Media shtetërore saudite Presidenti kinez vizitë tre ditore në Arabinë Saudite

Media shtetërore saudite: Presidenti kinez vizitë tre ditore në Arabinë Saudite

para 37 minutave - Lapsi

Presidenti kinez Xi Jinping do të zhvillojë një vizitë tre ditore në Arabinë Saudite duke nisur nga e mërkura. Kjo është vizita e parë e tij në vendin më të madh eksportues të naftës së papërpunuar në...

4 shenjat që tregojnë se një grua po vuan nga depresioni pas lindjes

4 shenjat që tregojnë se një grua po vuan nga depresioni pas lindjes

para 37 minutave - Lapsi

Pasi e mban një bebe në bark për 9 muaj, vjen momenti i shumëpritur, të njihesh me krijesën që ke sjellë në jetë. Mirëpo, ka raste që nënat vuajnë nga depresioni pas lindjes. Kjo lidhet me rënien e shpejtë...

Njerëzit optimistë jetojnë më gjatë

Njerëzit optimistë jetojnë më gjatë

para 6 orë - Lapsi

Njerëzit që kanë një pikëpamje më optimiste mbi botën, mund të jetojnë më shëndetshëm dhe më gjatë se të tjerët, sepse përjetojnë më pak situata stresuese. Në këtë përfundim ka arritur një studim i ri....

Sa shpesh duhet t i ndërroni pizhamet

Sa shpesh duhet t’i ndërroni pizhamet?

para 7 orë - Lapsi

Nëse mbani të njëjtat pizhame për një kohë të gjatë, mund të shkaktoni një sërë problemesh dermatologjike. Kjo është arsyeja pse ekspertët këshillojnë t’i ndërroni shpesh. Statistikat tregojnë se mesatarisht...

Botërori rikthehet të premten

Botërori rikthehet të premten

para 7 orë - Lapsi

Maroku dhe Portugalia ishin 2 kombëtaret e fundit që kompletuan pazëllin e skuadrave çerekfinaliste. Pas zbulimit të 8 skuadrave që kanë vijuar më tej aventurën në kompeticionin më të rëndësishëm futbollistik...

Promovimi i përdorimit të parave cash mbart rreziqe sipas Bankës së Italisë

Promovimi i përdorimit të parave cash mbart rreziqe, sipas Bankës së Italisë

para 7 orë - Lapsi

Maliqi ironizon: Ne mendonim se për integrimin e veriut duhej vetëm dije dhe vullnet – çfarë ndodhi?… Njohësi i çështjeve politike, Agon Maliqi, pas ngjarjeve në pjesën veriore të Kosovës, përmes një postimi...

Zbardhet dëshmia i biri sulmoi fizikisht Berishën çfarë deklaroi nëna e Gert Shehut para policisë

Zbardhet dëshmia, i biri sulmoi fizikisht Berishën, çfarë deklaroi nëna e Gert Shehut para policisë

para 7 orë - Lapsi

Nëna e 31-vjeçarit Gerti Shehu, i cili sulmoi fizikisht ish-kryeministrin Sali Berisha gjatë protestës së sotme, është shoqëruar për disa orë në Komisariatin Nr.1 ku është marrë në pyetje. Gazetarja e...

Ina Kollçaku revoltohet me prindërit që puthin në buzë fëmijët

Ina Kollçaku revoltohet me prindërit që puthin në buzë fëmijët

para 8 orë - Lapsi

Ina Kollçaku ka spikatur gjithmonë për mendimet e drejtpërdrejta që jep, së fundmi, ajo është revoltuar me të gjithë ata prindër që puthin fëmijët në buzë. Në një postim në Instastory, Ina ka shkruar e...

Promovimi i përdorimit të parave cash mbart rreziqe sipas Bankës së Italisë

Promovimi i përdorimit të parave cash mbart rreziqe, sipas Bankës së Italisë

para 8 orë - Lapsi

Maliqi ironizon: Ne mendonim se për integrimin e veriut duhej vetëm dije dhe vullnet – çfarë ndodhi?… Njohësi i çështjeve politike, Agon Maliqi, pas ngjarjeve në pjesën veriore të Kosovës, përmes një postimi...

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka kanë kryer një punë të madhe

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, kanë kryer një punë të madhe

para 9 orë - Lapsi

Djemtë tanë, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, treguan angazhim, lojëra cilësore dhe dhuruan emocione të mëdha të kudo që jetojnë e veprojnë shqiptarët. Vet fakti që e dërguan në shtëpi Serbinë është fitorja...

Dramën në Pejë e fitojnë kampionet e Kosovës

Dramën në Pejë e fitojnë kampionet e Kosovës

para 9 orë - Lapsi

Penza ka regjistruar fitoren e parë në këtë edicion të Ligës Unike, duke mundur Bashkimin me shifrat 77:76 (16:23, 14:13, 17:21, 30:19), në xhiron e tretë, ndërsa vashat prizrenase kanë tri humbje në tri...

Maliqi ironizon Ne mendonim se për integrimin e veriut duhej vetëm dije dhe vullnet  çfarë ndodhi

Maliqi ironizon: Ne mendonim se për integrimin e veriut duhej vetëm dije dhe vullnet – çfarë ndodhi?…

para 9 orë - Lapsi

Maliqi ironizon: Ne mendonim se për integrimin e veriut duhej vetëm dije dhe vullnet – çfarë ndodhi?… Njohësi i çështjeve politike, Agon Maliqi, pas ngjarjeve në pjesën veriore të Kosovës, përmes një postimi...

Marrëveshja me detin Presidenti Begaj pret në takim kryeministrin e Greqisë

Marrëveshja me detin/ Presidenti Begaj pret në takim kryeministrin e Greqisë

para 9 orë - Lapsi

Presidenti Bajram Begaj ka pritur në takim kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis i cili ishte në një vizitë në Tiranë në kuadër të samitit BE-Ballkani Perëndimor. Gjatë takimit, Begaj ka theksuar...

A ishte Charles Manson produkti djallëzor i programeve sekrete të CIA s

A ishte Charles Manson produkti djallëzor i programeve sekrete të CIA-s?

para 9 orë - Lapsi

Charles Manson, sinonim i të keqes që nga viti 1969, viti i masakrës së tmerrshme të CieloDrive, dhe ngjarjeve tëpashlyeshme në kujtesën e SHBA-së dhe jo vetëm. Ai vdiq në vitin 2017, por fantazma e tij...

Frikësohet për jetën e saj Kim Kardashian merr urdhër mbrojtje ndaj fansit të saj

Frikësohet për jetën e saj, Kim Kardashian merr urdhër mbrojtje ndaj fansit të saj

para 9 orë - Lapsi

Kim Kardashian sapo mori një urdhër mbrojtje kundër një personi të frikshëm. Ai jo vetëm u shfaq në shtëpinë e saj disa herë por gjithashtu pretendoi se ishte i armatosur. Ekipi ligjor i Kim ishte në gjykatë...

Gjenden në dollap pas 85 vitesh mbetjet e tigrit tasmanian

Gjenden në dollap pas 85 vitesh mbetjet e tigrit tasmanian

para 9 orë - Lapsi

Haziri: Emërimi i Rashiç’it e përjashtoi Kurtin nga Samiti historik në Tiranë Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, përmes një postimi në Facebook, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për një sërë çështj…

Zelensky viziton trupat ukrainase në vijën e parë të frontit Ju jeni shkaku për pavarësinë tonë

Zelensky viziton trupat ukrainase në vijën e parë të frontit: Ju jeni shkaku për pavarësinë tonë!

para 9 orë - Lapsi

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar ditën e sotme vijën e frontit të parë për të falënderuar trupat e vendit të tij në fushëbetejë. Në një vizitë të krijuar për të shënuar Ditën e Forcave...

Balliu ironizon Agresori ishte me kartelë për të gjetur Berishën nuk ishte i çmendur

Balliu ironizon: Agresori ishte me kartelë, për të gjetur Berishën nuk ishte i çmendur

para 9 orë - Lapsi

Shefi i Organizimit në Partinë Demokratike Klevis Balliu i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 ka folur mbi dhunën ndaj ish-kryeministrit Berisha teksa ka thënë se është një ngjarje kriminale...

Çfarë na tregon ngjyra Pantone për vitin 2023

Çfarë na tregon ngjyra Pantone për vitin 2023?

para 10 orë - Lapsi

Rreth 25 vjet, kompania e përputhjes së ngjyrave i ka ngarkuar vetes të zgjedhë një nuancë që – sipas analizës së saj të gjerë ndërdisiplinore të nuancave të spikatura brenda artit, modës, dizajnit dhe...

Bombë e pashpërthyer në zyrën Komisionit Komunal Zgjedhor në Mitrovicë Po presin që KFOR i ta çmon

Bombë e pashpërthyer në zyrën Komisionit Komunal Zgjedhor në Mitrovicë? Po presin që KFOR-i ta çmon…

para 10 orë - Lapsi

Shqipëria i përket zemrës së Evropës, thotë kryeminsitri grek Shqipëria i përket zemrës së Evropës. Kështu ka deklaruar kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, teksa ka zhvilluar një takim me kryepeshkopi ortodok…

Biden do të vizitojë kompaninë e mikroprocesorëvë në Arizona

Biden do të vizitojë kompaninë e mikroprocesorëvë në Arizona

para 11 orë - Lapsi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden udhëton sot drejt Arizonës për të vizituar një fabrikë të prodhimit të mikroprocesorëve. Vizita vë në pah rolin e rëndësishëm që po luan ky shtet në rikthimin...

Enrique Përgjegjësia është e imja javën e ardhshme flasim për të ardhmen time

Enrique: Përgjegjësia është e imja, javën e ardhshme flasim për të ardhmen time

para 11 orë - Lapsi

Ëndrra e Spanjës për triumf në Kampionatin Botëror “Katar 2022” përfundoi sot, pasi që u eliminua nga Kombëtarja e Marokut. Spanja është eliminuar nga ky Botëror përmes penalltive, ku Maroku shënoi fitore...

Detaje të rënda nga aksidenti tragjik Trupi iu nda në disa pjesë

Detaje të rënda nga aksidenti tragjik: Trupi iu nda në disa pjesë

para 11 orë - Lapsi

Një aksident tragjik është regjistruar së fundmi në atustradën Shkozë-Teg. Mësohet se një person është përplasur nga një automjet. Bëhet e ditur se trupi i të ndjerit është ndarë në disa pjesë dhe policia...

Nëse dëshironi të jeni të dashuruar në ditën e Shën Valentinit prej tani duhet ta nisni lidhjen me dikë

Nëse dëshironi të jeni të dashuruar në ditën e Shën Valentinit, prej tani duhet ta nisni lidhjen me dikë

para 11 orë - Lapsi

E dimë se është shumë herët të flasim për ditën e Shën Valentinit, por nëse dëshironi të ndiheni e dashuruar me 14 shkurt, atëherë sot duhet të filloni t’i ndërmerrni hapat e duhur. Hulumtimet e reja thonë...

Haziri Emërimi i Rashiç it e përjashtoi Kurtin nga Samiti historik në Tiranë

Haziri: Emërimi i Rashiç’it e përjashtoi Kurtin nga Samiti historik në Tiranë

para 11 orë - Lapsi

Radoniqi: S’mund ta rrezikojmë askënd, zgjedhjet s’mbahen me zor Kreshnik Radoniqi, kryetar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), pas rikthimit të tensioneve në komunat veriore të Kosovës, ka thënë se pas raport…

Ahmeti pret ambasadoren Aggeler Vazhdojmë rrugën europiane me mbështetje të plotë Amerikane

Ahmeti pret ambasadoren Aggeler: Vazhdojmë rrugën europiane me mbështetje të plotë Amerikane

para 11 orë - Lapsi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Angela Aggeler, të cilës i dëshiroi shumë suksese në detyrën e re....

Seanca e 106 të e Qeverisë Grubi Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

para 11 orë - Lapsi

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin përmes rrjetit social Facebook, ne lidhje...

Zelensky Luftimet në Donbas më të vështirat

Zelensky: Luftimet në Donbas, më të vështirat

para 11 orë - Lapsi

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, vizitoi të martën frontet e luftës në afërsi të Sllovijanskut, në rajonin e Donjeckut, në lindje të Ukrainës. Ai tha se luftimet në këtë zonë janë “të vështira”,...

Berisha u godit me grusht gjatë protestës Ish Presidenti Topi Një akt i rëndë e i shëmtuar

Berisha u godit me grusht gjatë protestës/ Ish-Presidenti Topi: Një akt i rëndë e i shëmtuar!

para 11 orë - Lapsi

Ish-Presidenti Bamir Topi tha se goditja e ish-kryeministrit Sali Berisha gjatë protestës nga Gert Shehu, la një shije të keqe në opinionin publik. I ftuar në emisionin “Frontline”, Topi tha se një ngjarje...

Flasin shkencëtarët Ja çfarë ndodh me trupin tonë kur shikojmë futboll

Flasin shkencëtarët: Ja çfarë ndodh me trupin tonë kur shikojmë futboll

para 12 orë - Lapsi

Kupa e Botës është në zhvillim e sipër, kështu që shumë prej nesh kalojnë orët e mbrëmjes duke parë ndeshjen dhe duke u përpjekur për ekipin tonë të preferuar. Fakti është se gjatë lojës jemi shumë të...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK