Përfitimet e dushit me ujë të ftohtë

Përfitimet e dushit me ujë të ftohtë

i ri - GazetaMax

Dushi me ujë të ftohtë në vend të atij me ujë të ngrohtë ka shumë përfitime për shëndetin tonë – nga shkrirja e dhjamit të tepërt, përmirësimit të imunitetit, qarkullimit më të mirë të gjakut e deri tek...

Me hudhër dhe limon humbni peshë shpejt e lehtë

Me hudhër dhe limon humbni peshë shpejt e lehtë

para 12 minutave - GazetaMax

Hudhra është e njohur për trajtimin e hipertensionit, diabetit dhe për sëmundje të ndryshme kardiovaskulare. Hulumtuesit e Institutit Weizman kanë zbuluar se hudhra është një përbërës ideal për metabolizmin...

Si të reklamoni veten në mënyrën e duhur

Si të reklamoni veten në mënyrën e duhur?

para 31 minutave - GazetaMax

Dëmi më i madh që mund t’i bëni vetes gjithashtu dhe karrierës tuaj, është reklamimi i gabuar i vetvetes. Mirëpo, nëse dëshironi të ecni në karrierën tuaj e të jeni të suksesshëm, Telegrafi iu sjell këshillat...

Konsumimi i akullores u shton lumturinë

Konsumimi i akullores u shton lumturinë

para 3 orë - GazetaMax

Shumë njerëz pasi të konsumojnë akullore çdo herë ndjehen të lumtur. Disa mendojnë se kjo ndjesi u vjen pasi akullorja ka shijen e mirë, por një studim zbuloi se një lugë ushqim i ftohtë iu bën të lumtur....

Truri juaj ka nevojë për këtë frut të thatë

para 6 orë - GazetaMax

Nuk ka asgjë më të mirë se frutat e thata dhe këtë e vërteton edhe shkenca: përfshirja e arrave në dietën ushqimore (sikur edhe vetëm një grusht), i sjell organizmit një sërë përfitimesh shëndetësore....

Nëse dëshironi të jeni të dashuruar në ditën e Shën Valentinit prej tani duhet ta nisni lidhjen me dikë

Nëse dëshironi të jeni të dashuruar në ditën e Shën Valentinit, prej tani duhet ta nisni lidhjen me dikë

para 7 orë - GazetaMax

E dimë se është shumë herët të flasim për ditën e Shën Valentinit, por nëse dëshironi të ndiheni e dashuruar me 14 shkurt, atëherë sot duhet të filloni t’i ndërmerrni hapat e duhur. Hulumtimet e reja thonë...

Ai ju do me të vërtetë nëse i bën këto gjëra

Ai ju do me të vërtetë nëse i bën këto gjëra

para 8 orë - GazetaMax

Dashuria është një ndjenjë e mahnitshme. Të dashurohesh është eksperienca më e bukur që mund ta përjetosh në këtë planet, por mund të jetë edhe më e keqja. Nganjëherë është e vështirë ta dish kur mashkulli...

Drejtoni flokët pa hekur

para 8 orë - GazetaMax

Në qoftë se dëshironi t’i drejtoni flokët tuaja, mund ta bëni këtë pa përdorur hekur. Përdorimi i vazhdueshëm i hekurit i dëmton flokët. Temperatura e lartë i dëmton flokët, veçanërisht në qoftë se përsëritni...

16 tiparet e njerëzve të mërzitshëm

16 tiparet e njerëzve të mërzitshëm

para 9 orë - GazetaMax

Të gjithë kanë kapacitetin për të qenë interesant, por disave u vjen më natyrshëm se disa të tjerëve. Nëse shqetësoheni mos jeni petulla e grupit tuaj shoqëror, jemi këtu për t’ju ndihmuar. Në vijim gjeni...

Shkaktarët më të shpeshtë që ndikojnë në zhvillimin e kancerit

Shkaktarët më të shpeshtë që ndikojnë në zhvillimin e kancerit

para 9 orë - GazetaMax

Kanceri është shkaku nr. 2 i vdekjeve në SHBA pas sëmundjeve të zemrës. Ai ndikon në mënyrën si qelizat tona rriten e më pas ndahen duke i kthyer ato në të dëmshme. Esencialisht të gjitha llojet e kancerit...

ASH MPB të ndalojë presionin ndaj shqiptarëve në Kumanovë bisedat informative tentim për frikësim

ASH: MPB të ndalojë presionin ndaj shqiptarëve në Kumanovë, bisedat informative tentim për frikësim

para 10 orë - GazetaMax

Kumanovë, 6 dhjetor – Jemi këtu para Sektori për Punë të Brendshme (SPB) Kumanovë, për shkak të shqetësimeve të fundit që me të drejtë kanë alarmuar gjithë opinionin, pasi pjesmarrës në festimin e fitores...

Ndryshimet në Komuna janë të nevojshme por papërgjegjësia e kryetarëve të Komunave shkakton kaos protestat në Shkup vazhdojnë

Ndryshimet në Komuna janë të nevojshme, por papërgjegjësia e kryetarëve të Komunave shkakton kaos, protestat në Shkup vazhdojnë!

para 10 orë - GazetaMax

Shkup, 6 dhjetor – Komunat kërkojnë më shumë kompetenca, mbase edhe meritojnë dhe do të kishin rezultuar më efikas e produktiv në punët e tyre. Por, marrja e kompetencave nuk nënkupton vetëm krekosje me...

AlternAtivA E përshëndesim nismën e SHBA për luftën kundër korrupsionit

AlternAtivA: E përshëndesim nismën e SHBA për luftën kundër korrupsionit

para 10 orë - GazetaMax

Shkup, 6 Dhjetor – AlternAtivA e përshëndet nismën e partnerit tanë strategjik, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për t’u ballafaquar dhe për ta luftuar korrupsionin politik në Maqedoninë e Veriut. Neve...

Pavllov Duhet të bëhen dy pilot projekte që do jenë model për zhvillimin e marrëdhënieve afariste

Pavllov: Duhet të bëhen dy pilot-projekte që do jenë model për zhvillimin e marrëdhënieve afariste

para 10 orë - GazetaMax

Sofje, 6 dhjetor – Në Shkup nesër do të mbahet Forumi bullgaro-maqedonas i biznesit. Do ta hapin ministrat e jashtëm të Bullgarisë dhe të Maqedonisë së Veriut, Nikollaj Millkov dhe Bujar Osmani. Korrespodenti...

Kovaçevski BE dëshmoi se është e përkushtuar në zgjerimin

Kovaçevski: BE dëshmoi se është e përkushtuar në zgjerimin

para 10 orë - GazetaMax

Shkup, 6 dhjetor – Në këtë moment me të vërtetë të vështirë gjeo-politik për Evropën, kur po zhvillohet luftë në Ukrainë, ky është sinjal shumë i qartë se e ardhmja e Ballkanit Perëndimor dhe i të gjitha...

Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

para 10 orë - GazetaMax

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të justifikuar, ndërsa për të tjerat nuk ka dhe udhëheqësit...

Debati për propozim buxhetin vazhdon nesër refuzohen 4 amandamente

Debati për propozim buxhetin vazhdon nesër, refuzohen 4 amandamente

para 10 orë - GazetaMax

Shkup, 6 dhjeto r – Debati për amendamentet për Propozim-buxhetin për vitin 2023 në Komisionin kuvendor për Financim dhe Buxhet vazhdon nesër, pasi sot ishin shqyrtuar dhe refuzuar disa amendamente të...

Objektet e institucioneve shtetërore jashtë kadastrës

Objektet e institucioneve shtetërore jashtë kadastrës!

para 10 orë - GazetaMax

Shkup, 6 Dhjetor – Vetëm 18 institucione në Maqedoninë e Veriut nga gjithsej 1.346 kanë realizuar detyrimin për regjistrimin e pronës në Agjencinë e Kadastrës. Në vitin 2020, Qeveria mori vendim për vendosjen...

Një fëmijë nga Shkupi vdes në aksidentin mes dy veturave dhe një motoçiklete

Një fëmijë nga Shkupi vdes në aksidentin mes dy veturave dhe një motoçiklete

para 10 orë - GazetaMax

MPB njofton se një person ka ndërruar jetë nga aksidenti i trafikut që ka ndodhur në Kozle të Shkupit gjatë mbrëmjes së djeshme. Rasti në polici është raportuar rreth orës 20:47 minuta, ndërsa aksidenti...

Ageler Korrupsioni dukshëm është sfida më e madhe me të cilën përballeni

Ageler: Korrupsioni dukshëm është sfida më e madhe me të cilën përballeni

para 10 orë - GazetaMax

Shkup, 6 dhjeto r– Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen e shefit të ri të Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit,...

Ekip ekspertësh për sanksione arriti nga Amerika do të mbikqyrë punën e gjyqësorit

Ekip ekspertësh për sanksione arriti nga Amerika, do të mbikqyrë punën e gjyqësorit

para 17 orë - GazetaMax

Shkup, 6 dhjetor – Një ekip sanksionesh nga Uashingtoni ka mbërritur në vend për të kryer një hetim më agresiv ndaj ish-aktorëve të korruptuar dhe aktualë dhe për të shqyrtuar të gjitha përgjigjet e mundshme,...

Ekip ekspertësh për sanksione arriti nga Amerika do të mbikqyrë punën e gjyqësorit

Ekip ekspertësh për sanksione arriti nga Amerika, do të mbikqyrë punën e gjyqësorit

para 17 orë - GazetaMax

Shkup, 6 dhjetor – Një ekip sanksionesh nga Uashingtoni ka mbërritur në vend për të kryer një hetim më agresiv ndaj ish-aktorëve të korruptuar dhe aktualë dhe për të shqyrtuar të gjitha përgjigjet e mundshme,...

Ekip ekspertësh për sanksione arriti nga Amerika do të mbikqyrë punën e gjyqësorit

Ekip ekspertësh për sanksione arriti nga Amerika, do të mbikqyrë punën e gjyqësorit

para 17 orë - GazetaMax

Shkup, 6 dhjetor – Një ekip sanksionesh nga Uashingtoni ka mbërritur në vend për të kryer një hetim më agresiv ndaj ish-aktorëve të korruptuar dhe aktualë dhe për të shqyrtuar të gjitha përgjigjet e mundshme,...

Siguria kibernetike element kyç në mbrojtjen e secilit shtet

Siguria kibernetike, element kyç në mbrojtjen e secilit shtet

para 17 orë - GazetaMax

Shkup, 6 dhjetor – Maqedonia e Veriut u bë anëtarja e 103-të e Forumit global për ekspertizë kibernetike (Global Forum on Cyber Expertise – GFCE), organizatë në të cilën bëjnë pjesë dhe bashkëpunojnë qeveritë...

Bytyqi BRT nuk mund të ishte më i dëmshëm se autobusët 30 vjet të vjetër

Bytyqi: BRT nuk mund të ishte më i dëmshëm se autobusët 30 vjet të vjetër

para 17 orë - GazetaMax

Shkup, 6 dhjetor – Bas rapid transit (BRT) që e financon Banka evropiane për ripërtëritje dhe zhvillim (BERZH) nuk mund të jetë më i dëmshëm për Shkupin se autobusët të cilët qarkullojnë, ndërkaq janë...

Ftohen në polici personat që festuan për fitoren e Zvicrrës në Kumanovë

Ftohen në polici personat që festuan për fitoren e Zvicrrës në Kumanovë

para 17 orë - GazetaMax

Kumanovë, 6 dhjetor – Në stacionin policor në Kumanov sot janë thirrur në bisedë informative rreth 15 persona nga Kumanova, informon Zhurnal. Arsyeja për ftesën e tyre në polici është festimi për fitoren...

Qeveria i a mori nënshtetësinë Onishçenkos

Qeveria i’a mori nënshtetësinë Onishçenkos

para 17 orë - GazetaMax

Shkup, 6 dhjetor – Sot në seancën qeveritare është vendosur për marjen e shtetësisë të Oleksandr Onishçenko, oligarkut nga Ukraina i cili në mënyrë ende të paqartë, edhe pse është në listën e zezë të SHBA-ve,...

Samiti BE  Ballkani Perendimor Ahmeti Ditë historike për të ardhmen tonë të përbashkët europiane

Samiti BE – Ballkani Perendimor/ Ahmeti: Ditë historike për të ardhmen tonë të përbashkët europiane

para 17 orë - GazetaMax

Shkup, 6 Dhjetor – Kryetari i BDI Ali Ahmeti ka përshëndetur sot Samitin mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të organizuar në Tiranë. Europa shpreh edhe më fuqishëm sot përkrahjen për rrugën...

Hapet Interrer  IPA Programi ndërmjet Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut për vitin 2021 2027 mbi 30 milionë euro për projekte

Hapet Interrer – IPA Programi ndërmjet Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut për vitin 2021-2027, mbi 30 milionë euro për projekte

para 17 orë - GazetaMax

Strumicë, 6 dhjetor – Në zbatimin e Programit IPA për bashkëpunim ndërkufitar, së bashku, në të dy vendet, deri më tani janë realizuar 178 projekte me një vlerë totale prej gati 40 milionë euro, ndërsa...

VIDEO Haxhiu Osmanit Mënyra se si i afrohesh paqes më e mira që kam dëgjuar deri tash

VIDEO/ Haxhiu- Osmanit: Mënyra se si i afrohesh paqes, më e mira që kam dëgjuar deri tash

para 20 orë - GazetaMax

Gazetari dhe njohësi i çështjeve politike, Baton Haxhiu ka ngelur i impresionuar nga mënyra e artikulimit të çështjeve nga ana e kryediplomatit të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. “Jam i befasuar për...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK