Incidenti gjatë protestës së opozitës E ëma e Gert Shehut i kërkon falje Berishës dhe merret në pyetje nga policia

Incidenti gjatë protestës së opozitës/ E ëma e Gert Shehut i kërkon falje Berishës dhe merret në pyetje nga policia

para 11 orë - Dosja

Disa orë pas incidentit, e ëma e Gert Shehut është marrë në pyetje nga oficerët e komisariatit nr1 në kryeqytet. Më herët, për mediat, nëna e Shehut i ka kërkuar falje edhe kreut të PD, Sali Berisha për...

Ahmeti pret ambasadoren Aggeler Vazhdojmë rrugën europiane me mbështetje të plotë Amerikane

Ahmeti pret ambasadoren Aggeler: Vazhdojmë rrugën europiane me mbështetje të plotë Amerikane

para 11 orë - Dosja

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Angela Aggeler, të cilës i dëshiroi shumë suksese në detyrën e re....

Seanca e 106 të e Qeverisë Grubi Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

para 11 orë - Dosja

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin përmes rrjetit social Facebook, ne lidhje...

Një fëmijë nga Shkupi vdes në aksidentin mes dy veturave dhe një motoçiklete

Një fëmijë nga Shkupi vdes në aksidentin mes dy veturave dhe një motoçiklete

para 17 orë - Dosja

Ministria e Punëve të Jashtme njofton se një person ka ndërruar jetë nga aksidenti i trafikut që ka ndodhur në kOzle të Shkupit gjatë mbrëmjes së djeshme. Rasti në polici është raportuar rreth orës 20:47...

Qeveria miratoi vendimin Onishçenko mbetet pa shtetësinë e Maqedonisë së Veriut

Qeveria miratoi vendimin: Onishçenko mbetet pa shtetësinë e Maqedonisë së Veriut

para 18 orë - Dosja

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme vendosi të anulojë vendimin për pranimin e Oleksandr Onishchenkos në shtetësi të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Vendimin Qeveria e ka...

Samiti BE  Ballkani Perendimor Ahmeti Ditë historike për të ardhmen tonë të përbashkët europiane

Samiti BE – Ballkani Perendimor/ Ahmeti: Ditë historike për të ardhmen tonë të përbashkët europiane

para 18 orë - Dosja

Kryetari i BDI Ali Ahmeti ka përshëndetur sot Samitin mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të organizuar në Tiranë. Europa shpreh edhe më fuqishëm sot përkrahjen për rrugën e integrimit të vendeve...

Samiti BE Ballkani Perendimor Grubi Ngjarje historike që dëshmon se qëndrojmë reshtuar krah BE

Samiti BE-Ballkani Perendimor, Grubi: Ngjarje historike që dëshmon se qëndrojmë reshtuar krah BE

para 18 orë - Dosja

Samiti Bashkimi Europian-Ballkani Perëndimor që po zhvillohet për herë të parë ka kthyer Tiranën në kryqytet europian për 24 orë. Liderët europianë janë pritur nga kryeministri Edi Rama dhe më pas secili...

Osmani Nëse dëmtohet Kosova Maqedonia e Veriut tërhiqet nga Ballkani i Hapur

Osmani: Nëse dëmtohet Kosova, Maqedonia e Veriut tërhiqet nga ‘Ballkani i Hapur’

para 19 orë - Dosja

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani shprehet se Maqedonia e Veriut do të tërhiqet nga nisma nëse dëmtohet Kosova. I ftuar në Syri tv, ministri thotë se nisma e Ballkanit të Hapur ka...

Ekip ekspertësh për sanksione arriti nga Amerika do të mbikqyrë punën e gjyqësorit

Ekip ekspertësh për sanksione arriti nga Amerika, do të mbikqyrë punën e gjyqësorit

para 19 orë - Dosja

Një ekip sanksionesh nga Uashingtoni ka mbërritur në vend për të kryer një hetim më agresiv ndaj ish-aktorëve të korruptuar dhe aktualë dhe për të shqyrtuar të gjitha përgjigjet e mundshme, publikoi sot...

Dita e enjte 8 dhjetori ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Dita e enjte, 8 dhjetori, ditë jo pune për të gjithë qytetarët

para 19 orë - Dosja

“Shën Klimenti i Ohrit” 8 Dhjetori (e enjte), është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut, kumtoi Ministria e Punës dhe Politikës Sociale. Nga Ministria të gjithë qytetarëve...

Nuredini RMV dy milionë euro të mbledhura nga shitja e qeseve plastike paratë do të përdoren për blerjen e kontejnerëve për komunat

Nuredini: RMV, dy milionë euro të mbledhura nga shitja e qeseve plastike, paratë do të përdoren për blerjen e kontejnerëve për komunat

para 19 orë - Dosja

Për një vit janë mbledhur 2 milionë euro nga shitja e qeseve plastike. Pas hyrjes në fuqi të Ligjit të ri për menaxhimin e ambalazheve dhe mbeturinave nga ambalazhi në dhjetor të vitit të kaluar, qeset...

Bekteshi Nuk do të rritet çmimi i energjisë elektrike për ata që kanë të ardhura mesatare

Bekteshi: Nuk do të rritet çmimi i energjisë elektrike për ata që kanë të ardhura mesatare

para 20 orë - Dosja

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi në një konferencën për shtyp tha se me shumë gjasa pas 1 janarit çmimi i energjisë elektrike nuk do të ndryshojë për bllokun 1 dhe 2 të tarifave. Bekteshi tha se...

Prodhohen 12 379 MWh në ditën e kaluar dhe plotësohen tërësisht nevojat e amvisërive dhe konsumatorëve të vegjël

Prodhohen 12.379 MWh në ditën e kaluar dhe plotësohen tërësisht nevojat e amvisërive dhe konsumatorëve të vegjël

para 20 orë - Dosja

Prodhohen 12.379 MWh në ditën e kaluar dhe plotësohen tërësisht nevojat e amvisërive dhe konsumatorëve të vegjël. SHA EMV më 05.12.2022 prodhoi 12.379 MWh energji elektrike, duke plotësuar tërësisht nevojat...

Kabranov Një pjesë e madhe në VMRO janë pro ndryshimeve kushtetuese lidershipi i tyre ka ngecur thellë në të kaluarën

Kabranov: Një pjesë e madhe në VMRO janë pro ndryshimeve kushtetuese, lidershipi i tyre ka ngecur thellë në të kaluarën

para 20 orë - Dosja

Zyrtarë të lartë evropian dhe amerikan, por jo vetëm edhe zyrtarë vendor, duke filluar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, zëvendëskryeministri i parë dhe ministri për sisistem politik dhe marrëdhënie...

Haxhiu Osmanit Mënyra se si i afrohesh paqes më e mira që kam dëgjuar deri tash

Haxhiu- Osmanit: Mënyra se si i afrohesh paqes, më e mira që kam dëgjuar deri tash

para 20 orë - Dosja

Gazetari dhe njohësi i çështjeve politike, Baton Haxhiu ka ngelur i impresionuar nga mënyra e artikulimit të çështjeve nga ana e kryediplomatit të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. “Jam i befasuar për...

BE dhe Ballkani Perëndimor nënshkruajnë marrëveshje për roming

BE dhe Ballkani Perëndimor nënshkruajnë marrëveshje për roming

para 20 orë - Dosja

Marrëveshja e parë që është nënshkruar në samitin e BE-Ballkani Perëndimor sot në Tiranë është marrëveshja Roaming, që synon uljen e tarifave. Marrëveshja Roaming i hap rrugë nisjes së procesit për heqjen...

Samiti i Tiranës Kryeministrja e Estonisë Jemi mbështetje e fortë e anëtarësimit të anëtarëve të rinj në BE

Samiti i Tiranës/ Kryeministrja e Estonisë: Jemi mbështetje e fortë e anëtarësimit të anëtarëve të rinj në BE

para 20 orë - Dosja

Kryeministrja e Estonië Kaja Kalla ka mbërritur në Tiranë për samitin BE-Ballkani Perëndimor, ku është pritur nga Kryeministri Edi Rama. Ajo është shprehur se Estonia është mbështetëse e fortë e anëtarësimit...

Samiti i Tiranës Presidenti i KiE Charles Michel E ardhmja e Europës më e sigurt me Ballkanin Perëndimor në BE

Samiti i Tiranës, Presidenti i KiE Charles Michel: E ardhmja e Europës, më e sigurt me Ballkanin Perëndimor në BE

para 21 orë - Dosja

Presidenti i Këshillit Europian ka mbërritur në Tiranë për Samitin BE-Ballkani Perëndimor. Ai është pritur nga Kryeministri Edi Rama ku shprehet se është i bindur që e ardhmja e Europës dhe e ardhmja e...

Varhelyi Anëtarësimi është ajo qe ne duhet të ofrojmë dhe për këtë arsye jemi këtu

Varhelyi: Anëtarësimi është ajo qe ne duhet të ofrojmë dhe për këtë arsye jemi këtu

para 21 orë - Dosja

Në Tiranë është duke u zhvilluar samiti ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor. Në këtë takim të rëndësishëm është duke marrë pjesë edhe Komisionari Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin,...

Presidenti Macron në Tiranë Të ketë solidaritet për energjinë mes BE së dhe Ballkanit

Presidenti Macron në Tiranë: Të ketë solidaritet për energjinë mes BE-së dhe Ballkanit

para 21 orë - Dosja

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka mbërritur në Tiranë, vizita e parë e tij në vendin tonë. Ai është pritur nga Kryeministri Edi Rama. Në prononcimin e tij për gazetarët e akredituar, Presidenti...

Priti 7 ndeshje tani po ç montohet dhe shkon diku tjetër

Priti 7 ndeshje, tani po ç’montohet dhe shkon diku tjetër

para 22 orë - Dosja

Brazili mposhti Korenë e Jugut me rezultat 4-1 në një ndeshje shumë spektakolare. Edhe më spektakolare, megjithatë, është historia e stadiumit ku u zhvillua ndeshja, me emrin e veçantë “Stadio 974”. Ky...

Indonezia miraton kodin penal që ndalon seksin jashtë martesor

Indonezia miraton kodin penal që ndalon seksin jashtë martesor

para 22 orë - Dosja

Parlamenti i Indonezisë ka miratuar një kod të ri penal që do ta ndalojë seksin jashtë martesor. Është pjesë e një sërë ndryshimesh që kritikët thonë se do shkatërrojë liritë demokratike. Kodi i ri penal...

Zelensky Ende s po arrijmë ta mbrojmë qiellin katër ukrainas u vranë

Zelensky: Ende s’po arrijmë ta mbrojmë qiellin, katër ukrainas u vranë

para 22 orë - Dosja

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, njoftoi se mëngjesin e së martës u vranë katër ukrainas, derisa 70 raketa ruse u shkatërruan nga Forcat e Armatosura të Ukrainës. Siç raportoi BBC-ja, Zelensky...

Vazhdon protesta e autobusëve privatë Arsovska nuk dëgjohet askund

Vazhdon protesta e autobusëve privatë, Arsovska nuk dëgjohet askund!

para 22 orë - Dosja

Transportuesit privatë të autobusëve edhe sot vazhdojnë me protestat përmes bllokadave në disa prej pikave kryesore në komunikacionin e kryeqytetit. Sipas deklaratave të deritanishme nga ana e tyre, ata...

Trajkoviq Ka nisur humbja e kontrollit të plotë të Vuçiqit mbi serbët e Kosovës

Trajkoviq: Ka nisur humbja e kontrollit të plotë të Vuçiqit mbi serbët e Kosovës

para 22 orë - Dosja

Rada Trajkoviq, që është zgjedhur këshilltare e ministrit të ri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka thënë se angazhimi i saj dhe i Rashiqit ka për qëllim që të kuptojë se çfarë...

Rrugët e bllokuara në Tiranë në këto akse rrugore nuk mund të kaloni sot as në këmbë

Rrugët e bllokuara në Tiranë, në këto akse rrugore nuk mund të kaloni sot as në këmbë

para 22 orë - Dosja

Disa nga rrugët kryesore të kryeqytetit janë bllokuar këtë të martë, pasi në Tiranë pas pak do të zhvillohet samiti i Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor. “Vija e kuqe” fillon nga Rinasi, në Kashar,...

Liderët e BE së dhe Ballkanit Perëndimor mblidhen në Tiranë

Liderët e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor mblidhen në Tiranë

para 23 orë - Dosja

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, së bashku me liderët e Ballkanit Perëndimor, sot do të marrë pjesë dhe do të flasë në Samitin Ballkani Perëndimor-Bashkimi Evropian në Tiranë, Shqipëri, kushtuar përballjes...

Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

para 23 orë - Dosja

Sot në mëngjes në disa vende do të ketë paraqitje të mjegullës, gjatë ditës me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri...

Grubi takoi ambasadoren amerikane Aggeler Sukseset e vendit tonë janë të përbashkëta me Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Grubi takoi ambasadoren amerikane, Aggeler: Sukseset e vendit tonë janë të përbashkëta me Shtetet e Bashkuara të Amerikës

para 23 orë - Dosja

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot ka takuar ambasadoren e re të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Angela Aggeler,...

Ndryshimet kushtetuese Halili Mickoski nuk do të mund të përballojë presionet e ndërkombëtarëve

Ndryshimet kushtetuese/Halili: Mickoski nuk do të mund të përballojë presionet e ndërkombëtarëve

para një dite - Dosja

“Nuk besoj se Mickoski do të tregohet aq naiv para elektoratit dhe botës që partia e tij të merr njollë të zezë dhe ta pengoj nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian”, vlerëson ish–ambasadori i Maqedonisë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK