Rivarroset trupi i Liridona Ademajt në fshatin e saj të lindjes

Rivarroset trupi i Liridona Ademajt në fshatin e saj të lindjes

para 5 orë - Revista

Tashmë është rivarrosur trupi i Liridona Ademajt në fshatin e lindjes së saj në Rracaj të Gjakovës. Trupi i së ndjerës me kërkesë të familjes është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cërmjan. Ministra dhe...

Sulmohet fizikisht 33 vjeçarja në Tetovë

Sulmohet fizikisht 33-vjeçarja në Tetovë

para 6 orë - Revista

Mbrëmë (04-dhjetor) në orën 04:30, 33-vjeçarja Z.K. nga Tetova në SPB-Tetovë ka raportuar se një orë e gjysmë më parë në rrugën “Jane Sandanski” në Tetovë është sulmuar fizikisht nga 30-vjeçari R.B. nga...

Sulm me thikë në Nju Jork katër të vrarë përfshirë dhe 2 fëmijë

Sulm me thikë në Nju Jork, katër të vrarë përfshirë dhe 2 fëmijë

para 6 orë - Revista

Katër persona, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë, dhe tre të tjerë janë plagosur, pas një sulmi me thikë në Kuins të Nju Jorkut. Policia i ka gjetur viktimat në një shtëpi, së cilës i është vënë flaka. Burri...

Gjykata Speciale me vendim për kufizim kontaktesh dhe komunikimesh për Thaçin Veselin dhe Selimin

Gjykata Speciale me vendim për kufizim kontaktesh dhe komunikimesh për Thaçin, Veselin dhe Selimin

para 7 orë - Revista

Trupi Gjykues i Gjykatës Speciale ka miratuar disa prej masave të cilat i ka parashtruar Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) që kufizojnë kontaktet dhe komunikimet e tre prej të akuzuarve në Qendrën...

Tragjeditë nuk duhet të përdoren për pikë politike e as t u jepet kontekst etnik e fetar

Tragjeditë nuk duhet të përdoren për pikë politike e as t’u jepet kontekst etnik e fetar

para 7 orë - Revista

-Kur ndodh ndonjë ngjarje e madhe, shumëkush e shfrytëzon rastin për të fituar ndonjë poen politik. Kështu ndodhi edhe me rastin e vrasjes së Vanja Gjorçevskës. VMRO-DPMNE-ja dhe Lëvizja Besa, qysh dje...

Dy të vrarë në bastisje dhe përleshje në Bregun Perëndimor

Dy të vrarë në bastisje dhe përleshje në Bregun Perëndimor

para 8 orë - Revista

Në orët e fundit mediat palestineze dhe izraelite kanë raportuar për bastisjet e kryera nga forcat izraelite dhe përleshjet në Bregun Perëndimor. Dy persona u vranë nga trupat izraelite në Qalqilya, tha...

Spasovski Monstra Lupço Palevski e kreu vrasjen e Vanjës pas tre ditëve është arratisur nga Maqedonia

Spasovski: Monstra Lupço Palevski e kreu vrasjen e Vanjës, pas tre ditëve është arratisur nga Maqedonia

para 8 orë - Revista

Ljupço Paleski-Palço është organizatori kryesor i dy kidnapimeve, i cili sipas informacioneve fillestare të MPB-së ka qenë edhe vrasësi i Vanja Gjorçevskës. Këtë e theksoi ministri i Punëve të Brendshme,...

Flet vajza e viktimës së dytë Zhezhovski Paraja mori jetën e dy njerëzve të pafajshëm

Flet vajza e viktimës së dytë, Zhezhovski: Paraja mori jetën e dy njerëzve të pafajshëm

para 10 orë - Revista

Me Vanja Gjorçevskën dje është gjetur i vdekur edhe Pançe Zhezhovski, 74 vjeçari nga Shkupi. Arsyeja e vrasjes së tij është e njejtë si e 14 vjeçares Gjorçevska, shfrytëzim për para. Ka folur edhe vajza...

Tensione në Kuvend Garda përplaset me deputetët e Rithemelimit shkak flakadanët

Tensione në Kuvend, Garda përplaset me deputetët e Rithemelimit, shkak flakadanët

para 10 orë - Revista

Nisin tensionet në Kuvend. Deputetët e Rithemelimit janë përplasur me Gardën në hyrje të Kuvendit, pak para nisjes së seancës plenare. Garda nuk lejon hyrjen e deputetit Flamur Noka dhe Gazmend Bardhi...

Grubi I tmerruar nga vrasja e 14 vjeçares nga Shkupi autorët të dalin para drejtësisë

Grubi: I tmerruar nga vrasja e 14 vjeçares nga Shkupi, autorët të dalin para drejtësisë

para 20 orë - Revista

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një statusi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka reaguar i tmerruar për vrasjen e 14 vjeçares nga Shkupi, Vanja Gjorçevska. Grubi ka apeluar organet kompetente...

Gjendet trupi i pajetë i 14 vjeçares

Gjendet trupi i pajetë i 14-vjeçares

para 22 orë - Revista

Prokuroria Publike njoftoi se sot në periferi të Shkupit u gjet trupi i pajetë i të miturës V.GJ., e cila ishte raportuar si e zhdukur më 27.11.2023, kurse në periferi të Velesit trupi i pajetë i R.ZH.,...

Lajmi fundit Njeriu i afërt me Mickoskin arrestohet nga policia dyshohet se kishte me vete 32kg drogë

Lajmi fundit/ Njeriu i afërt me Mickoskin arrestohet nga policia, dyshohet se kishte me vete 32kg drogë

para 22 orë - Revista

Bashkëpunëtori dhe njeriu i afërt i kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski, me iniciale M.A është arrestuar nga policia e Maqedonisë. Arsyeja se pse policia e privoi nga liria sipas shkrimeve né rrjetet sociale...

U akuzua nga opozita se është e afërt me BDI në Visar Ganiu i jep tender Eurovias për ndërtimin e pishinës në Çair

U akuzua nga opozita se është e afërt me BDI-në, Visar Ganiu i jep tender Eurovias për ndërtimin e pishinës në Çair

para 23 orë - Revista

Me muaj të tërë opozita shqiptare në vazhdimsi e kanë kritikuar kompaninë “Eurovia”, për afërsinë e sajë me pushtetin qendror, respektivisht me BDI-në, por ende pa kaluar muaji, opozita ka filluar me ngrënijen...

Ministri Bekteshi prezantoi në COP28 Platformën e Investimeve për një tranzicion të drejtë energjetik

Ministri Bekteshi prezantoi në COP28 Platformën e Investimeve për një tranzicion të drejtë energjetik

para 24 orë - Revista

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, sot në kuadër të samitit të klimës COP28 që po mbahet në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe prezantoi Platformën e Investimeve për një tranzicion të drejtë energjetik...

Bashkia Tropojë ka shpallur qytetar nderi Ali Ahmetin manifestimi mbahet të martën

Bashkia Tropojë ka shpallur qytetar nderi Ali Ahmetin, manifestimi mbahet të martën

para 24 orë - Revista

Bashkia e Tropojës ka shpallur qytetar nderi kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti. Manifestimi do të mbahet ditën e martë, më 5 dhjetor 2023, me fillim në ora 13:00 në pallatin e kulturës “Dardania” në Bajram...

Nëse sot do të ishin zgjedhjet ora 19 00 do të ishte kështu rezultati

Nëse sot do të ishin zgjedhjet ora 19:00 do të ishte kështu rezultati

para një dite - Revista

Koalicioni për Evropë – 26 Deputet, BDI, ASH-në, PDSH-në, PDE dhe Zejdi, BDI – 19 Deputet, ASH, 4 deputet, PDSH 1, PDE 1, Zejdi 1 Nëse do të shkonin ndaras – BDI – 23 Deputet ASH – 3 Deputet PDSH- 0 PDE...

Puna në MPB siguria në vend ndryshimet kushtetuese ministri Spasovski thyen heshtjen për kandidaturën për president

Puna në MPB, siguria në vend, ndryshimet kushtetuese/ ministri Spasovski thyen heshtjen për kandidaturën për president

para një dite - Revista

Oliver Spasovski ka vite që drejton ministrinë e Punëve të Brendshme. Ai ka qenë dhe kryeministër përkohësisht, deputet dhe funksione të ndryshme në pushtetin qendror. Në një intervistë ekskluzive për...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarve për vrasjen e Liridonës

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarve për vrasjen e Liridonës

para një dite - Revista

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masë paraburgimi prej një muaji ndaj tre të dyshuarve me inicialet N.M, G.P dhe K.K, për vrasjen e Liridona Murselit. Ajo është vrarë më 29 nëntor në Prishtinë....

Kryediplomatja slovene Fajon Ndryshimet kushtetuese janë përgjegjësi ndaj qytetarëve dhe janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

Kryediplomatja slovene, Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë përgjegjësi ndaj qytetarëve dhe janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

para një dite - Revista

“Ky vit është jashtëzakonisht i rëndësishëm për zgjerimin. I bëj thirrje të gjithë aktorëve politikë, aktorëve përgjegjës, partive politike që të bëjnë përpjekje për ndryshimet kushtetuese, mbi të gjitha...

Pas Finlandës edhe Estonia paralajmëron se mund të mbyllë kufirin me Rusinë

Pas Finlandës edhe Estonia paralajmëron se mund të mbyllë kufirin me Rusinë

para një dite - Revista

Finlanda mbylli të gjithë kufirin prej 1340 kilometrash me Rusinë, duke e akuzuar Moskën se i nxit azilkërkuesit të kalojnë kufirin. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës, Henry Ridgwell, Finlanda...

Pas amerikanëve edhe holandezët thonë që Mickoskit nuk mund t i besohet

Pas amerikanëve, edhe holandezët thonë që Mickoskit nuk mund t’i besohet

para një dite - Revista

Në një intervistë ekskluzive për “360 gradë”, ambasadori i Mbretërisë së Holandës, Dirk Jan Kop, ka shprehur shqetësimin e tij për zhvillimet në Maqedoni. Ai thekson se presioni politik, kontroversat rreth...

Demaskim Wanda Alisson Jessika Melanie anglezët dhe kinezët me vota falco në ndihmë të Izet Mexhitit

Demaskim/ Wanda, Alisson, Jessika, Melanie, anglezët dhe kinezët me vota falco në ndihmë të Izet Mexhitit

para një dite - Revista

Izet Mexhitin duket që as votat me profile fallco nuk e ndihmojnë për të fituar sondazhet në media të ndryshme online dhe këto aktivizohen pikërisht nga bashkëpunëtor dhe familjarë të afërm të cilët duan...

Lladrovci Çlirimi i Kosovës me aleatët është mrekulli që nuk do të ngjante pa bijtë si Ali Ahmeti

Lladrovci: Çlirimi i Kosovës me aleatët është mrekulli që nuk do të ngjante pa bijtë si Ali Ahmeti

para një dite - Revista

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka vlerësuar lartë personalitetin e Ali Ahmetit dhe kontributin e tij për Kosovën. Kosova ishte motiv atdhetarie për breza me radhë, për bijat e bijtë më...

Hekurudha drejt Bullgarisë po ndërtohet intensivisht

Hekurudha drejt Bullgarisë po ndërtohet intensivisht

para 2 dite - Revista

Pres deri në fund të vitit të shpall thirrjen publike për ndërtimin e fazës së tretë të hekurudhës së Korridorit 8, përkatësisht nga Kriva Pallanka deri në pikën kufitare Deve Bair. Gjithashtu pres që...

Drejtori Rustemi nga Komuna e Dollnenit Vazhdojmë investimet në infrastrukturën rrugore

Drejtori Rustemi nga Komuna e Dollnenit: Vazhdojmë investimet në infrastrukturën rrugore

para 2 dite - Revista

Drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi i shoqëruar nga ministri i Arsimit, Jeton Shaqiri dhe deputeti i zonës, Jahovski kanë vizituar Komunën e Dollnenit në Maqedoninë qendrore....

Ali Ahmeti me bashkëpunëtorë dhe Lladrovcin bëjnë homazhe dhe vizitojnë familjen Rugova

Ali Ahmeti me bashkëpunëtorë dhe Lladrovcin, bëjnë homazhe dhe vizitojnë familjen Rugova

para 2 dite - Revista

Lideri i shqipyarëve në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmei me bashkëpunëtorë dhe kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, kanë bërë homazhe dhe vizituan familjen Rugova, me rastin e ditëlindjes së...

Pesë persona të arrestuar në lidhje me zhdukjen e 14 vjeçares Vanja

Pesë persona të arrestuar në lidhje me zhdukjen e 14-vjeçares Vanja

para 2 dite - Revista

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot dha para mediave disa informacione në lidhje me 14-vjeçaren e zhdukur, përcjellë Klan M. Ai thotë se janë arrestuar pesë persona mbrëmë. ”Pesë persona...

Në 79 vjetorin e lindjes Ali Ahmeti bën homazhe tek varri i Ibrahim Rugovës viziton dhe familjen e presidentit historik

Në 79 vjetorin e lindjes/ Ali Ahmeti bën homazhe tek varri i Ibrahim Rugovës, viziton dhe familjen e presidentit historik

para 2 dite - Revista

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti shoqëruar nga ministra, deputetë dhe personalitete të tjera politike nga BDI, vizituan sot familjen e presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova...

Ndotja e ajrit në rajonin e Pollogut shqetësuese qyteti i Tetovës

Ndotja e ajrit në rajonin e Pollogut, shqetësuese qyteti i Tetovës

para 2 dite - Revista

Si pasojë e përdorimit të ngrohjes, trafikut të stërngarkuar në qytet, por edhe djegies së materialeve madje të ndaluara nga disa fabrika që prodhojnë mobile, ndikon që ndotja e ajrit të jetë në përmasa...

Rregullat që jua ndryshojnë jetën për mirë

Rregullat që jua ndryshojnë jetën për mirë

para 2 dite - Revista

Përmirësimi i lidhjeve, gjetja e një pune më të mirë, zgjerimi i shoqërisë, lumturia dhe kënaqësia në jetë janë diçka që vërtetë kërkojnë përkushtim dhe shumë durim. Mbi të gjitha, janë gjëra të cilat...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK