Trajneri i ri i Bashkimit ja kur pritet të emërohet

Trajneri i ri i Bashkimit, ja kur pritet të emërohet

para 30 minutave - Open-TV

MBAROI GJYSEMSEZONI I KAMPIONATIT 2023/2024! Ndeshja e se shtunes ndaj KF TETEKSIT, ishte e fundit per kete gjysemsezon. Nje ndeshje e forte, me nje ekip shume konkurues dhe me pervoje te madhe. Arritem...

Ndahen nga jeta ish anëtarët e Shkëndijës Haqim Memedi dhe Ivan Çelikoviç

Ndahen nga jeta ish-anëtarët e Shkëndijës, Haqim Memedi dhe Ivan Çelikoviç

para 30 minutave - Open-TV

ʟᴀᴊᴍ ᴘɪᴋᴇʟʟɪᴍɪ | Përcjellim me pikëllim lajmin e ndarjes nga jeta të dy ish-anëtarëve të Shkëndijës, Haqim Memedi (70 vjeç) dhe Ivan Çelikoviç (34 vjeç). Ngushëllojmë familjet Memedi dhe Çelikoviq për...

Selektori i ri i Kosovës ja kur pritet të zgjidhet

Selektori i ri i Kosovës, ja kur pritet të zgjidhet

para 30 minutave - Open-TV

Kosova mbetet ende pa trajner që nga shkarkimi i Primoz Glihas nga posti i selektorit. Një numër i madh trajnerësh po shqyrtohen si mundësi për të pasuar Glihan në këtë pozitë. Burime të Indeksonline bëjnë...

Girona turpëron Barçën kampione Xavi Një humbje e rëndë për ne gabuam shumë

Girona turpëron Barçën kampione, Xavi: Një humbje e rëndë për ne, gabuam shumë

para 30 minutave - Open-TV

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, nuk e ka fshehur zhgënjimin për humbjen 2-4 përballë Gironës. Barcelona ndonëse ka krijuar shumë, ka gabuar shumë herë më tepër, duke ia lehtësuar Gironës. Një humbje...

Kurti jep detaje nga takimi me kancelarin gjerman ja çka biseduan

Kurti jep detaje nga takimi me kancelarin gjerman, ja çka biseduan

para 30 minutave - Open-TV

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar për vizitat që po i bën gjatë qëndrimit të tij në Berlin ku është takuar edhe me kancelarin gjerman, Olaf Scholz. Në llogarinë e tij në Facebook, Kurti...

Imami kosovar shpërthen ndaj Big Brother Mbajini familjet larg infektimit nga Big Harami

Imami kosovar “shpërthen” ndaj Big Brother: Mbajini familjet larg infektimit nga “Big Harami”

para një ore - Open-TV

Imami i njohur nga Prishtina, Labinot Maliqi, së fundmi ka shpërndarë një deklaratë të tij dhënë rreth një vit më parë, ku kishte deklaruar se emisionet si BigBrother, jo vetëm që janë haram të shikohen,...

VMRO Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

VMRO: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

para një ore - Open-TV

Nga VMRO-DPMNE thonë se për ta, Talat Xhaferi nuk është i denjë për postin e kryeministrit në qeverinë teknike. Nga VMRO-DPMNE, mes tjerash thonë se Xhaferi ka dezertuar nga Armata e Maqedonisë në vitin...

 Në Kodrën e Diellit ka më shumë borë më ftohtë në Berovë

“Në Kodrën e Diellit ka më shumë borë, më ftohtë në Berovë”

para një ore - Open-TV

Në Berovë dhe në Kodrën e Diellit sot në mëngjes ishte më ftohtë, minus katër gradë, ndërsa më ngrohtë ishte në Dojran, pesë gradë. Siç kumtoi DPHM-ja, deri në orën 7:30 minus tre gradë janë matur në Berovë,...

Spasovski Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

para një ore - Open-TV

Me paraqitjen e kallëzimit penal, hetimi i plotë shkon në Prokurorinë Themelore Publike dhe aty gjendet i gjithë dokumentacioni. Aty merren parasysh të gjitha detajet. Nuk do të mund të ndaj më shumë informata...

Kovaçevski Unë do të dorëhiqem VMRO të propozojë ministra në qeverinë teknike

Kovaçevski: Unë do të dorëhiqem, VMRO të propozojë ministra në qeverinë teknike

para një ore - Open-TV

-Ky është obligim ligjor, siç është obligim ligjor që 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, kryetari i Kuvendit të jep dorëheqje, që unë do ta përmbush obligimin tim ligjor, siç e kanë bërë kryetarët tjerë...

Protesta në Çashkë nuk lejohet drejtoresha dhe disa arsimtarë që të hyjnë në shkollë kundërshtojnë hapjen e paraleles shqipe

Protesta në Çashkë, nuk lejohet drejtoresha dhe disa arsimtarë që të hyjnë në shkollë, kundërshtojnë hapjen e paraleles shqipe

para një ore - Open-TV

Mëngjesin e sotëm sërish ka pasur protesta nga disa prindër në shkollën fillore “Todor Janev” në Çashkë. Ata kundërshtojnë hapjen e paraleles shqipe në këtë shkollë. Protestuesit nuk e lejuan drejtoreshën...

Vuçiq eskalon publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

para një ore - Open-TV

Aleksandar Vuçiq, i cili kohët e fundit po përdor në mënyrë aktive rrjetin TikTok, publikoi një video në të cilën ai kalon nëpër autostradë duke lavdëruar sukseset e partisë së cilës deri vonë ishte kryetar....

LEN Si kaloi darka e Bujar Osmanit me Gruevskin

LEN: Si kaloi darka e Bujar Osmanit me Gruevskin!?

para një ore - Open-TV

BDI akoma me mish e me shpirt mundohet që Nikolla Gruevskin ta kthejë në Shkup “pa therë në këmbë”, sepse kthimi i tij nga Budapesti, sipas kësaj partie, do të thotë shumë. Do të thotë shumë, sepse të...

 Jemi shumë të kënaqur me vendin e katërt  trajneri i Arsimit Vildan Saliu Edhe në sezonin pranverë qëllimi mbetet i njëjtë FOTO

“Jemi shumë të kënaqur me vendin e katërt”, trajneri i Arsimit, Vildan Saliu: Edhe në sezonin pranverë qëllimi mbetet i njëjtë (FOTO)

para 15 orë - Open-TV

Me ndeshjet e javës ë 15-të, që u luajtën dje, ka përfunduar sezoni vjeshtor në Ligën e dytë të RMV-së në futboll, shkruan Open-TV. KF Arsimi 1973 nag cegrani i Gostivarit e ka mbyllur edicionin vjeshtor...

Nuhiu Kemi bërë një gjysmësezon të mirë gara për titull do të jetë e hapur deri në fund

Nuhiu: Kemi bërë një gjysmësezon të mirë, gara për titull do të jetë e hapur deri në fund

para 16 orë - Open-TV

Lojtarët e Shkëndijës u gëzuan për fitoren në ndeshjen e fundit të gjysmësezonit vjeshtor (3-1) ndaj Sileksit. Me këtë tetovarët kanë mbajtur hapin me kryesuesit e tabelës së LPFM, Struga Trim Lum kampion...

 Bujar Osmani diplomati më i shquar shqiptar jo vetëm në Maqedoninë e Veriut

“Bujar Osmani, diplomati më i shquar shqiptar jo vetëm në Maqedoninë e Veriut”

para 16 orë - Open-TV

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani, është diplomati më i shquar dhe më i suksesshëm në historinë e diplomacisë shqiptare në përgjithësi dhe i Maqedonisë së Veriut në veçanti! Nivelet e diplomacisë...

Vllaznia e trajnerit Qatip Osmani fiton me përmbysje

Vllaznia e trajnerit Qatip Osmani fiton me përmbysje

para 17 orë - Open-TV

Vllaznia e trajnerit Qatip Osmani ka siguruar tre pikë shumë të rëndësishme sot përballë Dinamos, duke fituar me një përmbysje 3-1 që e largon nga zona e rrezikshme e klasifikimit klubin shkodran. Miqtë...

Ramadani Fitore me plot meritë vazhdojmë tutje në Kupë edhe në Ligë

Ramadani: Fitore me plot meritë, vazhdojmë tutje në Kupë edhe në Ligë

para 17 orë - Open-TV

Trajneri i skuadrës së së Dritës, Zekirija Ramadani, është ndarë shumë i lumtur me fitoren në derbi ndaj Gjilanit. Drita fitoi 1:0 me një gol në pjesën e dytë. “Ishte derbi i vërtetë. Të dyja skuadrat...

Përleshën klubi nga Sanxhaku me serbët në Vazhdovc Përmendet edhe Ademi

Përleshën klubi nga Sanxhaku me serbët në Vazhdovc! Përmendet edhe Ademi

para 17 orë - Open-TV

Novi Pazari nga Sanxhaku është si gjithmonë halë në sy në Serbi. Sot, siç u raportua, ka ndodhur një përleshje në Vazhdovc mes futbollistëve të IMT-së nga Serbia dhe Novi Pazarit. “Fundi i ndeshjes ndërmjet...

VIDEO / Mirlind Daku shënoi golin e fitores për Rubin Kazan

para 17 orë - Open-TV

Rubin Kazan është përballur në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit të kombëtares shqiptare, Mirlind Dakut për të realizuar...

Vdes një polic në vendin e tij të punës në Jarinje

Vdes një polic në vendin e tij të punës në Jarinje

para 17 orë - Open-TV

Një polic ka vdekur në vendin e tij të punës. Rasti ka ndodhur në pikën kufitare në Jarinje. Vdekjen e tij për Klankosova.tv e ka konfirmuar ushtruesi i detyrës së drejtorit të policisë për rajonin e veriut,...

Mjeku i ri nga Sllupçani mbajti ligjëratë për rrezikun nga mjetet shpërthyese

Mjeku i ri nga Sllupçani mbajti ligjëratë për rrezikun nga mjetet shpërthyese

para 17 orë - Open-TV

Sot në Journal Club në Uni Clinic for Plastic and Reconstructive surgery në Shkup një prezantim ka bërë Dr. Muamet Memeti nga Sllupçani. Në fokus të fushatës së këtij viti janë rreziqet e përdorimit të...

Salla e stërmbushur në Stamboll mirëpret Bilall Kasamin dhe Lulzim Jasharin

Salla e stërmbushur në Stamboll mirëpret Bilall Kasamin dhe Lulzim Jasharin

para 17 orë - Open-TV

Eventi “Dita e Flamurit Shqiptar dhe Java e Kulturës” organizuar nga Lidhja e Rinisë Shqiptare dhe Vëllezëria shqipare që po mbahet në Stamboll të Tuqisë ka mbushur sallën e Qendrës së Kulturës dhe Artit...

 Bombarduesi vjeshtor i Ligës së Tretë Veri vjen nga KF Rinia e Sarajit FOTO

“Bombarduesi” vjeshtor i Ligës së Tretë-Veri vjen nga KF Rinia e Sarajit (FOTO)

para 19 orë - Open-TV

Me 19 gola të shënuar dhe disa asistime, sulmuesi i KF Rinia nga Saraji i Shkupit, Orhan Miftari, e mbylli sezonin vjeshtor të Ligës së Tretë-Veri në futboll në krye të listës së golashënuesve, duke lënë...

Ndalohet një 20 vjeçar nga Kumanova ja me çka kapet

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, ja me çka kapet

para 21 orë - Open-TV

MPB njofton se sot kanë ndaluar një 20-vjeçar nga Kumanova për shkak se tak ai është gjetur lëndë narkotike. “Sot (10.12.2023) në ora 00:05 në rrethinën e Qendrës, zyrtarë policorë të Njësisë së Policisë...

VIDEO  Tre pikë të mëdha të Voska Sport ndaj Rabotniçkit

VIDEO / Tre pikë të mëdha të Voska Sport ndaj Rabotniçkit

para 21 orë - Open-TV

Skuadra shqiptare, Voska Sport nga Ohri, e ka përmbyllur ashtu siç duhet pjesën vjeshtore në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut. Voska ka shënuar fitore me rezultat 3:2 ndaj Rabotniçkit, në takimin e javës...

VIDEO  Aganspahiç shënoi dy gola Shkëndija festoi kundër Sileksit

VIDEO / Aganspahiç shënoi dy gola, Shkëndija festoi kundër Sileksit

para 21 orë - Open-TV

Shkëndija e Tetovës nuk ka gabuar para shikuesve të vet, duke e mundur me rezultat 3:1 ndaj Sileksit të Kratovës. Ndeshje me rivalitet mes Shkëndijes dhe Sileksit u zhvillua në kuadër të javë së fundit...

VIDEO  Shkupi gjunjëzoi Brerën në Strumicë

VIDEO / Shkupi gjunjëzoi Brerën në Strumicë

para 21 orë - Open-TV

Shkupi ka importuar pikë të mëdha në Strumicë. Skuadra shqiptare e ka mposhtur me rezultat 1:0 ekipin Brera në Strumicë. Futbollisti Trapanovski ka shënuar në minutën e 47-të. Struga Trim Lum kryeson me...

VIDEO Compaore në minutën e 92 të e bëri Struga TL kampione vjeshtore

VIDEO: Compaore në minutën e 92-të e bëri Struga TL kampione vjeshtore!

para 22 orë - Open-TV

Skuadra e Strugës Trim Lum është kampione e vjeshtës në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë (LPMF). Skuadra e qytetit buzë liqenit festoi ndaj Bregallnicës nga Shtipi (2-1) dhe kështu mbajti diferencën...

Struga TL me gol në minutën e 90 2 deri te titulli i kampionit vjeshtor fituan edhe Shkëndija Shkupi dhe Voska

Struga TL me gol në minutën e 90+2 deri te titulli i kampionit vjeshtor, fituan edhe Shkëndija, Shkupi dhe Voska

para 22 orë - Open-TV

Ndeshje dramatike në Strugë. Kampioni e fitoi kurorën e vjeshtës me një gol në minutën e 90+2 pasi mposhti Bregalnicën 2:1. Compaore ishte shënuesi i atij goli të fitores, si dhe i pari që e çoi Strugën...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK