH ja

Taravari: Nëse Sela nuk jep dorëheqje shkelim mbi idealin për të cilin u shkëputem nga PDSH-ja

para 2 dite - Raporter.mk

Arben Taravari në ClickPlus ka qenë i ftuar për të folur rreth zgjedhjeve lokale si dhe për shumë tema tjera. Taravari ka thënë se “Nëse Sela nuk jep dorëheqje atëherë ne do të shkelim mbi idealin për...

Taravari Nuk e di çfarë është regjimi hibrid por Qeveria është regjim hibrid Video

Taravari: Nuk e di çfarë është regjimi hibrid, por Qeveria është regjim hibrid (Video)

para 2 dite - Raporter.mk

Kryetari i Gostivarit, Arben Taravari ka qenë sonte i ftuar në Click Plus përballë gazetarit Fatmir Aliu ku ka biseduar rreth zgjedhjeve lokale dhe rezultatit të marrë në këto zgjedhje. Gazetari Aliu i...

Taravari Aleanca mori dysh në zgjedhje

Taravari: Aleanca mori dysh në zgjedhje

para 2 dite - Raporter.mk

Arben Taravari sonte ka qenë i ftuar në Click Plus për të folur rreth zgjedhjeve lokale në vend. Sa i përket Taravarit nëse do duheshte që ta vlerësoj Aleancën në këto zgjedhje atëherë do ta vlerësonte...

Ahmeti dhe Ganiu për ngushëllime në Studeniçan FOTO

Ahmeti dhe Ganiu për ngushëllime në Studeniçan (FOTO)

para 2 dite - Raporter.mk

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti i shoqëruar nga kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, sot gjatë ditës kanë qëndruar në Studeniçan të Shkupit për ngushëllime te familjarët...

Grubi  Predan Slovenia të përfundon kryesimin e BE së me sukses për Maqedoninë e Veriut

Grubi – Predan: Slovenia të përfundon kryesimin e BE-së me sukses për Maqedoninë e Veriut

para 2 dite - Raporter.mk

Shkup, 06 Dhjetor – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi realizoi sot takim edhe me ambasadorin e Republikës së Sllovenisë, z....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK