Superliga e Maqedonisë rikthehet me ndeshjen Bregallnica  Tikveshi

Superliga e Maqedonisë rikthehet me ndeshjen Bregallnica – Tikveshi

para një jave - Fakte

Takimi Bregallnica – Shkëndija do ta rikthejë Superligën e Maqedonisë së Veriut pas pauzës dy javore për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare të ekipeve përfaqësuese. Xhiroja e 15-të është në program këtë...

Vazhdon intervistimi i kandidatëve për anëtarë të Antikorrupsionit në Maqedoni

Vazhdon intervistimi i kandidatëve për anëtarë të Antikorrupsionit në Maqedoni

para një jave - Fakte

Shkup, 24 nëntor – Intervistimi i kandidatëve për anëtarë të ardhshëm të Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit ka vazhduar edhe sot. Kandidatët flasin për vizionin e tyre kurse komisioni...

Lidhja Europiane për Ndryshim 10 portale që propagandojnë për BDI në menaxhohen nga zyra e zv kryeministrit Artan Grubi

Lidhja Europiane për Ndryshim: 10 portale që propagandojnë për BDI-në menaxhohen nga zyra e zv kryeministrit Artan Grubi

para një jave - Fakte

Shkup, 24 nëntor – Blloku opozitar ka denoncuar se BDI përmes 10 portaleve shfrytëzon paratë publike dhe hapsirat e zyrës së zv kryeministrit për propagandë. “Në katin e gjashtë të godinës pas nesh, e...

Lideri i Hamas Pro armëpushimit dhe lirimit të pengjeve për sa kohë Izraeli është i angazhuar

Lideri i Hamas: Pro armëpushimit dhe lirimit të pengjeve për sa kohë Izraeli është i angazhuar

para një jave - Fakte

Ismail Haniyeh, lideri i grupit islamik palestinez Hamas, tha se grupi është i përkushtuar dhe pro një armëpushimi dhe lirimit të pengjeve izraelite, për sa kohë Izraeli është i angazhuar në një çështje...

12 ligjet e jetës

12 ligjet e jetës!

para një jave - Fakte

Ja 12 ligje të jetës që mund t’ju ndihmojnë të jeni më të lumtur dhe me më shumë vetëbesim. 1. Ligji i shkaqeve dhe pasojave Çfarëdo që ne krijojmë në këtë univers, ai gjithmonë do të na e kthejë mbrapsht....

Kurti për ndalimin e vizitave e telefonatave për ish krerët e UÇK së Mundësitë janë të kufizuara me Konjufcën po punojmë

Kurti për ndalimin e vizitave e telefonatave për ish-krerët e UÇK-së: Mundësitë janë të kufizuara, me Konjufcën po punojmë

para një jave - Fakte

Kryeministri Albin Kurti tha se institucione e Kosovës i kanë mundësitë të kufizuara që të ndikojnë në Gjykatën Speciale në Hagë, raporton Ekonomia Online. Duke komentuar vendimin për ndalimin e vizitave...

Fiqtë të mirë për organizmin por mos e teproni

Fiqtë të mirë për organizmin, por mos e teproni

para një jave - Fakte

Fiqtë janë ndër frutat më të veçanta dhe të preferuara të verës. Gjenden shumë pak në treg vetëm në fillim dhe në fund të kësaj stine. Kjo i bën ata shumë të dëshirueshëm për këdo dhe gjatë kohës kur piqen,...

Korrupsioni në Maqedoninë e Veriut ende e kontrollon shtetin e jo shteti korrupsionin

Korrupsioni në Maqedoninë e Veriut ende e kontrollon shtetin, e jo shteti korrupsionin!

para një jave - Fakte

Shkup, 24 nëntor – Në Klubin e deputetëve sot u mbajt debat publik për Propozim ligjin për konfiskimin e pasurisë në procedurë civile. Fjalime mbajtën zëvendëskryeministrja përgjegjëse për Politikat e...

EDITORIAL FLAKA Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar Pse po ngritet kaq pluhër

EDITORIAL FLAKA: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?

para një jave - Fakte

Editorial // Flaka.mk Në dhjetor të vitit 2008 është themeluar Shoqëria Aksionare me emrin Lotaria Shtetërore e Maqedonisë me seli në Shkup. Por, si e tillë dhe me 100 për qind aksione në pronësi të shtetit...

Përfitimet shëndetësore nga buka e misrit

Përfitimet shëndetësore nga buka e misrit

para një jave - Fakte

Misri vazhdon të jetë numër një për të mbajtur konstant nivelin e kolesterolit në gjak, pasi ul ndjeshëm nivelin e yndyrës.Ai luan rol në prodhimin e energjisë trupore te njeriu. Misri është një burim...

Është miratuar informacioni i MM për qëndrimin e forcave të armatosura të huaja në vendin tonë për pjesëmarrje në stërvitjen Brave Partner 23

Është miratuar informacioni i MM për qëndrimin e forcave të armatosura të huaja në vendin tonë për pjesëmarrje në stërvitjen “Brave Partner- 23”

para një jave - Fakte

Shkup 24, nëntor – Qeveria në seancën e sotme e ka miratuar Informacionin e Ministrisë së Mbrojtës për hyrjen dhe qëndrimin e forcave të armatosura të huaja në territorin e Republikës ës Maqedonisë së...

Aksioni policor në Strugë kallëzim penal kundër 23 personave

Aksioni policor në Strugë, kallëzim penal kundër 23 personave

para një jave - Fakte

Shkup, 24 nëntor – Sot, Departamenti për Luftimin e Krimit të Organizuar dhe të Rënda në koordinim me Departamentin e Policisë Kriminale, Departamentin për Operacione Speciale të Policisë dhe Departamentin...

Aksion i Policisë Financiare në Manastir ndalohen persona e dyshuar

Aksion i Policisë Financiare në Manastir, ndalohen persona e dyshuar

para një jave - Fakte

Shkup, 24 nëntor – Sot nga orët e hershme të mëngjesit, nën udhëheqjen e një prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Manastir, Drejtoria e Policisë Financiare me ndihmën e njësiteve të Ministrisë...

Diskutim ligjit për marrëdhënie të punës i duhen reforma

Diskutim, ligjit për marrëdhënie të punës i duhen reforma

para një jave - Fakte

Shkup, 24 nëntor – Profesorë nga pesë universitete, gjykatës dhe përfaqësues të sektorit të biznesit në ambientet e fakultetit juridik “Justinini i parë” në Shkup, diskutuan rreth reformave në ligjin për...

Panel Nuk ka justifikim për realitetin e ashpër në të cilin dhuna ndaj grave dhe vajzave mbetet një shkelje gjithnjë e më prezente e të drejtave të njeriut

Panel: Nuk ka justifikim për realitetin e ashpër në të cilin dhuna ndaj grave dhe vajzave mbetet një shkelje gjithnjë e më prezente e të drejtave të njeriut

para një jave - Fakte

Shkup, 24 nëntor – Nga viti 2019 e deri më tani në vend janë regjistruar 20 raste të femicideve, ndërsa në këto katër vite janë nisur 17 procedime penale në të cilat janë vrarë të gjitha këto 20 gra. Është...

Edhe në vitin 2024 do të marrim pjesë në Fondin solidar vullnetar evropian ATM të Ukrainës dhe Moldavisë

Edhe në vitin 2024 do të marrim pjesë në Fondin solidar vullnetar evropian ATM të Ukrainës dhe Moldavisë

para një jave - Fakte

Shkup, 24 nëntor – Qeveria në mbledhjen e sotme të 202-të ka marrë vendim për dhënien e lejes për vazhdimin e Fondit solidar vullnetar evropian ATM për mbështetje të Ukrainës dhe Moldavisë për vitin 2024...

Miss Universi i parë i Tajlandës 76 vjeç zbulon sekretet e saj për t u dukur si 30

Miss Universi i parë i Tajlandës, 76 vjeç zbulon sekretet e saj për t’u dukur si 30

para një jave - Fakte

Kur bëhet fjalë për konkurset e bukurisë, është e rëndësishme të lini një përshtypje që do të zgjasë për dekada. Shumë fitues të konkursit kanë qenë në gjendje të kenë një ndikim të qëndrueshëm, por një...

Hekurudha Nish  Shkup a e bënë Serbinë e Madhe

Hekurudha Nish – Shkup, a e bënë “Serbinë e Madhe”?

para një jave - Fakte

Shkup, 24 nëntor – Ndërtimit të korridorit 8 dhe 10D jo të gjithë iu gëzuan, filluan ndaras, nga pak e nga një, e më vonë u bënë edhe një front i tërë kundër këtij projekti të dobishëm për vendin, dhe...

Largimi i Ardi Veliut Balla prezanton kreun e ri të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore ja porositë që i jep

Largimi i Ardi Veliut, Balla prezanton kreun e ri të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore, ja porositë që i jep

para një jave - Fakte

Florjan Sulejmani është kreu i Përgjithshëm të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore (AMP). Ai u prezantua sot nga ministri i Brendshëm Brendshëm Taulant Balla. Kujtojmë se Sulejmani do të zëvendësojë Ardi...

Është publikuar tenderi për zgjedhjen e kontaktorit për ndërtimin e tubacionit të gazit me Greqinë

Është publikuar tenderi për zgjedhjen e kontaktorit për ndërtimin e tubacionit të gazit me Greqinë

para një jave - Fakte

Shkup, 24 nëntor – Në ueb-faqen e Bashkimit Evropian është publikuar tenderi për zgjedhjen e kontaktorit për ndërtimin e tubacionit për gaz natyror mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë. Hapja e ofertave...

Digjet një shtëpi në Kumanovë

Digjet një shtëpi në Kumanovë

para një jave - Fakte

Një shtëpi e braktisur është djegur në rrugën “Mosha Piade” në Kumanovë, në zonën qendrore të qytetit. Në vendngjarje ndodhen dy zjarrfikëse dhe tetë zjarrfikës. “Zjarri është nën kontroll. Po punohet...

Këshilli i ri Gjyqësor Prokurori i ri dhe sistemi AKMIS do ta sjellin drejtësinë në binaret e duhura

Këshilli i ri Gjyqësor, Prokurori i ri dhe sistemi AKMIS do ta sjellin drejtësinë në binaret e duhura

para një jave - Fakte

Shkup, 22 nëntor – Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga tha se ajo që ai ka propozuar dhe që është shpresë për sistemin e drejtësisë dhe kthimin e shtetit e së drejtësisë është Këshilli i ri Gjyqësor, Prokurori...

Ndryshimet klimatike po përjetohen me ankth Sipas Google më të prekura janë vendet nordike

Ndryshimet klimatike po përjetohen me ankth! Sipas Google, më të prekura janë vendet nordike

para një jave - Fakte

Pyetjet e kërkimit në internet në lidhje me “ankthin e klimës” janë rritur, sipas të dhënave të mbledhura nga Google dhe publikuar nga BBC. Studimet sugjerojnë gjithashtu se gratë janë më të prekura nga...

Lloga Besoj se 8 maji do të jetë data për të dy ciklet zgjedhore

Lloga: Besoj se 8 maji do të jetë data për të dy ciklet zgjedhore

para një jave - Fakte

Shkup, 22 nëntor – Përfaqësuesit e koalicionit qeveritar mbeten në qëndrimin për mbajtjen e zgjedhjeve të rregullta parlamentare, në të njëjtën ditë me zgjedhjet presidenciale, ndërsa sipas informacioneve...

Bislimoski Çmimin e energjisë elektrike për amvisëritë do ta caktojë furnizuesi universal  EVN Houm

Bislimoski: Çmimin e energjisë elektrike për amvisëritë do ta caktojë furnizuesi universal – EVN Houm

para një jave - Fakte

Vendimin e ri për çmimin e energjisë elektrike për amvisëritë dhe konsumatorët e vegjël do ta publikojë Furnizuesi Universal – EVN houm, pasi Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) paraprakisht do...

Zjarri në Tetovë është vënë nën kontroll por apelohet që banorët të qëndrojnë në shtëpi

Zjarri në Tetovë është vënë nën kontroll, por apelohet që banorët të qëndrojnë në shtëpi

para një jave - Fakte

Tetovë, 22 nëntor – Pas disa orësh shuarje me zjarrin, zjarri i madh që ka rënë në një dyqan dhe një depo për bojëra dhe lëndë kimike në fshatin Falishë të Tetovës është vënë nën kontroll dhe pritet që...

Në Çashkë hapet paralele në gjuhën shqipe Shaqiri Së shpejti edhe në Idrizovë ka pëlqim nga komuna

Në Çashkë hapet paralele në gjuhën shqipe/ Shaqiri: Së shpejti edhe në Idrizovë, ka pëlqim nga komuna

para një jave - Fakte

Shkup, 22 nëntor – Pas shumë kërkesave që u shprehën edhe përmes protestave, më në fund në komunën e Çashkës, në Sh.F. “Todor Janev” u hap një paralele shqipe, ku gjashtë nxënës do të ndjekin mësimin në...

Aq sa bën Rusia përpjekje për destabilizim të Ballkanit NATO punon dhjetëfish më tepër për të penguar destabilizimin

Aq sa bën Rusia përpjekje për destabilizim të Ballkanit, NATO punon dhjetëfish më tepër për të penguar destabilizimin

para një jave - Fakte

Shkup, 22 nëntor – Për synimet dhe tentimet e Rusisë për të destabiluzuar rajonin e Ballkanit është thënë dhe është shkruar shumë. Poashtu është përmednur se qëllimi i këtij destabilizimi do të ishte defokusimi...

PE ja propozon ndryshimin e traktatit të BE së dhe heqjen e vetos në vendimmarrje

PE-ja propozon ndryshimin e traktatit të BE-së dhe heqjen e vetos në vendimmarrje

para një jave - Fakte

Parlamenti Evropian ka miratuar të mërkurën një raport përmes së cilit propozon ndryshimin e traktatin e Bashkimit Evropian, në mënyrë që blloku të jetë më i efikas dhe që të reformohet në të ardhmen....

Mes luftës armenët e Jerusalemit përfshihen në konflikt për Tokën e Shenjtë

Mes luftës, armenët e Jerusalemit përfshihen në konflikt për Tokën e Shenjtë

para një jave - Fakte

Teksa vëmendja e botës është përqendruar te fati i izraelitëve dhe i palestinezëve në Rripin e Gazës, armenët në Jerusalemin e afërt janë përfshirë në një konflikt për ruajtjen e tokës së tyre, përballë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK