Çiftet e plota çerekfinaliste në Kupën e Botës ky është orari

Çiftet e plota çerekfinaliste në Kupën e Botës, ky është orari

para 7 orë - Insajderi.org

Me dy ndeshjet e zhvilluara sonte janë përcaktuar të gjitha kombëtaret çerekfinaliste në Kupën e Botës “Katar 2022”. Befasia më e madhe e rrethit të 1/16 së finales ishte Maroku që e eliminoi Spanjën favorite....

Abazi: Nuk do të ishte fundi i botës nëse do të shtyheshin zgjedhjet në veri

para 7 orë - Insajderi.org

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi thotë se është e vështirë mbajtja e zgjedhjeve në veri në një situatë të tillë ku hidhen edhe bomba. Abazi në emisionin ‘dPt te Fidani’ në T7 tha se nuk do...

Cilat janë datat më me fat të dasmave në 2023

Cilat janë datat më me fat të dasmave në 2023?

para 7 orë - Insajderi.org

Nëse planifikoni të martoheni vitin e ardhshëm, atëherë zgjidhni datën më të favorshme për organizimin e një dasme. Nëse martoheni gjatë dimrit Për ata që planifikojnë një martesë në muajt e dimrit, janari...

Horoskopi 7 dhjetor 2022 Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Horoskopi 7 dhjetor 2022: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

para 7 orë - Insajderi.org

Dashi: Shmangni investimet afatgjata dhe dilni me miqtë tuaj për të kaluar disa momente të lumtura. Do të kaloni shumë mirë me miqtë, por kujdes gjatë ngarjes së makinës. Do të ndjeni se sa shumë ju do...

Miu endet në Gjinekologji Insajderi siguron pamje

Miu “endet” në Gjinekologji, Insajderi siguron pamje

para 7 orë - Insajderi.org

Klinika e Gjinekologjisë në QKUK, është pothuajse ndër më të kritikuarat për shkak të kushteve që ka. Një lexues i Gazetës Insajderi ka dërguar fotografi të gjendjes aktuale atje. Në pamjet në fjalë shihet...

Punime në rrjet KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të rrymës të mërkurën

Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të rrymës të mërkurën

para 7 orë - Insajderi.org

KEDS ka njoftuar se disa qytetet të Kosovës gjatë ditëve të ardhshme do të mbasin pa energji elektrike. Sipas njoftimit të KEDS thuhet këto qytete do të mbesin pa rrymë për shkak të punimeve në rrjet....

Pedofili shtiret si dado dhe abuzon me shumë fëmijë në Gjermani

Pedofili shtiret si dado dhe abuzon me shumë fëmijë në Gjermani

para 7 orë - Insajderi.org

Një pedofil 45-vjeçar në Gjermani po përballet me drejtësinë pasi paraqitej si babysitter, fitonte besimin e familjeve dhe më pas u dhunonte fëmijët e tyre. Personi dyshohet se ka shkëmbyer foto dhe video...

Edoni thotë se nuk u paragjykua nga banorët edhe pse hyri si Victoria  VIDEO

Edoni thotë se nuk u paragjykua nga banorët edhe pse hyri si ‘Victoria’ (VIDEO)

para 8 orë - Insajderi.org

Aktori Edon Shileku që në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova ka vendosur të prezantohet edhe si Victoria Owns është shprehur i befasuar për të mirë nga banorët e tjerë dhe qëndrimet e tyre karshi tij. “Po...

16 7 kilometra në një ndeshje Brozovic vendos një rekord të ri në Botëror

16.7 kilometra në një ndeshje, Brozovic vendos një rekord të ri në Botëror

para 8 orë - Insajderi.org

Marcelo Brozovic, ka bërë një maratonë rekord për të çuar Kroacinë në çerekfinalet e Kupës së Botës, Katar 2022. Ballkanasit u kualifikuan mes tetë më të mirave, pasi mposhtën Japoninë pas gjuajtjeve të...

 Toka është e rrafshët  shkencëtari i Big Brother jep konstatimin e çuditshëm

“Toka është e rrafshët”, shkencëtari i Big Brother jep konstatimin e çuditshëm

para 8 orë - Insajderi.org

Sot, çdo kush nuk ka asnjë dyshim se planeti është sferik. Mirëpo, reperi kosovar, Getoar Aliu beson se planeti Tokë është i rrafshët. Këtë deklaratë ai e ka dhënë gjatë një bisede me pjesëtarët e tjerë...

Escobar vjen të hënën në Prishtinë

Escobar vjen të hënën në Prishtinë

para 8 orë - Insajderi.org

I dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar do të vizitojë Prishtinën të hënën e ardhshme, për tu takuar me shefin e Qeverisë, Albin Kurtin. Vizita e Escobar, sipas Kanal 10,...

Kina humb titullin e shtetit më të populluar në botë

Kina humb ‘titullin’ e shtetit më të populluar në botë

para 8 orë - Insajderi.org

Ky është shteti që ia kalon Kinës për numrin më të lartë të popullsisë në botë. Prej disa dekadash tashmë, Kina ka mbajtur me krenari ‘titullin’ e shtetit me më shumë banorë në të gjithë botën. Por vitin...

Qeveria serbe e vazhdon afatin për ngjitësit kërkon zgjidhje në dialog

Qeveria serbe e vazhdon afatin për ngjitësit, kërkon zgjidhje në dialog

para 8 orë - Insajderi.org

Qeveria e Serbisë, ka miratuar një rregullore me anë të së cilës do të zgjatet periudha e vlefshmërisë së ngjitësve për automjetet me targa serbe në Kosovë. Ky dekret, siç shkruan N1, rregullon kushtet...

Dëmtim më i rëndë për Gabriel Jesus do operohet në gju

Dëmtim më i rëndë për Gabriel Jesus, do operohet në gju

para 8 orë - Insajderi.org

Një nga lojtarët më në formë të këtij sezoni, tashmë është i detyruar që një pjesë të konsiderueshme të tij ta ndjekë nga tribuna për t’u rikthyer deri në fund. Fjala është për Gabriel Jesus, që pësoi...

Ankohet Shaip Kamberi Tmerr komentatori shqiptar nuk ia përmendi emrin Xhakës

Ankohet Shaip Kamberi: Tmerr, komentatori shqiptar nuk ia përmendi emrin Xhakës

para 8 orë - Insajderi.org

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi ka kritikuar komentatorin e Arena 1, pasi sipas tij ky i fundit nuk ia ka përmendur emrin futbollistit shqiptar që përfaqëson Zvicrën, Granit Xhakës....

Universiteti i Gjakovës zgjedh u d Rektor Zeqir Hashanin ngriten dyshime se u bë kundërligjshëm

Universiteti i Gjakovës zgjedh u.d. Rektor Zeqir Hashanin, ngriten dyshime se u bë kundërligjshëm

para 8 orë - Insajderi.org

Këshilli Drejtues (KD) i Universitetit Publik të Gjakovës “Fehmi Agani” (UGJFA) ka emëruar si ushtrues detyre të rektorit profesor. dr. Zeqir Hashanin. Ky vendim, dyshohet të jetë në kundërshti me statutin...

Fillon revolucioni te Kombëtarja e Gjermanisë  jep dorëheqje Oliver Bierhoff

Fillon revolucioni te Kombëtarja e Gjermanisë – jep dorëheqje Oliver Bierhoff

para 9 orë - Insajderi.org

Revolucioni në futbollin gjerman ka nisur pas dështimit në Botëror, ku përfaqësuesja u eliminua për të dytin turne radhazi që në fazën e grupeve. Oliver Bierhoff dha dorëheqjen pas 18 vitesh si drejtor...

Aksident i rëndë pranë Stacionit të Autobusëve ndërron jetë një çiklist

Aksident i rëndë pranë Stacionit të Autobusëve, ndërron jetë një çiklist

para 9 orë - Insajderi.org

Mbrëmjen e sotme në Prishtinë ka vdekur një person si pasojë e një aksidenti në afërsi të Stacionit të Autobusëve, tek rrethrrotullimi, ku një veturë ka goditur një çiklist. Rastin për Insajderin e ka...

Policia e Kosovës del me njoftim shtesë njoftojnë se deklarimet nga zyra serbe janë të pavërteta

Policia e Kosovës del me njoftim shtesë, njoftojnë se deklarimet nga zyra serbe janë të pavërteta

para 9 orë - Insajderi.org

Policia e Kosovës ka dal me njoftim shtesë në lidhje me ngjarjet në veri të vendit. Përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, ata bëjnë thirrje që qytetarët të jenë të qetë dhe bashkëpunues. Derisa,...

Portugalia kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Botës Zvicra e mbyll aventurën në Katar

Portugalia kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Botës, Zvicra e mbyll aventurën në Katar

para 9 orë - Insajderi.org

Ka përfunduar Kampionati Botëror për Xherdan Shaqirin e Granit Xhakën. Dy shqiptarët e Zvicrës kanë pasur vështirësi për të shfaqur shumë në ndeshjen ndaj Portugalisë. Portugalia dominoi plotësisht në...

Studentja pezullohet nga universiteti pasi mori fëmijën e saj në klasë

Studentja pezullohet nga universiteti pasi mori fëmijën e saj në klasë

para 9 orë - Insajderi.org

Një studente britanike është pezulluar për dy javë nga universiteti për shkak se mori foshnjën e saj me vete në klasë. Nëna 35 vjeçare Leah Foster, e cila ndjek Universitetin e Derbit theksoi se profesori...

 Pse ndërkombëtarët nuk po i bëjnë presion Serbisë për situatën në veri

“Pse ndërkombëtarët nuk po i bëjnë presion Serbisë për situatën në veri?”

para 9 orë - Insajderi.org

Profesori dhe analisti Blerim Latifi pyet se pse askush nga bashkësia ndërkombëtare nuk po i bën presion Serbisë për situatën e krijuar në veri të vendit. Latifi në emisionin ‘Pressing’ në T7 tha se kjo...

Gonçalo Ramos e kompleton Hat Trickun  Portugalia po e shkatërron Zvicrën

Gonçalo Ramos e kompleton ‘Hat-Trickun’ – Portugalia po e “shkatërron” Zvicrën

para 9 orë - Insajderi.org

Portugalia ka shënuar edhe golin e pestë kundër Zvicrës. Talenti 21 vjeçari i Benficas, Gonçalo Ramos, ka shënuar të tretin këtë mbrëmje. Sulmuesi e parabolloi në mënyrë përfekte Sommerin, për 5-1. GOLI:...

Zvicra gjenë golin kundër Portugalisë  shënohen tri gola të shpejtë në pjesën e dytë

Zvicra gjenë golin kundër Portugalisë – shënohen tri gola të shpejtë në pjesën e dytë

para 10 orë - Insajderi.org

Portugalia ia ka shënuar edhe dy gola të shpejtë Zvicrës me të filluar pjesa e dytë. Ramos ka gjetur të dytin personal, dhe të tretin për Portugalinë kundër Zvicrës, në minutën e 51’të. Kurse, vetëm pas...

Reuters Brenda një viti do të arrihet marrëveshja Prishtinë Beograd

Reuters: Brenda një viti do të arrihet marrëveshja Prishtinë-Beograd

para 10 orë - Insajderi.org

Plani franko-gjerman mendohet të jetë ai që do t’i japë zgjidhje situatës me Prishtinës e Beogradit dhe do të çojë në arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare mes dy shteteve. Bashkimi Evropian ka hartuar...

 Helmim i gjakut nga ithati në lukth  familja nuk i beson obduksionit të Serbisë për Artan Zymberin

“Helmim i gjakut nga ithati në lukth”, familja nuk i beson obduksionit të Serbisë për Artan Zymberin

para 10 orë - Insajderi.org

Pas konfirmimit se trupi i pajetë i Artan Zymberit është tërhequr nga burgu i Serbisë nga një familjar për Insajderin. Insajderi mëson nga i njëjti person se sipas obduksionit të realizuar në Serbi, Zymberit...

Pas zhvillimeve në veri LDK kërkon nga Qeveria plan konkret

Pas zhvillimeve në veri, LDK kërkon nga Qeveria plan konkret

para 10 orë - Insajderi.org

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar për zhvillimet që ndodhën sot në Veri. Përmes një komunikate për media, LDK ka kërkuar nga Qeveria “qartësi dhe plan konkret për gjendjen atje”. Kjo parti ka thënë...

ZYRTARE Peja nënshkruan me ish basketbollistin e Trepçës

ZYRTARE: Peja nënshkruan me ish-basketbollistin e Trepçës

para 10 orë - Insajderi.org

Peja ka zyrtarizuar transferimin e basketbollistit Samir Zekiqit, shkruan Demokracia.com. Lajmin e ka konfirmuar faqja zyrtare e klubit pejan në rrjetet sociale. Samir Zekiqi i është bashkuar skuadrës...

Pas tensioneve në Veri reagon Kurti Bandat e dinë se po ju vie fundi

Pas tensioneve në Veri, reagon Kurti: Bandat e dinë se po ju vie fundi

para 10 orë - Insajderi.org

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas tensioneve në veri të vendit. Përmes një postimi në facebook ai ka shkruar se bandat kriminale në veri të Kosovës e dinë se po iu vie fundi. Kurti shkroi...

Xhaka dhe Shaqiri në pragë të eleminimit  mbyllet pjesa e parë e takimit Portugali  Zvicër

Xhaka dhe Shaqiri në pragë të eleminimit – mbyllet pjesa e parë e takimit Portugali – Zvicër

para 10 orë - Insajderi.org

Portugalia po udhëheq bindshëm pas pjesës së parë të ndeshjes ndaj Zvicrës. Portugezët ndonëse pa Ronaldon në fushë, po udhëheqin 2:0, kurse Zvicra ka shfaqur pak në fushë, me gjithë përpjekjet. Është...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK