Zelanda e Re ndalon telefonat në shkollë për shkak të krizës së shkrim leximit të fëmijëve

Zelanda e Re ndalon telefonat në shkollë për shkak të krizës së shkrim-leximit të fëmijëve

para 2 orë - Debat

Telefonat celularë do të ndalohen nga shkollat anembanë Zelandës së Re, ka njoftuar kryeministri Christopher Luxon, pasi qeveria e tij e re përpiqet të ndryshojë rënien e vendit të shkrim-leximit. Shkollat...

KMLDNj A ka përgjegjësi morale dhe profesionale Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë

KMLDNj: A ka përgjegjësi morale dhe profesionale Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë?

para 3 orë - Debat

Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Speciale që t’ua ndalojë vizitat, telefonatat dhe kontaktet me jashtë të akuzuarve në Hagë. “Kohë më parë...

Juventusi e kërkon me ngulm sulmuesin e harruar të Djajve të Kuq

Juventusi e kërkon me ngulm sulmuesin e “harruar” të “Djajve të Kuq”

para 3 orë - Debat

Manchester United’s Jadon Sancho, right, and Tottenham’s Pedro Porro challenge for the ball during the Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Manchester United at the Tottenham Hotspur...

Kiara qenka rrumbullakosur nga shtatëzania  Ora Info

Kiara qenka rrumbullakosur nga shtatëzania – Ora Info

para 4 orë - Debat

Kiara publikon foton, qenka rrumbullakosur nga shtatëzania. Kiara Tito është ndër emrat më të përmendur në media rozë. Ajo po komplimentohet dhe pëlqehet në çdo foto të saj me barkun errumbullakosur, shkruan...

Vajza e shpëtuar nga rrënojat në Gaza A është ky një makth apo realitet

Vajza e shpëtuar nga rrënojat në Gaza: A është ky një makth apo realitet?

para 6 orë - Debat

Një vajzë palestineze, e cila u nxor e plagosur nga rrënojat gjatë bombardimeve të vazhdueshme të Izraelit në Gaza, qau nga tronditja e asaj që përjetoi dhe pyeti njerëzit përreth: “A është ky një makth...

Për çfarë bëhet fjalë Privilegji që do t i hiqet Princi Archie verën e ardhshme

Për çfarë bëhet fjalë? Privilegji që do t’i hiqet Princi Archie verën e ardhshme

para 6 orë - Debat

Princi Archie u pagëzua në korrik të vitit 2019 dhe kumbarët e tij nuk u zbuluan, në përputhje me traditën e zakonshme mbretërore. Që atëherë është raportuar se kumbarët ishin Tiggy Ledge-Burke, dadoja...

Google heq aplikacionin që ndihmon njerëzit të bojkotojnë kompanitë e lidhura me Izraelin

Google heq aplikacionin që ndihmon njerëzit të bojkotojnë kompanitë e lidhura me Izraelin!

para 6 orë - Debat

Së fundmi, Google ka larguar nga Play Store një aplikacion, i cili i ndihmon njerëzit të bojkotojnë kompanitë dhe produktet izraelite. Llogaria e mediave sociale @NoThanksBoycott konfirmoi se aplikacioni...

Uji për pije në Shkup është i sigurt dhe mikrobiologjikisht cilësor

Uji për pije në Shkup është i sigurt dhe mikrobiologjikisht cilësor

para 7 orë - Debat

Uji në Shkup është i sigurt dhe mikrobiologjikisht cilësor, kumtoi sot Ndërmarrja publike “Ujësjellës dhe Kanalizim”- Shkup. Siaps raportit javor për cilësinë dhe sigurinë e ujit për pije të marrë nga...

Gjykata Speciale me vendim për kufizim kontaktesh dhe komunikimesh për Thaçin Veselin dhe Selimin

Gjykata Speciale me vendim për kufizim kontaktesh dhe komunikimesh për Thaçin, Veselin dhe Selimin

para 7 orë - Debat

Trupi Gjykues i Gjykatës Speciale ka miratuar disa prej masave të cilat i ka parashtruar Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) që kufizojnë kontaktet dhe komunikimet e tre prej të akuzuarve në Qendrën...

Liridonës iu referuan me mbiemrin e burrit që e mbyti Adelina Thaçi bën reagimin e ashpër  Ora Info

Liridonës iu referuan me mbiemrin e burrit që e mbyti, Adelina Thaçi bën reagimin e ashpër – Ora Info

para 8 orë - Debat

Këngëtarja e njohur, Adelina Thaçi vazhdon të jetë shumë e dashur për publikun. Ajo nuk është shumë aktive me projekte muzikore, por shumë aktive në rrjetet sociale, përcjell ORAinfo. Përmes postimit të...

Valon Syla kërkon 30 mijë euro dëmshpërblim nga të akuzuarit për sulmin fizik ndaj tij

Valon Syla kërkon 30 mijë euro dëmshpërblim nga të akuzuarit për sulmin fizik ndaj tij

para 8 orë - Debat

Gazetari Valon Syla i përfaqësuar nga avokati Kushtrim Palushi, gjatë dhënies së fjalës përfundimtare ka parashtruar kërkesë pasurore juridike në vlerë prej 30 mijë euro nga tre të akuzuarit për sulmin...

Vrasja e Liridonës reagon Adelina Ismaili Shpëtoni vajzat mësoni t u thonë JO burrave sepse divorci nuk është turp

Vrasja e Liridonës, reagon Adelina Ismaili: Shpëtoni vajzat, mësoni t’u thonë ‘JO’ burrave sepse divorci nuk është turp!

para 8 orë - Debat

Vrasja e Liridona Ademaj ka tronditur të gjithë, duke ngjallur edhe reagime të shumta në vend. Derisa organet e hetuesisë vazhdojnë punën e tyre, dyshimet janë se bashkëshorti i saj, Naim Murseli porositi...

Gratë në luftë për mbijetesë nga meshkujt

Gratë në “luftë” për mbijetesë nga meshkujt!

para 8 orë - Debat

Për gratë flitet e diskutohet vetëm pas rasteve mortore, dhe si zakonisht rikthehet në fokus diskutimi për diskriminimin e tyre, padrejtësinë, e më e rënda edhe për vrasjet e tyre. Kjo është e tmerrshme...

Kurti takon përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës

Kurti takon përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës

para 8 orë - Debat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti në Prishtinë përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës, të cilët përtej dallimeve politike lokale, kanë vendosur të mblidhen rreth një...

Belingam merr çmimin Golden Boy  Trofeun ia dedikoj Ançellotit dhe fizioterapistit

Belingam merr çmimin “Golden Boy”: Trofeun ia dedikoj Ançellotit dhe fizioterapistit

para 8 orë - Debat

Mesfushori i Real Madridit është shprehur i gëzuar pasi u nderua me trofeun individual nga Tuttosport. “Dua të falënderoj shokët e mi të Real Madridit dhe të gjithë skuadrën, trajnerin Ancelotti, presidentin,...

1 mijë e 300 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë  Ora Info

1 mijë e 300 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë – Ora Info

para 8 orë - Debat

1 mijë e 344 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendit tonë. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 15 aksidente me të lënduar dhe 24 me dëme materiale. Në 24 orët e fundit janë arrestuar 19...

Naim Murseli fillimisht e pranoi se ka urdhëruar vrasjen e Liridonës pastaj i ka ndërruar fjalët  Video

Naim Murseli fillimisht e pranoi se ka urdhëruar vrasjen e Liridonës, pastaj i ka ndërruar fjalët… (Video)

para 8 orë - Debat

Zëdhënësja e Prokurorisë së Prishtinës, Laureta Ulaj tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se pavarësisht deklaratës fillestre të bashkëshortit të Liridona Ademajt se ka...

Erdoğan Gaza është e palestinezëve dhe do të mbetet ashtu pafundësisht

Erdoğan: Gaza është e palestinezëve dhe do të mbetet ashtu pafundësisht

para 8 orë - Debat

Presidenti i Türkiyes, Recep Tayyip Erdoğan, theksoi se Gaza është tokë e Palestinës, e palestinezëve, ndërsa do të mbetet ashtu pafundësisht, raporton Anadolu. Erdoğan mori pjesë në programin hapës të...

Gazetari serb Kjo që po ndodh në Serbi është skizofreni totale politike

Gazetari serb: Kjo që po ndodh në Serbi, është skizofreni totale politike

para 9 orë - Debat

Gazetari serb, njëherit themelues i Partisë Demokratike Serbe Momçillo Gjuriq ka renditur të gjitha skandalet që po karakterizojnë zgjedhjet që do të mbahen me 17 dhjetor në Serbi. Sipas tij “bota serbe”...

Fillon regjistrimi i popullsisë në Malin e Zi

Fillon regjistrimi i popullsisë në Malin e Zi

para 9 orë - Debat

Pas disa shtyrjesh pozita dhe opozita në Malin e Zi arritën një marrëveshje për regjistrimin e popullsisë, të ekonomive familjare dhe të banesave. Drejtoria e Statistikave e Malit të Zi – Monstat njoftoi...

Tragjeditë nuk duhet të përdoren për pikë politike e as t u jepet kontekst etnik e fetar

Tragjeditë nuk duhet të përdoren për pikë politike e as t’u jepet kontekst etnik e fetar

para 9 orë - Debat

Kur ndodh ndonjë ngjarje e madhe, shumëkush e shfrytëzon rastin për të fituar ndonjë poen politik. Kështu ndodhi edhe me rastin e vrasjes së Vanja Gjorçevskës. VMRO-DPMNE-ja dhe Lëvizja Besa, qysh dje...

Dy të vrarë në bastisje dhe përleshje në Bregun Perëndimor

Dy të vrarë në bastisje dhe përleshje në Bregun Perëndimor

para 9 orë - Debat

Në orët e fundit mediat palestineze dhe izraelite kanë raportuar për bastisjet e kryera nga forcat izraelite dhe përleshjet në Bregun Perëndimor. Dy persona u vranë nga trupat izraelite në Qalqilya, tha...

Rekord bore në Moskë temperaturat shkojnë deri në 50 gradë celsius

Rekord bore në Moskë, temperaturat shkojnë deri në -50 gradë celsius

para 9 orë - Debat

Reshjet e borës po shkaktojnë probleme për fluturimet pasi dimri po përfshin Rusinë. Temperaturat në pjesë të Siberisë ranë në minus 50 gradë Celsius ndërsa stuhitë mbuluan Moskën me sasi rekord bore dhe...

Flet vajza e viktimës së dytë Zhezhovski Paraja mori jetën e dy njerëzve të pafajshëm

Flet vajza e viktimës së dytë, Zhezhovski: Paraja mori jetën e dy njerëzve të pafajshëm!

para 9 orë - Debat

Me Vanja Gjorçevskën dje është gjetur i vdekur edhe Pançe Zhezhovski, 74 vjeçar. Arsyeja e vrasjes së tij është e njejtë si e 14 vjeçares Gjorçevska, shfrytëzim për para, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ka...

Rasti i Vanjas  Kidnapimi ka ndodhur me dijeni të babait ai ka komunikuar me organizatorin për të zhvatur para nga nëna

Rasti i Vanjas – Kidnapimi ka ndodhur me dijeni të babait, ai ka komunikuar me organizatorin për të zhvatur para nga nëna

para 9 orë - Debat

Motivi i vrasjes së të miturës Vanja është interesi personal, por ajo që është më e tmerrshme për publikun është se rrëmbimi ka ndodhur në marrëveshje me babain e vajzës, i cili e ka rregulluar me organizatorin...

Spasovski Me duar dhe këmbë të lidhura Vanjën e kanë futur në bagazhin e një veture

Spasovski: Me duar dhe këmbë të lidhura, Vanjën e kanë futur në bagazhin e një veture

para 9 orë - Debat

Ministri Spasovski është pyetur se si janë lidhur këto dy vrasje dhe çfarë është bërë për pesë ditë. – Vanja është kapur në hyrje të banesës. I janë lidhur dhe këmbët dhe e kanë futur në bagazhin e një...

Me lot në sy dhe trëndafila shokët e klasës i thonë lamtumirë Vanjës këtë mëngjes

Me lot në sy dhe trëndafila, shokët e klasës i thonë lamtumirë Vanjës këtë mëngjes

para 9 orë - Debat

Me trëndafila në duar, me lot në sy dhe me kokë të ulur, sot në mëngjes shokët e klasës, prindërit dhe qytetarët e thjeshtë të Vanjës kanë pritur në radhë para shkollës “Johan Heinrik Pestalozzi” në Qendrën...

Spasovski Trupi i Vanjës ka qenë i groposur në rrethinën e Shkupit

Spasovski: Trupi i Vanjës ka qenë i groposur në rrethinën e Shkupit

para 9 orë - Debat

Ministri i Punëve të Jashtme, Oliver Spasovski, në konferencën për media lidhur me vrasjen e dyfishtë, tha se personi në arrati është vrasësi i Vanja Gjorçevskës, ndërsa informacionin se ajo shkon e vetme...

Prokurori Bubevski Shkak për zhvatjen e parave është bërë një banesë që nëna e Vanjës sapo e kishte shitur

Prokurori Bubevski: Shkak për zhvatjen e parave është bërë një banesë që nëna e Vanjës sapo e kishte shitur

para 9 orë - Debat

Tre nga pesë personat e përfshirë u morën në pyetje në Prokurori dhe aty treguan gjithçka për përfshirjen e të dyshuarve në rrëmbimin e Vanyas. Sipas deklaratave të tyre, të cilat ende nuk janë vërtetuar,...

Sot bëhet rivarrimi i Liridona Ademajt  familjarët kërkojnë privatësi

Sot bëhet rivarrimi i Liridona Ademajt – familjarët kërkojnë privatësi

para 9 orë - Debat

Trupi i Liridona Ademaj-Murseli do të rivarroset sot në fshatin e saj të lindjes, në Rracaj të Gjakovës. Kështu është bërë e ditur në një njoftim nga familjarët. “Njoftim mortor nga familja Ademaj. Familja...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK