Gjermania nuk ndryshon trajner Dështoi në Katar por Hansi Flick do të vijojë punën deri në përfundim të Euro 2024

Gjermania nuk ndryshon trajner/ Dështoi në Katar, por Hansi Flick do të vijojë punën deri në përfundim të “Euro 2024”

para 51 minutave - Ditari.mk

Hansi Flick do të vazhdojë të jetë trajner i Gjermanisë, edhe pse u eliminua në fazën e grupeve të Kupës së Botës në Katar. Tekniku do të qëndrojë në detyrë të paktën deri në përfundim të “Euro 2024”....

Përhapen virozat dhe variçela Sëmundjet prekin në masë fëmijet mjekët Kujdes me ilaçet

Përhapen virozat dhe variçela/ Sëmundjet prekin në masë fëmijet, mjekët: Kujdes me ilaçet

para 51 minutave - Ditari.mk

Virozat stinore kanë rritur ndjeshëm numrin e fëmijëve që paraqiten për mjekim në pediatrinë e Korçës dhe atë të Vlorës. Më të prekur janë kryesisht janë moshat parashkollore, ndërsa nuk mungojnë rastet...

Aksident i rëndë në Kosovë makina ndahet në dy pjesë 1 i vdekur dhe 5 të lënduar FOTO LAJM

Aksident i rëndë në Kosovë, makina ndahet në dy pjesë, 1 i vdekur dhe 5 të lënduar (FOTO LAJM)

para 51 minutave - Ditari.mk

Një aksident i rëndë trafiku mes dy automjetesh ka ndodhur në rrugën Arllat Malishevë, në Kosovë, ku si pasojë ka vdekur një person dhe kanë mbetur të lënduar pesë të tjerë. Aksidentin për Gazetën Express...

Vetëm po të më vijë ish gruaja këtu do kisha dalë nga Big Brother  Abc News

Vetëm po të më vijë ish-gruaja këtu, do kisha dalë nga “Big Brother” – Abc News

para 51 minutave - Ditari.mk

schedule 13:02 – 8 Dhjetor, 2022 Prej disa ditësh, reperi i njohur Stresi, ndodhet në shtëpinë e “Big Brother VIP Kosova”. Ai gjatë kësaj kohe ka folur herë pas here për jetën e tij private. Madje, në...

Ulet çmimi i benzinës në Maqedoni

Ulet çmimi i benzinës në Maqedoni

para 23 orë - Ditari.mk

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht...

Onkologu shqiptar emocionohet nga letra e pacientes e cila e mposhti kancerin

Onkologu shqiptar emocionohet nga letra e pacientes e cila e mposhti kancerin

para 23 orë - Ditari.mk

Në Klinikën e Onkologjisë së QKUK-së shumica e pacientëve që trajtohen aty vuajnë nga sëmundjet malinje. Si pasojë, për mjekët e stafin tjetër mbështetës puna me këta pacientë është shumë e ndishme. Po...

Sigurohet video se si personat e maskuar i vënë zjarrin bankomateve në Qendrën Tregtare në Shkup

Sigurohet video se si personat e maskuar i vënë zjarrin bankomateve në Qendrën Tregtare në Shkup

para 24 orë - Ditari.mk

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendrën tregtare Point Retail Park në Veri të Shkupit, raporton SHENJA. Katër persona të armatosur me kallashnikovë dhe të maskuar me maska në kokë u...

 E ndalova vajzën të blinte një bluzë firmato  Blendi Fevziu tregon se çfarë ndodhi  Abc News

“E ndalova vajzën të blinte një bluzë firmato”, Blendi Fevziu tregon se çfarë ndodhi – Abc News

para 24 orë - Ditari.mk

schedule 14:02 – 7 Dhjetor, 2022 Moderatori shumë i dashur nga publiku, Blendi Fevziu ka folur për marrëdhënien që ka me dy vajzat e tij, Mishel dhe Alis. Ai ka treguar se me vajzën e madhe ka udhëtuar...

Sa është K 14 sivjet rroga e 13 të për punëtorët në Maqedoninë e Veriut

Sa është K-14 sivjet, rroga e 13-të për punëtorët në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Ditari.mk

Ligji për Marrëdhëniet e Punës në Maqedoninë e Veriut parasheh të drejtën e regresit vjetor apo e ashtuquajtur si “rroga e 13-të” , për të gjithë të punësuarit që kanë kryer së paku gjashtë muaj përvojë...

Grubi pret në takim shefin e ri të OSBE së ambasadorin Wahl

Grubi pret në takim shefin e ri të OSBE-së, ambasadorin Wahl

para një dite - Ditari.mk

Shkup, 7 Dhjetor – Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, sot ka pritur në takim shefin e ri të Misionit të OSBE-së në Shkup,...

Samiti BE Ballkani Perëndimor Rama nga Brukseli Kemi nevojë për njëri tjetrin ndikimi rus është real

Samiti BE-Ballkani Perëndimor/ Rama nga Brukseli: Kemi nevojë për njëri-tjetrin, ndikimi rus është real

para një dite - Ditari.mk

Kryeministri Edi Rama në Bruksel ka folur për samitit BE-Ballkani Perëndimor që u mbajt ditën e djeshme në Tiranë. Rama tha se ky samit ishte i jashtëzakonshëm për historinë e Shqipërisë në marrëdhëniet...

 Një tregim i qenies pa kompromis  karriera e Adelina Ismailit po bëhet studim në nivel akademik

“Një tregim i qenies pa kompromis”, karriera e Adelina Ismailit po bëhet studim në nivel akademik

para një dite - Ditari.mk

CHwB Kosova – organizatë e pavarur me mision mbrojtjen dhe ruajtjen e trashëgimisë kulturore të prekur nga konflikti, po bëjnë studimin e karrierës së këngëtares, Adelina Ismaili. Këtë e bënë të ditur...

Vendosja e One Stop Shop dhe rikonstruimi i pikave kufitare Qafë Thanë dhe Deve Bajr Asani takon zyrtarë të Bankës Botërore

Vendosja e “One Stop Shop” dhe rikonstruimi i pikave kufitare Qafë Thanë dhe Deve Bajr, Asani takon zyrtarë të Bankës Botërore

para një dite - Ditari.mk

Udhëheqësia e Drejtorisë së Doganave ka pritur në takim pune zyrtarë të Bankës Botërore të cilët sipas njoftimeve kanë mbështetur zbatimin e Projektit për lehtësimin e tregtisë dhe transportit në vendet...

Misioni i OSBE së shënon 30 vjet punë në Maqedoninë e Veriut

Misioni i OSBE-së shënon 30 vjet punë në Maqedoninë e Veriut

para një dite - Ditari.mk

Misioni i OSBE-së në Shkup këtë vit shënon 30 vjetorin e punës dhe përkushtimit të vazhdueshëm në të mirë të Maqedonisë së Veriut dhe qytetarëve të saj. “Për të shënuar këtë moment të rëndësishëm, Misioni...

Bujar Osmani Nuk do t i vendosim viza Kosovës punojmë që të kemi one stop shop

Bujar Osmani: Nuk do t’i vendosim viza Kosovës, punojmë që të kemi “one stop shop”

para një dite - Ditari.mk

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani, ka folur në lidhje me gabimin e Komisionit Evropian, të cilët kërkuan që Maqedonia e Veriut të vendosë regjim vizash për Kosovën. Osmani...

Publicisti Musliu Kurti është deformuar fizikisht nga rrahjet në Burgun e Pozharevcit

Publicisti Musliu: Kurti është deformuar fizikisht nga rrahjet në Burgun e Pozharevcit

para një dite - Ditari.mk

Gazetari e publicisti Fahri Musliu, ka komentuar spekulimet dhe konspiracionet rreth gjykimit të Albin Kurtit në kohën derisa ka qenë i burgosur politik në Burgun e Pozharevcit në Serbi. Ai krejt këto...

Çfarë biseduan çifti përpara se Sokoli të vriste ish gruan shtatzënë detaje nga letra që la dorasi

Çfarë biseduan çifti përpara se Sokoli të vriste ish-gruan shtatzënë, detaje nga letra që la dorasi

para një dite - Ditari.mk

Hamide Magashi u vra me armë zjarri mbrëmjen e 30 Nëntorit në Prishtinë të Kosovës nga ish-burri i saj, Sokol Halili. Ky i fundit i dha fund jetës disa orë pasi kreu aktin. Çifti ishte ndarë dhe kishte...

Kërcënim për bombë në nëntë shkolla të Shkupit dhe objektin e Bankës Popullore

Kërcënim për bombë në nëntë shkolla të Shkupit dhe objektin e Bankës Popullore

para një dite - Ditari.mk

MPB Maqedoni njofton se edhe sot ka pasur kërcënime për vendosje të bombave në nëntë shkolla të Shkupit. Si dhe për herë të parë është kërcënuar edhe objekti i Bankës Popullore të Maqedonisë së Veriut....

Korabi shkruan fjalët më me vlerë për babain e tij Ilir Shaqirin

Korabi shkruan fjalët më me vlerë për babain e tij, Ilir Shaqirin

para një dite - Ditari.mk

Korab Shaqiri është një ndër këngëtarët më të njohur në mediet rozë. Me përkushtimin që ka në muzikë, vazhdon të jetë emër i dalluar dhe tejet i komentuar, shkruan “Kosovarja”. Ai në postimin e fundit,...

Banorët e BBVK dëgjojnë ezanin Shota Sa njeri shkon në xhuma e bën të këqija

Banorët e BBVK dëgjojnë ezanin, Shota: Sa njeri shkon në xhuma e bën të këqija

para një dite - Ditari.mk

Derisa dëgjonin ezanin, banorët e Big Brother Vip Kosova kanë komentuar rreth asaj se sa mund të jetë ora. Pas diskutimit për orën, ata biseduan edhe rreth religjionit. Njëra ndër to ishte aktorja Shota...

Mediat serbe shpërthejnë ndaj Don Xhon çfarë shkruhet për reperin e njohur

Mediat serbe “shpërthejnë” ndaj Don Xhon, çfarë shkruhet për reperin e njohur

para një dite - Ditari.mk

Ende po përflitet për ndeshjen Zvicër-Serbi. Së fundmi, mediat serbe kanë vënë në shënjestër reperin e njohur Don Xhoni. Një artikull shkruan për reperin; konkretisht kur Don Xhoni shfaqet në një nga koncertet...

Berisha fal personin që e goditi me grusht Lirojeni fatkeqin

Berisha fal personin që e goditi me grusht: Lirojeni fatkeqin

para një dite - Ditari.mk

Kreu i Partisë Demokratikes, Sali Berisha kërkoi që policia të lirojë personin që e goditi me grusht në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në protestën e sotme të opozitës. “Lirojeni fatkeqin”, tha Berisha....

Serbi Autoambulanca shtyp këmbësoren e moshuar dhe e fut nën rrota

Serbi: Autoambulanca shtyp këmbësoren e moshuar dhe e fut nën rrota

para një dite - Ditari.mk

Shoferi i një autoambulance në Beograd të Serbisë, ka bërë një veprim që ndoshta kurrë nuk do të dokumentohej nëse nuk do të filmonin rastin kamerat e sigurisë. Furgoni i autoambulancës me targa BG-2359...

I dhuroi lule serbit para ndeshjes boksieri shqiptar fiton që në minutat e parë zbulon konfliktin me Noizyn  Abc News

I dhuroi lule serbit para ndeshjes, boksieri shqiptar fiton që në minutat e parë, zbulon konfliktin me Noizyn – Abc News

para një dite - Ditari.mk

schedule 08:10 – 7 Dhjetor, 2022 Roberto Bakaj është boksieri shqiptar që ka fituar kundër një serbi në Gjermani. Ai e ka munduar brenda 12 minutash. Në një lidhje me Skype, Roberto tregoi detaje rreth...

I enjtur dhe me pranga në duar Del foto e Gert Shehut nga spitali i Traumës Berisha pritet të thirret sot në polici

I enjtur dhe me pranga në duar/ Del foto e Gert Shehut nga spitali i Traumës, Berisha pritet të thirret sot në polici

para një dite - Ditari.mk

Gert Shehu është arrestuar nga policia në ambientet e spitalit të Traumës. Në foton e siguruar nga Vizion Plus, Shehu duket i enjtur dhe me pranga në duar. Burime bëjnë me dije se ai ka dhënë deklarata...

Vdes Faik Ramadani babai nga Reçaku të cilit ju vranë tre djemtë në luftë

Vdes Faik Ramadani, babai nga Reçaku të cilit ju vranë tre djemtë në luftë

para një dite - Ditari.mk

Mbrëmë ka vdekur Faik Ramadani nga Reçaku. Për vdekjen e tij kanë njoftuar familjarët e të ndjerit në rrjetet sociale. Ramadani ishte babai i tre djemëve Fatmirit, Saliut dhe Nexhatit, të cilët ishin vrarë...

Nga magjia e zezë tek sakrifikimet habit gazetari rus me informacionet për Putin

Nga magjia e zezë tek sakrifikimet, habit gazetari rus me informacionet për Putin

para një dite - Ditari.mk

Një gazetar investigativ rus i cili pretendon se e ka ndjekur këtë ‘obsesion’ të Vladimir Putin prej disa dekadash, ka folur me detaje rreth këtyre pretendimeve të errëta dhe të habitshme për tabloidin...

Kush ishte kryeministri me këpucët e grisura në Samit

Kush ishte kryeministri me këpucët e grisura në Samit?

para një dite - Ditari.mk

Një moment i pazakontë është regjistruar dje në Samit. Fotogafi Armand Babani ka shkrepur një moment pikant nga Samiti. Janë këpucët e një lideri Europian. Në një prononcim për Report Tv me gazetarin Arbër...

21 vjet nga lirimi i Albin Kurtit nga burgu i Nishit

21 vjet nga lirimi i Albin Kurtit nga burgu i Nishit

para një dite - Ditari.mk

Albin Kurti ishte i arrestuar politik gjatë kohës së luftës në Kosovë dhe ishte liruar me 7 dhjetor të vitit 2001 dhe kjo është bërë pas presionit të ndërkombëtarëve për të liruar të burgosurit politik...

Prapashtica Fitorja e Zvicrës ndaj Serbisë ka qenë kapaku i këtij kampionati

Prapashtica: Fitorja e Zvicrës ndaj Serbisë ka qenë ‘kapaku’ i këtij kampionati

para një dite - Ditari.mk

Aktori Ilir Prapashtica, ka komentuar ndeshjen e Zvicrës me Serbinë, ku për të ishte “kapaku i këtij kampionati”. Ai tha se aty ka përfunduar gjithçka, jo veç për shqiptarët. “Mendoj se aty ka përfunduar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK